groot succes Eerste editie ‘Komt allen tezamen’ Vier Kerst met PostaanZee Heerlijk bij het kerstdiner: zalmforel-eitjes van Dilvis rd Kerststukje voor Barney Friends I Première Sneeuwwitje en de zeven bekende Alkmaarders een groot succes D E B E R FEESTMAAND Op de dag zelf hielpen veel vrijwil ligers met het uitschenken van de warme chocomelk, glühwein, soe pen en broodjes worst. Verschillende oma’s uit het dorp hadden overdag al pannenkoeken gebakken die gra tis werden weggegeven aan de kin deren. Het Walking Dinner-comité De zalmforel-eitjes zijn helder oranje van kleur en daarom super- mooi om te gebruiken als garnering tijdens het kerstdiner! En ze zijn ook nog eens erg lekker! De zalmforel-eitjes worden ook wel forelkuit genoemd en de eitjes zijn in vergelijking met zalmkuit wat frisser en knapperiger van smaak. De zalmforel-eitjes worden gepro- zorgde ervoor dat de fakkeltocht vlekkeloos verliep. duceerd in Frankrijk en wekelijks vers aangeleverd. Er zit 80 gram in een glazen potje. De zalmforel-eitjes zijn helemaal zonder kunstmatige kleur- en smaakstoffen. Ingrediën ten: 97% forelkuit en 3% zout. De abt hield een prachtige toe spraak en de kramen, bankjes en ta fels mochten geleend worden bij de Schulp en St. Adelbert. De kerstman, fotograaf, het koor New Voice en In december en januari wordt in het Vrij Zijn theater in Oudorp Alk maar het verhaal van Sneeuwwitje gespeeld. Dit bekende en originele sprookje is op een eigentijdse ma nier herschreven door Anderson Farah, waardoor Alkmaar en de inwoners een rol vervullen in de voorstelling. Een unieke voorstel ling, juist voor kinderen interes sant, omdat er zeven bekende en minder bekende Alkmaarders in voorkomen. Alkmaarders met een droom die werkelijkheid is gewor den. Zo zit er naast een educatieve kant een boodschap in het verhaal: muziekvereniging Eensgezindheid maakten het samenzijn compleet. Het was een samensmelting van verschillende organisaties binnen het dorp. Het mooie winterse weer hielp uiteraard ook mee. De organisatie bedankt al die hon derden mensen die erbij waren. Het was hartverwarmend om te zien waar Egmond-Binnen groots in is. De acteurs van jong (7 jaar) tot oud (70 jaar) brengen het verhaal met verve en ontroeren het publiek op sommige momenten met hun en thousiasme. De voorstelling is een explosie van prachtige kostuums, artistieke make-up, emoties en vele feelgoodmomenten! Een voorstel ling voor de hele familie, die niet alleen magisch is voor de kinderen, maar ook met een knipoog naar volwassenen die de humor in de de tails zullen ontdekken. Dit alles in “Volg je hart, want dat klopt. Geef nooit op!” Een onzer talenten - Barney - gaf mij na afloop een kerstopdracht mee. Als rots in de branding staat hij zijn mannetje. “Wel een kerststuk je, hè”, stompte de stevige stop perspil een kerstboodschap in mijn maag. “Tuurlijk”, gaf ik tikkie te rug. “Met kaarsen, dennentakken en kerstballen!” Eenmaal thuis ervoer ik zijn pres sing als forse druk. Barney wilde geen kerststukje, maar een kerst- verhaaltje. Ik nam mij een scherpe counter voor, eentje waar leesbril of lorgnet bij nodig was. Blikvanger van welk oogmerk ook: Specsavers, Hans Anders, Pearle, Eyelove. Lé zen zou die stoere senior. Letters Daarom organiseert PostaanZee op Tweede Kerstdag een kerstbingo. Mensen die alleen zijn maar graag het kerstfeest met anderen willen delen zijn hierbij van harte uitge nodigd. Het ontmoetingscentrum wordt 26 december één grote huis kamer. De inloop is vanaf 13.30 uur. De bingo start om 14.00 uur met chocolademelk en iets lekkers. We hebben hartverwarmende prijzen. Aanmelden via mail: info@postaanzee.nl, telefoon 072 5822310 of door je naam te noteren Voor info: www.vrijzijntheater.nl Avondvoorstelling, aanvang 19.30 uur: 23 december en 6 januari mati- neevoorstelling, aanvang 14.00 uur: 24, 26 en 27 december 2022, 7 en 8 januari 2023. een sprookjesachtig ingericht thea ter, inclusief het grootste kerstdorp van Alkmaar. De première heeft plaatsgevonden op 16 december. In totaal zijn er nog 7 voorstellingen waaronder de ma- tineevoorstellingen, ook op Tweede Kerstdag. Een superleuk uitje voor het hele gezin tijdens de kerstva kantie. De kaartverkoop is reeds gestart. Voetballen en schrijven. Ik bezit veel boeken. Honderden in mijn boeken kast, ook over voetbal. Van Kick Wil- stra’s uit mijn jeugd tot en met alle Hard gras-uitgaven die om de twee maanden verschijnen. In vier edi ties verscheen een verhaal van mijn hand. Voor deelname vraagt PostaanZee een vrijwillige bijdrage. Bingokaar ten kosten 1. vreten met Kerst, niks kaarsjes of kransjes. Maar wat te schrijven? Wandelvoet- bal in een sneeuwjacht? Wisselspe lers ijsberend langs de lijn? Halver wege januari rolt de bal pas weer het nieuwe jaar in. Dan kan het ook vrie zen. Ijspegels tussen de grassprie ten? Dubbele kunststukjes! Het mooiste voetbalboekwerk aller tijden stamt uit mijn jongensjaren. Abe Lenstra’s ‘Voetballen doe je zó’, in twee delen. Die Fries kon alles met de leren knikker. Zijn technische balvaardigheid heb ik vaak geïmi teerd. In 1968 heb ik tegen hem mo gen spelen in een ontmoeting met de oud-Internationals. Abe’s edu catieve boekjes verstoffen op zolder, maar mijn baltechniek lijkt niet ver sleten. Eureka, dat is het! Ik pak die twee boekjes in kerstpapier in. Stukje Kerstballen voor Barney. Beleeft hij een vrolijke, leerzame Kerst. op de inschrijflijst op het bureau bij PostaanZee. AKERSLOOT - Nieuw voor de feestdagen in het assortiment bij Dilvis: zalm forel-eitjes. Ondanks dat Nederland het niet tot de finale heeft weten te scoren tijdens het WK, maken we er toch een feestelijke Kerst van! EGMOND-BINNEN - Op zaterdag 17 december was de eerste editie van ‘Komt allen tezamen’: een samenzijn rondom de kerstboom op de Brink in Egmond-Binnen. Wat een ongelooflijk succes! ALKMAAR - Afgelopen vrijdag was het eindelijk zover. Na maanden van oefenen en hard werken werd er iets bijzonders neergezet: Een prachtige voorstelling in het meest bijzondere theater van Alkmaar voor jong en oud. En dit werd beloond door een zeer enthousiast publiek! LIMMEN - Vlak voor Kerstmis speelden wij ons laatste partijtje van het jaar. Drie tegen drie, met één wisselspeler. Wandelvoetbal op vrijdag, aan de Vennewatersweg. Bij WFH, op kunstgras. EGMOND AAN ZEE - Het is niet voor iedereen vanzelfsprekend om met de kerstdagen bij familie of vrienden aan te kunnen schuiven. Met WFH bedoel ik niet Willem Fre- derik Hermans, schrijver van ro mans en poëzie. Net als ik is Her mans geboren in Amsterdam, hij een kwarteeuw eerder. Mijn huidige leeftijd bereikte hij niet, maar Wil lem Frederik ontving wél de P.C. Hooftprijs. Kan ik hem niet nazeg gen, al gaat het daar niet om. Met WFH bedoel ik namelijk Wandel Football Heiloo, een gezellig gezel schapsspel met een rond vijfje voor uitbuikende mannen op leeftijd. In rustig wandeltempo. Af en toe een enkele vrouw aan boord. Niet voor broodnodige massage, evenmin voor grensoverschrijdend gedrag. Gewoon om sport emancipatoir te bedrijven. Nu te koop in de winkel van Dil- vis (Kerklaan 40) of online op www.palingshop.nl voor slechts 9,50. Het was een gezellig samenzijn op de Brink. Foto: Jos Glorie Fotografie Peter Samuel Sneeuwwitje en de zeven bekende Alkmaarders is een leuke familievoorstelling. Foto: aangeleverd Kerstuitje 1 W Zalmforel-eitjes zijn heerlijk bij het kerstdiner. Foto: aangeleverd I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 27