hwl As e ■•s Prachtige kerstshow Reunion Sfeervolle Witte Ker(k)stmarkt Kinderen Jan van Rijckenborghschool vouwen 1000 kraanvogels voor ziek klasgenootje Volgens een eeuwenoude Japanse legende brengt het vouwen van 1000 papieren kraanvogels geluk en ge zondheid in je leven. Wanneer het vouwen van de kraanvogels is vol bracht, worden volgens de legende gezondheidswensen vervuld. De kinderen in groep 7/8 van de Jan van Rijckenborghschool hebben zo’n gezondheidswens, voor hun klasge nootje. Hij heeft afgelopen juni de diagnose acute leukemie gekregen. Door zijn intensieve behandelingen is hij dusdanig ziek dat hij niet naar HEILOO - Vrijdag 16 en zaterdag 17 december was de Ter Coulsterkerk het podium voor projectkoor Reunion met zijn kerstshow. Wat een belevenis, een bijna anderhalf durende non-stopshow met zang, muziek, beeld, regie en licht. school kan. Zo nu en dan kan hij via KlasseContact - een ICT-oplossing voor in de klas - toch even digitaal aanwezig zijn, maar zijn klasgeno ten missen hem natuurlijk enorm. Om hem een hart onder de riem te steken, zijn ze met z’n allen aan het vouwen geslagen. En het is gelukt: de 1000 kraanvogels zijn gevouwen en krijgen deze week een mooi plekje bij hun zieke klasgenootje thuis. Tekst: Leonie den Hartog een enthousiasme, het publiek ge noot met volle teugen. De kerstshow werd beloond met een minutenlan ge staande ovatie. HEILOO - Op zondag 18 december was het gezelligheid troef in en voor de mooie Witte Kerk in Heiloo. Op deze laatste zondag voor Kerstmis stond er een kerstmarkt op de agen da, die de nodige bezoekers wist aan te trekken. Buiten voor de kerk stond de skihut van Brasserie Veldt met daarnaast schaapjes. Kinderen konden marsh mallows roosteren en natuurlijk wa ren er allerlei warme hapjes te ver krijgen. Bij binnenkomst van de kerk werd je aangenaam verrast door de warmte, de knusse sfeer en de geur van verse koffie. Op de achtergrond klonken kerstliedjes. Het aanbod van de kraampjes was divers; zo was er onder andere een kraam van Hey- loo Bier en was Bruna Heiloo aan wezig met kerstkaarten en mooie boeken. Verder was er een kraam met cadeauartikelen uit Nepal, was er chocola waarvan de opbrengst naar de Witte Kerk en Oekraïne ging, waren er decoratieve kerstartikelen, duurzame kraammandjes en na tuurlijk de tweedehands kerstballen. Ook daarvan ging de opbrengst naar de Witte Kerk. Al met al een gezellige markt om al vast in kerststemming te komen. I.v.m. 2de kerstdag ontvangen wij uw kopij voor de Uitkijkpost van 28 december graag komende vrijdag vóór 10.00 uur" AANLEVEREN MET DE Op de vraag aan dirigent Nico Bakker of er volgend jaar weer een kerst- show is antwoordt hij: “Nee, helaas niet, want Reunion is een project- koor zonder vaste repetities en op tredens. We hebben nu twee keer een kerstshow gedaan en één keer een special met Pasen. Een show vraagt heel veel voorbereiding, bijna een jaar, dus wie weet komt er iets met Pasen 2024? Maar eerst nage nieten van deze kerstshow.” HEILOO - Wel eens van Senbazuru gehoord? Dat zijn 1000 origami-kraan- vogels die aan draden bungelen. Ondanks de gladde wegen was de kerk vrijdagavond goed gevuld. Het publiek heeft genoten van prachti ge kerstnummers, sfeervolle winter songs, innemende solonummers en een geweldige uitsmijter, The Cir cle of Life. Op zaterdag was het nog drukker, mede door de vele positieve berichten op de socialmediakanalen. Dit stimuleerde koor en band om er nog een schepje bovenop te doen. Het podium werd zelfs omgebouwd tot schaatsbaan met sneeuwballen, sneeuwpop, koek-en-zopie, een schaatser en dansende paren. Dit al les onder begeleiding van de Skaters Waltz, uitgevoerd door de 8-mans bandformatie. Wat een feest en wat JL.1 G I r De leerlingen van groep 7 hebben 1000 kraanvogels gevouwen die samen een Senbazuru vormen. Reunion verzorgde twee keer een schitterende kerstshow. Foto: aangeleverd Het was gezellig druk op de kerstmarkt. Foto: aangeleverd Een close-up van de kraanvogels. Foto: Sander Mulkens 1 1.1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3