Kerstgevoel Eerste Kerstmannen Hindernisbaan groot succes! Groep 7 Meander in actie voor 'Missie 538' Wandeling langs cultuur, natuur en verleden met gidsen van HVH column Maartje Na afloop kwamen de kinderen met Er wordt gewandeld over de drie landgoederen die Heiloo rijk is. De start is bij het Historisch Museum op Landgoed Willibrordus, om ver volgens over Landgoed Ter Coulster te wandelen. Natuurlijk brengen we daar een bezoek aan de theekoepel. Over Landgoed Ter Coulster is trou wens belangrijk nieuws te melden. Jaap de Graaf, de auteur van onder andere ‘Meer dan 1000 jaar Witte HEILOO - Groep 7 van basisschool Meander komt in actie voor ‘Missie 538’, de bekende actie van Radio 538 waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Prinses Maxima Centrum. Het idee om in actie te komen met de klas komt van Djaleesh en zijn moeder Daisy die heel graag iets wilden bijdragen aan deze prachtige actie. Kerk in Heiloo’, werkt momenteel heel hard aan een boek over de ge schiedenis van dit landgoed, het landgoed dat zo’n belangrijke rol gespeeld heeft in de geschiedenis van Heiloo. Het boek wordt ver wacht in mei. Kijkt u er maar vast naar uit. Het belooft bijzonder te worden. Ten slotte wordt er gewan deld naar landgoed Nijenburg. On derweg zal er af en toe halt gehouden nog een artikel over Anne en haar gezin, die door Stichting Opkikker werden verrast. Alle kinderen van groep 7 van Meander halen de aan komende week flessen op om zo veel mogelijk geld op te halen voor de missie van Radio 538: een clean room. Van 24 tot en met 31 december is het Historisch Museum gesloten. Op 1 januari zijn de vrijwilligers weer present. Er zijn dan verschil lende tentoonstellingen te bekij ken. Bij de koffie, aan de stamtafel en met de lichtjes in de kerstboom is het vast gezellig om elkaar alle goeds voor het nieuwe jaar te wensen. worden bij een aantal van de meer dan 80 gemeentelijke monumenten die in Heiloo te bewonderen zijn. Start van de wandeling is om 13.30 uur bij het Historisch Museum op Landgoed Willibrordus. De wande ling zal anderhalf tot twee uur duren. Kosten 5 (kinderen gratis), pin nen kan, opgeven via 06-51718363. En... onderweg zal op een verrassen de plaats de koffie klaar staan. Meer info via Instagram: fleur_jansen82 of 06-15232907. Dinsdag 20 december zijn Jordy, Fleur, Anne, Lotte en Cees op Radio 538 te horen geweest om hun verhaal te vertellen en Lotte heeft namens groep 7 verteld over deze actie. Heeft u lege flessen over? Deze kunt u brengen naar Kennemerstraatweg 528 (in vuilniszak voortuin), Ypes- teinerlaan 51 (blauwe krat voortuin) en voor kinderen van Meander naar groep 7 (winkelwagens Albert He- ijn). HEILOO- Voor de allereerste keer organiseerde Rotary Club Heiloo samen met buurtsportcoach Bart Ploeger, de sportverenigingen en sponsoren de Kerstmannen Hindernisbaan. Ondanks het koude weer kwamen ca. 250 kinderen tussen de 4 en 14 jaar met hun ouders naar sportcomplex Het Vennewater. Gehuld in een rood T-shirt en kerst- muts bestormden de allerkleinsten (groep 1 en 2) de vier grote spring kussens rondom de sporthal. De deelnemers uit groep 3 en 4 legden een parcours af over het terrein van voetbalclub de Foresters en hoc keyclub de Terriërs en eindigden op de springkussens. De kinderen uit groep 5 en hoger liepen de route van 1500 meter via de Boscrossers (fiets- crossterrein), honkbalclub Double Stars, de Foresters en de Terriërs met uitdagende hindernissen. Het was geen wedstrijd, maar het ging vooral om de lol en dat hadden ze! rode wangen van inspanning naar de kramen voor gratis chocolade melk en een oliebol. Het plein voor de sporthal was helemaal in kerst sfeer gestoken. Er stonden diverse kramen waar ook de ouders terecht- konden voor warme chocolademelk, glühwein, oliebollen, erwtensoep, huisgemaakte cake en warme wafels. De deelnemende sportclubs beman den ook een kraam, waar de kinde ren leuke activiteiten konden doen. De opbrengst gaat naar het Rotary Sportfonds, dat gezond bewegen voor alle mensen in Heiloo promoot. Al met al was het een erg gezellige en succesvolle eerste editie! Heeft u geen lege flessen? Done ren kan ook via de qr-code of zoek op Missie538.nl naar ‘flessen voor kids’. Elke bijdrage is welkom! Als ou ders van Anne, Lotte en Cees weten wij als geen ander dat geld nodig is voor onderzoek. Samen voor 100% genezing? Bent u ondernemer en wilt u dit goede doel steunen neem dan contact op met Fleur Jansen via fleur_willemijn@hotmail.com De Historische Vereniging dankt haar vrijwilligers en bezoekers voor het afgelopen jaar. Weet dat we uitkijken naar de vele komende activiteiten in 2023. HEILOO - Op woensdag 28 en donderdag 29 december worden deze wandelingen, op veler verzoek herhaald. Djaleesh is een klasgenoot van Lotte. Het broertje van Lotte, Cees, heeft kanker gehad en net toen Cees op vier mei jl. genezen werd ver klaard, werd twee dagen later grote zus Anne met spoed opgenomen in het Prinses Maxima Centrum. In de Uitkijkpost van 14 december las u Er is al €1500 opgehaald. Wat een toppers! Foto: aangeleverd Sven Suurbier (5) is er helemaal klaar voor. Foto: Linda van Rozendaal ‘Mam, wat doen we met kerst?’ klinkt er vanuit de woonkamer. Ik rammel in de keuken opeens heel hard met pannen en potten en doe net of ik deze vraag niet heb gehoord. Een week later ver schijnt er in onze gezinsapp: Wanneer is er kerstdiner? Ik stuur een afbeel ding van the Grinch en hul mij weer in zwijgen. Als een echte Scrooge mopper ik over de aanstaande feestdagen. ‘Dan zitten ze boven op die kamers te wachten en appen of ze al kunnen komen eten, terwijl ik mij in het zweet werk,’ klaag ik in de rondte. Ik kijk zuchtend en steunend naar de plek waar ergens de kerstversiering moet liggen. Dat gaat twee uur duren voor ik die te pakken heb. ‘Ik vind het gewoon zonde van de vrije dagen,’ klaag ik weer verder, ‘al les wat men doet is vreten en zuipen en vreten met kerst.’ Vervolgens stel ik voor kerst te skippen en op vakantie te gaan. Dit wordt hoofdschuddend niet geaccepteerd. ‘s Avonds met de hond rond de Witte Kerk voel ik opeens iets engs. Al die lampjes en lichtjes doen iets met je. Door de donkere straten van Heiloo gluur ik stiekem door de ramen en zie steeds meer kerstbomen verschijnen. En weer voel ik het. Thuis kan ik me niet meer beheersen en steek wat kaar sen aan, en vervang de batterijen van twee kersthuisjes. Een dag later heb ik opeens een groen met rode kersttrui gekocht. Voor mezelf nog wel. Ieder een in huis haalt opgelucht adem: ook dit jaar gaat kerst weer door. Nu maar hopen dat ze nog ergens kerstbomen verkopen. Ook zal er langs de theekoepel op Ter Coulster gewandeld worden. Foto: Josta de Graaf-Gieltjes Openingstijden ‘Ah, wat lief,’ zegt een van de zonen in de winkel bij het zien van een erg klein kerstboompje. ‘Ik heb nog van die hele kleine lampjes,’ gaat hij verder. Feestda gen vermijders zijn niet van steen dus het kleine boompje gaat mee. Op een bijzettafeltje staat hij vervolgens met zijn paar decimeters hoogte heel erg zijn best te doen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5