La Tl ct 2. Kerstfavoriet van Marcel Keet Zelf ben ik eigenlijk niet zo van de kerst. Dat komt omdat ik in december ook nog veel verjaar dagen van familie en vrienden heb. Daardoor is er een traditie ontstaan waarbij we kerst vieren met vrienden ergens op deze aardbol. Inmiddels op veel plekken geweest zoals Estepona (Span je), Cork (Ierland), Londen, Berlijn, Auckland (Nieuw-Zeeland), Ubud (Bali), Lissabon en Boston. Daarnaast natuurlijk ook in Nederland. Een andere traditie is dat ik dan mijn foute kerstpak aantrek. Dus als je een rood pak ziet fietsen, ben ik het. (Foto: aangeleverd) 1. Kerst is het Glazen Huis voor Michiel Ullers, directie Uitkijkpost Kerst begint zodra je ‘Driving home for Christmas’ op de radio hoort. Gezelligheid, lampjes in de boom en bij elkaar zijn. Voor mij was kerst Het Glazen Huis. Uren kijken naar kanaal 101 op tv, de liveverbinding met het Glazen Huis, naar alles wat er gebeurde in en om het Glazen Huis. En uiteraard vaak de hilarische teksten in de balk onder in beeld. Zes dagen muziek, gekkigheid, emotie en kijken naar dansende mensen op een plein. Niet alleen leuk, maar ook voor het goede doel. Hossen op ‘Tsunami’, de briljante imitatie van Gerard Ekdom (Cliff Richard The Young Ones) en het zagen van extra brievenbussen in het Glazen Huis. Superleuk, erg aanstekelijk door de geweldige muziek en zes dagen de perfecte aanloop naar Kerstmis. Met het gezin hebben we uren gekeken, meegedanst en gelachen. Met als klapper de laatste uren op kerstavond als ze weer naar buiten mochten. Zo, kerst kan beginnen (en jammer dat het Glazen Huis er in deze vorm niet meer is). (Foto: aangeleverd) 3. Kerst voor Linda, hoofdredacteur Eigenlijk vind ik Kerstmis en alles wat daarbij hoort stiekem gewoon heel leuk. Van de eerste versiering in huis en in de tuin, tot het opzetten van de kerstboom. Volop lichtjes, kaarsen en nieuwe (en oude) kerstknutsels van de kinderen. Ieder jaar een nieuwe kerstbal voor de kinderen die heel serieus wordt uitgekozen. Veel samenzijn en tradities met familie en vrienden, uitge breid ontbijt en een cadeautje onder de kerstboom. Bij het horen van de eerste kerstliedjes op de radio word ik altijd even overvallen door een gevoel van nostalgie, om daarna vrolijk mee te zingen met al die (foute) kersthits. Volop genieten dus de komende tijd. Maar, eerlijk is eerlijk, na oud nieuw vind ik het ook wel weer fijn als het voorbij is. (Foto: aangeleverd) 4. Het kerstgevoel van media-adviseur Esmeralda De aanloop naar kerst vind ik altijd het leukst. Ik zet al heel vroeg samen met de kinderen de kerstboom op. Altijd weer de verrassing als je een nieuwe doos van zolder openmaakt. Iedere bal, versiering en boek heeft wel een verhaal inmiddels. Uiteraard zijn er ook allemaal kerstlek- kernijen in huis, die nooit lang blijven liggen helaas, en iedere ochtend (vanaf 1 december) kijken we met elkaar de kinderserie Kerst met Linus. Heerlijke serie die we allemaal al uit ons hoofd kennen, maar dat is toch wel echt kerst voor mij. Met kerst zelf gezellig de familie allemaal bij elkaar, en vooral genieten van het samen zijn! (Foto: aangeleverd) 5. Kersttraditie van Anneke, de backofficemedewerkster oftewel de duizendpoot van de UKP Het leuke aan kerst vind ik vooral de kerstliedjes meezingen samen met dochterlief, samen de kerstboom versieren en eten met familie waar iedereen iets klaar heeft gemaakt. Soms zitten we wel met 20 man. En traditie is ieder jaar met kerst de moskovische tulband maken. Het recept is van mijn moeder die de tulband altijd maakte. Ik gebruik zelfs nog de tulbandvorm van haar, die is denk ik al iets van 50 jaar oud. Iedereen smult ervan want het is en blijft gewoon de lekkerste, vooral met een dikke laag roomboter. (Foto: aangeleverd) 7. Kerstavond op ‘Geest 1' met Tanja, dtp'er/vormgever Kerst begint voor mij altijd tijdens kerstavond met onze vriendengroep op ‘Geest 1’ bij Jos en Suzanne. Ieder jaar bouwen zij hun heerlijke garage om tot een warme kerststal waar alle Willy’s samenkomen in hun mooiste kleren. We proosten op geluk, genieten van ieders mee gebrachte culinaire hoogstandjes zoals de ballen van Ed en vieren samen het leven vol muziek, liefde en lachsalvo’s in geheel ontspannen sfeer. Na deze avond kunnen we alle kerstdagen met gemak aan! (Foto: Seb Holzmann) 8. Kerstherinnering van Jeroen, corrector Volgens schrijver Remco Campert is de decembermaand te vergelijken met een wielerwedstrijd, waarbij grote obstakels als de Eerste en Tweede Kerstberg bedwongen moeten worden. Van wege de superieure ravitaillering (eten en drinken) hou je het vol. Als kind herinner ik mij de periode tussen kerst en oud nieuw als een zenuwachtige tijd, vooral omdat mijn moeder altijd zulke hoge verwachtingen had van het kerstdiner en de gasten. Maar ik denk toch vooral terug aan mijn vader, die twee dagen na kerst speculaas ging bakken. Hij had het liefst een rood lint gespannen om iedereen de toegang tot de keuken te ontzeggen, alleen mijn moeder mocht als enig lid van de raad van toezicht af en toe een kijkje nemen. Als de klus geklaard was mocht ik samen met mijn vader de speculaas in stukken breken. Eerlijk: lekkerder speculaasbrokken heb ik in mijn leven niet geproefd. En hij maakte zóveel dat we er nog tot diep in januari van konden genieten. Altijd als ik speculaas ruik, al is het midden in de zomer, denk ik terug aan hem en kerst. (Foto: aangeleverd) 6. Kerst voor Jos, dtp'er/vormgever Voor mij betekende kerst lekker kippenpoten eten en me verwonderen over het feit dat we in een eindeloze cirkel zitten, die zorgt dat we niet te vierkant gaan denken. Ik wens iedereen een heel muzikaal 2023, groeten Jos Kraakman. (Foto: aangeleverd) 9. Kerstfilms, de kerstfavorieten van Pauline de Vries, redactiemedewerkster van de Uitkijkpost Samen met mijn twee dochters zoveel mogelijk kerstfilms kijken en deze films serieus beoordelen en een cijfer geven. We kijken er in oktober al naar uit. We kijken nieuwe en gouwe ouwe-films, de een zoveel beter dan de ander maar altijd met de volgende ingrediënten: sneeuw, de kleuren rood en groen, kerstbomen, het bakken van gingerbreadmannetjes, een onverwachte ontmoe ting en de liefde! Inmiddels hebben mijn dochters en ik een lijst van tientallen kerstfilms die we hebben gekeken, soms half omdat ze slaapverwekkend waren, soms half omdat we bij film 4 in slaap waren gevallen. Onze alltime favoriet? Love Actually! (Foto: aangeleverd) j

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 8