k /Oi Hondentrainer 263 cadeautassen voor kinderen Voedselbank Alkmaar Klimaatalarm, ook in 2023 Lisanne en Laura zijn met de 4 x 400 vrouwen- ploeg Sportploeg van het Jaar geworden Klimaat Alarm Heiloo wenst u allen een goed begin van het nieuwe jaar! D E B E R FEESTMAAND Ingezonden brief Samen Kerst vieren op kindcentrum De Duif t j l1 Meer dan 1 miljoen mensen in Ne derland leven onder de armoede grens. 40% van de mensen die de voedselbank helpt is kind. Dit jaar zamelde het drietal via een qr-code geld in, waarmee zij uit eindelijk zelf cadeaus hebben aan geschaft voor kinderen in de leeftijd van 0 t/m 18 jaar. In totaal kon den maar liefst 263 worden ver rast met een cadeautas. Vergeleken met de 190 kinderen van vorig jaar een mooie stijging. Naast dona- HEILOO - Ook in 2023 zal elke eerste maandag van de maand om 12.00 uur het testalarm afgaan. Het zou toeval zijn als er tijdens het testalarm in derdaad iets aan de hand zou zijn, of is het geen toeval maar is er wel iets aan de hand? Klimaat Alarm Heiloo zal in ieder geval elke maand tijdens het testalarm aanwezig zijn op het Stationsplein, tegenover Ekoplaza, om te wijzen op het feit dat we onze leefomgeving verschrikkelijk misbruiken en vervuilen. Vanaf 11.45 uur zullen er op 2 januari alarmliederen gezongen worden en zal er getoost worden op een mooi en schoon 2023. ties van particulieren hebben het Kruidvat (Raadhuisplein), Sport- huis Johan Janssen en Hema Heiloo gesponsord. In samenwerking met obs Meander en een aantal leerlingen is het gelukt om alles in te pakken en op tijd te be zorgen. HEILOO - In de Uitkijkpost van 7 december meldde de VVD, bij mon de van dhr. Vroegop, blij te zijn dat de gemeenteraad in het ‘eerste deel van de Heiloose verkeerstrilogie’ positief had besloten. Hij vindt dat doorrekenen beter is dan een mening hebben. Hij meent dat het kiezen voor afsluiting van de Kanaalweg, als enige maatregel, de drukte op de Stationsweg vermin dert. Dat dan al het oost-westver- keer door Ypestein geperst wordt, acht hij een oplossing voor het dorp als geheel. Zélfs vindt hij dat je extra goed de bewoners erbij moet betrek ken. Voor de VVD, Heiloo-2000 en D66 is het probleem opgelost. Niks probleem opgelost, probleem verschoven! Niks overleg, het be sluit is genomen zonder overleg met de bewoners van Ypestein. Niks mooi rekenmodel zonder naar het sociale aspect te kijken en wat de ervaring van de bewoners is. Niks gebruikmakend van gezond ver stand en logische alternatieven. Laat al het oost-westverkeer maar door de woonstraten Rosendaal en Ypesteinerlaan rijden, terwijl de Ka- naalweg, als enige en belangrijkste oost-wegverbinding, er leeg bijligt. Dat bewoners van de Melcowijk, van noord en west Heiloo, van Plan Oost en Alkmaar-Zuid, allemaal door deze wijk moeten om bij de af- valbrengplaats en de vele bedrijven op De Oude Werf, Boekelermeer of Akersloot te komen, betekent een langere en milieubelastende route. Er wonen aan deze twee straten 495 gezinnen, terwijl dat er aan de Ka- naalweg en Stationsweg samen maar 95 zijn. Volgens de VVD de beste en een eerlijke oplossing en een eerlijke verdeling. Over gezond verstand ge sproken... Juist mét gezond verstand blijft de Kanaalweg gewoon open. Of Harold nou een puppytraining leidt, een gedragsconsult geeft of in trajecten werkt, één boodschap blijft centraal in zijn trainingen: ‘Leer de hondentaal!’ Begrijp honden zo goed als je kan en leer op de juiste manier In deze rubriek laten wij iemand aan het woord die ons vertelt over zijn of haar beroep. We zijn op zoek naar die niet-alledaagse baan, die net iets spannender is en waar we graag meer over willen weten! Deze week is dat Harold Koopman, hij is hondentrainer. HEILOO - De estafetteploeg op de 4 x 400 meter bij de vrouwen is Sport ploeg van het Jaar 2022 geworden. Het team won in maart zilver op de WK indoor en werd in augustus op de EK in München Europees kampioen. Lisanne en Laura de Witte van AV Trias zitten in deze estafetteploeg. Gefeliciteerd Laura en Lisanne! te reageren. “Als je niet weet wat de hond ‘zegt’ of ‘vertelt’, dan kun je hem ook minder goed begeleiden of trainen. Tijdens mijn consulten leg ik zoveel mogelijk uit over de lichaamstaal van de hond en hoe je daar als eigenaar op kunt reageren.” ”Samenwerken met dierenartsen is cruciaal. Een hond die last heeft van pijn kan bijvoorbeeld gaan grom men of zelfs bijten. Medisch moet dat uiteraard eerst opgelost worden. Anders heeft trainen geen zin én het is uiteraard niet hondvriendelijk om daaraan voorbij te gaan. Daarnaast overleg ik met collega’s over de hele wereld als ik specifieke vragen heb. Hier in Nederland heb ik nauw contact, maar ook bijvoorbeeld in Amerika met bijvoorbeeld Grisha Stewart, de grondlegger van BAT 2.0 (‘Behavior Adjustment Training’).” ’’Eigenlijk train of leer ik mensen om zelf hun hond te trainen (haha)! Ui teraard demonstreer ik oefeningen waar nodig. Soms meerdere sessies. Soms is één consult voldoende om de eigenaar en hond op weg te hel pen. Een consult duurt zo’n 2 a 3 uur, waarin ik oorzaken, prognose, op lossingen én praktische oefeningen bespreek. Ook werk ik in trajecten als de problematiek daar om vraagt. Er zijn dan meer contactmomenten met hond en eigenaar en de begelei ding is meer ‘hands on’. Dat is fijn voor mensen die vooral praktisch zijn ingesteld.” Bijzonder beroep: Hartelijk dank aan iedereen die de actie heeft gesteund, namens Myriam, Wendy en Hemma. HEILOO - De Heilooër dames Myriam, Wendy en Hemma zetten voor het derde achtereenvolgende jaar in om kerstcadeaus te organiseren voor de kinderen van gezinnen die bij voedselbank Alkmaar komen. Bij de geplande afslag A9 kan ver keer via de Lagelaan naar de Ven- newatersweg rijden en zó naar Heiloo-West of Egmond gaan. Ook eenrichtingsverkeer (van 16.00 tot 18.00 uur) vanaf de oostzijde van de Stationsweg zou daar veel verkeer schelen. Is ook een stuk goedkoper. De afslag en de vele infrastructu rele veranderingen zullen méér dan zo’n 60 miljoen gaan kosten wat, via gemeentelijke belastingen, de Heilooërs in hun portemonnee zul len merken. Ja, inderdaad zal de gemeente terug naar de tekentafel moeten omdat dit plan een schijn oplossing is en in de wijk niet geac cepteerd wordt. Zij willen een veilige en gezonde wijk, waar al jaren te veel sluipverkeer gebruik van maakt. Deze wijkontsluitingsweg moet geen doorgaande route worden. Én verkeer zal, bij het vasthouden aan dit besluit, via de Ypesteinerlaan bij de snackbar rechtsaf gaan en dan alsnog linksaf de Stationsweg in rijden. De zogenaamde oplossing. Het wijkcomité zal, samen met de bewoners, alles in het werk stellen om de Kanaalweg open te houden. Zoals ook het verkeerspanel, de on dernemersvereniging en de meeste Heilooërs willen. Na HTS werktuigbouwkunde en drie jaar als ingenieur doet Harold nu iets wat hij geweldig vindt: werken met honden. Harold helpt ‘baasjes’ die problemen met hun hond ervaren. “Agressie naar mensen of honden, vuurwerkangst, onzindelijkheid, verlatingsangst of overmatig blaf fen. Eigenlijk alles wat een eigenaar zelf als een probleem ervaart.” Harold volgde de vierjarige hbo- opleiding DogVision en kon daarna aan de slag. Vooral het helpen van honden met gedragsproblemen past in zijn straatje. ”Je leert op een der gelijke opleiding dat er eigenlijk nooit één enkele oorzaak is. Er zijn vaak meerdere redenen waarom een hond reageert met probleemgedrag. Opvoeding speelt natuurlijk mee, maar wanneer je een bordercollie hebt, kan die probleemgedrag gaan vertonen wat voortkomt uit de ra seigenschappen. Oorzaken vind je dan dus ook terug in de genen. Daar naast worden medische problemen vaak gemist als oorzaak van angst of agressie. Zoals pijn, jeuk of darm- problemen.” De cadeautassen zijn gevuld door o.a. deze toppers! Foto: aangeleverd Harold Koopman. Foto: aangeleverd Bewonerscomité Ypestein (Rosendaal2023@gmail.com) HEILOO - Leerlingen en ouders hebben dit jaar sinds lange tijd weer allemaal met elkaar Kerst kunnen vieren. In een tot de nok toe gevulde Ter Coulsterkerk deden alle kinderen mee aan de sfeervolle kerstviering. De kleuters voerden een engelendansje op. Groep 3 stak de kaarsen aan en groep 4 speelde het kerstverhaal. Naast liederen en gedichten uit verschillende groepen speelde de Duifband en het koortje onder leiding van Muziek- en Dansschool Heiloo. Aansluitend was er in elke groep een heerlijk buffet en genoten ouders van de kerst-inn op het schoolplein. Foto: aangeleverd Hondentaal... ‘Wat zegt ie nou?’ Werk je samen met andere collega’s? Hoe train je de honden? Wanneer werd je -gedragstherapeut? Welke opleiding moet je volgen om hondentrainer te worden? hondentrainer of

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 15