Bruisende kerstvakantie bij zwembad Hoornse Vaart Optreden The Cats bij De Heeren van Limmen D.E. waardepunten stromen binnen voor Voedselbank Rollatorcheck bij PostaanZee IJsbaan De Meent pakt uit tijdens de kerstvakantie met Alkmaars IJsplein IVN Nieuwjaarswandeling in de Wimmenummerduinen Opgeven tot de dag ervoor. Altijd plezier in de Hoornse Vaart. Foto: aangeleverd Deskundige hulp bij het tellen van de punten. Foto: Kees Scharringa Meer informatie: repaircafe@postaanzee.nl Contact voor de actie: Kees Scharringa 06-242574510 Tijdens de kerstvakantie wordt de ijsbaan iedere middag omgetoverd tot een gezellige plek voor families op het ijs. Foto: aangeleverd ALKMAAR - Bij zwembad Hoornse Vaart staat de kerstvakantie weer voor de deur. ALKMAAR - Speciaal voor families organiseert Alkmaar Sport in de kerstvakantie het Alkmaarse IJs plein bij ijsbaan De Meent. Werken de remmen van uw rolla- tor minder goed, zit er speling in de handgrepen? Is de rollator veilig en goed afgesteld? Kom op donder dag 5 januari met uw rollator naar PostaanZee. Het Alkmaarse bad pakt uit met extra ruime openingstijden voor recreatieve zwemmers, een gevari eerd aquafitnessprogramma, gratis animatie op woensdag- en zater dagmiddag, elke middag een 15 me ter lange stormbaan in het 50 me- terbad én voor de allerkleinsten een Experience Center in het instructie- bad. Tot slot organiseert zwembad Hoornse Vaart extra zwemlessen en Alles wordt goed bekeken, ge smeerd en afgesteld. Moeilijk ter been? Maak gebruik van de Max Mobiel. Iedere middag wordt de Alkmaarse 400 meterbaan omgetoverd tot een gezellige plek voor families op het EGMOND AAN ZEE - Het Repaircafé PostaanZee checkt uw rollator op donderdag 5 januari. Ook voor kleding- en elektronica- reparaties kunt u terecht. Knoop aanzetten? Neem uw nieuwe knoop een snelcursus voor diploma B en C in de vakantie. Meer informatie over de kerstvakantie is te vinden op www.hoornsevaart.nl/vakantie Gratis animatie en stormbaan Kinderen die van klimmen, klaute ren en glijden houden kunnen hun geluk niet op, want van 24 december tot en met 8 januari ligt elke middag de 15 meter lange stormbaan in het 50 meterbad. Voor de allerklein sten ligt elke dag het splinternieuwe Experience Center in het instructie- bad. Daarnaast is er op de woens- ijs. De ochtenden blijven beschikbaar voor recreatieschaatsers die rondjes willen schaatsen, hun conditie op peil willen houden in de buitenlucht of willen trainen voor natuurijs. Meer informatie over de kerstvakan tie is te vinden via www.demeentalkmaar.nl/vakantie dag- en zaterdagmiddag gratis ani matie. Iedereen kan in de middag gezellig meedoen met de leukste spelletjes in het water waarbij er mooie prijzen te verdienen zijn. Het animatieteam staat garant voor heel veel plezier! Extra zwemlessen Op verschillende dagen in de kerst vakantie kunnen kinderen deel nemen aan de extra zwemlessen in zwembad Hoornse Vaart in Alk maar. Op deze dagen zullen er les sen aangeboden worden voor ver schillende niveaus. Iedereen - ook kinderen die geen zwemles volgen bij Alkmaar Sport - is van harte welkom om deel te nemen aan de extra zwemlessen. Meer informatie over de extra zwemlessen is te vin den via www.hoornsevaart.nl/Ex- trazwemlessen. Tevens organiseert zwembad Hoornse Vaart een snel- cursus voor het B- en C-diploma. In zwembad De Hout is het mogelijk om het B-diploma binnen 3 dagen en het C-diploma binnen 5 dagen te halen. Discoschaatsen in de ijshal Het programma van het Alkmaar- se IJsplein varieert gedurende de kerstvakantie. De ene dag kunnen bezoekers curlen of ice biken en de andere dag wordt er tegen de klok in geschaatst of geijshockeyd. Len- nings sluit enthousiast zijn verhaal af: “Ook is er ruimte voor schaats - lessen verzorgd door schaatsschool InBalans. Verder staat de ijshal deze kerstvakantie in het teken van disco- schaatsen met gezellige muziek uit de speakers en discolampen.” U wordt getrakteerd op een geweldig muzikale nieuwjaarsparty-middag. Alle bekende nummers van The Cats komen deze avond voorbij, zoals Let’s Dance, Marian en natuurlijk One Way Wind. The Cats In The House is een profes sionele band van zes topmuzikan- ten. Kenmerkend voor de sound is de samenzang en de geweldige stem van de leadzanger. Een mooi open duingebied, dat deels over smalle paadjes en mul zand gaat (pittig dus). Langs het Starrevlak en de vogelkijkhut ‘de Vlieger’ wordt met een flinke slin ger door het gebied gewandeld. U dient zelf voor een toegangskaart voor het Noord-Hollands Duin reservaat te zorgen (www.pwn.nl/ duinkaartkopen). De wandeling duurt ongeveer twee uur. Een bij drage (richtlijn 3 per persoon, te Aanvang is 16.00 uur en de ticket- verkoop is reeds gestart. Tickets kosten 17,50 per stuk en bestel je via de ticketlijn op www. thecatsinthehouse.nl of telefonisch 06-49925552 06-53440620. The Cats in The House. Foto: aangeleverd Vertrek is om 10.30 uur bij het PWN-informatiebord aan het einde van het Nachtegalenpad in Egmond aan den Hoef. betalen met gepast geld) wordt op prijs gesteld. U wordt verzocht zich van tevoren aan te melden via e-mail: wimmenumnkl@gmail.com Schaatsen tegen de klok in Families staan tijdens de kerstva kantie van zaterdag 24 december tot en met zondag 8 januari centraal op de 400 meterbaan van ijsbaan De Meent. Roy Lennings, namens Alkmaar Sport locatiemanager van sportcomplex De Meent vertelt: “Op onze Alkmaarse ijsbaan wordt een variatie aan activiteiten aangeboden. Bezoekers mogen hun eigen sleetje meenemen én kunnen zelfs links om schaatsen!” Tijdens het fami- lieschaatsen is het in de middag niet mogelijk om rondjes te schaatsen of te trainen. mee! Zoom of scheur repareren? Neem de goede kleur garen mee. De reparateurs van Repaircafé PostaanZee staan klaar om te hel pen, tegen een vrijwillige bijdrage naar draagkracht. LIMMEN - Op 8 januari geniet u bij De Heeren van Limmen van de muzikale tijd van toen. Vanwege een succesvol optreden afgelopen juni, bent u op 8 januari weer welkom bij het concert van The Cats In The House. In de inzamelboxen bij de diver se inzamelpunten in Heiloo, Lim- men en de Egmonden bleken (na telling) al 100.000-den koffie- en theepunten te zitten. Ook elders in de regio stromen de punten binnen. Per 100.000 punten ontvangt de Voedselbank ongeveer 200 pakken koffie. Het tellen van al die punten is een serieuze zaak, zoals u op de foto ziet. REGIO - Afgelopen dagen werd Lionsclub Alkmaar Phoenix verrast door de eerste opbrengst van de Douwe Egberts waardepuntenactie voor koffie voor de Voedselbank Alkmaar. Namens de Lionsclub Alkmaar Phoenix en de Voedselbank Alk maar willen wij alle mensen alvast hartelijk bedanken. De actie loopt nog door tot en met 5 januari, dus er kan nog meer bij! De 300 klanten van de Voedselbank, vooral gezin nen, rekenen op u! Elke eerste donderdag van de maand: Repaircafé PostaanZee, Voorstraat 82a, Egmond aan Zee. Koffie en thee staan klaar. Meer informatie over de snelcursus is te vinden via www.hoornsevaart.nl/ snelcursus EGMOND AAN DEN HOEF - De maandelijkse wandeling in het noordelijke Egmonds duingebied is dit keer op Nieuwjaarsdag. Nieuwjaarsnatuurwandeling IVN in de Wimmenummerduinen op zondag 1 januari.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 23