In liefdevolle herinnering: Wim de Beer f Mascha ten Bruggencate: “2022 was een bijzonder jaar I H i J Nieuwe openingstijden Kösters Audio-Witgoed Vervolg van de voorpagina: Tekst en foto: Nico Bakker j Diane en Wim de Beer hadden een ijzersterke band. Foto: aangeleverd “Het was best een moeilijke start van het jaar” “In het begin van dit jaar hadden we nog de corona-lockdown, dat vond ik best heftig. Niemand kon er iets aan doen, we hebben er met ons allen het beste van gemaakt. Als burgemeester is het lastig als je be paalde regels moet uitvoeren, terwijl je merkt dat de mensen er geen zin meer in hebben. Dat is toch moeilijk schipperen”, licht Ten Bruggencate toe. Maar terugkijkend overheersen toch wel de mooie herinneringen, zo als het schaatsen op de ijsbaan en wandelen op het strand met hondje Dolly, fietsen door de bossen, lekker zitten in de achtertuin. “Bijzonder om verkiezingen mee te maken” Dit jaar waren er de gemeenteraads verkiezingen en dat heeft Mascha ten Bruggencate ervaren als een bijzondere gebeurtenis. Zij licht toe: “Als burgemeester word je be noemd en vervolgens mag je je he lemaal niet bemoeien met de coali tievorming. Je krijgt wel in één keer nieuwe collega’s in de raad en in een nieuw college. Wie dat worden is een verrassingMaar ik ben heel blij met het nieuwe college, we hebben er echt veel zin in.” “Er zijn een heleboel dingen die best wel ingewikkeld zijn” Ook in een dorp als Heiloo zijn er vele vragen over dossiers, waarvan de uitwerking soms langer op zich laat wachten. “Mijn ongeduld wordt wel eens geprikkeld”, zo meldt Ten Bruggencate. “Je wilt wel sneller, maar je moet je houden aan regels en procedures. Zo is daar de Zand- zoom, de afslag A9, The Spot, plan ’t Loo, het Stationscentrum. Het colle ge raakt steeds beter op elkaar inge speeld, maar we hebben ook te ma ken met landelijke problemen zoals de stikstofproblematiek, de econo mische ontwikkeling, personeels problemen, oorlog in Oekraïne. De wereld wordt er niet simpeler op.” “Laten we leuke dingen met elkaar doen” Vooruitlopend op een veilige jaar wisseling spreekt Ten Bruggencate de wens uit om komend jaar voor al leuke dingen met elkaar te doen. Natuurlijk zijn er zorgen zoals de wereldse problemen die ook hier in Heiloo merkbaar zijn, zoals de hoge gasprijs, de woningnood, klimaat verandering, de oorlog in Oekraï ne en de opvang van asielzoekers. “Maar we kunnen op lokaal niveau met een aantal regelingen probe ren te stutten en te ondersteunen. En laten we goed voor elkaar zor gen en luisteren naar elkaar. En om dat te onderstrepen nodig ik, namens de gemeente, alle inwo ners en ondernemers van Heiloo uit op onze nieuwjaarsreceptie op 13 “Ik ben trots op Heiloo” “Heiloo is een modeldorp, het is groen en het gaat goed, daar ben ik trots op. Ook dat we een mooie samenwerking hebben met de ge meenteraad, waar we goede afspra ken mee kunnen maken. We hebben bijvoorbeeld een nieuw gemeen tehuis gekocht, het voormalige Rabobankkantoor naast de biblio theek. Daar verhuizen we volgend jaar naartoe, daar zie ik erg naar uit. Maar ook hoe wij in Heiloo de asielzoekers tijdelijk hebben opge vangen met unanieme steun van de gemeenteraad, daar ben ik als bur gemeester en als mens heel trots op. Dan heb je het ergens over en kan je samen een verschil maken.” “Ik val heus wel eens uit mijn rol” Het is niet alleen intern overleg, vergaderen en besprekingen, nee, de burgemeester laat zich veel zien bij allerlei activiteiten in het dorp, zo als het Timmerdorp. En dan wordt spontaan gevraagd of zij mee wil werken. “Als er dan een foto ver schijnt met de tong uit m’n mond en een hamer in m’n hand, dan vind ik dat gewoon erg leuk. Ook bij de ac ties met de kinderburgemeester val ik wel eens uit mijn rol”, zo vertelt een enthousiaste burgemeester. januari, van 16.00-18.00 uur in de Witte Kerk. Drink en toost met ons op een mooi en liefdevol 2023.” “2022 was een bijzonder jaar” Niet alleen voor Heiloo, waar af scheid werd genomen van corona, waar asielzoekers zijn opgevangen, waar een nieuw gemeentehuis is gekocht, waar verkiezingen zijn ge weest, maar ook voor Ten Bruggen- cate zelf. “Een eerste keer een vol jaar burgemeester zijn van Heiloo is best bijzonder, ik vind het heel bij zonder deze rol te mogen vervullen in een prachtig dorp als Heiloo”, zo sluit Mascha het interview af. Kerst 1999 blijft Diane de Beer altijd bij. Haar broer Wim kon ineens niet meer lopen. Hij bleek tumoren in zijn ruggenmerg te hebben en raak te verlamd. Diane vertelt over hoe broer en zus opgroeiden in Heiloo. De twee scheelden anderhalf jaar en hadden een ijzersterke band. Ze deden naar de buitenwereld toe alsof ze een tweeling waren. Toen de puberjaren aanbraken, kregen ze ieder een ei gen leven en vriendengroep. Ze gin gen apart uit naar hardcorefeesten, de Oud Inn en Castricum, maar Wim hield altijd een oogje in het zeil. De zorgeloosheid van de jongvol wassenen was over toen Wim het afschuwelijke bericht kreeg dat er tumoren waren vastgesteld in zijn ruggenmerg. HEILOO - Kösters Audio-Witgoed is al jaren een vertrouwd adres voor aankoop, plaatsen, repara tie of onderhoud van al uw wit- of bruingoed. Ron Kösters nam dertig jaar gele den de winkel over van zijn broers en is met veel enthousiasme al die tijd de drijvende kracht van de winkel, zowel voor als achter de schermen. Ron Kösters (l) en vertrouwd gezicht Peter Klaase voor de zaak. De behandeling bestond uit chemo therapie en bestraling. Hierbij week Diane niet van zijn zijde in het zie kenhuis en vrienden kwamen langs. Vervolgens ging Wim revalideren in Heliomare. Hij was al die tijd zeer positief en ging relaxed met zijn ziekte om. Het zorgpersoneel mocht hem graag. In de weekends haalden zijn ouders hem op om naar Heiloo te gaan en Diane bracht hem terug. Als hij in het weekend in Heiloo was, namen zijn vrienden hem overal mee naar toe. Wim werd redelijk de oude en kon ook weer lopen. Toen hij weer naar huis mocht, bleek er een tumor in zijn hoofd te zitten. Operatie en bestraling volg den. Wim was vastbesloten dat het goed ging komen. Het bericht dat hij toch niet meer beter werd en dat behandeling niets meer zou opleveren, kwam als een mokerslag. Wim heeft maar kort geweten dat hij niet meer be ter werd, en overleed na een paar dagen op de laatste dag van het jaar 2000. Na ruim 20 jaar voelt het voor Diane nog steeds goed om het over Wim te hebben. “Wim leefde in die 21 jaar ‘vol gas’. Hij had een hekel aan school, vond dingen waar hij blij van werd be- langrijker. Haalde zijn rijbewijs met 18 jaar en kocht meteen een Golf. Zocht grenzen op, hield van gekkig heid en was groot vuurwerkliefheb- ber. Deze tijd zou Wim zo met mijn kinderen naar België zijn gereden om vuurwerk te halenIk denk nog dagelijks aan hem.” Maandag: gesloten Dinsdag t/m vrijdag: geopend Zaterdag en zondag: gesloten HEILOO - In de rubriek in ‘In liefdevolle herinnering...’ kijkt Uitkijkpost samen met nabestaanden terug op een dierbare die zij verloren zijn. Dit keer staan wij in liefdevolle herinnering stil bij Wim de Beer. Gezien het veranderende koop gedrag van de consument heeft Kösters Audio-Witgoed besloten om met ingang van 1 januari de openingstijden te wijzigen. Deze zien er dan als volgt uit: -v Zijn familie en vrienden waren verslagen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3