Heiloo Lokaal snelschaakkampioen van Heiloo in de afgelopen periode Wessel van den Broek HV de Terriërs trots op lotenverkopers! Benedictus kerstzang in de Witte Kerk OBS De Zuidwester haalt 650 op voor Voedselbank Alkmaar 3,107,16 Wessel van den Broek, het jongste lid bij de senioren en afkomstig uit de eigen jeugdopleiding, werd ver rassend de nieuwe kampioen. Hij won maar liefst 6 van de 7 partijen. Johan van der Wal en Kees Jongkind behaalden allebei vijf punten, maar omdat Johan de onderlinge partij te- HEILOO - Bij schaakvereniging Oppositie is het gebruikelijk om op de laat ste speeldag voor Kerst het snelschaakkampioenschap van Heiloo te spelen. Dat gebeurde vorige week dinsdag dus ook weer en de wedstrijd kende een verrassend verloop. HEILOO - Afgelopen donderdag 22 december was groep 8 van OBS De Zuidwester uit Heiloo te zien in het NOS Jeugdjournaal. Een grootse aan kondiging van Lucas en Annabelle, presentatoren van die uitzending, voor de kerstactie+ van de basisschool. Tijdens de live-uitzending konden kij kers van het journaal meegenieten van een gezellige en sfeervolle avond en kerstmarkt op school. middag nog in voedselpakketten te worden verpakt. Dat directe effect van de actie was voor kinderen een extra stimulans om er helemaal voor te gaan. Het besef bij onze leerlingen dat zij het over het algemeen heel goed hebben, heeft zeker geholpen om van deze actie een groot succes te maken,” geeft Marjolein aan, de initiator van deze actie. “Na twee jaar corona horen en lezen we steeds meer over gezinnen die niet meer rond kunnen komen. We kennen allemaal wel iemand in onze om geving die het niet makkelijk heeft. Vandaar dat ik voor dit goede doel gekozen heb.” gen Kees had gewonnen eindigde hij als tweede en Kees als derde. Bij snelschaken krijgt iedere speler zeven minuten op zijn of haar klok en binnen die tijd moet de wedstrijd gespeeld worden. Snel zetten is dus een vereiste, en dat levert soms ook Geld omzetten in voedsel, dat is wat Voedselbank Alkmaar en omgeving doet met de opbrengst van de kerst markt. “Momenteel hebben we rond de 270 gezinnen uit Alkmaar, Ber gen, de Egmonden, Heiloo en Heer- hugowaard die we ondersteunen met een wekelijks voedselpakket. Met Sinterklaas en Kerstmis willen we een extra cadeau meegeven en dat is ook dit jaar weer gelukt”, ver telt mevrouw Van Holland, al meer dan 10 jaar bestuurslid en vrijwilli ger voor de Voedselbank. “Na mijn werkzame leven besloot ik een deel van mijn vrije tijd te besteden aan een goed doel. Dat is de Voedselbank geworden. Ik sta er nog steeds ver steld van hoe veel vrijwilligers tijd vrijmaken voor dit initiatief. Daar ben ik ze heel dankbaar voor. Mijn speciale dank aan leerlingen, do centen, donateurs, vrijwilligers en ouders van OBS De Zuidwester!” “De crew van het journaal heeft donderdag van 11.00 tot 12.30 uur gefilmd in mijn groep 8. Korte in terviews met leerlingen, shots van het knutselen, ze vonden het leuk en spannend tegelijk. Daarna werd er de hele middag gemonteerd om vervolgens live in de uitzending ver slag te doen. De uitzending heb ik later die avond teruggekeken. Ik ben supertrots op de leerlingen uit mijn klas!” aldus Marjolein. stevige blunders op, zeker als het wat later op de avond wordt. Wes sel toonde zich een waar kampioen door tot het eind geconcentreerd te blijven schaken. De kampioen van vorig jaar, André van der Ark, had niet echt zijn avond en eindigde nu in de middenmoot. Hij was echter wel degene die als enige Wessel wist te verslaan. Ook clubkampioen Si mon Smit eindigde verrassend in de middenmoot. HEILOO - Van eind september tot 21 november jl. hebben de jongste jeugdleden van de Terriërs hun best gedaan om zoveel mogelijk loten van de Grote Clubactie te verkopen. En dat is gelukt! Er zijn ruim 1300 loten verkocht. Van ieder verkocht lot gaat een deel naar de Terriërs. Dit jaar ontvangt de hockeyvereniging het mooie bedrag van 3.107. Alle lotenverkopers bedankt voor jullie inzet en alle lotenkopers be dankt voor jullie steun! Om extra aandacht te krijgen voor de markt heeft Marjolein niet alleen de redactie van Uitkijkpost maar ook die van het NOS Jeugdjournaal aangeschreven. Dat betekende ge lijk heel veel drukte op school om de draaidag in goede banen te leiden. Wij ondersteunen sindsdien het col- legeakkoord, waar wij zelf ook een tweetal onderwerpen aan hebben toegevoegd, nl. het herplaatsen van de burgemeestersfontein bij Het Loo en het onderzoeken van een vereve- ningsmethodiek voor het stimuleren van sociale woningbouw. Het schoolorkest begeleidde o.l.v. dirigente juf Marianne een aantal kerstnummers en door alle groe pen werd een kerstoptreden ver zorgd. De vrijwilligers van de Wit te Kerk stonden klaar om samen met de oudervereniging alles goed te laten verlopen. De ouders van groep 8-kinderen mochten op het balkon plaatsnemen zodat zij de orkestleden goed konden zien en horen. Het ondersteunen van het coalitie akkoord houdt niet in dat wij altijd hetzelfde stemmen als de andere coalitiepartijen. Zo hebben wij t.a.v. het verkeersplan juist gestemd voor maatregelpakket D, waarin geen knip in de Kanaalweg is voorzien. Hierdoor zou de verkeersoverlast voor de bewoners van Ypestein min der zijn dan met pakket B. Onze fractieleden hebben zo hun eigen specialiteit: Tijmen op het ge bied van Openbare Ruimte, Brigitte op het gebied van het Sociaal Do mein, Peter op het gebied van Duur zaamheid, Klimaat en Groenbeleid en Mieke onder meer op het gebied van Financiën, BUCH en Wonen. HEILOO - De kinderen van de Benedictusschool kwamen donderdagavond samen in de Witte Kerk om kerstliedjes te zingen, voorafgaand aan het kerstdiner op school. Donderdagavond 12 januari zullen Benedictuskinderen tussen 17.00 uur en 19.00 uur met lichtjes een nieuwjaarswandeling maken in de wijk. Door alle groepen wordt op de route een lichtpuntje geplaatst met een wens voor het nieuwe jaar. In de afgelopen periode is Heiloo Lokaal (mede-)indiener geweest van o.a de volgende moties of amen dementen: Heeft u vragen of opmerkingen? U bent altijd welkom op een van onze fractievergaderingen! Na afloop liepen de kinderen in een lange stoet met lichtjes terug naar school om daar plaats te nemen aan tafel voor het kerstdiner. In de komende jaren blijven wij ons inzetten voor de leefbaarheid van ons mooie dorp Heiloo. Namens het hele team van Heiloo Lokaal wensen wij u een leuk en gezond 2023! Aan het woord is Marjolein Selling, intern begeleider en leerkracht van een groep 8: “Het doel van onze kerstmarkt was om zoveel moge lijk geld op te halen. Er is daarvoor door leerlingen van groep 1 tot en met groep 8 en ouders geknut seld, geflyerd, gekookt, gezongen, gebakken, gedoneerd en gekocht. Vooral de slagroomtruffels wa ren erg in trek! Leerlingen hebben naast het bakken en knutselen al lerlei houdbare levensmiddelen ver zameld voor de voedselpakketten. Deze lagen in bakken bij de deur en zijn donderdag opgehaald om die HEILOO - Na de verkiezingen in maart 2022, waarbij wij 1 zetel hebben behaald, is Heiloo Lokaal na overleg met Heiloo-2000, VVD en D66 toegetreden tot de coalitie. Zo hebben wij een gevarieer de fractie, die fijn met elkaar sa menwerkt en gezamenlijk besluit wat de input is voor de diverse vergaderingen. Helaas hebben wij de overige partij en niet kunnen overtuigen van onze overwegingen en is er in meerder heid gekozen voor maatregelpakket B. Fractievoorzitter namens Heiloo Lokaal is Mieke Beemsterboer. Maar zij wordt ondersteund door Tijmen Valkering, Brigitte Schutzelaars en Peter Boers. Ook ons oud-fractielid Matthijs de Moel voorziet ons nog regelmatig van input. Tekst en foto: Pauline deVries De jongste en de oudste leerling van de school, Hunter (l) en Lianne (r) met in het midden mevrouw Van Holland van Voedselbank Alkmaar. De prijswinnaars: 1e Maas van der Meer (56 loten), 2e Isa Bakkum (41 loten), 3e Sanne Kok (niet op de foto), Mila Kassing en Eline Wessel met ieder 40 verkochte loten. Foto: aangeleverd Geld voor eten NOS Jeugdjournaal Voorafgaand aan het kerstdiner verzorgden de leerlingen van de Benedictus een heus kerstconcert in de Witte Kerk. Foto: aangeleverd Koken, bakken en knutselen Mieke Beemsterboer. Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5