Gemeentenieuws Oratoriumkoor Heiloo zingt in Royal Albert Hall Groen licht voor Zandzoom Heiloo Gemeente Heiloo voorbereid op de periodes van gladheid Tegel-ophaalservice Agenda’s raad en commissies vervolg Voor het college is dit een mijlpaal in het pro ject: “We zijn al jaren bezig met Zandzoom Heiloo. Dit bestemmingsplan is niet zonder slag of stoot tot stand gekomen, maar we hebben veel vertrouwen in het plan dat er nu ligt.” Zandzoom Heiloo is goed voor 1.278 wo ningen. Het woonprogramma bestaat uit een mix van sociale huur en koopwoningen in het betaalbare en dure segment. HEILOO - Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo geeft groen licht voor Zand - zoom Heiloo. Op 28 november heeft het college besloten om het nieuwe ontwerpbestemmings plan Zandzoom Heiloo in procedure te brengen. Zo zet het college de volgende stap in de ont wikkeling van de nieuwe wijk. Met het grote aantal woningen wil de ge meente bijdragen aan een oplossing voor het grote woningtekort. Het college wil dat ieder een fijn kan wonen in Heiloo. “Jong en oud. Heiloo groeit en er komt veel jeugd bij, dat is positief. Die verjonging is bijvoorbeeld ook goed voor het verenigingsleven in Heiloo.” De nieuwe woningen zorgen voor doorstroming op de woningmarkt, zowel in Heiloo als in de regio. Mensen die verhuizen naar Zandzoom laten een woning achter voor een ander. Zandzoom moet een prettige leefomgeving worden, waarin genoeg ruimte is voor groen en biodiversiteit. Zandzoom wordt een groe ne wijk, die past bij het groene dorp dat Hei- loo al is. Het college: “We laten het bestaande waardevolle groen, zoals bijzondere bomen en greppels, staan. Ook zit er veel ruimte tussen de bebouwing voor nieuw groen. Hoe de groe- HEILOO - Tussen alle concerten van Oratoriumkoor Heiloo en de daarbij behorende voorbe reiding door, kon er nog wel een uitdaging bij voor het enthousiaste koor: zingen in de Royal Albert Hall in Londen. De reis werd georganiseerd door koorlid John Admiraal die werkzaam is in de reisbranche. John organiseerde de reis voor 44 personen, Het koor deed mee aan de Messiah van Handel in scratchuitvoering, dat wil zeggen een con cert zonder repetitie. Met andere woorden, de leden moesten zorgen dat ze het werk goed kenden, wat voor de meesten gelukkig geen probleem was. Op 12 november was het zover: met 2.500 zangers/zangeressen en zo’n 3.500 man publiek zat de Royal Albert Hall goed vol. Het was een ervaring om niet te vergeten. ninrichting er precies uit gaat zien, werken we nog verder uit. We hebben daar ideëen over, maar we gaan ook graag om tafel met lokale flora- en faunaverenigingen om samen met hen verder na te denken over de groeninrich- ting en biodiversiteit.” In september 2021 werd het bestemmings plan vernietigd door de Raad van State, mede doordat verkeers- en stikstofoplossingen on voldoende waren onderbouwd. De gemeente heeft nieuwe onderzoeken uit laten voeren naar de verkeerssituatie in Heiloo en de ge volgen van Zandzoom op de verkeersstromen. Daarnaast leverde steeds veranderende wet geving rondom stikstof de nodige vertraging op. Het college geeft aan dat de cijfers inmid dels rond zijn: “We zijn blij dat we door kun nen met Zandzoom Heiloo.” Het ontwerpbestemmingsplan gaat nu eerst naar de raadscommissie. Na bespreking in de commissie ligt het vanaf 21 december zes weken ter inzage voor eventuele zienswijzen. Daarna volgt een reactienota van de gemeente en wordt het bestemmingsplan voor de vast stelling aangeboden aan de gemeenteraad. Als het bestemmingsplan uiteindelijk in werking treedt, kunnen initiatiefnemers aan de slag met de uitwerking van hun plannen en kunnen mensen uitkijken naar hun nieuwe woning. Voor meer informatie: www.oratoriumkoorheiloo.nl Nu op naar het volgende concert op 16 decem ber in de Cultuurkoepel. die deels per trein en deels per vliegtuig reis den. Natuurlijk mocht een excursie naar de Tower of London niet ontbreken. John zorgde ervoor dat alles tot in de puntjes was verzorgd en iedereen kijkt terug op een geweldig week end en een unieke ervaring. UITKIJKPOST |6 DECEMBER 2023 14 Agenda gemeenteraadsvergadering In de periode van half november tot begin april staan wij paraat om bij verwachte gladheid zout te gaan strooien. Agenda commissie Datum: maandag 11 december Aanvang: 19:30 uur Locatie: raadszaal Commissie - raadszaal 19:30 Agendavaststelling 19:30 Bespreeknotitie van D66 inzake amendement bij wijziging APV 20:00 Ontwerpbestemmingsplan Zandzoom Heiloo 2023 *LET OP: De agenda kan bij de agendavaststelling nog gewijzigd worden. Wilt u een commissie live volgen? U kunt de commissie bijwonen in de raadszaal in het gemeentehuis. U kunt de com missie in de raadszaal ook online volgen via www.heiloo.nl/raad-en-college en dan klikt u op vergadering (terug)kijken. Ook zendt Beat TV de vergadering in de raadzaal uit via tv.beatfm.nl/player. Wilt u tijdens een commissie inspreken? U laat uiterlijk 12.00 uur op de dag van de commissie aan de griffie via griffie@heiloo.nl weten dat u het woord wilt voeren. U kunt uw inbreng ook schriftelijk onder de aandacht van de commissie brengen, u mailt dan uw tekst naar griffie@heiloo.nl. Commissie terugkijken? U kunt de commissie na afloop terugkijken via www.heiloo.nl/raad-en-college. In december is er een tegel-ophaalservice voor inwoners. Haal een Big Bag op bij de milieustraat aan de Rosendaal op vrijdag 8 of 15 december tussen 11.30 en 13.30 uur. Voor de gewipte tegels moet groen in de plaats komen. De herfst is een goed moment om planten in de grond te zetten. Planten zijn in rust en de grond is goed bewerkbaar. Lees hoe het werkt op het Kli- maatplein van de gemeente (klimaatplein. heiloo.nl/tegels). WAAR STROOIEN WE? Wij strooien op de hoofdwegen, op een aantal toegangswegen tot de woonwijken en op de industrieterreinen. Ook op de daarbij horende fietspaden strooien wij, zoals de verbindingsfietspaden naar buur gemeenten. Omdat onze medewerkers niet overal tegelijk kunnen strooien, volgen ze hiervoor een zogeheten strooiplan. De strooiroutes in dit strooiplan zijn zo geko zen dat iedere inwoner binnen een straal van ongeveer 300 meter een begaanbare weg of fietspad kan bereiken. In het strooiplan zijn belangrijke door gaande wegen, busroutes en brandweer kazernes opgenomen. Zodra die begaan baar en veilig zijn gemaakt, is het de beurt aan vrij liggende fietspaden, polderwegen, overige belangrijke erftoegangswegen, schoolroutes en winkelgebieden. Daarnaast strooien onze medewerkers met de hand op plekken als kruispunten, bij bruggetjes, openbare gebouwen en verzorgingstehuizen. ROOD-WITTE PAALTJES OP STROOIROUTES TIJDELIJK VERWIJDERD Om ervoor te zorgen dat de strooiwagens op de hoofdfietsroutes kunnen komen, verwijderen wij eind november de rood witte paaltjes die op sommige fietspaden in het wegdek staan. Ze worden (in prin cipe) begin april weer teruggeplaatst. MEER INFORMATIE Meer weten over ons strooibeleid? Ga naar www.heiloo.nl/gladheid. Een ervaring om nooit te vergeten. Foto: aangeleverd Mijlpaal Woningtekort Prettige leefomgeving Met het grote aantal woningen wil de gemeente bijdragen aan een oplossing voor het grote woning tekort. Foto: Sanne Kaandorp - Klaver Verkeer en stikstof Procedure

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2023 | | pagina 14