Limmen Artistiek Creatief zoekt kunstenaars Kerstviering bij de Zonnebloem Limmen Met de Truly Singers 'De meisjes met de wijsjes' Samen Kerst vieren bij PostaanZee Kerstmarkt Ruïnekerk Bergen Tentoonstelling in de Eenhoorn Ook Heilooër Ton Mosheuvel exposeert Kom alvast in de kerstsfeer We vragen een bijdrage naar draag- ALKMAAR - Van 14 tot en met 17 december transformeert de Eenhoorn tot een internationale galerie met een verrassende mix van kunstenaars. Ook Heilooër Ton Mosheuvel, bekend straatfotograaf, toont zijn boeiende foto’s. Het ensemble bestaat uit acht musici en zangers. Voor de pauze vertellen de Truly Singers het kerstverhaal op muzikale en eigentijdse wijze met hier en daar een knipoog. Na de pauze barst het kerstfeest los en kunt u meezingen met liedjes als ‘De herdertjes lagen bij nachte’, ‘Jingle bells’ en nog veel meer. Ook dit jaar wordt er op 14 decem- Tijdens de reizen die Ton maakte naar vooral Zuid-Europese steden raakte hij geïnteresseerd in straat- fotografie. Hij werd zich steeds bewuster van het feit dat hij mo- ber weer een lunch geserveerd bij de Heeren van Limmen aan de Dus- seldorperweg. U dient zich daarvoor wel aan te melden, omdat er een maximum is gesteld aan het aantal deelnemers. Dus hoe eerder u zich aanmeldt hoe beter, maar doet u dit in ieder geval vóór 10 december. Lukt het niet om te komen lunchen dan bent u welkom vanaf 13.30 uur, want menten van iemands leven ving. Mosheuvel probeert met zijn foto’s het verhaal van de mensen en de stad te vertellen en de dynamiek, kleur, expressie van steden als bij- om 14.00 beginnen De Truly Singers hun optreden. Aanmelden voor de lunch kan bij bestuurslid Rob van Keulen (072 5023770). De inloop voor de lunch is 12.00 uur; de lunch wordt uitgeser veerd om 12.30 uur. Wanneer u slecht ter been bent en u heeft geen familie, vrienden of kennissen die u kunnen brengen en halen, bel dan ook bo venstaand telefoonnummer en de Zonnebloem zorgt voor vervoer. Dankzij de sponsoren die de Zonne bloem Limmen rijk is kan deze lunch u worden aangeboden, maar mocht u toch iets bij willen dragen, dan graag een gift aan de Stichting Levenspor- tret. Er staat een bus achter in de zaal. voorbeeld Rome, Lissabon en Mi laan vast te leggen. Deze boeiende tentoonstelling is slechts 4 dagen te bewonderen in Alkmaar. Benieuwd naar het werk van de kunstenaars? Bezoek alvast de Instagramaccounts van Atelier Atomico en Ton Mosheuvel, maar het is natuurlijk extra bijzonder om zowel de werken als de kunste naars zelf te zien en te spreken. Daarom organiseren wij op maan dag 25 december KerstaanZee, van 11.30 tot 14.30 uur. Ons ontmoe tingscentrum transformeert tot één grote huiskamer, waar we sa men Kerst vieren met mensen die de feestdagen graag met anderen willen delen. De Eenhoorn bevindt zich op Ver- dronkenoord 44, en de kunste naars zijn aanwezig op donderdag en vrijdag van 15:00 tot 18:00 uur, en op zaterdag en zondag geduren de de hele middag. Ze geven graag tekst en uitleg over hun werk en de totstandkoming ervan. EGMOND AAN ZEE - In deze bijzondere tijd van het jaar willen we jou van harte uitnodigen voor de kerstlunch van PostaanZee op Eerste Kerstdag. Kerst staat bekend om samenzijn en gezelligheid rond de tafel, maar voor sommigen is het niet vanzelfsprekend om bij familie of vrienden aan te schuiven. Ontmoetingcentrum PostaanZee, Voorstraat 82A 1931AN Egmond aan Zee. Zij begonnen hun avontuur in 2015 met een Nederlandstalig concept. Inmiddels hebben zij ook een ‘in ternationale’ tak, genaamd IVY, waarmee zij door Nederland toeren. Zij zoeken kunstenaars uit Limmen en de verre omgeving die het leuk vinden om hun werk te tonen aan de bezoekers. Ook willen ze tijdens dit weekend een aantal creatieve work shops aanbieden aan de bezoekers. kracht, zodat deze kerstviering voor iedereen toegankelijk is. Aan melden kan op de lijst bij Postaan- Zee, via mail (info@postaanzee. nl) of telefonisch op 072-5822310. Zien we je dan? ‘De meisjes met de wijsjes’, be staande uit Arianne Abbestee, Si mone Breuking, Fardoe Swaanswijk en Tessa Jimmink, geven een the atraal luisterconcert met popnum- mers, kerstrepertoire en komische sketches. De organisatie zoekt hiervoor men sen die een creatieve hobby hebben en die het leuk vinden om tijdens een workshop actief een groepje deelnemers kennis te laten maken met hun hobby. De expositie en workshops zijn in Cultureel Centrum Vredeburg, Dus- seldorperweg 64 te Limmen. Beide Vanmiddag hoort u misschien wel een combinatie van beide! Meer informatie en reserveren: www.limmencultuur.nl Meer informatie en de inschrijffor mulieren voor de expositie en/of de workshops vindt u op de website www.limmencultuur.nl BERGEN - Breng op zondag 10 de cember tussen 12.00 - 17.00 uur een bezoekje aan de jaarlijkse kerst markt rondom de Ruïnekerk. Het evenement is georganiseerd door Rotary Bergen. Onder het genot van een glaasje war me chocomel of glühwein genieten bezoekers van de sfeer op het ter rein. U vindt er gezellige kraampjes met kerstcadeautjes en lekkernijen. Naast het samenzijn gaat het ook om fondsenwerving voor goede doelen, waaronder het behoud van de Ruïne- kerk en Familiehuis Noordwest. Ook staat er een wensenboom. De kerstmarkt, mogelijk gemaakt door toegewijde standhouders en gulle sponsors, belooft opnieuw een betoverende sfeer, waar enthousiaste kraamhouders bijdragen aan de ma gie van het seizoen. Locatie: PKN, Zuidkerkenlaan 25, Limmen Kerk open: 14.15 uur. Aanvang 15.00 uur. Prijs: 15 inclusief koffie/thee in pauze. dagen is de expositie te bezichtigen en kan aan de workshops worden deelgenomen van 11.00 tot 17.00 uur. De toegang tot de expositie is gratis. De expositie omvat ook werken van het Italiaanse kunstenaars duo Atelier Atomico, bestaande uit Luca Francocci en Paolo Bianchi. Atelier Atomico heeft al exposities gehad in Milaan, Londen en Dubai. Ze zijn geen onbekenden in Heiloo, waar een van hun stukken recente lijk werd geveild voor de voetbal club HSV. De Stichting Levensportret biedt ongeneeslijk zieke mensen de mo gelijkheid hun levensverhaal en levenslessen te vertellen in een vi- deoportret voor naasten, als waar devolle herinnering. Zij doen dit ge heel kosteloos en professioneel. Deze stichting is daarom afhankelijk van donaties om dit mooie werk te kun nen voortzetten. U begrijpt dat de Zonnebloem afd. Limmen dit initia tief een warm hart toedraagt. LIMMEN - ‘Als de liefde maar blijft winnen’ is de titel van de kerstviering die de Zonnebloem afdeling Limmen dit jaar op 14 december organiseert in de Heeren van Limmen. De Truly Singers verzorgen deze kerstviering voor de gasten van de Zonnebloem. LIMMEN - Limmen Cultuur organiseert traditioneel in december een kerstconcert. Zo ook dit jaar op zondag 10 december in het sfeervolle kerk je aan de Zuidkerkenlaan 25 in Limmen. LIMMEN - Limmen Artistiek Creatief, onderdeel van de Stichting Lim men Cultuur, organiseert op 9 en 10 maart 2024 voor de 49e keer de expo sitie ‘Limmen Artistiek Creatief’. UITKIJKPOST REGIO 6 DECEMBER 2023 20 Kom in de kerststemming met 'De meisjes met de wijsjes'. Foto: aangeleverd PostaanZee organiseert een gezellige kerstlunch. Foto: Pixabay 4 dagen Zondag 10 december De Truly Singers verzorgen deze kerstviering. Foto: aangeleverd r-1-*-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2023 | | pagina 20