in de jt?’ Feestmaand Kerstmarkt in de Witte Kerk Kerst bij Brasserie in ‘t Groen Kingskids Kinderkerstfeest Kerstdorp Uitgeest Gezellige wandelroute in Egmond-Binnen Vrij Zijn Theater presenteert ‘Assepoester en de Alkmaarse Peetmoeder’ a D E C E B E R .FEESTMAAND En dus betrekt Ron dit jaar ook zijn serre met een opper vlakte maar liefst 23 m2 erbij. Het kerstdorp is gemaakt van huisjes van steen, veel lichtjes en natuurlijk rijdt er ook een treintje. Datum Dagelijks t/m zaterdag 6 januari 2024. Gratis toegang, een donatie voor het goede doel wordt gewaardeerd. Adres en tijden Kleis 89 Uitgeest, van 13.00 - 17.00 uur. 's Avonds alleen op afspraak, neem hiervoor contact op met Ron de Boer (0251) 31 52 83. Gesloten op Eerste Kerstdag, Tweede Kerstdag en Nieuw jaarsdag. Foto: Anita Webbe De start is om 17.30 uur bij De Schulp en de verwach ting is dat de groep om 18.30 uur op de Brink aankomt. Onder andere Eensgezindheid en koor New Voice zorgen voor de muzikale aankleding. Natuurlijk is er warme cho colademelk, glühwein en snert en zijn er pannenkoeken en broodjes worst. Kinderen kunnen met de Kerstman op de foto. Zorg je zelf voor een leuke outfit (met licht jes!)? Foto: aangeleverd Sinds de heel druk bezochte WereldLichtjesDag van zondag 10 december is de Witte Kerk prachtig verlicht. Op vrijdag 15 december wordt er een sfeervolle kerstmarkt georganiseerd. Het belooft een heel gezellige dag te worden, voor ont moetingen, om iets aan te schaffen voor kerst, om het nieuwe raam te bekijken of de glas-in-loodkunstwerken. De markt is van 14.00 tot 20.30 uur, en ook buiten staat een kraam met leuke versnaperingen. Aan de achterkant van de Witte Kerk is ook het tijdelijke monument van WereldLichtjesDag nog te bekijken. Extra betoverend als het donker is. Foto: aangeleverd UITGEEST - Uitgeester Ron de Boer heeft dit jaar voor de twaalfde keer zijn huis omgebouwd tot een groot kerstdorp. Ieder jaar komt er meer bij en wordt het kerstdorp mooier en groter. EGMOND-BINNEN - Loop op 16 december mee langs een gezellige route door Egmond-Binnen met mooie belevenissen onderweg. Zo is er onder andere een stop bij de Abdij van Egmond. ALKMAAR - Het Vrij Zijn Theater kondigt ver heugd zijn nieuwste familievoorstelling aan: 'Assepoester en de Alkmaarse Peetmoeder'. Deze unieke productie is een moderne hervertel- ling van het geliefde sprookje, speciaal ontworpen voor kinderen en families. Deze voorstelling pre senteert een eigentijdse Assepoester die, in plaats van te wachten op haar prins, zelfstandig haar dromen najaagt met de hulp van magische dieren uit het Alkmaarse sprookjesbos. Het avontuur neemt een spannende wending wanneer heksen haar pad kruisen, en de Alkmaarse peetmoeder onverwacht te hulp schiet. Vrij Zijn Theater Alkmaar 22 december tot en met 7 januari www.vrijzijntheater.nl Een betoverende familievoorstelling voor de kerstvakantie Het Vrij Zijn Theater, opgericht door Anderson Farah en ondersteund door Stichting Libertate, is meer dan een theater; het is een plek waar kinde ren en volwassenen samen kunnen leren en groei en. Farah: “We streven ernaar om een omgeving te creëren waarin kinderen zichzelf kunnen uitdruk ken en hun verbeelding de vrije loop kunnen laten.” Daarom nodigt het theater jonge bezoekers uit om in hun mooiste sprookjesoutfit te komen, maar benadrukt dat alle kinderen, met of zonder sprookjesoutfit, van harte welkom zijn. HEILOO - Op Tweede Kerstdag is Brasserie in 't Groen geopend voor een heerlijke kerstlunch of diner voor de hele familie. ALKMAAR - Zondag 17 december is het jaarlijkse Kingskids Kinderkerstfeest. Dit jaar met de voor stelling 'Het kerstdiner'. Een komische, muzikale en clowneske voorstelling die gaat over de betekenis van kerst. Voor kinderen een feestje, voor volwasse nen een uitnodiging om met nieuwe ogen te kijken naar dit aloude en bekende verhaal. 'In een ver land woonde eens een oude, verwende ko ning. Hij wilde altijd zijn zin hebben en had altijd hon ger. Ook dit jaar heeft de koning weer een reusachtige honger, maar hoe de hofhouding ook zijn best doet... de bijzonderste gerechten kunnen de koning niet beha gen. Iedereen is ten einde raad. Maar dan komt er een onverwachte gast. Kan hij aan de wensen van de koning voldoen?’ U bent van harte uitgenodigd op zondag 17 december om 10.00 uur in Citylight Alkmaar, Helderse- weg 32 (deuren open 9.30 uur). Toegang: gratis. Na het kinderkerstfeest is er warme chocolademelk, iets lekkers en voor kinderen tot 12 jaar een klein cadeautje. Foto: aangeleverd De koks hebben een heerlijk keuzemenu samengesteld om de kerst nog specialer te maken. En natuurlijk kun je ook weer de beroemde huisgerookte zalm van Huub’s Smokehouse voor thuis bestellen. Heerlijk als voorge recht of op een toastje bij de borrel. Daarnaast heeft Brasserie in 't Groen nog meer specialiteiten om te be stellen voor thuis. Maak het jezelf gemakkelijk! Ook de dagen voor en na kerst zijn wij geopend, dus wees welkom in deze mooie en gezellige tijd van het jaar! Foto: aangeleverd U bent ook van harte welkom bij de Kerstnachtdienst op 24 december om 20.00 uur. Brasserie in 't Groen, Lagelaan 8, Heiloo - 072 - 505 1423 - info@brasserie-intgroen.nl Kom en beleef deze magische familievoorstelling met Assepoester en haar avonturen in Alkmaar! er o uit

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2023 | | pagina 11