De Grote Kerk in Alkmaar omgetoverd tot magisch Kersthuis 11 N d 5r. Winterfair Wijk aan Zee Kerstexposities Tintoretto en Hobbyfarm Heiloo Nieuw Westert Winterfair én liefdadigheid: alle ingrediënten voor een vervroegd kerstgevoel D E C E B E R .FEESTMAAND 15, 16 en 17 december, van 11.00 - 17.00 uur Foto’s: aangeleverd ALKMAAR - Deze kerstvakantie opent de Grote Kerk haar deuren voor een magisch evenement: Het Kersthuis. Van 23 december tot en met 3 januari vormt de prachtige kerk het decor van een onvergetelijke kerstbeleving voor jong en oud. Hoe ze dat doen? Tijdens de Winterfair verkoopt Nieuw Westert kerstballen, versierd door de kinderen van Kindcentrum de Ontdekkers in Heiloo en Basisschool de Windhoek in Egmond-Binnen. De gehele opbrengst van de verkochte kerstballen gaat naar Stichting Jarige Job, die overigens zelf ook aanwezig is op de Winterfair. Nog een extra reden dus om de Winterfair dit jaar te bezoeken. Foto: aangeleverd Wandel door het Kerstbomenbos, waag een dansje in de 'Stille Nacht Silent Disco’ en ga midden in de kerk de strijd aan op de unieke curling- baan. Shop de mooiste kerstcadeaus Naast wat er allemaal al te doen, zien en kopen is, heeft het team van Nieuw Westert er dit jaar een extra element aan toegevoegd. Zij hopen namelijk zo veel mogelijk geld op te halen voor Stichting Jarige Job. Zij verzorgen ieder jaar ruim 125.000 verjaardagspakket- ten voor kinderen met ouders die dit zelf niet kunnen betalen. “Naast dat wij als ondernemer voortborduren op het succes van vorig jaar vonden wij het een mooi idee om dit succes te gebruiken om iets goeds te doen,” aldus Nick Nota, eigenaar van Nieuw Westert. “Het is de uitgelezen kans om zo veel mogelijk mensen te berei ken.” EGMOND-BINNEN - Het succes van de Winterfair in 2022 is de grote reden voor het team van Nieuw Wes- tert in Egmond-Binnen om het dit jaar nog eens dunne tjes over te doen. Na de 23 kerstkramen van vorig jaar kunt u er dit jaar maar liefst 32 zelfstandig onderne mers vinden met ambachtelijke lekkernijen, prachtige handgemaakte kerstcadeaus en heerlijke delicatessen. op de kerstmarkt en sluit af met warme chocolademelk en wafels in het knusse kerstcafé. Initiatiefnemers Mirella Doss en Lotte van der Eng vin den dat Alkmaar al jaren een groots kerstevenement verdient waar ie dereen zich welkom voelt. “De Grote Kerk is zo’n toffe, magische locatie, daar moesten we als Alkmaarders iets mee doen! Het is fantastisch dat we met Het Kersthuis een plek van samenzijn creëren waar heel Alkmaar kerst kan vieren. Het wordt te gek!” aldus Mirella Doss. HEILOO - Ook dit jaar openen teken- en schildervereniging Tintoretto en Hobbyfarm Heiloo hun deuren voor de traditionele kerstexpositie. En net als andere jaren kunnen bezoekers rekenen op een geweldige tentoonstelling van de creatieve prestaties van de leden van beide verenigingen. Tintoretto, een teken- en schildervereniging die bijna 80 jaar in Heiloo bestaat, organiseert een expositie van de door haar leden gemaakte wer ken in het atelier aan de Sluijsweijdt in Heiloo. De leden van de vereniging werken in verschil lende technieken en met diverse materialen. U kunt als bezoeker onder het genot van een kopje koffie of thee een groot aantal werken bewon deren. Een bezoek aan het atelier van Tintoretto is daarom een interessante en tevens gezellige onderbreking van de feestdagen. Tintoretto is er trots op dat een groot aantal bezoekers elk jaar terugkomt. In de lokalen van de Hobbyfarm laten de volwas senen en de kinderen hun werk van het afgelo pen jaar zien. De beeldhouwers verbeelden hun visie in spek steen en in keramiek. De schilders zijn vrij in hun opzet en hebben het thema 'Noorderlicht’ uitge beeld naar eigen inzicht. Zij tonen u hun werken in aquarel en acryl. Er zijn textiele technieken te bekijken, zoals wol-vilten en textiele vormen van de groep Steekje Los. De groep houtbewerking voor volwassenen presenteert prachtige werk stukken in hout. De Hobbyfarm-kinderen vanaf 6 jaar laten vol trots hun werkjes zien. Aandoenlijk om te zien hoe zij als ware kunstenaars hun werkjes weten neer te zetten. De troubadour Hubert Kuijper zal de expositie muzikaal omlijsten. U kunt een kijkje nemen op de websites van beide verenigingen: https://tintorettoheiloo.nl https://hobbyfarmheiloo.nl De expositie is geopend op 25 en 26 december 2023 en op 1 januari 2024 van 13.00 tot 17.00 uur aan de Sluijsweijdt 9 in Heiloo. Het Kersthuis Alkmaar is een ini tiatief van DOSS Event Support in samenwerking met More Than Gifts en TAQA Theater De Vest. Foto: Rick Akkerman Het Kersthuis is geopend van 23 december t/m 3 januari van 10.00 tot 17.00 uur. Tickets zijn 7,50 per persoon (exclusief 1,50 transac tiekosten), 8,50 aan de kassa en kinderen tot 2 jaar gratis. Meer informatie en tickets via www.hetkersthuisalkmaar.nl. WIJK AAN ZEE - De Winterfair van Wijk aan Zee in Café de Zon is terug. Op 16 en 17 december kunt u weer genieten van de markt, livemuziek, glühwein en nog veel meer! Er is van alles te vinden voor een gezellige Kerst, zoals bijvoorbeeld kerstversiering en -cadeaus, lekkere hapjes en drankjes. Zondag zijn vanaf 12.00 uur de kraampjes er weer om voor de gezellige marktsfeer te zorgen. Het tweede Glühweinfestival is ook op deze zondag weer terug. Strijd mee om de titel Koning of Koningin Glühwein. Of wees de jury. Proef en geef je punten om te bepalen wie dit jaar de winnaar wordt. Je kunt je opgeven als standhouder of als glühweinbrouwer. Of beide natuurlijk. Kraampjes zijn gratis, alleen aan commerciële standhou ders wordt een kleine bijdrage gevraagd. Adres: Voorstraat 54 1949 BJ in Wijk aan Zee. Meer info? Mail of app naar Carline de Boer: carlinedeboer@live.nl of 06-22208065. Foto: aangeleverd Op zaterdag om 12.00 uur begint de Winterfair met vele kraampjes met leuke spulletjes om kerstversiersels. Ook dit jaar is er weer een kledingruilbeurs. Grote en kleine maten (feest)kleding ruilen om zo uw unieke outfit voor de feestdagen te scoren. Ook kunt u zich laten masseren, uw nagels laten doen en voor de kleintjes is er een knut- selhoek aanwezig. In de avond is er om 17.00 uur weer de beroemde kerst-karaoke. De zaterdag wordt om 20.30 uur afgesloten met een optreden van de Balando’s. er o uit <5 in de Feestmaand 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2023 | | pagina 13