ER CrONYCK Heiloos echtpaar kampeert voor tv-spel in de Afrikaanse wildernis Laat uw auto behandelen bij Maurice Cardetailing Over de nieuwe Cronyck van de Historische Vereniging Nee, ze konden de giraffen nog net niet een gehaktbal voeren. Maar zelf opeten in de rimboe van Bots wana deden Dirk (70) en Jolanda (67) wel. Met een bord zelfge maakte hutspot. Onder de luifel van hun caravan aan een plastic tafeltje in witte kampeerstoeltjes. Hollandser kan niet. Het echtpaar Oudshoorn stond twee weken op ‘Camping de Wildernis’ voor het gelijknamige tv-spel, dat SBS6 vanaf januari uitzendt op de maandagavonden (20.30 uur), te beginnen op Nieuwjaarsdag. Een nagebouwde Nederlandse camping Op het moment dat dit stukje ge schreven wordt, is in het museum een aantal vrijwilligers drukdoen de de nieuwe editie verzendklaar te maken. Zo moet er enig drukwerk in de enveloppen gestopt worden, een bericht van het bestuur, de nieuws- HEILOO - Oer-Hollands kamperen in de Afrikaanse wildernis: het Heiloose echtpaar Oudshoorn deed het voor een tv-programma. brief en niet te vergeten de factuur voor het komend verenigingsjaar. Wist u dat u voor 15 in 2024, een heel bijzonder jaar, een jaar lid bent van de vereniging? Dan wordt ook bij u de Cronyck, gratis, twee maal per jaar door onze vrijwilligers thuisbezorgd. Een telefoontje naar 06-51718363 is voldoende. “Het is een fantastische ervaring geweest. Indrukwekkend. Je wordt er soms zelfs bijna emotioneel van. Hoe die dieren vrij kunnen leven In deze Cronyck is onder andere een artikel over de historie van Muziek- “Alles was werkelijk tot in de puntjes georganiseerd: een goed afgeschermd terrein met alle voor zieningen, onze koelkast elke dag vol met Hollandse boodschappen. We moesten zelf koken. Medi sche zorg, spelletjes, de gidsen bij de excursies. De opnamecrew met reisleider Johnny de Mol was heel aardig. Perfect allemaal”, zegt vereniging Eensgezindheid te lezen. Eensgezindheid bestaat dit jaar 125 jaar en viert dit ook in het Histo risch Museum met een tentoonstel ling. Menig bezoeker heeft op oude en nieuwe foto’s familie of vrien den ontdekt. De nieuwe film over Eensgezindheid wordt continu in de filmzaal vertoond en het is kostelijk om oude beelden van het binnenha len van ’De Ouden van Dagen’ door Eensgezindheid te zien. Op dinsdag avond worden er ook andere films vertoond. en dan ben je een paar meter bij ze vandaan,” zegt Dirk Oudshoorn. De rondleidingen op Nijenburg zijn dit jaar volgeboekt. Maar de Histo rische Vereniging heeft al toestem ming van Hendrick de Keyser er vol gend jaar mee door te gaan. De wandeling van ongeveer twee uur start om 13.30 uur vanaf het Histo risch Museum. Kosten 5. Aanmel den of info via 06-51718363. Jolanda. Dirk: “Er was zelfs hagel slag en pindakaas.” “Het was bepaald geen vakantie om uit te rusten. Elke dag om vijf, zes uur op, een lange tocht in een hob belige jeep de rimboe in. Het was er soms 38 graden. De cameraploeg om je heen. Elk gezin kon zijn ei gen plek met eigen gids uitkiezen om naartoe te gaan, op zoek naar dieren om te fotograferen, en dan liefst een dier dat iemand anders nog niet gefotografeerd had. Maar de beloning voor de inspanningen was fantastisch. Dat je op een paar meter afstand een geweldig dier kunt fotograferen. We hebben de prachtigste foto’s kunnen maken van bijna alle daar levende dieren - overdag en ‘s nachts. Nee, we mo gen niet vertellen welke dieren en diertjes. We hebben ook een keer buiten het kamp geslapen, in het HEILOO - Laat uw auto wassen, detailen, reinigen en/of repareren bij Maurice Cardetailing. “Met ruim 20 jaar ervaring kunnen wij de auto van binnen en buiten nieuw maken. Met meerdere grote bedrijven en particulieren die ge regeld terugkomen als klant, bent u hier aan het juiste adres. Omdat elke auto anders is, en iedereen ei gen wensen heeft, wordt de behan deling aangepast naar uw behoef tes. Daarom nodigen wij u graag uit in onze werkplaats, om samen een behandelplan te maken”, aldus Maurice. Bij ons kunt u terecht voor ver schillende behandelingen, zoals: - Poetsen - Detailen - Glascoatingen pikkedonker. Dat was best span nend. Wat dacht je van een olifant die ’s nachts achter je caravan met zijn oren staat te klapperen? Ach ter het hek uiteraard”, blikken ze terug. Ze willen nog een keer naar Afrika maar dan met wat meer rust en tijd. “Ik zou best twee uur naar een kudde olifanten kunnen kij ken”, aldus Dirk. De twee mogen ook niet vertellen hoeveel geld ze met het spel ver diend hebben (”We waren in het begin wel een beetje onhandig met zo’n fotocamera”) of wie er ge wonnen heeft. Totaal onbelangrijk vinden ze. “Het is een onvergete lijke, dankbare en emotionele er varing voor ons geweest. De reis van ons leven.” “Wij zorgen niet alleen dat de auto weer schoon is, maar dat deze een nieuw leven ingeblazen wordt!!” aldus Maurice. - Interieurreiniging - Koplamprestauratie - Spot/steenslagreparatie - Chrome delete - Klein uitdeuken En nog veel meer! Wilt u meer informatie, of vragen over onze diensten? Via onder staande contactinformatie kunt u contact met ons opnemen. 06-34467769 info@mauricecardetailing.nl Rijksweg 154a, 1906 BL Limmen Jolanda lachend: “We hadden van onze kinderen al zoveel gehoord over Afrika en Botswana dus toen we deze kans kregen om erheen te gaan hebben wij deze met bei de handen aangegrepen. De com binatie van de gezelligheid van kamperen en het ontdekken van de Afrikaanse natuur, het was in één woord geweldig.” Maar hoe komt iemand in zo’n tv-programma terecht? Jolanda vertelt dat ze begin dit jaar op de Huishoudbeurs aangesproken werd door iemand van Talpa Studios met de vraag of ze een kampeerster was. Dat is zij met Dirk al meer dan veertig jaar. Ze werden uitge nodigd om een cv in te sturen, een filmpje van zichzelf te maken en na een intakegesprek van een uur tje of twee werden zij uitgenodigd om mee te gaan. Ze zeiden uiter aard ‘ja’ nadat zij zelf veel vragen hadden en Talpa Studios hen ver zekerd had dat het een fantastisch programma zou worden met een lach en een traan. “Dat is het ook geworden”, aldus de vrolijke en spontane Jolanda. Ze zal wel op die eigenschappen ‘ontdekt’ zijn. Woensdag 27 en donderdag 28 de cember zijn de traditionele Land goederen winterwandelingen. U gaat via Landgoed Ter Coulster langs het riviertje De Die en de Boekeler- doodvaart door Plan Oost terug naar het museum. Daar zal zeker de kof fie klaar staan. Ervaren gidsen zul len u vast vertellen over hoe in het verleden de doden uit Boekel met de boot gebracht werden naar het kerkhof van De Witte Kerk. - midden in de wildernis op drie uur rijden van de bewoonde wereld met hier en daar wat bomen en struiken - met caravans en vouw wagens, een badmintonveldje, een jeu-de-boulesbaan, kinderbadje en sanitairblok, waar vier gezin nen verblijven. Opdracht: bij soms nachtelijke safari’s foto’s maken van zoveel mogelijk verschillende dieren. Hoe zeldzamer het dier, hoe meer geld je verdient. HEILOO - Het is de Historische Vereniging gelukt om vlak voor de feestdagen een prachtige Cronyck het licht te laten zien. Tekst: Berend Izaks Jolanda en Dirk Oudshoorn in de rimboe van Botswana. Foto: Danny Weijman I lmi.THih; Xviiwp'M IW Andere activiteiten De deelnemers van 'Camping de Wildernis’ met reisleider Johnny de Mol. Foto: Danny Weijman Bij Maurice Cardetailing wordt uw auto van binnen en buiten weer helemaal nieuw. Foto: Marleen Bos Wist u dat? De leden van de Historische Vereniging kijken tweemaal per jaar uit naar de nieuwe Cronyck. Foto: aangeleverd Historische winterwandelingen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2023 | | pagina 21