Samènlinbewegibg! FYSIO^HEILOO 11 E T A ME TEAM THE; TER DE BEL E 23 W A A R1E OLLE RIJWILL1GERS WENSE WII I E GOEDE ..‘T I A A R I SSI; 1.1 NG! I Gemeentebelangen Heiloo wenst u een heel mooi sociaal, groen en duurzaam 2024! P 1 f Dat 2024 het jaar mag worden waarin het gemeentebestuur van Heiloo... Slimpad 16a 072-5339355 www.fysioheiloo.nl ,’>R. Het team van Fysio Heiloo wenst u Fijne Feestdagen en een Gezond Voorspoedig Nieuwjaar! Ook in 2024 staan wij voor u klaar! t fi, I 1 r?’ -I Middenweg is geopend! DEBEUN^ GB Ho echt werk gaat maken van de landelijke doelstelling dat twee derde van de nieuwe woningen betaalbaar moet zijn en dat zo 30% van de woningvoor raad van elke gemeente sociale huur wordt. In Zandzoom wordt nu gebouwd voor de “bovenregionale en bovenmodale woonbehoefte vanuit de stadsregio Amsterdam”; 1280 woningen waarvan maar 124 sociale huurwoningen en wat sociale koop die uiteindelijk duur verkocht gaat worden. zich gaat inzetten voor een veilig en leefbaar dorp en het Verkeersplan 2018-2030 in overleg met betrokkenen gaat bijstellen. Het Verkeersplan 2018-2030 rammelt op tal van punten (met een knip in de Kanaalweg, knelpunten op diverse kruisingen, overbelasting van de dorpskern en onveilige verkeerssituaties bij scholen), maar ligt nu nog wel ten grondslag aan de Bestemmingsplannen Reconstructie Vennewatersweg en Zandzoom die nog snel even voor de invoering van de Omgevingswet per 1 januari 2024 zijn ingediend. verantwoord ecologisch deskundig beleid en beheer gaat voeren om de groene omgeving te behouden en de natuur te versterken. Het huidige beleid om een “Groene Zone” om Heiloo te creëren, wordt niet gerealiseerd; de ecologische zones in Boekelermeer en Zuiderloo worden slecht beheerd, die in Zandzoom is nog niet eens ingetekend en ook in de Neggen blijkt beheer (en dus de biodiversiteit) onvoldoende. een maatschappelijke kosten-batenafweging gaat maken over de grote projecten Aansluiting A9 en de Zandzoom. De kosten van de Aansluiting A9 zijn gestegen van 27,8 miljoen in 2014, naar 46 miljoen in 2021 en 60 miljoen in 2025, terwijl op het project Zandzoom een verlies van 1,5 miljoen wordt verwacht Ook de druk van 20% meer inwoners op de voorzieningen (sport, scholen, gezondheidszorg, recreatie) en op het milieu (fijnstof, geluid en stikstofneerslag op kwetsbare natuur) alsmede de verkeersdruk en de leefbaarheid, moeten worden meegewogen.. op de knip gaat letten, omdat de Rijksbijdrage aan de gemeenten vanaf 2025 fors en structureel terugloopt. De Rijksbijdrage gaat van 39 miljoen in 2024 naar 35 miljoen in 2026, terwijl Heiloo mede voor de grote projecten een extra lening van 10 miljoen aangaat bovenop de bestaande lening van 50 miljoen waardoor van 2027 tot 2060 jaarlijks 1,9 miljoen aan rente en aflossing moet worden betaald. Meer lezen over wat Gemeentebelangen Heiloo voor u doet? Kijk op www.gemeentebelangenheiloo.nl U kunt op www.gemeentebelangenheiloo.nl/contact inschrijven op onze nieuwsbrief. Wilt u meteen op de hoogte zijn, volg ons dan via Twitter gemeentebelangenheiloo@gbheiloo en Facebook gemeentebelangen@GemBelangenHeiloo zich hard maakt voor een zelfstandig Heiloo en duidelijke keuzes maakt in -en prioriteiten stelt aan- haar circa 40 ambities. Het gemeentebestuur stelt dat de BUCH de ambities van Heiloo niet aan kan qua capaciteit en kwaliteit, maar hetzelfde gemeentebestuur is als bestuurder van de BUCH zélf eindverantwoordelijk voor het borgen van die capaciteit en kwaliteit. Aansturen op een bestuurlijke fusie is niet de oplossing, maar lijkt eerder een poging om jarenlang mismanagement te verhullen. niet langer voortmoddert met een oud coalitieakkoord en Heiloo niet opzadelt met een mismatch op de woningmarkt, een verkeersinfarct, een milieuprobleem en een financieel debacle, maar met de kennis van nu inspeelt op de wensen én grenzen van de Heilooërs. Nu en in de toekomst! ij

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2023 | | pagina 10