Gemeentenieuws SHOES VAN DEN BROEK Kennisgeving Notitie Reikwijdte en Detailniveau, Ministerie van Defensie a vervolg Ontwerpbestemmingsplan- ontwerpexploitatieplan Zandzoom Heiloo Ontwerp bestemmingsplan Kennemerstraat- weg 436-436a gecoördineerde procedure Sinds 1977 A Verhuizing gemeentehuis Heiloo Ministerie van Defensie TER INZAGE Het ontwerpbestemmingsplan met ont werpbesluit omgevingsvergunning kunt u vinden op www.ruimtelijkeplannen.nl. Op officielebekendmakingen.nl vindt u de officiële publicatie. Vanaf donderdag 21 december 2023 tot en met woensdag 31 januari 2024 ligt het plan ter inzage in het gemeentehuis. Tijdens deze periode kunt u een zienswijze indienen. Voor meer informatie over het bestem mingsplan kunt u contact opnemen met team Plannen en Projecten van de gemeente Heiloo via telefoonnummer Burgemeester en wethouders maken bekend dat het ontwerpbestemmingsplan Zandzoom Heiloo en ontwerpexploitatie- plan Zandzoom bijlagen met PlanMer en ontwerpbesluit vaststellen hogere grenswaarden geluid nieuwe kavels Zand- zoom Kennemerstraatweg voor een ieder ter inzage ligt. Het doel van het bestem mingsplan Zandzoom Heiloo is het moge lijk maken van de transformatie van een voormalig agrarisch (bollenteelt) gebied naar een woongebied met in totaal 1.278 nieuwe woningen. De bouw- en gebruiks regels voor deze nieuwe gebiedsontwik- keling zijn vertaald in een ontwerpbe- stemmingsplan met een plantoelichting, planregels en een verbeelding en verdere bijlagen. Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend dat het ontwerp van het bestemmingsplan ‘Ken- nemerstraatweg 436-436a’ tezamen met het ontwerpbesluit-omgevingsvergunning ter inzage ligt. Het ontwerpbestemmings- plan en het ontwerpbesluit-omgevingsver- gunning zien toe op de realisatie van acht woningen met bijbehorende parkeervoor zieningen. Voor modieuze dames-, heren, wandel- veiligheidsschoenen Beverwijkerstraatweg 6 - 1901 NJ Castricum Tel 0251-650190 - www.shoesvandenbroek.com TER INZAGE Op www.officielebekendmakingen.nl vindt u de uitgebreide publicatietekst, met instructie voor het eventueel indienen van een zienswijze. Dit kan van 21 decem ber 2023 tot en met 31 januari 2024. Het ontwerpbestemmingsplan, ontwerpex- ploitatieplan en alle aanhorige bijlagen zijn digitaal in te zien op www.ruimtelijkeplan- nen.nl. Ook ligt het plan ter inzage in het gemeentehuis. Wij gaan verhuizen. Vanaf 15 januari 2024 bent u welkom in het nieuwe gemeentehuis aan de Westerweg 252, 1852 AR Heiloo. Wij delen de ingang met de bibliotheek. Het oude gemeen tehuis op Raadhuisplein 1 is open tot en met 11 januari 2024. Vanaf 15 januari 2024 is de hoofdin gang van het oude gemeentehuis niet meer toegankelijk. Neem tussen 11 en 15 januari bij spoed contact op met de gemeente via telefoonnummer: 14 072. Van maandag 18 december 2023 tot en met maandag 12 februari 2024 ligt de Notitie Reikwijdte en Detailniveau van het ministerie van Defensie ter inzage. Hieronder leest u een nadere toelichting en op welke wijze u kunt reageren. Meer ruimte voor Defensie De veiligheidssituatie in de wereld verslechtert in hoog tempo.Vrijheid, veiligheid en vrede zijn niet vanzelfsprekend. Defensie moet in staat zijn de (grond)wettelijke taken volwaardig uit te kunnen voeren. Dit leidt tot een toename van militaire activiteiten in Nederland. Het ministerie van Defensie heeft meer gebruiksruimte nodig om te oefenen en op te leiden. Om deze urgente ruimtelijke opgaven in kaart te brengen en die af te stemmen met andere nationale ruimtelijke opgaven is Defensie het Nationaal Programma Ruimte voor Defensie gestart. Om tot afgewogen en onderbouwde keuzes te komen, start het ministerie van Defensie een plan-milieueffectrapportage (plan-m.e.r.) procedure, om zo effecten van deze ruimte behoeften in beeld te brengen en te beoordelen. Een plan-m.e.r. vormt een hulpmiddel voor het nieuwe kabinet om onderbouwd beleidsbeslissingen te kunnen nemen. Wat is de Notitie Reikwijdte en Detailniveau? De Notitie Reikwijdte en Detailniveau is de inhoudelijke start van de aangekondigde plan-m.e.r. procedure. In de Notitie Reikwijdte en Detailniveau wordt inzichtelijk gemaakt op welke locaties de komst of toename van defensieactiviteiten nodig is en brengt Defensie - waar nodig - locatiealternatieven in kaart. In de Notitie Reikwijdte en Detailniveau wordt beschreven welke onderwerpen (reikwijdte) in de plan-m.e.r. worden onderzocht en met welke diepgang (detailniveau). Wilt u de Notitie Reikwijdte en Detailniveau bekijken? De Notitie Reikwijdte en Detailniveau ligt ter inzage van maandag 18 december 2023 tot en met maandag 12 februari 2024. U kunt de Notitie Reikwijdte en Detailniveau digitaal inzien via www.defensie.nl/ruimtevoordefensie. Digitale informatiebijeenkomst Medio januari 2024 bieden wij u de mogelijkheid deel te nemen aan een digitale informatiebijeenkomst. In deze bijeenkomst wordt de Notitie Reikwijdte en Detailniveau toegelicht. Op onze website kondigen wij de informatiebijeenkomst aan. Kijk voor meer informatie op www.defensie.nl/ruimtevoordefensie. Hoe kunt u reageren? U kunt van maandag 18 december 2023 tot en met maandag 12 februari een zienswijze indienen op de Notitie Reikwijdte en Detailniveau. In deze periode kunt u het document inzien op www.defensie.nl/ruimtevoordefensie. U kunt op twee manieren een zienswijze indienen tijdens de terinzagelegging: 1. Digitaal: Bij voorkeur ontvangen wij uw zienswijze via het formulier op www.defensie.nl/ruimtevoordefensie. Wie kan reageren? Iedereen kan op de Notitie Reikwijdte en Detailniveau reageren door het indienen van een zienswijze binnen de genoemde periode. De Notitie Reikwijdte en Detailniveau wordt ook voorgelegd aan de relevante bestuursorganen in Nederland en in de ons omliggende landen en aan enkele wettelijke adviseurs. Daarnaast wordt de Commissie voor de milieueffectrapportage om advies gevraagd over de reikwijdte en detailniveau van het op te stellen milieueffectrapport (plan-m.e.r.). Wat is de verdere procedure? Na sluiting van de termijn worden alle binnengekomen reacties zorgvuldig gelezen en verwerkt in een nota van antwoord. De minister van Defensie betrekt de reacties en het advies van de Commissie voor de milieueffectrapportage bij het opstellen van het plan-m.e.r. en de nationale beleidsvisie Nationaal Programma Ruimte voor Defensie. Wilt u hulp van het informatiepunt digitale overheid? Contact met de overheid gaat steeds vaker digitaal. Veel mensen vinden dit lastig. Kunt u wel wat hulp gebruiken of kent u iemand die hulp nodig heeft? Kom langs in de bibliotheek, bij het Informatiepunt Digitale Overheid. De Informatiepunten Digitale Overheid zijn er voor mensen die moeite hebben met digitale dienstverlening en vragen hebben over het zaken doen met de overheid. De Informatiepunten zijn ondergebracht in de bibliotheken. U kunt hier zonder afspraak binnenlopen voor ondersteuning bij vragen over websites van de overheid, bijvoorbeeld voor het digitaal raadplegen van documenten behorend bij dit project of het digitaal indienen van een zienswijze. Wilt u meer weten? Meer informatie vindt u op www.defensie.nl/ruimtevoordefensie. 2. Per post: U kunt een brief met daarin uw reactie sturen naar: Directie Materieel, Vastgoed, Leefomgeving en Duurzaamheid Ministerie van Defensie o.v.v. Nationaal Programma Ruimte voor Defensie Postbus 20701, 2500 ES Den Haag Na het indienen van een zienswijze ontvangt u hiervan een ontvangstbevestiging. Wij gaan zorgvuldig om met uw persoonsgegevens en gebruiken deze alleen voor het doel waarvoor u ze heeft aangeleverd. Ook bewaren wij uw gegevens niet langer dan nodig. De integraal afgewogen ruimtevraag van Defensie zal ook landen in de Nota Ruimte van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties. 088-9097966 of 072-5356666. Voor meer informatie over het ontwerpbesluit-omge- vingsvergunning kunt u contact opnemen met team Vergunningen van de gemeente Heiloo via telefoonnummer 088-9097579 of 072-5356666. Voor meer informatie neemt u contact op met Ruud Wiersum, projectleider Zand- zoom Heiloo, via telefoonnummer 072-535 6666.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2023 | | pagina 12