Heiloo: een schat aan cultuur, sport en groen Een interview met wethouder Antoine Tromp Maar laten we eerst Antoine even voorstellen. “Ik woon in Uitgeest, ben getrouwd en vader van twee kinderen. Mijn dochter zit in Uit geest op de basisschool, mijn zoon gaat naar het Jac. P. Thijsse Colle ge in Castricum. Ik doe aan judo en aikido (een uiterst effectieve zelf- verdedigingsmethode uit Japan). Dit is mijn derde termijn als wet houder. Eerst in 2014 in Uitgeest, toen in Bergen en nu in het mooie Heiloo. Het is echt een fulltimebaan als je verantwoordelijk bent voor de maatschappelijke, sociale en groene omgeving.” Het cultuurprofiel is beleid, maar er is toch al samenwerking tussen de podia en de culturele instellin gen? Het cultuurplatform dat is ontstaan in coronatijd heeft die be oogde samenwerking in gang gezet. “Maar dat zou meer gefaciliteerd kunnen worden door de gemeen te”, zo meent Antoine. “Er worden hiertoe al intensieve gesprekken gevoerd om slimmer te opereren op gebieden van programmering, promotie, fondsenwerving en meer van dit soort dingen. Op termijn zal dit bijdragen aan de robuustheid van het culturele leven in Heiloo.” Hij voegt eraan toe dat de gemeen te ook voldoende aandacht be steedt aan de culturele infrastruc tuur voor verenigingen, waarbij maatwerk en duidelijke afspraken centraal staan. Maar blijven de deuren van De Beun open? Daar kan de wethou der nog geen antwoord op geven, omdat niet duidelijk is wat er gaat gebeuren met de Stichting Social Leasure, het moederbedrijf van De Beun en het onderliggende bedrijf Heiloo Actief. “Er is geen faillis sement en we hebben goed contact met alle partijen, maar ik wil lie ver eerder dan later horen of we op zoek moeten gaan naar een andere exploitant van De Beun”, zo licht Tromp toe. “Heiloo Actief houdt de deuren van De Beun en Het Baaf- je open, maar de toekomst is wel onzeker”, zo voegt de wethouder toe. Een mooi project in de portefeuille van Antoine is de verbouwing van de Muziek- en Dansschool. Bin nenkort wordt het oude gemeente huis omgetoverd tot een plek waar dans- en muzieklessen plaatsvin den. Dan kan de verbouwing star ten en na negen maanden, aan het begin van het nieuwe schooljaar in september is de feestelijke ope ning, zo is de planning. Antoine is enthousiast over dit project: “We hebben alles redelijk in het snotje, ik zie niet dat we in de planning of met het budget uit de pas zullen lopen.” Antoine heeft ook sport als aan dachtsgebied en daar was hij dit jaar druk mee, gezien de plannen voor een tweede sporthal en The Spot. De oorspronkelijke plannen stuitten op veel bewaren en obsta kels van biologische en kabeltech- nische aard, maar uiteindelijk is er een mooi plan goedgekeurd door de gemeenteraad. “Het wordt een zeer hoogwaardige hal, energieneutraal, op termijn zonnepanelen, warm tepompen en energieopslag, hoog waardige isolatie. Echt een hal waar Heiloo trots op mag zijn”, aldus de wethouder. Antoine verwacht dat in het tweede kwartaal van 2024 gestart kan worden met de bouw werkzaamheden van de sporthal. De oplevering van de nieuwe hal zal plaatsvinden in het eerste kwartaal van 2025. ring (de Noorder- en Zuiderneg), het Heilooërbos en veel boeren land biedt Heiloo een overvloed aan groen. “Dit alles draagt bij aan een enorme groenbeleving in Heiloo. Kijk maar eens goed in het dorp. Niet overal stoep en steen, nee, ook gewoon een berm waar je mag parkeren. En Heiloo heeft een hoge kwaliteit aan bomen en biodiver siteit binnen het bestaande bouw- gebied. Dat is best uniek”, aldus Antoine die veel groen in porte feuille heeft. “Voor groen gaan we een nieuw beleid maken, waarin we vastleggen hoe de gemeente al het groen wil beheren, samen met inwoners en ondernemingen. Dat is een langetermijnaanpak. Maar voor komend jaar zijn er meerdere concrete plannen.” Antoine vertelt enthousiast over het project ‘groenkapitaal’ volgend jaar. Inwoners worden daarbij uit genodigd om plannen in te dienen voor vergroening van hun buurt. Ze krijgen daarvoor een klein bud get en worden ondersteund door de buitendienst. Ook komend jaar is er instanties perfect onderhouden zal worden. Tot slot van het geanimeerde ge sprek mag een wens voor 2024 van de wethouder natuurlijk niet ont breken. Na een betekenisvolle stilte deelt Antoine de volgende gedachte met alle inwoners van Heiloo. “We mogen trots zijn op ons dorp met zo’n hoog niveau aan cultuur, sport en groen. Laten we samen ervoor zorgen dat dit het komende jaar ook zo zal zijn, zodat we er volop van kunnen genieten.” “We zijn geneigd om ons tijdens de feestdagen op onze naasten te rich ten. Dat is mooi, natuurlijk, maar ik wil toch ook aandacht vragen voor de ander die u nog niet kent. Geheel in lijn met de kerstgedach te wens ik dat we elkaar de hand toesteken, elkaar met een glimlach tegemoet treden en een vriendelijke groet geven in het voorbijgaan. Het zijn namelijk de kleine hoffelijkhe den die het verschil maken in het samenleven.” “Wat The Spot betreft ligt alles goed op schema. Voorbereidingen worden getroffen voor de bouw van de skatebaan, de eerste fase van het project. Eind volgend jaar is The Spot klaar, dan heeft Hei- loo zijn eigen chillplek voor jonge- ran” vn maldt dn ia rat hmirlar hlii on Hoe kunnen we het culturele profiel van Heiloo, zowel naar de inwoners als naar verenigingen en daarbui ten versterken? Daar ligt volgens Antoine de focus in de komende jaren. Heiloo blinkt uit in podium kunsten. Denk aan de Muziek- en Dansschool en de drie mooie po dia de Cultuurkoepel, De Beun en de Witte Kerk. Een verdergaande en ook toekomstbestendige sa menwerking tussen deze podia en culturele instellingen is uitgewerkt in het cultuurprofiel dat begin vol gend jaar wordt gepresenteerd aan de gemeenteraad. HEILOO - De kop van dit interview wordt overduidelijk wanneer de bevlogen wethouder Antoine Tromp passievol spreekt over wat hij liefkozend ‘mijn drie kindjes’ noemt. Hoe was het in 2023 en wat mogen we in 2024 verwach ten? We hebben de wethouder even aan de tand gevoeld. J enthousiast. teit, en er komen meer bomen. De groene ring om Heiloo krijgt extra aandacht, zo zal Heiloo gaan mer ken dat het groen in en rond het dorp door de gemeentelijke Met drie landgoederen, een heiligdom, een uitgestrekte groene j'' f V -1 *1 - t Antoine Tromp. Foto: Yvonne ten Bruggencate Een impressie van de skatebaan. Foto: aangeleverd Kennismaking met Antoine Tromp Culturele samenwerking En De Beun dan? Muziek- en Dansschool Tweede sporthal en The Spot Meer groen op straat Geniet van cultuur, sport en groen Cultuurprofiel M Tekst: Nico Bakker Wat is Heiloo groen!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2023 | | pagina 15