Kerstbingo voor Oekraïners Oliebollenactie voor Stichting Support Casper Nieuws over het Taalhuis Stichting Jeugd Theater Heiloo schittert met Groep Elluf in theater De Beun t.a.v. Van het begin tot het eind straalt het plezier van de spelers af. Ie der schittert op zijn of haar manier in de rol die wordt neergezet. Van zang tot dans tot tijdens de voor- Wij bakken oliebollen en bieden deze aan in ruil voor een vrijwilli ge bijdrage. Ook zijn wij druk bezig stelling het decor veranderende spelers draaien hun handen er niet voor om. Met elkaar heeft SJTH een ontzettend leuke voorstelling neergezet, die van begin tot eind De vader van twee van onze team leden is vorig jaar op veel te jonge leeftijd overleden aan de gevolgen van alvleesklierkanker. Naast dit grote verlies kent ons team nog meer mensen die hun vader vroeg tijdig zijn verloren aan deze ziekte. Dit willen we niet nog eens mee maken. En dit geldt ook voor de gezinnen en families van die 3000 Nederlanders die elk jaar de diag nose krijgen. wist te vermaken. Chapeau! Na afloop werden de spelers als ech te sterren door familie en vrienden ontvangen in de foyer. Lijkt het je leuk om ook deel uit te maken van deze theatergroep? Er komen weer audities aan, waar voor je je kunt aanmelden door een e-mailbericht te sturen naar info@sjth.nl Ons doel dit jaar Wederom een prachtig bedrag op halen, zodat niemand meer een dierbare hoeft te verliezen aan al- vleesklierkanker. Voor vragen over deze actie of voor sponsoring kan contact worden opgenomen met Thea Smakman via e-mail: theabruin@hotmail.com Info over het doel: www.supportcasper.nl Als je de Nederlandse taal leert, is het fijn als je veel Nederlands kunt praten met andere mensen. In een ‘conversatiegroep’ ga je dat doen. Er wordt iedere keer over een an der thema gepraat in een kleine groep. Als je mee wilt doen, spreek je al Nederlands (niveau eind Ai of A2). Vanaf week 2 in 2024 starten de andere lekkernijen in te zamelen (glühwein, chocomel). Iedereen is op 31 december van harte welkom op De Krommert 42 te Heiloo van 9.00 uur tot 16.00 uur voor een zak oliebollen. De huismeesters hadden van alles geregeld. Natuurlijk waren er aller lei cadeautjes voor de bingo en ook waren er andere spelletjes te doen. lessen op dinsdag en donderdag middag weer. Tijd: 13.30 tot 15.00 uur. Je kunt je opgeven voor tel kens een serie van vier lessen. Op beide middagen wordt dezelfde lesstof behandeld. Ook aan iets lekkers was gedacht. De bewoners hadden zelf kersthapjes gemaakt, waardoor mooie gesprek ken ontstonden over tradities met Kerstmis en Oud Nieuw. Kom naar de bibliotheek om ge zellig een kopje koffie of thee te drinken. Je oefent samen met vrij willigers spreken, luisteren, lezen en schrijven. Bijvoorbeeld door sa men te praten over een onderwerp, samen een stukje te lezen uit een krant in gemakkelijk Nederlands of een taalspelletje te doen. Deelname: wekelijks op vrijdag ochtend van 10.00 tot 11.30 uur. Je hoeft je voor het Taalcafé niet aan te melden. Deelname is gratis. Support Casper is een stichting die geld ophaalt met als doel om in 2030 effectieve en betaalbare me dicijnen voor alvleesklierkanker beschikbaar te krijgen. Alvlees- klierkanker is een vorm van kan ker waarbij helaas nog een hoog sterftecijfer is. Bij slechts 1 op de 5 mensen waarbij het ontdekt wordt, is nog behandeling moge lijk. En slechts 7% blijft langere tijd leven. 90% van de mensen met deze vorm van kanker overlijdt binnen een jaar na de diagnose. Op dit moment ontvangen 18 weten - schappelijk medewerkers finan ciering van Support Casper. HEILOO - In een goedgevuld theater De Beun stond Stichting Jeugd Theater Heiloo (SJTH) zondagmiddag voor de tweede keer op de bühne met hun voorstelling ‘Groep Elluf’. Zaterdagavond was de eerste voorstel ling en zondag aan het einde van de middag mocht de theatergroep het stuk voor de derde en laatste keer opvoeren. HEILOO - Op 31 december van 9.00 tot 16.00 uur worden er aan De Krom- mert 42 in Heiloo weer oliebollen gebakken voor het goede doel. Na het succes van 2019 toen er voor Nikai 4 Live, een stichting voor onderzoek tegen kinderkanker, een waanzinnig bedrag van 7200 is opgehaald is het nu de beurt aan Stichting Support Casper. HEILOO - In de vernieuwde Bibliotheek Heiloo is het Taalhuis ook weer te vinden. Dit is de plek waar iedereen kan binnenlopen met een vraag over taal. In dit artikel extra aandacht voor enkele activiteiten van het Taalhuis. Aanmelden kan bij de Serviceba- lie van de Bibliotheek of per mail: Info@bibliotheekheiloo.nl Martina Kreijsig. De huismeesters van de tijdelijke woonlocatie voor Oekraïners in het oude gemeente - huis hebben afgelopen zondag 17 december een gezellige kerstbingo georganiseerd. Samen met kinderburgemeester Fleur Bakker en wethouder Ro nald Vennik ging burgemeester Ten Bruggencate ook even langs om oliebollen te brengen. HEILOO Groep Elluf, een plezier om naar te kijken. Foto: Linda van Rozendaal Het Taalhuis is de plek waar iedereen kan binnenlopen met een vraag over taal. Foto: aangeleverd Onze actie Waarom dit doel Conversatiegroepen Kinderburgemeester Fleur samen met huismeester Fred achter de bingotafel. Foto: aangeleverd Taalcafé Op 31 december van 9.00 tot 16.00 uur worden er weer oliebollen gebakken voor het goede doel. Foto: Pixabay Stichting Support Casper

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2023 | | pagina 24