Kerstactie Caritas Koor Erato zij aan zij met gastkoor One More Voice Peek Juwelier ÜF - Kersteditie theater groep Toemaar Samenwerking gemeente en HVC Met eigen atelier voor reparaties en nieuw werk Kerst in abdijwinkel Uw donatie komt goed terecht .M Helpt u Caritas om dorpsgenoten te helpen? Foto: aangeleverd Foto: Pixabay Tekst: Marion van Dam Open op woensdag tot en met zaterdag van 9.30 uur - 17.00 uur. Bij aankoop van 100 aan Trollbeads mag u een cadeautje uit de boom pakken. Foto: aangeleverd f-F1 Koor Erato bracht met gastkoor One More Voice het publiek in kerststemming. Foto: aangeleverd Bij deze bedrijven is ook een brief verspreid waarin je iemand anders of jezelf kon aanmelden voor een cadeaukaart. Zij kennen/hebben veel cliënten die zo’n extraatje goed kunnen gebruiken. Op deze manier kregen wij goed zicht op adressen waar deze kaarten met zekerheid goed terecht zouden komen. De ca- deaukaart werd, met handgeschre ven kerstkaart, in gesloten envelop bezorgd. Het streven is om in 2024 deze ac tie breder op te zetten en Caritas zal daarbij ook weer samenwerken met de PKN. Men kan de cadeau- kaart naar eigen inzicht besteden om die speciale artikelen voor de feestdagen in huis te halen. De in- levertermijn is inmiddels gesloten, de kaarten zijn bezorgd. Maar nale- veringen doen bij ons ook nog mee. Kerststukjes Daarnaast deelt Caritas deze maand ook kerststukjes uit, die laten we maken bij GGZ de Buitenkans, on der het motto: ‘Weet u iemand die eenzaam is/zou kunnen zijn, ga eens langs’. En sinds najaar 2022 is er al ruim een jaar de boodschap- penmandactie. In het stiltecen trum van de Willibrorduskerk zijn boodschappentafels ingericht met essentiële artikelen. Deze kunnen mensen anoniem aanvullen en ge- De actie is nu nog redelijk klein schalig maar wij weten zeker dat er nog veel meer adressen in Heiloo zijn waar zo’n kaart welkom is. Wacht niet te lang als u zeker wilt zijn van een cadeau onder de boom. Kom bij ons langs in de winkel en shop een persoonlijk sieraad van Trollbeads. Bij besteding van 100 aan Trollbeads mag u een cadeautje uit onze kerstboom pakken. Het team van Peek Juweliers wenst u fijne kerstdagen en een gelukkig 2024! Arman, Yoka, Rina, Melissa en Layla. HEILOO - Voor uw laatste kerstinkopen is Peek Juwelier op zondag 24 december open van 11.00 tot 16.00 uur. Peek Juweliers, Stationsplein 96, Heiloo. Telefoon 072-5335730 Voor een volle kerk zong Erato het grootste deel van de eerste helft zonder het gastkoor. Geen spoor van strenge kaders waar het thema kerst betreft, want de setlijst was gevarieerd en er werd naar har- tenlust meegeneuried. Erato start te het vrolijke ‘Party At Fezziwig’ en dan is het gelijk feest. Instru mentale begeleiding: gitaar Walter Jonker, cajon en percussie Theo Dekker, keyboard Stef Bakker en saxofoon/basgitaar Walter Tromp. Onmiskenbaar muzikale jongens met goede oren en prima op elkaar ingespeeld. Voor de pauze kwam One More Voice aan bod met drie gezangen. De liedjeskeuze van dirigent Paul van Venrooij was jazzgeoriënteerd. Verrassend en wellicht lastig voor de uitvoerenden want de arrange menten hebben een pittige timing. zinnen kunnen daar anoniem ge bruik van maken. Op werkdagen geopend van 09.00 uur tot 12.00 uur. Dankbaar Al deze acties bekostigt Caritas uit donaties. “Daar zijn wij dankbaar voor. Wij zijn een kleine organisatie waarvan het merendeel van de le den er nog een betaalde baan naast heeft. Wij proberen mensen weer een stukje op weg te helpen; vaak is dat door de financiële situatie een stukje lichter te maken. Structurele problemen kunnen wij niet oplos sen (daar zijn professionals voor) maar wij merken zeer goed dat het Na de pauze, waarin de koorleden genoten van een beker glühwein, pakte gastkoor One More Voice door met ‘Little Drummer Boy’. voor veel mensen nog een hele stap is om hulp te vragen. Aan ons werk zitten daardoor ook de nodige kos ten. Om dit mooie werk te kunnen blijven doen willen we via deze weg een beroep doen op ieder die zijn hart op de goede plek heeft zitten. Weet dat uw donatie terechtkomt als hulp voor een dorpsgenoot die het wat minder heeft. Natuurlijk kunt u ook een donatie in natura brengen voor onze boodschappen- tafels. Alvast grote dank namens vele dorpsgenoten”, aldus Theo van Diepen van Caritas. Donaties kunnen naar: NL39RABO 0327 062 401. Erato nam het stokje over voor ‘Scarborough Carol’. Een beken de voor iedereen, met die fijne, romantische melodie. Natuurlijk ontbrak ook ‘Stille Nacht’ niet. De sopranen hielden het mooi klein en lieten zich absoluut bovengemid deld horen. Na een vrolijke toegift ging het publiek naar huis met slechts één conclusie: in Egmond aan den Hoef staat Kerstmis aan! EGMOND AAN ZEE - Theatergroep Toemaar verzorgt op zaterdag 23 december een feestelijk optreden voor alle bezoekers en vrijwilligers van PostaanZee. De vrolijke liedjes van Toemaar zijn een cadeautje als afsluiting van dit jaar in een versierd PostaanZee. Aanvang 14.30 uur met een inloop vanaf 14.00 uur. PostaanZee, Voor straat 82a in Egmond aan Zee. De winkel en de kerstmarkt zijn open op dinsdag t/m zaterdag van 11:00 uur tot 16.30 uur. De horeca is open voor koffie, thee en een kleine versnapering. HEILOO - Gemeente Heiloo gaat met HVC onderzoeken of en hoe een windmolen gerealiseerd kan worden in het zoekgebied langs de Kanaal - weg bij bedrijventerrein Boekeler- meer. De gemeente Heiloo heeft vorige week een samenwerkingsovereen komst getekend met HVC - bekend van afvalinzameling en de vuil verbranding. Samen onderzoeken zij of en onder welke voorwaar den een windmolen gebouwd kan worden. Met de realisatie van een windmolen kan een bijdrage wor den geleverd aan de doelstelling uit het Klimaatakkoord om in 2030 per jaar 35 TWh op te wekken uit her nieuwbare bronnen zoals zonne- en windenergie. Directe omwonenden en ondernemers uit gemeente Hei- loo, Castricum en Alkmaar zijn per brief geïnformeerd over het onder zoek naar de mogelijkheden tot het plaatsen van een windmolen. Zij worden voortdurend betrokken en/ of op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen. Er zijn weer kerststallen, groot en klein, een grote keuze aan kleine artikelen, een ruim assortiment aan kerstkaarten en heel veel kaarsen en kaarsjes. Natuurlijk kunt u ook terecht voor religieuze artikelen. In de boekwinkel is er naast het gewo ne assortiment veel aandacht voor kinderboeken, u kunt er vast ook een mooi boek vinden om cadeau te geven. EGMOND AAN DEN HOEF - Onder leiding van dirigent én pianist Pie ter Ignatius bracht koor Erato op zondag 17 december een stemmig kerstconcert ten gehore in de Mar- garetha Maria Alacoque te Egmond aan den Hoef. Een bijzonder detail is dat deze kerk dit jaar een 100-ja- rig jubileum vierde. EGMOND - BINNEN - De kerst markt is in volle gang en u bent tot 6 januari 2024 van harte welkom in de abdijwinkel. De keuze voor het verwelkomen van een gastkoor kwam pas aan het einde echt overtuigend tot ui ting in de samenzang. Logistiek bleek het toen wél mogelijk om beide koren op het altaar te her bergen. Zij schoven gezellig in en in de laatste twee liedjes - ‘Christ mas Cake’ en ‘Walking In The Air’ - was dat werkelijk een geslaagd idee. Wat het behaalde volume be treft, kan een koor mij niet groot genoeg zijn. Deze actie is in de plaats gekomen van de jaarlijkse eindejaarsuit kering die in het recente verleden plaatsvond, toen in samenwerking met PKN en gemeente Heiloo. Door het invoeren van de privacywetge ving is daar een andere vorm voor gezocht. Wij voeren een interne lijst van mensen die ooit/recent hulp bij ons hebben aangevraagd en werken daarbij nauw samen met o.a. Maatschappelijk Werk, Sociaal Team, Heiloo voor Elkaar, Stichting het Trefpunt, VIP, en we zijn lid van Vrijwilligers Netwerk Heiloo. aw HEILOO - Hulporganisatie Caritas kwam dit jaar met een kerstactie voor mensen die dit goed konden gebruiken. Er werden cadeaukaarten verspreid die besteed kunnen worden bij de lokale supermarkten. Voor dit concert was gekozen voor een samenwerking met gast koor One More Voice uit Heiloo. Aanvankelijk leek twee koren op een altaar logistiek niet haal baar, maar er ontstond een soepel lopende speelse wisseling van de groepen. Wilt u meedenken over de ont wikkeling van de windmo len en/of regelmatig direct in formatie ontvangen? Laat uw contactgegevens achter op www. ikdenkmeeoverheiloo.nl en ontvang een uitnodiging als er participatie- avonden georganiseerd worden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2023 | | pagina 33