Restauratie hervormde kerk Uitgeest voltooid 11 Winterfair bij Nieuw Westert Limmen Artistiek Creatief zoekt kunstenaars BUCH gaat bedrijven ondersteunen in circulair ondernemen Lifre speelt en zingt 'Samen' in muziekcafé Soigné “Hoogtevrees heb ik gelukkig niet, Zij zoeken kunstenaars uit Lim men en de verre omgeving die het leuk vinden om hun werk te to nen aan de bezoekers. Ook willen ze tijdens dit weekend een aan tal creatieve workshops aanbie den aan de bezoekers. De organi satie zoekt hiervoor mensen die een creatieve hobby hebben en die het leuk vinden om tijdens een workshop een groepje deelnemers kennis te laten maken met hun hobby. maar bijzonder is dit moment zeker. Ik grijp dus graag deze unieke kans aan om de haan op de kerktoren te zetten. Vooral ook omdat ik hier vlakbij geboren ben en mijn hele leven al naar het oudste monument van Uitgeest kijk. Daarbij is het na tuurlijk belangrijk dat de kerk in goede staat blijft voor toekomstige generaties.” De bijzondere reporta ge is te zien via het YouTubekanaal van OSU/rtv. Meer informatie en de inschrijffor mulieren voor de expositie en/of de workshops vindt u op de website www.limmencultuur.nl De expositie en workshops zijn in Cultureel Centrum Vredeburg, Dus- seldorperweg 64 te Limmen. Beide dagen is de expositie te bezichtigen en kan aan de workshops worden deelgenomen van 11.00 tot 17.00 uur. De toegang tot de expositie is gratis. De restauratie en het groot onder houd beperkt zich niet tot de her vormde kerk in Uitgeest. Limmen en Akersloot hebben ook de zorg vuldige handen van restaurateurs EGMOND-BINNEN - Evenals vo rig jaar organiseert Stichting Hafre Productions een concert door Lifre onder de naam ‘Samen’ in muziek café Soigné aan de Sint Adelbertus- weg 31 te Egmond-Binnen. De entree is gratis, in de pauze gaat de pet rond voor een vrijwilli ge bijdrage. Reserveren is vanwe ge het beperkt aantal zitplaatsen verplicht op hafre@planet.nl deze trend en kon een zware, kos teneffectieve gemetselde spits rea liseren. Dit maakt de toren uniek in de regio. In de gemeenten Bergen, Uitgeest, ervaren, terwijl Castricum het ko mende jaar op de planning staat. Opdrachtgever BUCH heeft voor de vier torens subsidies van de Rijks overheid en Provincie Noord-Hol- land ontvangen. Bouwadvies Ursem BV heeft dit jaar tien torens in de steigers gehad in Noord-Holland. Aangezien dit nooit gebeurt, mag 2023 oprecht worden beschouwd Castricum en Heiloo kunnen in to taal maximaal tien bedrijven ge bruikmaken van een eerste kennis making en een verdiepende sessie met een expert over circulaire eco nomie en circulair ondernemen. In het eerste gesprek krijgen bedrijven uitleg over wat een circulaire eco nomie voor hun onderneming kan betekenen. In het tweede gesprek wordt er die per ingegaan op concrete kansen en mogelijkheden die er zijn. als een ‘torenjaar’, een hoogtepunt voor zowel B2 Restauratie Volendam BV als Bouwadvies Ursem BV. kwam langs. Ook stonden er ver schillende gezellige kerstkraam- pjes. Zowel bezoekers als organi satie kijken terug op een geslaagd weekend! Circular Hero Bedrijven zullen begeleid worden door Klaske Kruk; oprichter van ad viesbureau Circularities, winnares van meerdere duurzaamheidsprijzen en tijdens de Week van de Circulaire Economie uitgeroepen tot Circular Hero: “De circulaire transitie is voor 75% afhankelijk van gedragsver andering en voor slechts 25% van technologie en grondstoffen. We zijn praktisch ingesteld en richten ons op het hands-on vertalen van de circulaire economie in theorie naar praktijk.” Bedrijven kunnen zich aanmelden via klimaat@debuch.nl Wethouder plaatst haan terug op kerktoren Waar zit de grootste impact en waar zitten de grootste uitdagingen? Hoe ga je om met materialen en pro ducten uit geografische gebieden waar je eigenlijk niet afhankelijk van wil zijn? Hoe maak je je ge reed voor klanten en werknemers die steeds meer duurzaamheid van je verwachten? Wat zijn mogelijke oplossingen voor alsmaar duurder wordende materialen en producten? Op dinsdagmiddag 26 december van 16.00 tot 18.00 uur kan er ge luisterd worden naar Nederlands talige liederen van o.a. Robert Long, Leonard Cohen, Alkmaars Straat Orkest en Lifre. Lifre bestaat voor dit concert uit Lydia Mentink (gitaar/zang), Yvonne Posthumus (zang), Lioba de Geus-Liefting (zang) en Fred Valkering (piano/ zang). Onder het genot van iets lekkers te eten en drinken genoten bezoe kers van de gezelligheid en kerst sfeer. Er was een schaatsbaan, draaimolen en zelfs de Kerstman Vroeger was het moeilijk om ge lijkmatige harde bakstenen te pro duceren. Lokale veldovens bakten bakstenen die dichter bij het vuur lagen, harder dan de andere bakste nen. Gemetselde spitsen waren vaak te zwaar voor de klei- en veengrond in Noord-Holland, waardoor na tuursteen of dakleien populairder waren. Maar Uitgeest, gebouwd op een stevige strandwal, doorbrak Zowel de toren als de kerk zijn sinds 1967 als rijksmonument ingeschre ven in het monumentenregister. Het noodzakelijke restauratiewerk werd geleid door B2 Restauratie Vo lendam BV en Bouwadvies Ursem BV. De werkzaamheden omvatten het herstel van voegwerken, re paraties aan scheuren, vervanging van aangetast houtwerk, het ver gulden van de glansbol en de wind- haan, schilderwerk, verbeteringen aan de ventilatie en het verhelpen van lekkages. Die dinsdagochtend waagde wethouder Jan Schouten zich in de bouwlift naar boven om op 45 meter hoogte de windhaan op zijn oude plek te zetten. Ook wet houders Judie Kloosterman en René Oud wilden dit wel meemaken. Best een bijzonder en spannend moment aangezien dit geen alledaags klusje is voor de wethouder(s). De Uitgeester kerktoren is weer toekomstbestendig gemaakt en kan qua fysieke structuur voorlopig ge neraties mee. UITGEEST - De protestantse of hervormde kerk aan de Castricummerweg in Uitgeest met haar I4e-eeuwse torenspits kan weer uit de steigers. Het drie maanden durende restauratieproject werd op 12 december met een officieel tintje afgerond door wethouder Jan Schouten. Hij had de eer om de windhaan terug te plaatsen op de torenspits. HEILOO - De BUCH-gemeenten wil bedrijven ondersteunen in toekomstbe- stendig ondernemen. Ondernemers kunnen in gesprek gaan met een expert en ontdekken wat een circulaire economie voor ze kan betekenen. EGMOND-BINNEN - Van vrijdag 15 tot en met zondag 17 december organiseerde restaurant Nieuw Westert een sfeervolle Winterfair. LIMMEN - Limmen Artistiek Creatief, onderdeel van de Stichting Limmen Cultuur, organiseert op 9 en 10 maart 2024 voor de 49e keer de expositie ‘Limmen Artistiek Creatief’. Jan Schouten plaatst de windhaan op de hervormde kerk. Foto: Anita Webbe Tekst: Anita Webbe Hoogtepunt voor restaurateurs Kansen en mogelijkheden Annika (l) stond ook met een kraam op de Winterfair en kreeg zaterdag gezellig hulp van vriendin Marieke. Foto: aangeleverd Baksteen versus dakleien Kom luisteren naar Nederlandstalige liederen van o.a Robert Long, Leonard Cohen, Alkmaars Straat Orkest en Lifre. Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2023 | | pagina 35