ss Het decembergevoel op de Westerweg in Limmen Maak de Middeleeuwen mee met de Makers van Holland Nieuw op RTV80 TV: Kopstukken Mooie editie van het Kerstsamenzijn van mijn man”, grinnikt ze. O ver de persoonlijke verhalen van mensen Dit kunnen mensen zijn uit alle ge ledingen van de samenleving, van Camperduin tot Egmond-Binnen. Extra bijzonder is dat de Bergense beeldend kunstenaar Pauline Bak ker bij alle interviews aanwezig is en tijdens de gesprekken een portret kleit van de geïnterviewden. Elk gesprek in Kopstukken is van- Er is ook een speciale rondleiding voor slechtzienden. Ook zijn er diverse workshops met oude am bachten in de kerstvakantie en nieuw is de break-in-box! Archeo loog Rövers heeft allerlei kisten gevonden op verschillende plekken in Noord-Holland. Zij denkt dat durf dat niet meer aan”, vertelt Ria. Gelukkig waren er behulpzame buurtbewoners die Ria vijf nieuwe kerstgroepen aanboden waaronder de grote kerststal in de achtertuin. Het is overduidelijk dat iedereen geniet van Ria’s kerstgevoel: “Er is zelfs een oma die ieder jaar langs komt met een van haar kleinkin deren. Het meisje loopt dan de tuin in en geeft iedere pop afzonderlijk een kus en een knuffel.” Ook in de woonkamer van Ria ademt het kerst met veel prie gelige tafereeltjes. De buffetkast waar normaal oud speelgoed wordt tentoongesteld is leeggehaald en aldaar ziet wij een enorm gezel lig kerstdorp met schaatsbaan. Boven de tafel hangt een enorme krans met rood-witte kerstversie ring. “Ook die heb ik zelf gemaakt, zo’n 25 jaar geleden”, vertelt Ria trots. Buiten langs de gevels zal je geen kunststof of hout meer zien, af maandag 18 december een week lang op RTV80 TV te zien, vanaf 19.00 uur. Zo praat Bredewold in de eerste uitzending met Pauline Bakker over haar manier van kunst maken en aspecten van haar leven. Een gesprek met Marco Ros is van af 25 december een week lang op TV80 te zien. Ros is mede-eigenaar er verborgen schatten in zitten... Probeer met een groepje van maxi maal zes personen (12+) de kisten te openen door allerlei raadsels op te lossen. Kijk op www.huisvanhilde.nl voor meer informatie over alle activitei ten en aanmelden. ook hier is alles groen met gezel lige kerstlampjes. Alles creëert ze zelf. Ria loopt over van creativiteit en verzamelwoede, zo staan er in de schuur bijna honderd laven en tuinkabouters die ze allemaal zelf onderhoudt. Ze schuurt ze op en geeft ze een likje verf als het no dig is. Ook de tuinkabouters van de buren neemt ze graag onder han den. “Hier staat er bijvoorbeeld van restaurant Zilte Zoen in Schoorl alwaar hij ook als chef-kok werkt. In de derde aflevering van Kop stukken, vanaf maandag 1 januari, is dominee Engele Wijnsma te gast. In ‘zijn eigen’ Ruïnekerk vertelt hij zijn persoonlijke verhaal. Boeiend is eveneens het interview met Henk Biesboer uit Egmond aan Zee, uit te zenden vanaf 8 januari. Hij is on der andere bekend als pr-man van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij Nederland (KNRM), afdeling Egmond. In een daaropvol gende aflevering, vanaf maandag 15 januari, praat Ruud Bredewold met Martin de Zwart, voormalig direc teur van de Rabobank en nu rent meester van de Hervormde Kerken in Schoorl en Groet. Elke nieuwe aflevering van Kop stukken is vanaf maandag 18 de cember om 20.00 uur een week lang te zien. eentje die ik ga verven, dit ziet er toch helemaal niet uit zo”, aldus Ria. De kringloop en de rommel markt zijn haar favoriete plekken om haar ongeremde verzamelwoe de te voeden. In een hoekje van de woonkamer staat trouwens een vi trinekast met miniatuurvrachtwa- gens erin, iets wat niet helemaal in de lijn van Ria’s verzamelingen ligt. “Klopt, dat is de verzameling “Met een lichtjestocht langs de school, warme woorden van de abt, muziek van koor New Voice, De Eensgezindheid en drie fantasti sche zangeressen was het een mooi voorbeeld van de verbinding die zo voelbaar aanwezig is in ons dorp”, vertelt Deborah van de organisatie. Ze zegt: “Dank aan de vrijwilligers Op Tweede Kerstdag stelt Ria ge- interesseerden in de gelegenheid om haar kersttaferelen te bekij ken tussen 15.00 uur en 19.00 uur. Iedereen is dan welkom! Op 6 december, zodra Sinterklaas het land heeft verlaten, verruilt Ria de pietenpoppen die zelfs in de bomen hangen voor poppen in kerstpakken en maakt hiervan een schattig tafereel. Een grote uit hout gezaagde kerstman houdt de poppen gezelschap: “Ik heb hem zelf gemaakt en kocht de verf en het hout van honderd gulden die ik ooit van mijn moeder kreeg in haar laatste levensjaren. Ik wilde er iets blijvends voor realiseren,” legt Ria uit. CASTRICUM - In de nieuwe tentoonstelling ‘De Makers van Holland’ bij Huis van Hilde ontdek je hoe onze voorouders in de periode 900-1300 de basis hebben gelegd voor het ‘Holland van nu’. Via 2D-reconstructies en diverse bijzondere vondsten maak je kennis met hun wereld. Wil je meer weten over de mensen die in de Middeleeuwen leefden en welke archeolo gische vondsten uit die periode zijn gevonden? Ga dan in de kerstvakantie mee met de thema- of kinderrondleiding over de Middeleeuwen. LIMMEN- Tijdens een belangrijke voetbalwedstrijd kleuren de T-shirts oranje, tijdens Sinterklaas krijgen ze pietenpakken aan, in de zomer dra gen ze jurkjes en nu de kerst nadert zijn de poppen gekleed in kerstpak: in de tuin van Ria Terluin aan de Westerweg is altijd wat te zien. BERGEN NH - RTV80 TV heeft een nieuw programma: Kopstukken. Hierin praat Ruud Bredewold met mensen over hun persoonlijke leven. EGMOND-BINNEN - Zaterdag 16 december heeft de tweede succesvolle edi tie van het Kerstsamenzijn in Egmond-Binnen plaatsgevonden. In de achtertuin is een enorme rietgedekte kerststal te zien met Jezus in zijn kribbe, een gezelli ge bolle kerstman ernaast en een feestelijk versierde kerstboom. “Vier jaar geleden had ik nog een kerststal in mijn voortuin, stevig vastgeschroefd en vastgelijmd. Die is toen met grof geweld gesloopt midden in de nacht. Er waren zelfs vijf kerstbeelden verdwenen. Ik die pannenkoeken hebben gebak ken voor de jeugd, geholpen hebben met chocomelk uitschenken (die gesponsord was door de onderne mersvereniging Egmond-Binnen) en daarna iedereen voorzien heb ben van glühwein, snert en broodjes worst.” Frequenties: Ziggo-kanaal 44, KPN-kanaal 1493, T-Mobile kanaal 874, Trinet kanaal 514 en SNLR ka naal 514. Alle tv-uitzendingen van RTV80 zijn eveneens te volgen op www.rtv80.nl. F r De kerststal is verplaatst naar de achtertuin. Foto: Margreeth Anema Tekst: Margreeth Anema Ruud Bredewold (l), Pauline Bakker en dominee Engele Wijnsma (r). Foto: RTV80 In de nieuwe tentoonstelling kun je dierenbotten puzzelen. Foto: Lucienne van der Stouwe Creativiteit in combinatie met verzamelwoede Wil jij ook eens komen kijken? Samen zijn tijdens de kerst, wat een gezelligheid! Foto: Jos Glorie Hoe de traditie bijna verloren ging „I"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2023 | | pagina 37