Mascha ten Bruggencate: "2023, een jaar van verschuivingen" yV Meander-lichtjestocht in Ypestein Jt 'r ...VtftF ËÉ=H rtAHNlHór- D E C E B E R ^FEESTMAAND HEILOO - Traditiegetrouw blikken we met de burgemeester terug op het af gelopen jaar, waarvan Mascha ten Bruggencate spontaan meldt dat 2023 het jaar was van veranderingen en verschuivingen. Het was wat dat betreft ook best wel een bewogen jaar. Er waren de voorbereidingen dit jaar voor de verhuizing van het ge meentehuis, de bibliotheek is tijde lijk verhuisd naar De Strandwal, het oude gedeelte van het gemeente huis is aangepast voor de negentig Oekraïners die er gaan wonen, de Muziek- en Dansschool komt tij delijk in het gemeentehuis, kortom, voldoende verschuivingen in het dorp. “Ik hoop dat dit extra verbin ding gaat opleveren, want we zitten toch eventjes in elkaars pand”, zo voegt Ten Bruggencate toe. “Financieel wordt het krapper” Een verandering komend jaar die voor de gemeente minder plezierig is, heeft te maken met de financiën. “We moeten heel goed kijken waar we het geld aan uitgeven, want we krijgen in 2026 minder geld van het Rijk dan we hadden gedacht. We moeten met elkaar bespreken wat we niet meer kunnen doen.” Maar wel de geruststellende toevoeging dat voor de inwoners van Heiloo heel veel dingen gewoon blijven doorgaan. “Timmerdorp is altijd een geweldig leuk evenement, het kiezen van een nieuwe kinderburgemeester is ge weldig, de Willibrorduslezing vind ik altijd zeer inspirerend, excur sies met de gemeenteraad, plek ken in Heiloo ontdekken, mensen ontmoeten en hun levensverhaal aanhoren, dat waren voor mij in het afgelopen jaar toch echt wel mooie hoogtepunten”, zo vertelt de bur gemeester bevlogen. Een absoluut dieptepunt voor Hei- loo was de storm Poly begin juli dit jaar. Precies in onze regio was de storm op zijn hoogtepunt. “Op het moment dat zoiets gebeurt, gaat het echt om veiligheid. Brandweer, politie en onze buitendienst hebben toen samen uitstekend werk ver richt. We wisten niet dat de storm zo zwaar zou zijn, er zijn ruim 200 bomen gesneuveld en nog steeds zijn er bomen die er zwak bij staan. Er komt een herstelplan om de ko mende jaren bomen terug te plan ten”, zo licht de burgemeester toe. Wat mogen we komend jaar ver wachten? Opnieuw de inspraakpro cedure betreffende de Zandzoom, maar ook de hernieuwde inspraak procedure inzake de A9, twee hele grote thema’s die komend jaar weer in de belangstelling zullen staan. En voor Ten Bruggencate blijft het bijzonder om Heilooërs te ontmoe ten en hun verhalen te horen, dat zal ze zeker weer doen. “Het be zoeken van 60-jarige bruidsparen of onze 100-jarigen, het blijft bij zonder. Er zijn twee dames van 103 en 104, niet te bevatten wat zij alle maal hebben meegemaakt.” meester zelf met een thema komt en dit samen met betrokken par tijen kan uitvoeren.” En gelukkig bleken veel fietsen in Heiloo goed verlicht te zijn. Er gaat weer van alles gebeuren komend jaar, dat begint meteen al in januari als het nieuwe gemeen tehuis samen met de bibliotheek wordt geopend. Er wordt in de week van 29 januari tot 2 februari een heuse feestweek georganiseerd. Houd de pers goed in de gaten, dan hoeft u niets te missen. “Voor mij zal 2024 een succesvol jaar zijn als we blij en gelukkig in ons nieu we pand werken, als we stappen kunnen zetten op een aantal grote projecten die voor Heiloo belang rijk zijn, dat we weten hoe ons fi nanciële plaatje eruitziet, dat we nog steeds plezierig samenwerken met het college en de raad, en dat de inwoners het gevoel hebben dat het goed gaat, dat we alles netjes op orde hebben, dat het huishoud boekje klopt”, zo somt de burge meester op. En hoe vult Mascha ten Bruggen- cate de feestdagen in? Met familie en schoonfamilie en op oudejaars avond een glaasje priklimonade, “want ik heb waarschijnlijk piket dienst, dan kan je altijd worden ge beld als er iets aan de hand is. Maar ja, dat hoort erbij. Fijne feestdagen en wees lief voor elkaar, dat is het allerbelangrijkste”, zo besluit onze burgemeester het eindejaarsge- sprek. Waar kijk jij naar uit? Vertel het ons op redactie@uitkijkpost.nl en ouders van Meander een rol. Het is zeker de moeite waard om hier een kijkje te komen nemen. Dit jaar is een aantal projecten voor de opvang van mensen in gang ge zet, waaronder de opvang van Oe- kraïners in het gemeentehuis en de opvang van asielzoekers in het Fletcher hotel. Dit laatste overviel de burgemeester in eerste instantie, “maar we hebben goede gesprekken met de raad gevoerd en we hebben ook geprobeerd het dorp zo goed mogelijk te informeren. Als college vinden we dat wij ook ons steen tje moeten bijdragen, dus hebben we ons constructief opgesteld, nu ook het COA gevraagd heeft of deze mensen een jaar langer mogen blij ven”, aldus Ten Bruggencate. “Het blijft een ingewikkeld gesprek met omwonenden als zij zich zorgen maken over de nieuwe bewoners. Gelukkig verlopen beide projecten naar tevredenheid en zijn daarmee een mooi voorbeeld van hoe het ook kan!”, zo voegt de burgemeester toe. Mascha noemde het al even, het kiezen van en samenwerken met de kinderburgemeester. Met trots meldt zij dat Fleur Bakker vol in haar burgemeesterschap zit en dit ontzettend goed doet. “We hebben net met Fleur een lichtjesactie ge daan, want voor Fleur is verkeers veiligheid heel belangrijk. De poli tie vond dit ook een prima idee, dus samen met Veilig Verkeer Neder land hebben we hier op de rotonde gekeken of de verlichting op fiets en brommer in orde was. Ik vind het heel leuk als een kinderburge- Vanaf het schoolplein is een rou te van bijna 1 kilometer door de wijk uitgezet. De route is sfeervol verlicht door meer dan 800 gla zen potjes met een waxinelichtje. Onderweg worden de lopers ver rast door de talenten van groep 8 die een minioptreden opvoeren in kerstsfeer. Aan het einde van de route komen de wandelaars aan bij de levende kerststal. In deze bij zondere kerststal spelen kinderen HEILOO - Basisschool Meander organiseert op donderdag 21 december voor de vierde keer een spectaculaire lichtjestocht door Ypestein. Alle kinderen van basisschool Meander lopen een route met ouders, opa’s en oma’s door de verlichte straten van Ypestein. Als school in de wijk Ypestein vin den we het belangrijk om vanuit de kerstgedachte dit samen met de buurt te doen. Daarom is iedereen die het leuk vindt van harte wel kom om een rondje mee te lopen. Om 18.30 uur is de start vanaf het schoolplein van Meander. -Fr- i HHiimmmn ik EVÉx ZiEri: Langs de routes zijn kleine kerstoptredens. Foto: aangeleverd Zo langzamerhand kan de verhuisdoos worden ingepakt. Tekst en foto: Nico Bakker “Stoelendans in het dorp” “Mooie hoogtepunten” “Storm Poly was heel erg” “Leuk om burgemeester te zijn” “Het jaar uit met een glaasje priklimonade” feu ItWTVIkl, pter* TtH-E*.MT> MCr j |K HCS “Trots op de samenwerking” “Fleur doet het uitstekend” hkJv I—Ü-—

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2023 | | pagina 3