KA Historische Vereniging Heiloo bestaat 50 jaar! 2024 in het teken van het jubileum È0 t Trampolinespringers GTH Nederlands kampioen Tl Na meer dan één verhuizing - de laatste keer vanuit de voormali ge Adelbertusschool, de oude jon gensschool aan de Bergeonstraat Het andere team (Ellemieke, Liv, Marinka en Beau) sprong sterk sa men. Liv en Marinka startten met een keurige verplichte oefening en Team 1 (Liz, Kris, Anouk en Nina) sprong een goede wedstrijd met el kaar. De verplichte oefeningen van zowel Liz als Anouk waren strak ge sprongen. Tijdens de keuzeoefening liet Kris een goed uitgevoerde oefe ning zien, net als Nina die een mooie oefening sprong. Helaas kwamen zij net wat punten tekort voor de finale. scoorden allebei hoge punten. De keuzeoefening van Beau was mooi; ze zette een fraaie 7,5 voor netheid neer; Ellemieke sloot het teamtotaal af met een strakke keuzeoefening en het team plaatste zich voor de finale. Hier werden door de meiden super- mooie oefeningen gesprongen wat resulteerde in goud! Ellemieke, Liv, Marinka en Beau mogen zich samen Nederlands kampioen noemen. De trainsters zijn onwijs trots op alle springers. www.gthgymnastics.com In de grote zaal van het museum is een tijdlijn van Heiloo te zien, In juni openen we de tentoonstel ling over Falkland Toneel, omdat zij in 2024 100 jaar bestaat.” naar het Regionaal Archief in Alk maar.” f f f t E Op 9 oktober 1974 is de Histori sche Vereniging Heiloo opgericht, aanvankelijk onder de naam ‘Oud Heiloo’. De nieuwe naam werd gekozen, omdat deze veel beter de lading dekt van de doelstel ling van de vereniging: bij jong en oud de belangstelling voor de rij ke historie van Heiloo stimuleren en zo de waardevolle kennis over het dorp levend houden. “Wie uit ons dorp heeft weet van De Die?”, geeft Jaap als voorbeeld. “Dit is een veenriviertje aan de oostzijde van de strandwal waarop Heiloo, Limmen en Alkmaar zijn ont staan. Cultuurhistorisch erfgoed in een schitterend, deels beschermd natuurgebied. Onze vrijwilligers organiseren fietstochten en wan delingen langs diverse Heilooër bezienswaardigheden voor jong en oud. Zo ook langs De Die. Hoe vaak we niet horen: ‘Nooit geweten!’ Onze wandelroutes gaan ook over Landgoed Ter Coulster en Land goed Nijenburg met hun rijke ge schiedenis. Laatstgenoemde is ge lieerd aan de Vereniging Hendrick de Keyser en van deze vereniging hebben wij toestemming om op Landgoed Nijenburg rondleidingen te geven.” - heeft de Historische Vereniging Heiloo vier en een half jaar geleden een permanente locatie kunnen betrekken in het souterrain van het Willibrordus Business Centrum aan de Kennemerstraatweg en deze na een flinke verbouwing professi oneel ingericht. “Hier maakt onze vereniging met museum deel uit van het Heilooër Museumkwartier op het Landgoed Willibrordus”, vertelt Josta. “De grootste ruimte is geschikt voor wisselende ten toonstellingen, in de bestuurska mer pronkt de originele veiling- klok van Heiloo, de ‘Schatkamer’ leent zich voor kleinere tentoon stellingen en in de filmzaal zijn elke dinsdagavond oude filmbeel den te zien met een leerzame of geanimeerde toelichting door een van onze vrijwilligers. Van de laat ste verhuizing is helaas geen film beeld, maar wel fotomateriaal”, haalt Josta de herinnering op. “De inboedel van de vereniging, inclu sief de glazen vitrinekasten, werd overgebracht door de sterke man nen van onze technische dienst, gekleed in korte broek vanwege de zomerse temperaturen. Overi gens geen risicoloze operatie, na tuurlijk. Alleen de veilingklok is door een professionele verhuizer overgebracht.” Voor locatie en openingstijden museum, lezingen, wandelingen en rondleidingen etc., zie: www.hvheiloo.nl HEILOO - Uitkijkpost is te gast bij Jaap en Josta de Graaf, twee van de zes bestuursleden van de Historische Vereniging Heiloo. Aanleiding om in ge sprek te gaan is het feestelijke feit dat de vereniging in 2024 50 jaar be staat. Het jubileumjaar zal niet onopgemerkt voorbijgaan. HEILOO - Zaterdag 16 december was in Oss het Nederlands kampioenschap trampolinespringen voor teams. Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo (GTH) was hier vertegenwoordigd met twee teams. een permanente tentoonstelling waar de bezoeker teruggaat tot ver in de geschiedenis en aan de ande re kant uitkomt in het heden. De wisselende tentoonstellingen, die ook te zien zijn in deze zaal, zijn altijd thematisch. Momenteel over Eensgezindheid, een van de mu ziekverenigingen uit Heiloo, die dit jaar 125 jaar bestaat. “Elke ten toonstelling trekt vanzelfsprekend haar eigen belangstellenden”, vervolgt Josta. “Daarom zorgen we voor afwisseling. Zo hebben we tentoonstellingen gehad over Heiloo tijdens WOII, over de on derlinge band tussen Heiloo en In- dië/Indonesië, over Landgoed Ter Coulster en waarom dit zeer nauw verbonden is met Heiloo, en over scholen in ons dorp, waarbij deze tentoonstelling meer weg had van één grote reünie van klasgenoten. “Onze vereniging heeft inmiddels meer dan 1500 leden”, vertelt Jaap. “En al het werk wordt verzet door vele vrijwilligers, ieder op zijn of haar professionele terrein; be stuursleden, redacteuren voor ons prachtige verenigingsmagazine ‘Heilooër Cronyck’, een dame die onze website HVHeiloo.nl beheert, technici voor beeld, film en ver lichting, een timmerman, postbe zorgers, gastvrouwen en -heren, kortom een geweldig, compleet gezelschap. Ons groeiend fotoar chief van rond de 60.000 foto’s, dat altijd met uitermate veel zorg werd beheerd door een vrijwilliger, wordt momenteel overgebracht Hé Lieve, Leuke, Gekke, Fantastische Meiden (en Erik) van Villa Lilla. Het Leukste Kinderdagverblijf ever. Ik wil jullie bedanken voor mijn te Gekke Tijd bij jullie. Ik ga jullie (en de kinderen) missen. Fijne Kerst, maak een feestje van 2024 en heb elkaar lief. Dikke knuffel, Urs. Hallo allemaal, ik ben in 2022 verhuisd naar Leek (provincie Groningen) voor de liefde, maar als geboren Heilooër wil ik jullie allen prettige feestdagen en een goed 2024 wensen. Wees lief voor elkaar. Hans en Debby Dumont. Ik wil een warme kerstgroet doen aan al mijn lieve buurtjes op de Bloemenhof, een aantal hebben een roerig jaar af te sluiten. Ik wens ze allen liefdevolle kerstdagen en een gezond en gelukkig... alles! Liefs van Jannie en Kees. Lieve mam. Ja jij Fia! Jij staat altijd voor mij en mijn gezin klaar. Je bent de beste oma! En jij bent mijn liefste en meest eigenwijze moeder die ik mij kan wensen! Wat moet ik zonder jou? Ik hou van je! Dikke kus en knuffel Christel. “Onze leden ontvangen onze maandelijkse nieuwbrief, waar door zij altijd op de hoogte zijn van onze activiteiten”, besluit Josta. “Via onze website en Uitkijkpost informeren we jong en oud in Hei- loo, zeker nu met alle feestelijke, educatieve activiteiten. We starten ons jubileumjaar natuurlijk direct op 1 januari met vanaf 14:00 uur koffie, thee en oliebollen!” Lieve Jantine, Nico, Tom en Fleur, in deze tijd van kaarsjes aan, van samen zijn en stille nacht hopen we dat jullie weten en voelen dat er aan jullie wordt gedacht. Lieve groetjes, Jan Willem, Mariëlle, Marlou en Lisan. Het museum was klaar en de vrijwilligers verhuisden mee naar het Willibrordusterrein. Foto: aangeleverd Tekst: Monica Dekker Marinka, Ellemieke, Beau en Livzijn Nederlands kampioen geworden. Foto: aangeleverd Veilingklok ‘Eensgezindheid’ Compleet gezelschap KERSTGROETEN Oliebollen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2023 | | pagina 9