't VLIEGEND BLAADJE. Altrat*» Nieuws- jÜ en AdraientieMe ftlo. 156. Zaterdag 15 Augustus 1874. Tweede Jaargang. ÊmfmSi VOOR REN HELDER EN OMSTREKEN. Oplaag 4000 Ex. Prijs 1 Cent. Advertentiën van 15 regels 25 Cent. Elke regel meer 5 Cent. Groote letters naar plaatsruimte. Als AGENT Advertentiën. 25 Jarige zindelijke Dienstbode, EEN DIENSTBODE, flinke Loopjongen. LEERLING. GEVONDEN: BOVEN-VOORKAMERj Verschijnt DINSDAG EN VRIJDAG. Uitgevers BERKHOUT Co. Abonnement per drie maanden 30 Ct.buiten deze gemeente, franco per post, 50 Ct. voor dit Blad te Anna Paulowna is aangesteld de Heer J. SMIERS, in plaats van H. J. OLIJ. WEEKKALENDER. AUGUSTUS. Zaterdag 15, Zondag 16, Maandag 17, Dinsdag 18, Woensdag 19, Donderdag 20, Vrijdag, 21. Opgang der Zon, Zaterdag 15 Aug. 4 uur 43 minuten. Ondergang 7 uur 24 minuten. 3 Kwartier Donderdag 20 Aug. 19 Aug. einde der liondsd. Vertrekdagen der Mails. Naar Oost-Indië: Via Brindisi 20 Aug. 's avonds 6.55. NIEUWSTIJDINGEN. HELDEK, 14 Aug. 1874. Hedenmiddag zijn alhier per extra trein gearriveerd, een detache ment koloniale troepen, sterk 125 man, welke morgen met het stoom schip Koning der Nederlanden," via Suez naar Indië zullen vertrekken. Gepasseerden nacht werd een koopman die met de boot alhier was aangekomen, op 't oogenblik dat hij aan de Hoofdgracht tegen een boom een zekere kleine commissie verichtte, onverhoeds door drie matrozen aan gegrepen. De aanvallers wierpen hem 'een jas over het hoofd, bonden hem een doek voor het aangezicht en kne velden hem de armen. Daarna be roofden zij den man van hetgeen hij bij zich had en wierpen hem in het water. Hij heeft evenwel den vasten grond weder weten te bereiken, en kwam er dus met den schrik en *t verlies van zijn eigendom af. De politie doet onderzoek. Het alhier liggende Italiaansche stoomschip »Maddaloni" is eindelijk verkocht voor dC 50.000 - en overge gaan op andere reeders. Omtrent de aanleiding tot den verkoop van dit colossale stoomschip wordt medege deeld, dat eenige deelhebbers, na het overlijden van den gezagvoerder Bixio, ceu aanverwant van den bekenden generaal Garibaldi, en in O.-I. aan de cholera bezweken, aan diens we duwe een blijk van sympathie willende geven, aan haar hunne aandeelen in iet schip afstonden. Daar nu de weduwe die aandeelen te gelde wilde aaken, moest men tot den verkoop vau het stoomschip overgaan. Het schip zal spoedig naar New- kstle vertrekken om steenkolen in nemen en aldaar verdere bestem ming te verkrijgen. Het stoomschip rok om zijne buitengewone lengte Ie aandacht en bewondering van ieder, ooral van vreemdelingen, die onze lavenplaats kwamen bezoeken. Veel wordt ter dezer plaatse [esproken over een questie aan boord Tan het in het laatst der voorgaande feek, met defecte machine, hier nit ndië teruggekeerde stoomschip »Su- mtra," gezagvoerder Raison. Laatst- enoemde heeft, kort na zijn binnen- oinst, al zijn stokers in arrest laten stten, onder beschuldiging onder an- eren, dat zij op de reis de steen den over boord hebben geworpen, ilgeen door die menschen, meeren- els gehuwde lieden, die-hier wonen, n stelligste wordt ontkend. Zij van ittne zijde beschuldigen den gezag eerder, dat hij hen op de reis in es slecht zou behandeld hebben, zelfs i hij eens met een met scherp ge len geweer op een man der equi page geschoten hebben, en terwijl hij op de terugreis-gebrek aan kolen had, moet hij een sloep, met vier opvaren den bemand, hebben uitgezonden om ergens aan den ~wal naar steenko len te vernemen, en kort daarna on der stoom zijn gegaan en die men sehen, die eerstdaags uit Engeland hier worden terug verwacht, aan hun lot hebben overgelaten. In Indie, alwaar hij voor de expe ditie van troepen bij de 2de Atchi- neesche expeditie door het Gouverne ment was gehuurd, moet men insge lijks nog al veel uioeielijkheden met dien gezagvoerder gehad hebben, en thans is hij in verschil met de Assu rantie-Maatschappij wegens het ver stoken van een aanzienlijke party tabak, tot de lading v behoord heb bende en van een groote hoeveelheid touwwerk en trossen. Men moet zelfs nog al moeite hebben gehad om, voor de binnenkomst in de haven, hem te bewegen;- de Hollandsche vlag te hij- schen. Wat er van al die verschillen over en weer waar is, zal de justitie weldra beslissen. Naar wij later vernemen, zijn be doelde stokers, na een voorloopig verhoor voor den rechter van instructie te hebben afgelegd, Woensdagavond •up vrije voeten gesteld. Naar men verneemt, heeft het onweer, dat Zondagavond boven Pur- merend en omliggende gemeenten losbrak, een menschenleven gekost. In Wormerveer werden vader en zoon, die van hun land huiswaarts keerden, door den bliksem getroffen. De zoon werd als het ware van een gereten en was oumiddelijk een lijk. De va der, die eerst verlamd was en het spraakvermogen verloren had, is reeds weder hersteld. -Te Siddeburen heeft jl. Vrijdag een poging tot moord plaats gehad op den brievengaarder aldaar. De vermoedelijke dader, een zoon van een geacht landbouwer te dier plaatse, moet vroeger reeds meermalen zijn aangeklaagd wegens verschillende mis drijven. Men schrijft uit 's Gravenhage Dinsdagmiddag jl. kwam in de Oranje-kazerne een jager, dien dag uit arrest ontslagen en in de stad door den Schiedammer eenigszins be neveld, terug, gaat naar zijn kamer, vat het Beaumont-geweer met 2 pak jes patronen en vangt aan te vuren op de aanwezige manschappen, die echter ijlings de vlucht nameneen kogel passeerde langs het oor van een grenadier en twee tusschen de beenen van twee andere militairen, gelukkig zonder eenig letsel te ver oorzaken. De razende booswicht, want er is geen andere naam voor hem, gaat door met vuren, doch ge lukkig zijn een onderofficier en een grenadier op de 2de galerij boven hem; hij bespeurt dit niet, heft zijn geweer omhoog, zoodat de onderofficier het wapen bij de bajonet kon grijpen doch intusschen schiet het geweer uit de handen van den booswicht en valt een verdieping lager, zonder wederom eenig letsel te veroorzaken. Oumid delijk schoten van alle zijden man schappen toe, grepen den dader en brachten hem achter slot en grendel. De sergeant-majoor Palm heeft zich bij het in arrest nemen van den be- schonkene zeer verdienstelijk gedragen. In het geheel heeft hij 6 a 7 schoten gedaan, waarvan twee drie verdiepin gen passeerden en in de balken ble ven zitten. Het is een wopder, zou men kunnen zeggen, dat hier geen menschenlevens zijn te betreuren, want alle kansen waren er voor eenige dooden of minstens gewonden. In den jongsten storm is een schip, van Noorwegen naar Harlingen, met hout geladen, vergaan; de be manning heeft haar graf in de golven Men meldt uit Amsterdam van 10 Augustus. Hedenavond, tusschen 6 en 7 uur, brak wederom brand uit; thans echter niet in het midden der stad, maar huiten de Weesperpoort. In betrekkelijk korten tijd werd een nieuw in aanbouw zijnd huis in de asch gelegd. Men melt nit Pm-merend van 10 Augustus: Als een bijzonderheid wordt gemeld, dat Woensdag jl. de oudste man aldaar, J. J. Inkes (oud 85 jaar, het voorrecht heeft genoten, om met zijn derde vrouw, met wien hij op 60jarigen leeftijd huwde, het zilveren huwelijksfeest te mogen vieren. Een paar oudjes te Nijettryne (Friesl.) hebben 11. Zaterdag hun 66 jarige echtvereeniging gevierd, in het bijzijn van een groote schaar van kinderen, klein- en achter-kleinkin deren. Een officier van gezondheid zag dat een onlangs aangekomen milicien een zeer rood oog had. Daar hij aan een ontsteking dacht, zond hij den man naar het hospitaal. Nadat de recruut aldaar een paar dagen ver toefd en behoorlijk gepurgeerd had. zeide hij tot zijn arts; die zich ver wonderde dat zijn oog niet beter werd, dat hij een glazen oog had. De jonge man was geëngageerd, en daar hij meende, dat zijn beminde geen man met slechts één oog zou willen trouwen, had hij liever ver kozen niet te reclameeren en soldaat te worden, dan gevaar te loopen baar te verliezen. Hoe groot de scheepvaart van Engeland is, blijkt uit de omstandig heid, dat een derde van de zeilsche pen en twee derden van de stoom schepen der beschaafde wereld onder Britsehe vlag varen. Maarschalk Bazaine is in den nacht van Zondag op Maandag jl. van het eiland St. Marguérite ont vlucht. Mevrouw Bazaine schijnt in per soon de gevaarlijke onderneming te hebben geleid. In een bootje en ver gezeld van haar neef, den heer Ruil, heeft ze zich naar de steile rots be geven, waarop de gevangenis van haar man gebouwd is. De moedige Mexi- caansehe hanteerde zelve de rietnen. Bazaine, die natuurlijk van 't plan wist zijn vrouw had vrijen toegang tot hem liet zich aan een lang touw met knoopen naar beneden zakken en schijnt bij die gelegenheid zijne handen te hebben gewond. Al thans men heeft het touw terugge vonden met duidelijke sporen van bloed. Toen hij in de boot was op genomen 't was een gevaarlijke positie vlak tegen de rotsen en bij de zeer onstuimige zee is 't gezel schap waarschijnlijk naar een stoom boot geroeid die in de nabijheid kruiste, maar wier vlag men niet heeft knnnen bespeuren. Verder weet men niets. Men wil dat Ba zaine aan de Italiaansche kust is aau wal gestapt. Te Valencia zijn op verzoek van de Engelsche politie twee En- gelschen gearresteerd, die na te Lon den 30.000 pd. st. gestolen te hebben naar Spanje gevlucht zijn. Den 7den Augustus, des mor gens ten 8 ure, zijn de stations-ge bouwen van Mortha op de nieuwe lijn in Devonshire in Engeland, op zonderlinge wijze vernield. Er hing een zware mist. Eensklaps breekt er een onweder losde bliksem treft het station dat in brand vloog, en nie mand kwam, want door de mist werden den vlammen niet gezien, zelfs op geen honderd el afstand. Wel dra had de brand de plaats bereikt, waar de vuursignalen bewaard wor den; er had een heftige ontploffing plaats, die door de bewoners in den omtrek gehoord werd en dezen maakten den stationschef wakker, die rustig te midden van den brand lag te slapen. Hij kon zich nog redden, maar het station met alle daartoe behoorende gebouwen is een prooi der vlammen geworden. HELDERSCHE MOPPEN. Een land-agent uit Colorado zeide tot een pas aangekomen emi grant, dat in dat paradijs niets ont brak dan water eu goed gezelschap. »Meer ontbreekt er in de hel ook niet," antwoordde de groen. Een zeer dik heer reisde naar Florence, en daar hij des avonds laat voor de stad aankwam, vroeg hij een boer, of hij de poort nog in kon. Waarom zoudt gij de poort niet in kunnen?" antwoordde de boer. Er rijden wel geheele hooiwagens door." Een opziener van het naehtwezen trof, terwijl hij de ronde deed, een nachtwacht aan, die in zijn huisje in slaap was gevallen. Hij maakte hem wakker met de vraag, hoe hij zich verstouten kon te gaan slapen. »Och," gaf de nachtwacht heel be daard ten antwoord, »ik wou aan de nachtloopers maar eens laten zien, dat de nacht bestemd is om te slapen en niet om bij den weg te loopen rinkelrooien." Iemand beklaagde zich tegen een colporteur, die hem een weekblad aanprees, dat hij buitendien uitgaven genoeg had; hij speelde, zeide hij, sedert lang in de loterij en nooit kwam zijn lot er uit. »Neem dan miju blad," zeide de onvermoeide colporteur, »dat komt alle weken zeker nit." Burgerlijke Stand Gemeente Helder. Opgave van 11 14 Aug. 1874. ONDERTROUWD: II. Visser, beurtschipper, weduwnaar van A. Groeneveld, wonende te Am sterdam eu J. S. Koens, weduwe van L. J. Kassies. GEHUWD: II. Smit en M. van Schingen. H. de Wit en E. F. Olivier. P. Jongkces en A. C. Larsson. BEVALLENE. de Beer geb. Vleeschhouwer, Z. E. M. LÖ8cher geb. Rittcr, Z. C. J. Plugger, Z. E. E. Sluiter geb. Selleger, D. A. Boll geb. Eeltjes, D. G. Tuinder geb. Hof, Z. OVERLEDENB. Edelenbos, 4 m. H. Steeman, bijna 10 m. cS VAN JAN DE WAARD en GEERTJE BUIS. Helder16 Augustus 1874. Uit naam hunner dankbare Kinderen. 05 Getrouwd P. JONGKEES en A. C. LARSON. Helder13 Augustus 1874. Eenige kénnisgeving. A. VAN GELDER, Binnenhaven, wordt ten spoedigste gevraagd: een die goed met de wasch kan omgaan. Gevraagd bij de Wed. JONGKEES Middenstraat. Er wordt gevraagdeen Koperslagers-Jongen, liefst een die eenigzins met het vak hekend is. Adres BERKHOUT Co. Direct gevraagdeen Adres Verkoophuis DE ROODE KOUS. Wordt gevraagd: een jjg-J Dienstbode, jjfedl niet onder de 17 jaar,- Wasch buitens huis. L o o n f 1.per week. Adres Bureau dezer Courant. Bij H. en A. C. WEIJENS, Photographen, Kanaalweg, kan direct geplaatst worden een Wordt gevraagd: een Schoenmakers- Leerling eenigszins met het vak bekend, bij P. GROEN, Vijzelstraat, No. 487. •°o^xüOH3Haa 'woa op ÏTCB 'gg 0^[ 'OOUBIJ UOAOTig •yaa8 piaqSizaq epnopnoquBB raoq ojqoM. 4 Jï> u t >f 3Ï o 119 j[ apaiios uaa qqosuaM 'nauoM ddipdaindifi 0^ mzaS nfiz !}ara axp 'plèyoaj uajuqpppini uba (IWIV-II Een gerepareerde DAMES-LAARS. Terug te bekomen tegen betaling dezer advertie. Adres Bureau dezer Courant. Ter overname aangeboden: een wel beklante Koffiehuis- Affaire. Voorheen de Wed. HARRELAAR, thans H. van der WIELE. TE HUUR voor een Heer: een gemeubeleerde met of zonder gebruik van Theewater. De Kamer heeft een fraai uitzicht op de Zee. Informatiën aan het Bureau dezer Courant. TE KOOP: een geheel stel gebruikte Smids-Gereedschappen. Informatiën bij BERKHOUT Co.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1874 | | pagina 1