't VLIEGEND BLAADJE. ii. Algemene Vieiiws- en Advertentiebode VOOR DEN HELDER EN OMSTREKEN. Oplaag 4000 Ex. Prijs 1 Cent. Rj W 37Jarip Ecïtvereeiiim Mo. 165. Woensdag 16 September 1874. Tweede Jaargang. zijn SLS, elen Advertentiën van 15 regels 25 Cent. Elke regel meer 5 Cent. Groote letters naar plaatsruimte. raat. r. 'EN. EN, EN. nt. Advertentiën. GEVONDEN: VERLOKEN: VERLOKEN: Verschijnt [NSDAG en VRIJDAG. Uitgevers BERKHOUT Co. Abonnement per drie maanden 30 Ct.buiten deze gemeente, franco per post, 50 Ct. ;noo- IKE srtrekdagen der Mails. Naar Oost-Indië: Brindisi 17 Sept. 's avonds 6.55. rabat. Voor in alle enz. EL, 16 Ct. kilog. r ons. alles der wee rijk. .rijs )ns. [EUWSTIJDINGEN. HELDER, 15 Sept. 1874. Gisterenavond arriveerden alhier ■pgekomen miliciens van het 4e llon Infanterie, welke aan de lingen in het kamp van Milligen en deelgenomèn. De»Conrad" is Zondagmorgen r van Batavia gearriveerd, heb- e aan boord, behalve een groot tl passagiers, eenige onderofficie- der Marine en 120 man koloni- roepen. Het stooms. Prinses Amalia," E. W. Fabritius, is den 12 van Batavia via Napels naar triand vertrokken. Omtrent den brand te Callants- oaeldt men ons nader, dat achttien gezinnen zonder dak zijn. In den ran twee uren was alles tot den d afgebrand. Op twee na zijn huizen tegen brandschade verze- Van persoonlijke ongelukken, s in sommige bladen is vermeld, ets bekend. Gisteren avond is tusschen Scha- en Alkmaar een boerenhofstede brand vernield. Het Nederl. schip Henriëtte h," kapt. Oldenburger, van Que- Oaar Amsterdam, beeft blijkens landam uit Sydney ontvangen te- r, op bet Magdalen a-eiland schip- geleden de kapitein en acht ,zijn geredde overigen werden vermist. In den nacht van Donderdag frijdag 11. is de visscher Jan len te Urk, in de Noordzee aan (root gevaar ontsnapt. Een groot aast schip zette regelrecht koers em, en hg, aan bet net liggende, iatuurlijk niet wenden. Hij ver- Ie onmiddelijk licht, maar de aaster hield koers. Goede raad duur; oogenblikkelijk gooit hij liet los en weet door een snelle ling nog juist voor het groote arte weg te komen, ofschoon zij |ider raakten. Had hij slechts ininuut langer gedraald, dan was in zijn beide knechten onvermij- k verloren geweest. De naam het schip is onbekend. Zaterdag is nabij de haven van il het lijk van een onbekend «persoon aangespoeld, met een ren riem om het midden, maar er zonder eenige kleederen. Het was in een ver gevorderden staat ontbinding. Ook is aldaar weder rhout aangespoeld. In Leiden is bericht ontvangen e feestrede in de Pieterskerk en ïistorische optocht op 3 October door Z. M. den Koning zullen iwoond worden. e commissie ter oprichting van gedenkteeken voor Leidens ont- leeft thans zuiver f 14.500 ontvan- Te Amsterdam is Zaterdagavond knaap van 10 jaar; het eenig van oppassende ouders, terwijl een boodschap verrichtte, door jongen uit baldadigheid in een er geworpen. Te huis gekomen, de knaap hevig ongesteld, met treurig gevolg, dat hij, niettegen- ie geneeskundige hulp, na twee tijds aan hersenschudding over- De radeloosheid der diep be droefde ouders laat zich licht ver klaren. In den nacht tusschen 6 en 7 dezer hebben twee groote trekhonden, te Rouveen thuis behoorende, vijftien schapen in de weide dood gebeten. Een dier honden is doodgeschoten de andere is gevlucht. Te Buurmalsen is Donderdagmid dag ten haize van een fruithandelaar, terwijl daar een bruiloftsfeest gevierd werd, brand ontstaan. Toen men het onheil ontdekte, werd reeds het rieten dak en het geheele achterhuis door de vlammen verteerd. Aan het redden van huisraad viel zelfs niet meer te denkenter nauwernood kon den alle bruiloftsgasten worden gered, daar velen het bewustzijn verloren. Het huis was tegen brandschade ver zekerd, de inboedel echter niet. De oorzaak van den brand wordt toege schreven aan het aldaar bij huwe lijken gebruikelijke geweer- of pistool schieten. Een telegram aan de Engelsohe Standard," bevat onrustbarende tij ding uit Denemarken, waar, tenge volge van de willekeurige maatregelen der Duitsche autoriteiten in Sleeswijk, vrees bestaat voor een conflict. Bij de instorting van een ge deelte der mijnen van Sourcieu-sur- 1' Abresle, canton a' Abresle, zijn drie personen onder de puinhoopen be graven geraakt. Slechts met de grootste inspanning mocht men er in slagen twee hunner nog levend, hoe wel met wonden overdekt, van onder het puin te verwijderen; van den derden mijnwerker vond men slechts het lijk. 'Te Bradford zijn twee jongens van twaalfjarigen leeftijd veroordeeld tot gevangenisstraf van éen maand en vier jaren opsluiting in een ver beterhuis, omdat zij getracht hadden door dwarsleggers op de rails van een der lijnen der Midland Railway te leggen, een trein uit het spoor te breugen. Een gehuwde vrouw, Francis Baldwin geheeten en in Zuid-Caro- lina te huis behoorende, heeft dezer dagen een voetreis gemaakt, waarbij zij zelfs de vlugheid van den jongen officier, die onlangs den afstand van Londen naar Aldershot en terug in 17 uren aflegde, heeft overtroffen. Zij verliet haar woning aan den voet der Blue Ridge Mountains in Oconee County, des morgens te 6 uren, om een bezoek te brengen aan haar va der te Pendleton, waar zij des na middags ten 5 uren aankwam. Met haar kind van 6 maanden op den arm, dat 21 Engelsche ponden woog, heeft zij den 34 mijlen langen heu- velachtigen en moeielijken weg afge legd, bij een hitte van meestal 96 gradenHaar eenige drijfveer wias de begeerte om haar vader te zien, doch geenszins het winnen eener wedding schap. Het gepantserd fregat Danemark is door de Deensche regeering voor de som van 300.000 pd. st. verkocht aan het huis Baring Brothers Cie. te Londen. Zij had in 1864 dit oor logschip aangekocht, omdat er alle grond bestond om te gelooven, dat Pruisen het wilde koopen, maar wel dra bleek dat het door zijn diepgang niet geschikt was voor de Deensche wateren, en de regeering wenschte reeds lang er zich van te kunnen ontdoen. Hoewel de verkoop heeft plaats gehad met een vrij aanzienlijk verlies, daar de inkoopsprijs drie mili- oen rijksdaalders bedioeg, dit is 1.200.000 rijksdaalders meer dan de verkoopprijs, mag die schikking toch nog als vrij voordeelig worden be schouwd. Een blad uit Kopen hagen heeft meegedeeld, dat het fre gat aan de regeering van China zou verkocht zijn, maar dit is slechts een veronderstelling. De Deensche regee ring heeft alleen te doen gehad, met bovengenoemde koopers en zij heeft op zich genomen het gepantserd schip naar Singapore over te brengenzijn nu de koopers agenten geweest voor een Aziatische mogendheid, 't zij China, 't zij Japan, dan hebben zjj zich toch in alle gevallen niet als zoodanig voorgedaan en het kabinet van Kopenhagen is met geen dier mogendheden in eenige onderhande ling geweest. Donderdagavond is de expres- trein, die te 9 u. 10 m. Norwich moet verlaten, in botsing gekomen met de mail-trein van Yarmouth en Lowestoft, die te 8 uren 40 minuten van laatstgenoemde plaats was ver trokken. De oorzaak van het onge luk schijnt te moeten worden gewe ten aan het verkeerd bevel, aan den Nórwick-trein gegeven, om van daar te vertrekken, want nauwelijks was het gegeven, of men begreep reeds wat volgen moest, zonder dat men in staat was het te voorkomen. Twee mijlen van Norwich, bij Thorpe, lie pen de treinen met volle kracht tegen elkander in. Door een kromming van de lijn konden de machinisten elkan* der niet zien, zoodat de een zelfs geen tijd meer heeft gehad om den stoom af te sluiten. Gelukkig kon het vuur geen kwaad doen, daar het stortregende. De rijtuigen waren op eengestapeld. Van alle kanten werd spoedig hulp verleend. Behalve de beide machinisten en stokers moest men 15 lijken wegdra gen, terwijl minstens een veertigtal der passagiers ernstig gewond waren. Indien het ongeluk 100 ellen dich ter bij Norwich ware voorgevallen, op de brug over de rivier de Yarne, dan zouden de gevolgen nog veel ellendiger zijn geweest, daar dan velen in die rivier zouden zijn verdronken. De stad Panderma, aan de Zee van Marmora, is door brand bijna geheel verwoest. Slecht dertig a veer tig huizen zijn gespaard gebleven, Yan 1 tot 10 dezer passeerden 33 schepen het kanaal van Suez. De ontvangsten gedurende datzelfde tijd vak bedroegen 615.000 francs Hoewel de bewoners der Ver- eenigde Staten reeds van de vroegste jeugd een werkzaam leven leiden en de leden van beide geslachten door het voortdurend jagen naar geldelijk voordeel een vaak zeer vermoeiend leven leiden, bereikt men er toch een hoogen ouderdom. Noord-Amerika telde in December 1871 38.467.600 bewoners, behalve de Indianen. Daar onder waren 3126 personen boven de honderd jaren en 14.960 die meer dan 90 jaren telden. Om een bewijs te geven hoe men tegenwoordig in Italië steelt, deelt men het volgende mede: »Er wordt tegenwoordig veel ge sproken over een avontuur, dat den Koning van Italië zou zijn overkomen. Men zegt namelijk, dat hij op de jaöht in handen der roovers van het dal van Aosta zou gevallen zijn. Het hielp niet, of hij hun al toeriep, ter wijl zij hem zijne kostbaarheden af namen: »Ik ben de koning en ik zal n naar het bagno zenden, schel men!" »Als een gewoon sterveling werd hij beroofd. Het eenige onderscheid, dat zij maakten, was dat zij hem plunderden met den hoed in de hand. Toen zij gedaan hadden, maakten zij een diepe buiging voor den ko ning en lieten hem gaan met de woorden: >God vergezelle uwe Ma jesteit!" HELDERSCHE MOPPEN. Een boerinnetje verkocht aan een klant in de stad een op het oog mooie gans, met de verzekering, dat het beest jong was. Toen men het echter gebraden had, bleek het vleesch zoo taai te wezen, dat men het haast niet eten kon. De volgende week, toen het boerenmeisje weer in de stad kwam, werd haar toegegrauwd: >Hoor eens! die gans, die 'ge hier den laatsten keer voor jong verkocht hebt, was zoo oud als de weerga." »0, toch niet," gaf de boerendeerne ten antwoord, »ben ik jong of niet?" O, dat zal wel zoo wezen." Welnu, ik ben negentien jaar oud, en moeder heeft mg altoos verteld, dat de gans nog zes weken jonger was." Een predikant kwam bij een huis bezoek op zekeren dag aan de deur van een woning, waarin zijn zacht tikken niet gehoord werd, omdat er zulk een rumoer was, dat hooren en zien verging. Na een oogenblik gewacht te hebben, deed hg de deur open en ging naar binnen, op een toon van gezag vragende: Ik zou wel willen weten, wie hier het hoofd van het gezin is? »Ja dominee," antwoordde de man en vader, die een blauw oog had, >als gij wilt gaan zitten, zullen wij het u misschien zoo aanstonds kunnen zeggen, want wij zijn juist bezig om dat punt in quaestie uit te maken. Een jonge vrouw deed haren man, een onverbeterlijke doorbrenger, ver wijten wegens zijn!' gedrag, hartje- lief," zeide hij, »ik ben als de ver loren zoon in het evangelie; ik zal mij later wel bekeeren." »Nu, dan zal ik doen wat de verloren zoon deed," hernam zij, »ik zal opstaan en tot mjjnen vader gaan." En zij ging- Burgerlijke Stand Gemeente Helder. Opgnve van 11 15 Sept. 1874. ONDERTROUWD: T. Bolwerk, matroos bij de Marine en C. Visser. W. M. Hoffman, ziekenoppasser bij de Marine en H. C. Engel. D. de Wit, zeeman en T. F. Brahe. J. Oosten, koopman en E. Buijs. GEHUWD: Geene. BEVALLENC. J. Maas geb. Mouton, D. R. Meeues geb. Sar- fatg, D. E. Fooij geb. Broers, Z. A. Schagen geb. Hopman, Z. J. C. M. Neijssen geb. .Wiese, D. H. van der Wiele geb. Westhuis, D. E. M. M. Henkes geb. de Boer, D. E. W. Kroonstuiver geb. Gouds waard t, Z. T. Verschoor geb. Brune, Z. J. Klingen geb. Boon, Z. OVERLEDEN: J. Dalmeijer, 71 j. G. C. Breetveld, l m. C. Dekker, 16 m. T. Koens geb. Peeters, 28 j. en 11 m. S. van Elburg geb. Boon, 29 j. P. Fontijn, bijna 5 m. C. de Wijn, 44 j. F. S. W. Boll, 2 j. en 8 m. Levenloos aangegeven 1. van GERRIT NIEMAN IN CORNELIA MOS BLOEMEND AAL. Nieuwediep, 12 September 1874. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Zoon, A. HOPMAN, ge liefde Echtgenoote van C. SCHAGEN. Helder. 12 September 1874. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een welgeschapen Dochtermijne geliefde Echtgenoot CATH ARIN A JOH ANNA MOUTON. Fort Kijkduin10 September 1874. J. MAAS. Algemeene kennisgeving. Heden trof mij de zwaarste slag mgns levens, door het afsterven van mijn innig geliefde Echtgenoote S. BOON, in den nog jeugdigen leeftijd van 29 jaren. Zij, die de overledene van nabij gekend hebben, zullen be grijpen wat ik en mijne drie lieve lingen, te jong om hun verlies te beseffen, in haar verliezen. Helder, 11 September 1874. H. VAN ELBURG. Mede uit naam der Familie. Heden overleed, na een korte on gesteldheid, ons geliefd dochtertje FREDERIKA SOPHIA WILHEL- MINA, in den aanvalligen leeftijd van circa drie jaar. Helder, 14 September 1874. B. BOLL. E. BOLLScha gin. Voor de vele bewijzen van deel neming, ons betoond bij het overlijden onzer geliefde moeder en behuwd- moeder C. A. FREEKE, geb. van Ling, betuigen wij bij deze onzen oprechten dank. Namens Kinderen en Behuwdhinderen H. J. FREÉKE. Helder15 September 1874. aan Mejuffr. de Wed. A. BRUNING, geb. Esbach, voor de gnlle en roijale handelwijze, aan hen bewezen tijdens den bouw van het nieuwe perceel. Het ga haar steeds wel, die zich tegenover werklieden zoo minzaam weet te gedragen. De gezamenlijke Timmerlieden. Acht stuks PASSEMENTWERK. Die dezelve verloren heeft kan ze terug bekomen bij WILLEM KOK, achter Café Bellevue, P. 142, Spoor straat. Een PORTEMONNAIE met eenig geld. Die dezelve terug bezorgt aan het Bureau van dit blad, zal beloond worden. Een ouderstukje van een gouden BELLETJE. Die hetzelve terug be zorgt bij BERKHOUT Co., zal goed beloond worden.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1874 | | pagina 1