Bijvoegsel, beboerende bij het Vliegend Blaadje, van Zaterdag 28 November 1874. NIEUWSTIJDINGEN. De le luit. der inf, F. A. Begemau, is aan zijne, bij een ge vecht te Atchin bekomen wonden, overleden. De gezagvoerder en de equipage van het bij Tybee verongelukte schip ♦Nederland," zijn te Liverpool aan gebracht. Men meldt uit Hoorn, dd. 23 November: Op de alhier gehouden schei- of kleine najaarskoemarkt wa ren ruim 1300 stuks vee aangebracht. Yoor de beste qualiteit werden hooge prijzen besteed met matigen handel; in het overige vee was de handel stug en werden lage prijzen besteed. Te Weesp is bij een kleerblee- ker brand ontstaan, die dadelijk ge- bluscht werd, doch waarbij voor f 200 aan waschgoed vernield is, dat niet tegen brandschade was verzekerd. In het gehucht Dun .bij Hilva- renbeek werden in de vorige week twintig zoutsmokkelaars door twee ambtenaren overvallen. De smokke laars vielen de beambten met stokken aan en brachten hen ernstige, doch gelukkig geen gevaarlijke wonden toe. Dat deze laatste zich dapper geweerd hebben, blijkt daaruit, dat zij een zak zout en twee met ijzer beslagen stok ken hebben mee te huis gebracht. De Trompen en de Ruiters leven nog. Yerleden Yrijdag stonden voor het kantongerecht te Naaldwijk terecht, voor gezamenlijk stroopen, de heeren Tromp en de Ruiter. Waren de oude vlootvoogden eertijds de schrik der zeeën, zij zijn thans de schrik der hazen. De tijden zyn veranderd. Dinsdagvoormiddag, omstreeks 10 uur, is aan 't Yerlaat, gemeente Steenwijkerwold, de boerenhuizing van J. Bijkerk, met bijna den ge- heelen veestapel, al 't hooi en het grootste gedeelte van 't huisraad, een prooi der vlammen geworden. Ook een partij russchen en matten, toe- behoorende aan een daglooner, is mede verbrand. Men meent de oorzaak in 't spekbraden te moeten zoeken. Bij een storm op de Calabrische kust is een Italiaansch schip met man en muis vergaan; een Amerikaansche bodem verloor den kapitein en twee matrozen, terwijl het Oostenrijksche oorlogschip »Saida" strandde, bij wel ke ramp een der opvarenden het leven verloor. Men verneemt, dat er zich in de hoofdstad van België een aardige bond gevormd heeft. De modisten, de hoedenmaaksters en de eigenaar- sters van »magasins de nouveautés" zijn overeengekomen, om aan de toi letartikelen der dames, die hare reke ningen in geen 2 jaar betaald hebben, een zeker geheim teeken te maken, dat alleen voor de bondgenooten ken baar is. Wanneer zij langer uitstel len, wordt dit door een ander teeken aangegeven. Er schijnen in andere lan den en ook bij ons reeds vertakkingen van dien bond te zijn opgericht. Het volgende curieuse voorval heeft dien tengevolge reeds te Brussel plaats ge had. Een dame, die in geen 2 jaren de rekening harer modiste betaald en vernomen had dat de bond bestond, dacht een andere modiste op de volgende wijze te verschalken. Zij verzocht aan een harer vriendinnen, van wie zy dacht dat ze altijd prompt betaalde, haar geheele toilet voor een paar uur te leen, om er een model naar te knippen. Zij deed het aan, reed dadelijk naar de modiste en be stelde een nieuw, zeer keurig ^toilet. Toen zy echter wilde vertrekken, fluis terde de modiste haar inMet uw verlof, mevrouw, ik kan u de artike len moeielijk leveren, daar ik verno men heb, dat gij uw eigen modiste in geen 4 jaar betaald ^hebt." Zij was dus in plaats van bij hare vriendin, bij den drommel te biecht geweest. Een paardenkooper, Jules Levy, vernam dat de markies Andori, tijde lijk te Parijs, »Caradoc" wilde koopen, het paard waarmede luitenant Zubo- witz van Ween en naar Parijs had gereden. Hij kocht terstond een paard, uitwendig er mede overeen stemmende, voor duizend francs, en begaf er zich mede naar den markies, wien hij 15000 francs vroeg. Deze vond den prijs wel wat hoog maar stemde in den koop toe, als hij zeker wist dat het »Caradoc" was. Levy keerde een paar uren later terug, ver gezeld van een jong mensch, met een krijgshaftig voorkomen, den heer Zu- bowitz, die zelf verklaarde, dat Cara- doc zijn paard was. De koop werd gesloten en raakte bekend; maar al zeer spoedig vernam de heer Andori, dat hij het slachtoffer was van een paar oplichters, die intusschen spoor loos verdwenen waren. Dat men niet te omzichtig kan zijn na 't ontvangen van een honden beet, bewijzen de volgende feiten Een 27jarige buffetjuffrouw, in een der koffiehuizen te Parijs, was voor 45 dagen even in de lip gebeten door een hondje van nog geen 2 maanden oud. Zij sloeg er geen de minste acht op, daar de jonge honden gewoon zijn in alles te bijten, wat onder hun bereik komt. Doch voor een paar dagen deden zich bij de dame vreemde verschijnselen voor: zij was zeer ze nuwachtig en teergevoelig, om de nietigste dingen begon zij te schreien en haar gestel gaf blijken van de hoogste overspanning. Toen men haar naar 't ziekenhuis bracht, zag de docter dadelijk wat de ongelukkige scheelde. Om zich evenwel stellig te overtuigen, liet hij een glas water brengen. Op 't gezicht daarvan werd de vrouw woedend, hetgeen nog erger werd, toen de docter haar zijn horloge voorhield. Zij leed dus aan honds dolheid. Men bracht haar in een afzonderlijke cel en deed haar dag en nacht bewaken. Den laatsten nacht sprong zij uit haar bed, aan gegrepen door de hevigste pijnen. In haar benauwdheid sloeg zij de ruiten stuk en reet zij zich de vingers en de handen open aan de traliën van haar venster, terwijl zij tegen de wanden der cel opsprong. Men riep om hulp, doch niemand waagde zich bij haar, daar haar krachten vertiendubbeld schenen. Een oud oppasser evenwel aarzelde niet. Hij wierp zich op de arme vrouw, en een laken over haar heenwerpende, kreeg hij ze in zijne macht. Men deed haar een dwangbuis aan en eenige uren daarna gaf zij onder duldelooze smarten den geest. Het andere geval had plaats te Caen, met een acteur van een schouwburg. Deze was voor eenige weken door zijn hond gebeten, doch sloeg geen acht op de wond. Zondag jl. evénwel gaf hij duidelijke kenteekenen van dolheid en stierf onder de hevigste smarten, terwijl hij iedereen zocht te bijten, die hem ge naakte. In een vroolijk gezelschap te Berlijn trok een der aanwezigen een stoel terug op het oogenblik dat een ander er op wilde gaan zitten. Deze viel op den grond en er ontstond een algemeen gelach, dat echter weldra verstomde, toen het bleek dat de ge vallene niet meer kon opstaan, zoodat men hem per rijtuig naar huis moest vervoeren. De geneesheer, wiens hulp terstond werd ingeroepen, verklaarde dat de toestand van den lijder hoogst bedenkelijk was, daar men te doen had met een beleediging van de rug- ge graat. De Daily News", die anders slechts zes kolom mén breed is, ver scheen verleden Zaterdag met acht kolommen druks op haar acht pagi na's. De letterinhoud van het blad was toen meer dan die van een ge wonen Engelschen roman in twee deel en. De 64 kolommen bevatten 1.044.000 letters, 't Papier waarop gedrukt werd, was op cylinders ge rold, om één van welke een reep ge wikkeld was ter lengte van vijf kwar tier uur gaans. De geheele oplaag werd door 5 Walter-persen afgedrukt, met 50.000 exemplaren per uur. De Figaro" verzekert, dat een liefhebber van het biljartspel in het café Mulhouse de weddingschap heeft aangegaan om 173 punten te maken in 250 stooten en die te stooten met zijn neus. Na zyn neus flink met krijt te hebben ingesmeerd, maakte hij 339 punten HELDERSCHE MOPPEN. Een zeker lieer van hooge jaren, door de natuur met buitengewoon lange ooren bedeeld, had zijn neefje op zijnen schoot en terwijl hij den knaap op zijn knieën liet rijden, zcide hij: „Jongen, ik zal u eens een raadsel opgeven." „Het is grijs, heeft lange ooren en men rijdt er op. Raad nu eens, wat is dat?" „Wel Oom, dat zijt gij," antwoordde het neefje. Een. docter reed in zijn rijtuig over de straat en juist kwam hem een lijkwagen tegen. „Zie," zeide een grappenmaker, „hier de oorzaak ea daar het uitwerksel." DE GEVAARLIJKE BEDREIGING. Een ambtenaar werd wegens staatkundige woelingen ontslagen. Toen men hem zijn ontslag aaukondigde, zeide hij„Dat kan veel menschen het leven kosten." Men nam hem hierop gevangen, om zich over de door hem genite woorden te verklaren. „Ik heb voor 20 jaren," zeide hij, „in de geneeskunde gestudeerd, en daar ik nu broodeloos ben, moet ik mijn oude vak weer opvatten."

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1874 | | pagina 3