't VLIEGEND BLAADJE. toniww Vifiiwv H en Advertentiebode No. 226. Zaterdag 17 April 1875. Derde jaargang. VOOR BEN HELDER EN OMSTREKEN. Oplaag 4000 Ex. Prijs I Cent. Advertentiën van 15 regels 25 Cent. Elke regel meer 5 Cent. Groote letters naar plaatsruimte. Abonnement per drie maanden 30 Ct., buiten deze gemeente, franco per post, 50 Ct. Opiuie eener Seiioomiiaateter. Advertentiën. 45-Jarip EcMveFeÉpE 25-Jarip Ecttrereenipg Voor fle Leden ter Hervornifle M. Dr. J. CRAMER, flinke Dienstbode, D IE N S TB O D E, fatsoenlijk Dagmeisje, jong Dagmeisje en een Werkster EEN DIENSTMEISJE, 2 HELPSTERS, WATERKLERK, h TIMMERLIEDEN, Kopersïagersj ongeil. flinken JONGEN, 25 Gulden V erschijnt DINSDAG EN VRIJDAG. Uitgevers BERKHOUT Co. het gruwelstuk, wparvan de beweeg reden in armoede jte vinden is. Dui- zende mensehen- volgden de uitvaart der arme kinderen!. Even buiten .Antwerpen waren eenige werklieden' bezig militaire aardewerken uit te voeren. Opeens verdween een 14tal werklieden onder de aarde, ten geval ge van het in zakken van den groud. Door spoe dige hulp heeft men alle veertien weer opgegraven. WEEKKALENDER. APRIL. Zaterdag 17, Zondag 18, Maandag 19, Dinsdag 20, Woensdag 21, Donderdag 22, Vrijdag 23. Opgang der Zon, Zaterdag 17 April 5 uur 2 minuten. Ondergang, 's avonds 6 u. 59 m. Volle Maan Dinsdag 20 April. Mcu eet, ir.cn drinkt, men slaaft en wroet, Om geld, om eer, om waan: Eu 't hong'ren naar een hooger goed, 't Gevoel der nooddruft van 't gemoed Wordt nergens mee voldaan. W. Bix.dekdi.tk. Vertrekdagen der Mails. Naar Oost-Indië Eiken Donderdag, 's avonds 6.50. NIEUWSTIJDINGEN. HELDEK, 16 April 1875. Een groot aantal belangstel lenden had zich Dinsdagavond, naar Musis Sacrum begeven, om de eerste muzikale uitvoering van het muziek korps der artillerie-schutterij bij te wonen. Namens de commissie, met het beheer daarover belast, opende de heer Laurey de bijeenkomst met een Hink en gepast woord. Spreker voerde aan, dat men zich teleurge steld zou gevoelen, wanneer men op een concert .in den volsten zin des woords gerekend had, maar gaf tevens de hoop te kennen, dat men, zijne verwachting naar omstandigheden stellende, niet onvoldaan huiswaarts zou keeren en uitte ten slotte den wensch dat deze proeve door meer dere en eindelijk door'degelijke con certen gevolgd mocht worden. De stukken, door gemeld muziek korps uitgevoerd, getuigden zoowel van de ijverige studie der leden als van de bekwaamheid en tact van den kapelmeester, den heer M. P. Polak, zoodat men, meer dan bevredigd, zijne ingenomenheid na afloop .van elk nummer, op ondubbelzinnige wijze, te kennen gaf. Ook aan lik. artis- ten en dillettanten brengen wij een woord van hulde, voor het ten beste geven van hunne muzikale talenten. Heeft dit muziekkorps bij zijn eerste optreden een" werkelijk succès gehad, wij vertrouwen dan ook dat het door stoffelijken bijdragen van de ingezete nen dezer gemeente gesteund zal wor den. Het korps bezit door zijn bestuur, door den kapelmeester en door de overige leden waaruit het is zamen- gesteld, een groote levensvatbaarheid, en wij twijfelen niet of deze zal door krachtige hulp van onze plaatsge- nooten aangewakkerd worden. Het is een bepaalde waarheiddat de muziek den mensch veredelt. Zij werkt op het hart, heeft vaak den ruwsteu mensch tot inkeer gebracht en bevordert bovenmate de ge zelligheid van het huiselijk leven. Moge dan dit muziekkorps de stof felijke hulp ontvangen, waarop het met recht aanspraak mag makeD Wij houden ons overtuigd dat de geringe contributie ruimschoots ver goed zal worden door het muzikaal genot, dat het korps zal verschaffen. Blijkens een eergister bij bet- dep. van koloniën ontvangen tele gram van den gouv.-gen. van Ned.- Indië, heeft de gen.-maj. Pel den lOn dezer aan de Ind. regeeriug be richt, dat tin Atchin de gezondheids toestand bevredigend, de ziekte min der kwaadaardig, de sterfte gering en slechts een cliolera-geval te vermel den was. In de laatste dagen heeft de aanwerviug te Harderwijk van vreem delingen voor het Ind. leger slechts 47 bedragen, zoodat, als dit zoo voortgaat, weldra geen detachement meer naar Indië zal kunnen gaan. Te Breda is een achtjarig meisje door een der wieken van een koren molen getroffen en onmiddelijk ge dood. Aan een dezer dagen uit het cellulaire huis van arrest te Gorin- chem na expiratie eener driejarige gevangenisstraf ontslagen dienstbode is voor haar uitgangskas ter hand gesteld een som van f 120, behalve dat zij door de zorgvolle bemoeiin gen van de echtgenoote des directeurs iu een keurig nette nieuwe plunje het gesticht heeft verlaten. De Arrondissements-Rechtbank te Deventer heeft J. M. B. veroor deeld, wegens het toebrengen eener messnede aan zijn broeder, tot een jaar celstraf en een geldboete van honderd gulden, eri zijne vrouw wegens mishandeling van denzelfden broeder tot een maand celstraf en een geld boete van acht gulden. Voor een paar dagen is te Krimpen a/d IJsel, bij afwezigheid der moeder, een kind van ruim twee jaren in brand geraakt en zoo deerlijk gewond, dat het twee uren daarna is overleden. Een oppassend werkman te 's Bosch, wiens beide oudste kinderen. 9 en 11 jaar oud, wegens ontvreem ding van een gouden ketting ver volgd werden en die zelf daarvoor aan het politie-bureel was ontboden, geraakte daar in zulk een woede te genover zijn vrouw en oudste kinde ren, dat men genoodzaakt was hem nog eenigen tijd daar te houden. Thuis gekomen, vond hij daar nie mand en haalde toen de twee jong ste kinderen van zijne schoonmoe der. Toen de nachtwacht, die hem iu het oog hield, ten 1 ure de woning binnentrad, vond hij den man op den grond, liggende op zijn jongste kind van 22 maandenhet wicht was reeds bezweken. De ongeluk kige had, om zijn leed te verzetten, eenige borrels gebruikt en aan zijn dronkenschap is de dood te wijten van het kind, dat hij nog eerst bij afwezigheid der moeder verzorgd had. In de nabijheid van Geleen, (Limburg), zijn bij het slechten van heuvels in den grond zes eikeboo- men gevonden, die een dikte hebben van 5 voet doorsnede en een lengte van ongeveer 15 voet. Ook zijn eenige kleine voorwerpen gevonden, waaronder kruikjes en potjes, met onbekende stof gevuld en, naar het schijnt, zeer oud. De Noordpoolexpeditie zal waar schijnlijk den 26 Mei te Portsmouth iu zee steken en Cork aandoen om levensmiddelen in te nemen. Een derde schip zal tot Disco meegaan, waar de laatste kolen zullen geladen worden. De regeering heeft geweigerd aan de Noordpool-expeditie een geestelijke mee te geven, op grond van gebrek aan plaatsruimte. Te Weenen heeft een vader zijn vijf kinderen en daarna zich zelf opgehangen. Een der kinderen kwam er gelukkig af, daar het, hoe wel reeds hangende, toch nog den grond met de beenen bereikte, zoo dat spoedige geneeskundige hulp het in het leven hield. De rampzalige man had zijn vrouw uitgezonden en volvoerde gedurende haar afwezigheid Heercu, vnn het Vliegend Blaadje Gunt gij ook mijn schoonmaakpraatje, Asjeblieft, een kleina plaats, 'k Blijf met tl dan goede maats; Maar niet met cén van die heeren, Die de schoonmaak durft negeeren 'k Sta hem daarom hier te vroord. Want ik noem het ongehoord O.n het schoonmnskfeest te doemen, 't Een noodzaak'lijk kwaad te noemen. Neen, mijnheer! 't. stond u niet fraai Om ons werk Ie hccten saai. Waarom roert gij zoo uw snater; Waarom vreest gij voor het water; Waarom schimpt gij in de krant Op de schooumaak in ons land? Hoe moest gij, mijnheer, het maken. Als voor u geen vrouw bleef waken, Die u zind'lijk hield en rein Ach, ge werd ecu morsig zwijn! Dnidt dit woord mij toch niet euvel, Retor dan met hrnntgekcnvcl Ben ik met de schoonmaak thuis 'k Reiuig net en vlug een huis! Dankt daarom het korps der vrouwen, Die uw' huizen zind'lijk houwen Waar moest 't inet de manucn heen, Als eens 't schoonuiaakfeest verdween! Als een zeebank door de golven Werden zo onder 't stof bedolven; Zingt daarom do schoonmaak lof, Die u reinigt vnn het stof. O, do schoonmaak, beste hoeren! Kunt gij waarlijk niet ontberen En de wereld evenmin, Want daar is zooveel nog in, Dat men wel eens schoon mocht maken. O, er zijn zoovele zaken, Die 'k graag onderhanden nam, Als het tot een schoonmaak kwam. Kon ik maar naar Atchin even Voor een weck mij eens begeven, 'k Veegde daar den boel wel schoon; Maar vroeg voor dat werk geen loon. Kon 'k de vuile tongen ragen. Die eens anders eer belagen, 'k Maakte menig tong vast rein: Schoonmaak zou geen kruis dan zijn. Kon 'k 't bijgeloof verdrijven Door te dtveilen of te wrijven, 'k Deed mijn best met dweil cn doek En de schoonmaak was geen vloek. Spinnewcbben, visioenen, Als ik die eens weg kon boenen, Er bleef, op mijn woord van eer, Zelfs geen spiritist hier meer. Kon ik dronkenschap eens keeren, Owat zou "ik mij dan weeren 1 'k Spoelde die fluks uit ous land, En de schooumaak was geen schand. Al wat slecht is en niet deugde, Maakte ik schoon met groote vreugde 'k Weerde mij uit alle macht, Al gïng 't boren mijne kracht. Om zoo do aardT eens schoon te maken, Zou geen denkend wezen wraken. Wie zoo'n schoonmaak graag zou zien, Is Uw Dienares KATRIEN. HELDE RSCHE MOPPEN. Een gierigaard bewoonde een afgelegen huis. Bevreesd voor dieven en er de kosteu van een hond niet aan willende geven, kwam hij op den inval blaffen te leeren, om zoo de dioveu af te schrikken. Spoedig blufte hij tegen den besten waakhond, maar spoedig ontving hij nu een aau- slagbillet in de hondenbelasting. Een rijke, hardvochtige woekeraar, dong naar de hand van een schoon én braaf meisje, cn zeide onder meer, dut de liefde haar naam onuitwisbaar in zijn hart had geschreven. „Dat is onmo gelijk, mijnheer," antwoordde zij, „want de liefde schrijft met in steen." Burgerlijke Stand. Helder. Van 13—16 April 1875. OndertrouwdH. J. Flerie, zeeman, en A. Zon. D. Bethlehem, zeeman, en M. Gal. GehuwdC. Pronk en M. E. Schut ter. W. Thie en D. J. J. van Berk. Bevallen: H. A. Posthumus geb. vau den Bos D. L. Bomhoff geb. Griep Z. Overleden: H. van der Laan 6 w. T. J. de Ruiter geb. Kok 54 j, D. L. van KUNST A. TIMMER. Helder, 15 April 1875. lUit naam hunner Kinderen, Be huwd-, Klein- en Achter- Kleinkinderen. van J. POOL, Timmerman, en M. GERSSEN. Nietjwediep, 18 April 1875. Uit naam hunner dankbare Kinderen. Algemeene kennisgeving. 12'A-Jarip Mtvereenips 1 van w- 4 Frederikns .JTohannes Kerstiens, Jj 4 Schipper bij de Kon. Ned. Marine, I EN Hendrika SopMa Kerstiens, geb. iSeldrok, I Nietjwediep17 April 1875. iHunne dankbare Zwager en Zuster,f J. H. VISKER. D. J. VISKER, geb. Beldrok. Getrouwd Willem Thie Tz. en Diderika Johamia Jacoba van Berk. die tevens hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangsoelling, bij hun Huwelijk on dervonden. Helder, 16 April 1875. Getrouwd K. Mz. DOGGER en H. J. DIJKER. Oüdesciiild op Texel, 15 April 1875. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden ontving ik de treurige tij ding, dat mijn geliefde Echtgenoot G. BLAAKMANSiu xleu ouderdom van 33 jaren,, tengevolge bekomen wonden, te Atchin is overleden. Nieuwediep, 11 Januari 1875. Wed. G. BL AAKMANS, geb. Nieman. Algemeene kennisgeving. Evangelisatie lokaal, Zondag 18 April, 's morgens om 10 uur, D. V. Spreker: Predikant te Amsterdam. Men vraagt: een niet beneden de 20 jaar. Adres BERKHOUT Co. Er wordt gevraagd: fg$||wi_met Mei of later, eene be- kwame KEUKENMEID, tegen hoog loon. Informatiën bij BERKHOUT Co. Gevraagd: een die goed met de wasch kan omgaan. Adres Dijkweg, No. 253. Wordt gevraagd: een -Adres Bureau dezer Courant en Westplein, H. 428. Men vraagt in een gezin zonder kinderen, een van goede getnigen voorzien, niet beneden 17 jaar. Loon fl.25 per week. Adres Binnenhaven, No. 123. Men vraagt een voor de schoonmaak. Adres Mevr. DEKKER, Molenplein. Men verlangt 6} zoo spoedig mogelijk een j^^fatsoeDlijke DIENSTBODE fjffllw8 goed met de Wasch kan ^^^^omgaan, tegen hoog loon. Adres Bureau dezer Courant. Men verlangd; in een burgergeziu, die met huiswerk bekend is. Adres BERKHOUT Co. Gevraagd: een KNECHT, voor loop- en huiswerk. Salaris 8 a 10 gulden per week. Brieven franco, onder lett. K, aan het Bureau van dit blad. Worden gevraagd: in de Christelijke Bewaarschool, tus- schen de 14 en 16 jaar. Adres Westgracht, L 280. Op een Cargadoors-Kantoor alhier wordt gevraagd een hekend met de Engelsche en Noor- sche talen. Hierop reflecteerende, adresseere, men zich met franco brieven, onder lett. Z.aan het Bureau van dit blad. Gebr. KLEIN, Binnenhavenvragen voor geruimen tijd werk. Wordt gevraagd: een Adres BERKHOUT Co. F. BOON JR., vraagt een die in het Schildersvak wenscht op geleid te worden. belooning, voor degene, die een JONGMÉNSCH, gehuwd en eenig- zins met administratie hekend, eene betrekicing bezorgt, welke hem een klein burgerbestaan oplevert. Reflecteerenden, geiieve zich te adres seere n met franco brieven bij de Boekh. BERKHOUT Co.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1875 | | pagina 1