't VLIEGEND BLAADJE. llo'cnii'W Nieuws- Iten lilverlenlieliiule No. 245. Woensdag 23 Juni 1875. Derde Jaargang. VOOR DEN HELDER EN OMSTREKEN. Oplaag' 4000 Ex. Prijs 1 Cent. Advertentiën van 15 regels 25 Cent. Elke regel meer 5 Cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën. Kindermeid. fatsoenlijk Dagmeisje, EEN DIENSTBODE BERGERMEISJE, Burger Dochter, BETREKKING Brood bakkersknecht. BAKKERSKNECHT, flinke KNECHT, 2 Schildersknechts bekwamen Knecht en een Jongen, «Jongeling*, Hinken JONGEN. In de TIJDGEEST, sterke Loopjongen, Schil dersj ongen. Verschijnt DINSDAG EN VRIJDAG. Uitgevers BERKHOUT Co. Abonnement per drie maanden 30 Ct., buiten deze gemeente, franco per post, 50 Ct. Vertrekdagen der Mails. Naar Oost-Indië Eiken Donderdag, 's avonds 6.50. aan II. II. Geabonnecrdcn buiten deze gemeente. Wegens de vele moeite en kosten, verbonden aan het ineasseeren van Abonnementsgelden buiten deze ge meente, zal 't Vliegend Blaadje van af 1 Jnli, niet anders dan tegen VOORUITBETALIXG van het Kwar taal verzonden worden. Iï. H, Geabon- neerden gelieven ons dus liet bedrag van het 3e en 3e Kwartaal voor 1 Juli a. s. in Postzegels of Postwis sels over te maken, ten einde geen vertraging in de toezending' te on dervinden. DE UITGEVERS. NIEUWSTIJDINGEN. HELDER, 22 Juni 1875. Zondag jl. is van hier ver trokken de monitor do Adder," naar Hellevoetsluis, geconvoieerd door het ramtorenschip »de Stier." Verder is uitgegaan de divisie, onder bevel van den kapt. ter zee van Gogh, bestaande uit de schepen Leeuwarden, Cornelis Dirksz, kapt.-luit. Josseling de Jong, Prinses Marie, kapt.luit. van Goens. De bestemming der divisie is een kruistocht in de Atlantische Zee. Het eerst gaat de reis naar Lissabon. H. M. de Koningin is gisteren met de »Valk" van Rotterdam naar Engeland vertrokken om aldaar een geruimen tijd te vertoeven. Door de stoomboot Ada van Holland is de vorige week tusschen hier en Texel gevonden een ten on derst boven dravende boot, waaraan twee flinke sleepers bevestigd waren. O ogenschijnlijk had zij reeds eenige dagen rondgezwalkt. Zaterdagochtend is de Kleian, van het batt. mineurs en sappeurs uit Utrecht, beschuldigd van moord op den sergeant Hellegers, onder geleide van een serg.-majoor en twee mineurs overgebracht naar Haarlem, om voor den krijgsraad terecht te staan. Te 's Hage heeft een vecht partij met blanke sabels plaats gehad tusschen kanonniers en huzaren. Een militair is meer dood dan le vend door burgers naar 't hospitaal gebracht. Vele anderen werden ver wond. In de fabriek der bh. Enthoven Cie, te 's. Hage, is het monument gegoten, dat door de bevolking van het eiland Banda-Neira (Mblukken) zal worden opgericht, ter herinnering aan het 25jarig jubilé van Z. M. den koning. Op den gedenkdag van den slag bij Waterloo, zijn de oud-gedienden op Bronbeek door den generaal- lcommandant feestelijk onthaald. Er leven daar nog twee oudjes, die een werkzaam deel namen aan den grooten slag. Een achttiental kanonnen, op Atchin veroverd eu van Russischen Portugeesehen of Amerikaanschen oorsprong, thans te Delft bewaard, zullen in de wapenzaal van het inva lidenhuis te Bronbeek worden ge plaatst, met de twee groote stukken, onlangs daar zoo plechtig ontvangen, en die nu een plaats erlangden in de twee entrees der tropheeën-gaan- derij. De mazelen nemen te Utrecht eu te Meppel af. Drie koeien zijn door den blik sem te Heiden schap bij den veehou der Hofman gedood. Een dienstbode te Zwartsluis werd Donderdagavond, aan de voor deur staande, door iemand zoodanig met een flesch aan 't hoofd verwond, dat een aanmerkelijke bloedstorting heeft plaats gehad. Er is dadelijk geneeskundige hulp ingeroepen. De zaak is in handen der politie gesteld. Aan het reimisfcen-diner te Lei den is f223.585 ingezameld voor het gedenkteeken van Leidens ontzet. Te Nijmegen is de echtgenoote van A. Pauwels van drie welgescha pen zoons bevallen, waarvan twee kort na de geboorte overleden. Er is te Zwolle sprake van de oprichting eener maatschappij tot di recte stoombootverbinding met En geland. Kapitein Jacob van Dorp te Vlaardingenis door het Britsche Gouvernement, voor zijn menschlie- vend gedrag bij de redding der schip breukelingen van de »La Plata," met een gouden anker-horloge vereerd. Uit Brussel wordt gemeld, dat in de Borinage, bij Mons, 1500 berg werkers den arbeid hebben gestaakt. Tot nu toe is de rust niet gestoord. Door eenige Weener heeren, op wie de loop- en rij-wedstrijdmanie aanstekelijk schijnt gewerkt te hebben, is het plan gevormd een wedstrijd van huurrijtuigen tusschen Weenen en Parijs te doen plaats hebben. Zes mededingers worden toegelatener zijn prijzen tot een gezamenlijk bedrag van f2000 uitgeloofd. De duur van den rit is op zestien dagen bepaald. In de Levant Herald" leest men dat de pest in de Mesopotamische districten nog altijd woedt. In drie plaatsen, die echter niet met name genoemd worden, heeft het sterfte- getal 500, 800 en 1000 zielen be dragen. De zieken stierven gewoon lijk 2 of 3 dagen nadat de eerste symptomen zich openbaarden. In sommige streken nam zij af, in an dere heerschte zij zeer sterk. Te Hama kwamen, volgens een depêche van dr. Pestalozza, te Bey- reuth, gedagteekend van 24 Mei, nog eenige cholera-gevallen voor. In het geheel stierven er 60 personen aan die ziekte. Ze schijnt echter niet de Aziatische, maar de cholera nostras te zijn.v Onlangs is te New-York een. presbyteriaansche kerk gebouwd voor de fashion. De zitplaatsen in de banken werden in openbare veiling gebracht; de kerk was het verkoop lokaal. Een der ouderlingen fun geerde als afslager. De banken, het dichtst bij den preek-catheter gelegen, brachten ieder 1200 pond sterling op. De meest gewone banken be haalden 60 p. st. Tusschen deze sommen varieëeren de prijzen met pre- miën van 40 p. st. a 50 p. st. voor uitgelezen goede plaatsen. Met de premiën brachten 155 banken 75.000 p. st. op. In het geheel werd 160.000 p. st. gemaakt, waarbij 40.000 p. st. moet worden gevoegd aan vrijwillige bijdragen voor den bouw der kerk. De eigenaars van de banken betalen 6 pCt. '8 jaars van de som, die zij hebben besteed, zoodat voor den pre dikant een salaris van 9800 p. st. of f81.600 's jaars overblijft. Den 13n Juni 1842 werd de abt Galens door een zekeren Martin Foisemolle vermoord.' Jalousie om trent zijne vrouw schijnt er de oor zaak van te zijn geweest. Foise molle werd levenslang naar de ga leien te Brest verwezen. Door zijn uitstekend gedrag werd hem door den Keizer zijn straf kwijtgescholden. Hij vertrok hierop naar Perzië, ves tigde zich aldaar als docter en nu onlangs ook op den 13u Juni, juist 33 jaar na zijn misdaad, stierf hij, een vermogen van meer dan 200.000 francs nalatende. Hij schaamde zich niet galeiboef te zijn geweest en ver toonde dikwijls zijn kleederen, die hij te Brest had gedragen. Een vreeselijke ramp heeft, zoo als men weet, den lÖn Juni de stad Morschansk (20.000 inwoners) in het Russische gouvernement Tambow ge troffen. Door een sterken wind nam een brand zoo toe, dat633 huizen in de stad en 428 in de voorsteden in de aseh zijn gelegd. Slecht 160 huizen zijn blijven staan. Yeel hennep en graan is vernield. De schade wordt op 5 millioen roebels geschat. Volgens mededeelingen in een aan de papierindustrie gewijd Ameri- kaansch blad, wordt thans ook uit viseh-vleesch papier bereid. Na be handeling daarvan met verschillende chemicaliën wordt een halfdoorschij nend perkamentachtig papier verkre gen, waaraan geen lijm behoeft toe gevoegd te worden, aangezien de visch op zich zelf reeds voldoende gelatine bevat. Dit kunstmatig perkament moet, gelijk beweerd wordt, twintig percent sterker zijn, dan dat van planten ve zels. Een zeer voordeelig gebruik kan van dit nieuwe product gemaakt worden, wanneer het aan de gewone papierstof toegevoegd wordt. Te Dublin heeft een hevige brand gewoed35 huizen zijn in de asch gelegd. De brand is in een pakhuis van whiskey ontstaan. Donderdagmiddag omstreeks 5 uur ontlastte zich boven Parijs een hevig onweder, vergezeld van hagel slag, waardoor veel schade werd ver oorzaakt. Op de Place de la Bourse sloeg de bliksem in, maar zonder brand te geven. De bevolking in het Noorden van Birma lijdt gebrek, doordat de ratten den geheelen oogst opgegeten hebben. De rattenplaag doet zich in Birma van tijd tot tijd voor. Ont zaggelijke menigten der dieren trek ken het land door, eten alles kaal en dringen onbevreesd de dorpen binnen, welke dan door de bewoners verlaten worden. Dr. Mason maakt reeds in zijn werk over Birma gewag van die plaag, doch ze schijnt sedert nog in omvang toegenomen. Een houtves ter zag onlangs een leger ratten de Sittang-rivier overtrekken. Er waren myriaden aan myriaden ratten, welke hij hun tocht zekere militaire orde in acht namen. Men gelooft dat zij uit het hoogland afkomstig zijn en naar het lage land trekken, wanneer in het gebergte de oogst van noten en andere vruchten mislukt. EN GROS. D a in cWat kost het als ik ine een tand laat trekken Dentiste: Twee galden, maar bij 't dozijn is liot minder. ECONOMISCH. Een oude vrek loopt bij den apotheker binnen. Ik heb zoo'n pijn in me maag; geef me een braakmiddeltje. Laat eens zien ja, dat zal je helpen. Zie hier Hoeveel kost dat? Twaalf stuivers. Hemel wat 'n geld I Heb je cr soms niet een dat al gebruikt is? IIELDERSCHE HOPPEN. De rechter tot een dienstmeisje, door haar meesteres aangeklaagd van diefstal. „Gij beweert dezen zakdoek niet gestolen te hebbeD, en bekent toch dat gij hem uit den zak van uwe meesteres genomen en in nw koffer geborgen hebt." Het dienstmeisje. „Sedert ik bij mevrouw in dienst kwam, bemerkte ik dat mijn koffer dikwijls met een valschen Bleutel werd geopend en doorzocht. Ik vermoedde wie bet deed; maar om zekerheid te hebben, nam ik den zakdoek en legde hem er in, en gij ziet, mijnbeer de rechter, dat mijn vermoeden gegrond was." 288ste Staats-Loterij. |le Klasse. Ie Lijst. Prijzen van f 100 en daarboven. Nós. 1683, 4787,10151 18684, elk f 1000. Nos. 8719, 9715 en 15488 elk f400. Nos. 9446 en 13168 elk f200. Nos. 2151, 4823, 5103 en 17092 elk f100. Burgerlijke Stand. Helder. Van 18—22 Juni 1875. Ondertrouwd en Geruwd: Geene. Bevallen: H. M. Zaal geb. Make laar, D. S. J. Boon geb. de Visser, D. A. M. Kramer geb. Verel, Z. C. J. van Willigen geb. Kries, Z. H. Daalder geb. Geus, D. J. Pheiffer, Z. J. D. M. Drabbe geb. Kool, D. A. J. Cornelius geb. Harms, Z. Ovkrleden: W. F. Muller, 39 j. Bevallen van een welgeschapen Dochter, A. VAN KRINKELENge liefde echtgenoote van S. M. VERBURGT. Amsterdam, 19 Juni 1875. Eenige kennisgeving aan Vrienden en Kennissen. Voor de vele bewijzen van belang stelling, ondervonden bij de herden king onzer 25jarige Echtvereeniging, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. VAN OTTEREN en Echtgenoote. In 't logement te Wie- ringerwaard wordt een flinke DIENSTMEID gevraagd. Loon f2.per week. Brieven franco aan A. HEIJN Sz. Gevraagd: een Adres Mej. J. N. PRINS, Binnenhaven. Mevrouw DE RIDDER vraagt een bekwame Adres Hoofdgracht. Wordt gevraagd een zindelijke DIENSTBODE, uvaa de Pr. Godsd., die met de wasch kan omgaan. Loon naar bekwaamheid. Adres aan 't Bureau dezer Courant. Gevraagd een fatsoenlijk ID^GEMIIEJISTIE! niet beneden 16 jaar. Adres bureau dezer Courant. Wordt, gevraagd: een niet beneden de 16 jaar. Adres BERKHOUT Co. Men vraagt die melken kan, bij C. MOOIJ, Breedstraat, te Helder. Om tegen half Augustus in dienst te treden wordt voor den winkel gevraagd een fatsoenlijk vlug rekenen en in den winkel be kend zal tot aanbeveling strekken. Loon f 7 per maand. Adres M. VAN NECK, Nieuwe- brugsteeg. Een fatsoenlijke hare betrekking half Augustns ver latende, alwaar zij als Huishoudster werkzaam is, zag zich gaarne als zoo danig of als BUFFET-of KINDER- JUFFORUW tegen dien tijd geplaatst. Adres met franco brieven, onder lett. H. C.aan het Bureau van dit blad. gevraagd, door een jong gehuwd persoon, bekend met de Engelsche-, Fransche- en Duitsche taal, (Engelsch correspondeerenj schrijft een goede hand en rekent vlug. Niet bevreesd voor werken. Hoog loon niet ver- eischt. Brieven onder lett. U. N.aan het Bureau van dit blad. M. WITSENBURG, Hoofdgracht, vraagt een Gevraagd: Een bekwame tegen Zondag den 27 Juni aanstaande, bij D. HOOGENBOSCH, Westgracht. Zoo spoedig mogelijk gevraagd: een P. G.bij J. KORVERZuidstraat. kunnen direct geplaatst worden bij P. BIERENBROODSPOT, Spoorstraat. A. C. SKöPPUM, Mr. Schoenmaker, Binnenhaven, verlangt een die eenigszins met het vak bekend is. Beiden tegen hoog loon. C. KARSMAN, Mr. Broodbakker, Spoorstraat, vraagt een fatsoenlijk om in het vak te worden opgeleid, niet beneden de 16 jaar. J. VERFAILLE, Mr. Broodbakker, Langestraat, vraagt een Hoofdgracht kan direct geplaatst worden een flinke tegen f 2.50 per week. J. VAN DEK HOEVEN, Keizerstraat, verlangt een flinke

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1875 | | pagina 1