Bijblad van het Vliegend Blaadje van Zaterdag 25 Maart 1876. WEEKKALENDER. MAART. Zaterdag 25, Zondag 26, Maandag 27, Dinsdag 28, Woensdag 29, Donderdag 30, Vrijdag 31. Opgang der Zon, Zaterdag 25 Maart 5 uur 54 minuten. Ondergang, 's avonds 6 u. 21 m. Nieuwe maan Zaterdag 25 Maart. Ieder krijgt zijn deel op aard' Ieder heeft wat hem bezwaart, Ieder hart en ieder huis Heeft zijn eigen kwel en kruia. Vertrekdagen der Mails. Naar Oost-lndië Eiken Donderdag, 's avonds 6.30. NIEUWSTIJDINGEN. HELDER, 24 Maart 1876. De vereeuiging T a b i t li a" alhier ontving dezer dagen een stoffe lijk blijk van waardeering van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden. Voor de eerstdaags te houden verloting zond Z. K. H. een prachtig en kost baar canapé-kleedhetwelk als eerste prijs in genoemde verloting zal worden bestemd. De verloting zal binnen kort op nader te bepalen dag plaats hebben daarom worden begunstigers die ook toezegging deden daarvoor een prijs te bestemmen, vriendelijk verzocht dien zoo tijdig mogelijk aan een der dames-bestuurderessen te zenden. De tentoonstelling der voorwerpen zal plaats hebben in de zaal achter het bureau voor gemeentewerken. De korporaals-vereeniging van de K. N. Marine, Kunst en Genoe gen" alhier, kondigt ook reeds een voorstelling aan ten voordeele van de slachtoffers van den watersnood. In- teekenlijsten zullen eerstdaags voor dat doel worden aangeboden. (Zie achterstaande advertentie. Z. M. de Koning heeft voor- loopig een bedrag van f 10,000 voor de noodlijdenden door overstroomin gen beschikbaar gesteld. Gelijk men weet, heeft Z. M. reeds op andere, uiterst doelmatige wijze hulp geboden. Men leest in de Utrt. Crt. De gunstige beriehten omtrent den waterstand bevestigen zich; het drei gend gevaar mag als geweken be schouwd worden. Maar daarmede zijn niet de gevolgen van den buitengewone waterstand te niet gedaan aan dijken en water- keeringen zullen groote en belangrijke herstellingen moeten plaats hebben. Dat is intusschen een zaak, die met volkomen vertrouwen kan worden overgelaten aan de wakkere besturen, die den ouden roem van Nederland in zijn strijd met den waterwolf met eere hebben gehandhaafd, en 't loon daarvoor vinden in zooveel als be houden werd, of waar 't behouden onmogelijk bleek in 't besef, dat men roemvol gevallen is in een ongelijken strijd, dat men de wapenen niet heeft overgegeven, voordat alles verloren was, behalve de eer". Hulde en lof verdienen de wakkere mannen, die op de dijken en dammen met alle inspanning van hoofd en hand, met beleid en volharding een strijd volstreden, die minder roem, maar meer edele zelfvoldoening geeft dan de kamp op het slagveld, welks lauweren steeds met bloed bevlekt zijn. Maar na den strijd komt de taak van den geneeskundigen dienst. Zoo ook hier. Geen verbandmiddelen, geen chirurgen zijn hier echter noodig, maar geld, veel geld, om veler groo- ten nood te lenigen. Welnu, die dienst blijkt hier uit stekend georganiseerd. Yan alom komt de hulp in zoo grooten omvang, dat het onmogelijk is van alles, zelfs van de meeste pogingen melding te maken. Overal is men bezig giften in te zamelen, overal worden ze met den meesten y ver en het verstandigste beleid aangewend ten dienste van wie er het meest behoefte aan hebben, en het hart van den waren Neder lander verheugt zich, in het aan schouwen van dien stroom van lief dadigheid, die in ruime mate moge blijven vloeien totdat bij alle onge- lukkigen de jammer over 't geledene is opgegaan in dankbaarheid voor 't goede dat hun gedaan is, om hun leed te verzachten. Het te Nieuwe Pekela te huis behoorende schip Catharina Ricardi, da. 5 Nov. 1875 van Groningen naar Coole vertrokken, is vergaande gezagvoerder Jan R. Koekkoek, man en vader, heeft met al de opvarenden zijn graf in de golven gevonden. Het voorstel, om de kermis afgeschaft te verklaren, is door den Raad van Arnhem in beginsel aan genomen. 't Was Woensdag 555 jaar geleden, zegt het Utr. D., dat de eerste steen werd gelegd van Utrecht's trots en sieraad': den Domtoren. Yan 1321 tot 1382 werd, met tusschenpoozen, aan den toren gebouwd. Te Oosterhuizen heeft een kind, terwijl de ouders afwezig waren, lu cifers opgegeten. Den volgenden nacht is het onder hevige pijnen aan de gevolgen bezweken. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft het te Middelburg zoo danig gesneeuwd, dat er 's morgens bijna 3 voet sneeuw lag. De rijksveldwachter Seijffer te Vianen, tegen wien door de arron- dissements-rechtbank te Gorinchem, wegens poging tot moord op zijne huisvrouw en zijne schoonmoeder, rechtsingang met bevel van gevan genneming is verleend, heeft zich gister te 's Hage vrijwillig in arrest begeven en werd gister avond ge vankelijk te Gorkum binnengebracht. Een hevige storm uit het Noord westen vergezelde de geweldige sneeuwvallen, die in Dauphiné tot aan Nice woedde. Zeer vele onge lukken hadden plaats. De treinen kouden hun reis niet vervolgen, om dat zij in de sneeuw beklemd ge raakten. De leerlooiersknechts te Parijs hebben den arbeid gestaakt. Zij ver langden een loonsverhooging, die de looiers niet wilden toestaan, waarop de werkplaatsen voorloopig zijn ge sloten. Sedert 11 Maart zijn 43 sche pen het kanaal van Suez gepasseerd. De opbrengst der doorvrachtrechten van 11 tot 20 Maart bedroeg 840.000 francs. Van den eersten tot en met den 20n Maart zijn doorgevaren 92 schepen. De opbrengst der rech ten over dat tijdsverloop bedroeg 1.880.000 fr. Een schoolmeester te Starbridge (Engeland) is tot vijf jaren tucht huisstraf veroordeeld, omdat hij een elfjarigen jongen een zijner leerlin gen een oog uitsloeg, daar de knaap ten achteren was met het maken der sommen, 't Jongske weigerde zeer bepaald zijne hand uit te steken om de straf te ont vangen en hierop diende de onder wijzer hem met een stok de tuchtiging toe, die tot bovengenoemd resultaat leidde. Onlangs is een meisje onder vreeselijke omstandigheden bezweken, ten gevolge van het kussen van een hond, Een dame had sedert ge- ruimen tijd aanvallen van ongesteld heid vaak zwol haar gansche lichaam op. Verschillende geneesheeren werden tevergeefs geraadpleegd. Eindelijk werd een andere dokter te hulp geroepen, die de dame een tijdlang aandachtig beschouwde en ten slotte vroeg c Is hier wellicht ook een hond De familie was verwonderd over deze vraag en gaf een ontkennend antwoord. Maar gehad misschien y Drie jaar geleden, ja, was het antwoord. Heeft de dame zich ook wel eens door het dier laten likken vroeg de dokter verder.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1876 | | pagina 3