1 Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT HELDER, NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN. No. 380. Vrijdag 6 October 1876. Vierde Jaargang. VOOR DEN Oplaag 4000' Exemplaren. Abonnement franco p, post 50 Ct. p.3 maanden. Afzonderlijke nummers 1 Cent. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitg-evei's BERKHOUT Co., te HELDER. ADVERTENTIEN Van 15 regels 25 Centenelke regel meer 5 Centengrootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zyn. Uren van vertrek en aankomst der Spoortreinen te Helder. VERTREK: AANKOMST: 's morgens 6.20. 's morgens 9.47. 8.40. 12.31. u *11.52. namidd. *3.29. namidd. 1.55. 7.39. 6.30. 10.58. ♦Alleen Vrijd. en Zaterd. ♦Alleen Vrijd. en Zaterd* Kalender der Week. OCTOBER. Zaterdag 7 Zondag 8 Maandag 9 Dinsdag 10 Loofhuttenfeest. Woensdag 11 Vreugdedag der Wet. Donderdag 12 Vrijdag 13 Opgang der Zon Zaterdag 7 Oct. u. 12 m. Ondergang 5 u. 22 m. Laatste Kwartier Dinsdag 10 October. NIEUWSTIJDINGEN. HELDER, 6 Oct.. 1876. Met genoegen zullen onze plaats- genooten zeker weder vernemen, dat de Volksvoordrachten door de Af- deeling Helder van de Maatschappij tot Nut v. 't Algemeen, Dinsdag a. s. weder zullen aanvangen. (Zie adver tentie in dit No.) Woensdagmiddag zijn alhier met het schip Louis August Con stanten, aangekomen 14 gevangenen, FEUILLETON. DE ERFENIS, 2) DB HENGELAAB. „Dit is er waarlijk een bewijs van," zeide de huzaar," terwijl hij op zijn hengelroede wees. „Het gaf een groote drukte in het dorp, toen gij hier kwaamt. Bij don langen Meijer was een vreemde huzaar met verlof geko men ja, zelfs de genadige vrouw was nieuwsgierig, en ging opzettelijk naar de kerk, om u te zien, En de freule, de bruid van onzen erfhocr, liet wel niets merken, maar zij ging toch mede." De huzaar bloosde als een joilg meisje, toen de houtvester de freule noemde. „Eu Meijer, die trotsche geldzak, was eensklaps een nog veel gewichtiger man geworden, en dat bcteekent niet weinig." „Christoffel Meijer is toch niet trotseh," zeide de huzaar met nadruk. „Nu, het is uw neef of oom; 't is dus niet te verwonderen, dat gij geen kwaad van hem hooren kunt." „Meijer bestaat mij in het minste niet;" zeide de huzaar hedaard. die gistermorgen door de politie van boord gehaald en voorloöpig naar de kantonnale gevangenis zijn overge bracht, ten einde vervolgens per spoor naar een der gevangenissen te worden overgevoerd. Naar wij vernemen is de schul dige, welke de Russische matroos in den nacht van Zondag jl. van geld, en goed beroofd heeft, reeds in handen der justitie. Het blijkt een zijner makkers te zyn. Zaterdag 14 Oct. a. s. zal door den kommandant der Genie alhier worden aanbesteed: Het verbeteren van het fort Kijkduin (le gedeelte.) Raming f 220.000. Voor het sloopen van het voor 's rijks dienst afgekeurde transport schip Java," is het minst ingeschreven door den heer H. v. d. Hulst alhier, voor de som van f 8700. Het ramtorecschip Koning der Nederlanden," is Dinsdagmiddag met behulp der noodige sleepbooten door het Noordzee-Kanaal naar hier overgebracht en direct in het droge dok op 's rijks werf opgenomen. Het Handelsblad is reeds in de wolken, het zegt o. a.: »De overwinning is behaald!" Even vóór drie uur stoomde het „Niet Maar dat is toch verduiveld vreemd Hoe komt hij er dan toe, u met verlof bij zich te nemen?" „Vraag hem dat zeiven, heer houtvester!" „Nu, goede bekenden kan men ook zulk een dienst bewijzen. Gij hebt zeker aan Meijer van uwen kant ook de een of andere dienst bewezen want onze boer doet niets voor niemendal „Ik .bad Meijer nooit gezien De pijp viel den houtvester uit den mond. „Verduiveld! Neen! Nu houdt gij mij voor den gek „Mijnheer Söller, dat is mijne gewoonte niet. Gij vraagt mij op beleefde, vriendschap pelijk wijze, on ik antwoord u, hoe de za ken staan. Ik heb volstrekt geenc reden om de waarheid te verbergen." „Maar, Reckc, dan zultf ge mij toch moeten toegeven, dat het al zeer vreemd is. Daar voor moet iiien Christoffel Meijer kennen Zijne inkwartiering zendt hij naar de her berg, en hij neemt nu een huzaar met verlof, dien hij niet kent en nooit gezien heeft, in zijn huis. Neen! Dat begrijp ik niet! Hij verviel in gedachten. „Meijer heeft n toch zeker geschreven," vervolgde hij. „Hij heeft aan het regement geschreven." „Wilde hij een hij huzaar hebben?" kolossale gevaarte de Noordzee in, onder de hoezee's der schepelingen. De vlaggen werden op dat heuge lijke oogenblik aan de masten ge- heschen en dit sein was voldoende om in een oogwenk de driekleur te doen verrijzen op alles langs het Noordzee-Kanaal, dat maar een vlag dragen kan. Het kanongebulder van den monitor Schorpioen donderde door het luchtruim, en onder bege leiding van dit schip en van den pas aangekomen monitor Gainea, werd de reis naar het'Nieuwediep aanvaard, de, helaas door een lang oponthoud afgebroken reis van Amsterdam naar Nieuwediep, buiten om. En vraagt ten slotte: »Als nu met November de schepen hier binnenvallen, waar moeten ze te Amsterdam dan liggen en lossen Blijkens een by het departe ment van Koloniën ontvaugen tele gram van den gouv.-generaal van N.-Indië, van den 27 Sept. jl., heeft de generaal-majoor Wiggers van Kerchem het navolgende bericht: Den 19den werd de versterking by Passar-Koeroeng-Tjoet voltooid en bezet. Dien dag werd in twee lco- lonnes opgerukt naar Tjadé, dat zonder verlies genomen werd en waar „Ja." „Maar hij heeft toch uw naam niet ge noemd." „Ja!" „Hoe wist hij dan uw naam?" „Dat heeft Meijer mij niet gezegd." „Zijt gij in dezen omtrek geboren." - „Ik ben in een dorp op de heide opge voed te Bulten aan de Lalce." „Dat is vrij ver van bier. Hoor eens Meijer is zeer na aan uwe pleegouders ver want!" riep de houtvester plotseling, als bemerkte hij een lichtstraal in deze duistere zaak. „Neen. Maar, lieer houtvester, mag ik u ook een vraag doen?" „Wel zeker! zeer gaarne." „Wanneer zult gij met uwe vragen ten einde zijn?" De houtvester zag den huzaar strak aan. „Gij hebt gelijk," zeide de houtvester, en stond op. „Het was onbeleefd van mij. Wij zullen als goede vrienden een dropje rum gebruiken." „Ik drink nooit rum." „Een huzaar en niet drinken Goed, dan zal ik het voor u doen. Wilt gij een stuk wildzwijnen vleesck „Ik dank u." „De huzaar maakte het angelsnoer los de vijand 8 lila's achterliet. Een bataillon bleef aldaar tot het onder houden van gemeenschap, het zuive ren van het terrein en het aanleg gen van wegen. Den 20 Sept. werd Silang genomen en bezet. De tegenstand was gering 2 mindere militairen werden gewond. Aldaar wordt een versterking gemaakt voor een compagnie. Van 21 tot 23 Sept. werd voort gegaan met het werken aan verster kingen en wegen. De vijand bestookte voortdurend het bivouac. Dientengevolge sneu velden 2 mindere militairen, terwijl men 6 gewonden, waaronder 2 dwang arbeiders, telde. De post te Kotta-Pohama werd opgeheven. De gezondheidstoestand was goed onder de militairen heerscht een uit muntende geest en de weersgesteld heid was gunstig. Het voor rekening van Z. K. H. prins Hendrik te Port Saïd gebouwde hotel zal in December a. s. geopend worden. Het daarbij betrokken per soneel heeft, voorzoover het uit Ne derlanders bestaat, aanschrijving ge kregen zich den len November te Marseille te bevinden, en wierp zijne hengelroede in het water." „Gaat gij met mij naar huis?" vraagde Söller. „Ja." „Kijk eens giuds De houtvester strekte den arm uit. Een heer en een dame, door twee witte wind honden vergezeldkwamen op ongeveer duizend schreden afstauds in gestrektcn draf over de weide aanrijden. „Is dat niet de Baron Bruno en Ereule van Beitzenfels P" vraagde Söller. „Sedert eenigen tijd begint mijn regteroog mij te foppen „Zij zijn bet," antwoordde de huzaar, en wederom bloosde bij. De houtvester zag den huzaar oplet tend aan en begon te fluiten. „Nuerken ik den Erfheer Bruno bij zit te paard als een meelzak. Zijne bruid daarentegen als een jockey!" merkte Söller aan. De genadige freule doet door hare bekwaamheid haren leermeesffcr alle eer aan." De huzaar zweeg. De windhonden, ver vooruit loopende, waren bij de mannen aangekomen. Zij hadden het vooral op den huzaar voorzien, dien zij met vroolijk geblaf begroetten. „Men kan het aan de honden zien, dat

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1876 | | pagina 1