292ste Staat s-Loterij. Advertentiën. hulp te verleeneH. De zelfmoordenaar had nog de kracht zijn revolver op den redder af te schieten, zoodat deze dood ter aarde stortte. De an dere overleed kort daarna. De minister van marine heeft, evenals de minister van oorlog, het munitiebrood, zooals dit te Nieuwe- diep aan de schepelingen werd uit gereikt, doen vervangen door tarwe brood. Zaterdag werd aan de scheeps werf der Koninklijke Fabriek van Stoom- en andere Werktuigen te Amsterdam met goed gevolg te water gelaten, het aldaar ten behoeve van het Departement van Koloniën ver vaardigde schroefstoomschip 4e klasse Batavia," zijnde dit het Ge stoom schip van dat charter, aan genoemde inrichting in den laatsten tijd aan gebouwd. Bij een dezer dagen door den Minister van Marine genomen besluit, worden aan een rammonitor en een schroefstoomschip 4. kl., te Fijenoord in aanbouw, de namen gegeven van Matador" en Bonaire." Aan de bij de fabriek van stoom- en andere werktuigen en de maatschappijAtlas," beiden te Amsterdam, in aanbouw zijnde stoomrivier-vaartuigen die van »Rhenus" en »Isala", en aan de stoomkanonneerbooten, op stapel ge zet bij Christie, Nolet en de Kuyper te Delfshaven, die van Wodan, Thor en Freya, terwijl het gepantserd rivier vaartuig den naam zal voeren van Vahalis." Volgens sVeritas," zijn in Aug. j.1. 76 zeilschepen verongelukt, waar onder 8 Nederlandsche. Yan de 11 verongelukte stoomschepen behoorde geen tot Nederland. Te Berlijn hebbqn zich twee vrouwelijke geneeskuudigen gevës- tigd. Mejuffrouw dr. Lehmus uit Fürth en Mejuffrouw dr. Franziska Tiburtius uit Riiged zoo heeten deze beiden artsen hebben te Zurich gestudeerd en zich gedurende een 41/3 jarigen studietijd door vlijt, bekwaamheid en een voorbeeldig gedrag de achting en erkentelijkheid verworven van hare professoren' en mede-studenten. Na een prachtig exa men werden zij als adsistent-arts geplaatst in de openbare kraamzaal en kliniek voor vrouwenziekten te Dresden. Daar hebben zij zich voor de practijk voorbereid, en den 1. Oct. hebben zij zich te Berlijn metterwoon gevestigd, om ziekten van vrouwen en kinderen tot hare specialiteit te maken en ook verloskundige hulp te verleenen. Deze dames zijn de eerste „Gij liebt beloofd, dien naam niet meer te noemen," zeide bij barscli, en „volstrekt geen notitie van hem te nemen." „Wanneer Carola voor mijne oogen notitie van hem neemt op de allerge- nadigste wijze. wanneer zij stil blijft staan en met bem spreekt, wanneer zij mij maar laat voortrijden, zonder naar mij om te zien „Bruno, dat is onmogelijk," antwoordde de baron zeer ernstig. „Traag het aan den houtvester, die was er bij." De erf heer haalde diep adem. „Tan ergernis gaf ik mijn Hassan de sporen en het beest gaat met mij door en takelt mij aan de poort zoodadig toe, als gij ziet." „Maar wat mag Carola met den huzaar te spreken hebben? zeide de moeder. „Hetzelfde, wat zij vroeger met hem besprak, zeide Bruno met een bitteren lach. „En wanneer er getuigen bij zijn, wordt er Fransch gesproken commc pa vrouwelijke artsen, die zich te Berlijn aan de praktijk wijden. De Russische dame, die laatste lijk op den Russischen gezant te Bern een pistoolschot afvuurde, heeft thans het ziekenhuis van Walda, waar zij opgenomen was, in brand gestoken. Tijdig werd het gebeurde ontdekt, anders ware het geheele 'gesticht, dat door 300 personen wordt bewoond, een prooi der vlammen geworden- De dame had alles gereed gemaakt voor haar vlucht. Thans is zij4' naar de gevangenis overgebracht. Zij wordt nog altijd voor krankzinnig gehouden. De petroleum is tegenwoordig vrij duur, zooals men zal bsmerkt hebben. Voor degenen, die weten dat die hooge prijs veroorzaakt werd door het speculeeren van eigenaars van petroleumbronnen, zal het zeker bijster aangenaam zijn te vernemen dat deze reusachtige speculatie ten volle gelukt is. Die slimme Ameri kanen, die groote hoeveelheden pe troleum hadden liggen, staakten tijde lijk de boringen, zoodat de vermin derde productie den prijs moest doen rijzen. Op die manier hebben som mige firma's in een slag een profijtje van anderhalf millioen gulden be haald. Men weet nu althans waar het dubbeltje bljjft, dat men meer moet betalen dan verleden jaar. De oplossing van het Raadsel, voorkomende ia no. 380 dezer courant, is NIEUWSTIJDING. Voldoende oplossingen zijn ontvangen van den heer Chappuijsi, mej. Leuring, H. J. Holtz en de jongeheeren P. Raadsveld en Georges Alting von Geusau, en uit 's Gravenhage van den hr. M. J. Mol. Bij loting, morgennamiddag ten 5 ure, in 't bureau Spoorstraat, zal worden beslist wie de Gedichten van v. Zeggelen als prijs ontvangt. De plaats der handeling is aan 't strand bij 't Noordzee-Kanaal. Een aantal opge wonden Amsterdammers staren de „Koning der Nederlanden" na, die onder geschut- gebulder voortstoomt. Door juichen, dan sen en zingen, geven zij lucht aan hunne blijdschap. Dc Kanaalmaatschappij komt nader, onder het zingen van 't volgende lied Triomf! de zege is behaald, Het geld is niet voor niet betaald Toor het Noordzee-Kanaal. De „Koning" ging er glansrijk door; En wijst aan ieder schip het spoor. Hoezee dus duizendmaal! Rei van Amsterdammers. Het uurtje zal nu weldra slaan, Waarin de voorspoed' zal vérgaan Tan 't bloeiend Nieuwedicp. Dra ziet men daar geen enkel schip 't Noordzee-Kanaal, dat wordt de klip Waarop die bloei verliep. ma chère Maman. En Carola is nog niet terug De baron verzonk in gedachtendaarop ging hij naar de deuren der kamer en sloot ze zorgvuldig. De moeder had zich met groote moeite op een knie gelegd, en sloeg een doek om de gekwetste plaats. Zij hield haren batisten doek in de eene hand en goot met de andere uit een karaf zooveel water er op, dat het tapijt er uitzag als een be dauwde weide. „Wat denkt gij te doen, Tempelhof?" „Mevrouw, wij moeten aan Bruno's aan gelegenheden onmiddelijk een eind maken;" zeide dc baron op beslissendcn toon. „Het staat aan Bruno, om te beslissen. Zijt gij voornemens, uwe verloving met Carola door gang te doen hebben?" Bruno haalde dc schouders 'op. „Als er verder niets in den weg komt, mon Papa waarom niet ik hen toch zoo hartstochtelijk niet op haar verliefd, zoo als gij weet!" '^"„En toch zijt gij jalocrsch pp haar!" Dus menschen, daaraan 't Noorderstrand, Je zit geweldig in den brand. Pakt nu je boeltje maar. Bouwt huizen aan 't Noordzee-Kanaal Want het staat vast, gelijk een paal, Dat werk is kant en klaar. Die blijft, zit dra in zak en asch Te staren op den zilten plas, Die eertijds welvaart bracht. De wind en 't vochtig element Accompagneeren zonder end, Zijn luide jammerklacht. Neptunns, gevolgd door zeegoden, meer minnen, najaden, eet., verschijnt plotseling in zijn schelpwagen, die door twee dolfijnen wordt getrokken, stapt aan land en begeeft zich naar de feestvierende Amsterdammers. NEPTUNTJS. Wat rumoer klinkt in mijn ooren? Moet ik nu het juichen hooreu Dat uit Amsterdam Toen men daar nog kermis vierde En soms heelc nachten zwierde Ik somtijds vernam Wacht, mijn oogen zijn nog vochtig, En 'tis hier verbazend tochtig Aan dit barre strand. Ik wil mij oriënteerenT Ha! dat 'sTelzen! Welkom, heeren, Hier in Nederland! Een kanaal! wat zien mijn oogen? NeenIk heb mij niet bedrogen Holland op zijn s malst Wat wil men hier toch beginnen? Zijn ze hier wel bij hun zinnen, Dat men zingt en walst! Maar, de zaak kan zoo niet blijven, Wil men mij de wet voorschrijven Mijden God der zee Durft gijAmsterdamsche heeren Mij zelfs in mijn rijk trotseeren? Dat valt mij niet meê. Hebt gij wel berekend, vrinden Wat ik door Noordwestewinden, Nu en dan kan doen? 't Is of gij mij wilt bedotten Maar,ik laat met mij niet spotten, 'k Sta op mijn fatsoen! Al is 't niet om n te plagen, 'k Speel toch naar mijn welbehagen Met het natte zand. 'k Wil n eventjes vertellen, Gij zult mij geen wetten stellen, Hier aan Hollands strand. 'k Sidder voor de donk're nachten. Reeds hoor ik de jammerklachten Tan den schepeling, Die hier, in 't gezicht der haven, Wordt in het zilte nat begraven, Daar zijn schip verging. Leere u dan de ondervinding Door veel kapitaalverslindiag Dat Neptnun voortaan 't Nieuwediep heeft aangewezen, Als de plaats, waar zonder vreezen, Schepen binnengaan. Nicuwediepersslaakt geen klachten Blijft een tijd geduldig wachten. Is 5t kanaal eerst klaar 't Blijkt dan dra, dat men geen schepen Door de geul kan binnenslepen, Zonder groot gevaar. „O, de verloofden van de vrijheeren van Tempelhof moeten geen amours maken met gemeeue huzaren dat is alles!" „Gij hebt gelijk, Brunoriep de moeder, terwijl zij baar gemaal met een eigenaar- digeu blik aanzag. „Bij mij gaat onze familie boven alles!" vervolgde Bruno. „Bravo, bravo! Gij zijt een echt ridder," zeide de baron, terwijl zijne oogen verhelder den. „Alles voor de familie voor onze familie! Het erfgoed, dat wij wenscbcn te verkrijgen, vcreischt veel geld. Dat ontbreekt ons, maar Carola heeft dit, zij is rijk!" „Zoo denk ik er ook over," antwoordde Bruno met een gemaakt lachje. „Goed, dan zullen wij een radikaal mid del te baat nemen. Ik schrijf aan het regc- ment, met verzoek het verlof van den huzaar om zijne losbandige levenswijze iu te trek ken, en verder noodig ik den predikant uit tegen morgen avond hier te komen. Wij kunnen dispensatie verkrijgen voor den tijd der geboden, en zondag hebben wij op Tem- Ik zal ieder duid'lijk leeren, Dat men mij niet kan trotseeren Zonder eigen scha. Dokken zal men bij u bouwen. Blijft maar op mijn woord vertrouwen, Hoe het thans ook ga. Heeft het zand 't kanaal gesloten Heeft er menig schip gestooten, Dan zal men weldra Onder and're goede zaken, Aan uw strand een haven maken, Zonder wederga. Neptunus vertrok met zijn gevolg daarna in volle pracht, En de Amsterdammers zeiden tegen elkander: „Sakkerloot, wie had hierzoo'n standje verwacht. (Geekit J.) HELDERSCHE MOPPEN. Generaal Benjamin Butler stelt zich candidaat voor het congres der Vereenigde Staten en beveelt zich zelf aan op den volgenden grond „Als ge mij naar Washington afvaardigt, kost ik n slechts 5000 dollars per jaar. Zoo ge mij hier laat blijven, haal ik als advocaat n minstens het tiendnbbele nit den zak. Wat vilt ge liever?" Een bekende gierigaard gaf een bedelaar een stnk koek, deze wikkelde het in een op tafel lig gende courant. „Lieve hemel!" riep de vrek, „ik heb 'm nog niet gelezen." „Juist daarom," antwoordde de ander, „als gij iets geeft, moet het in de courant!" Prijzen van f 100 en daarboven. Ie Klasse. Ie Lijst. No. 1216 f20000. No. 7800 f5000. No. 18820 f1000. Nos. 2568, 4751 en 6917 elk - f400. Nos. 11974 en 16168 elk f200. j Nos. 2378, 4893, 8255, 11698, 12201,12478 en 14669 elk 100. Burgerlijke Stand Helder. Van 6 tot 10 Oct. 1876. ONDERTROUWD: H. J. Vermeulen,schilder, en H. M. van Straten. I. van der Hert, zeeman en A. M. Smits. GEHUWD Geeno. BEVALLEN: W. Zwaan geb. Smit Z, H. J. Kraan geb.'Gorter, D. D. Kok geb. Bier steker Z. J. van der Veer geb. Göttscbe Z. F. Priem geb. van Willigen Z. A. L. C. Bose geb. Mnller Z. J. Riekwel geb. MoskD. OVERLEDEN: H, Kats geb. Verschoor, 88 j. T. Faber geb. van Geem, 83 j. Ondertrouwd I. YAN DER HART en A. M. SMITS, Wed. v. J. horselenberg. Nieuwediep, 6 Oct. 1876. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Zoon, J. GöTTSCHE, ge liefde eebtgenoote van C. van der VEER. Heden overleed te Amsterdam, na een langdurig doch geduldig lijden, mijn geliefde Eebtgenoote PETRO- NELLA MONTFRANS, in den ouder dom van 33 jaren en 9 maanden. Amsterdam, 5 Oct. 1876. J. DEKKER. Eenige en algemeene kennisgeving. pelhof het bruiloftsfeest van den erf heer!" „Dat is mij goed, mon Papa!" „Begrepen, mevrouw!" „Ach, de knie begint op nieuw te bloe den!" „GoedWij zijn het eens, Bruno „De baron opende de deuren weder." Op hetzelfde oogenbliktrad Carola van Reitzenfels binnen. „Wat is er gebeurd?" vraagde zij ver wonderd. „Ik heb bijna mijn been gebroken en Hassan heeft een polka in den bloemkorf ge danst alles nit liefde!" zeide'Bruno. „De zaak is ernstig genoeg, Carola," zeide dc baron„Laat ons, lieve Carola, een cru- stig woordje samen spreken. Ga zitten!" (Wordl vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1876 | | pagina 2