t Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT HELDER, NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN No. 384. Vrijdag 20 October 1876. Vierde Jaargang. 9 it VOOR DEN Oplaag 4000 Exemplaren. Abonnement franco p, post 50 Ct. p.3 maanden. Afzonderlijke nummers 1 Cent. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERKHOUT Co., te HELDER. ADVERTENTIEN Van 15 regels25 Centeneikeregel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 14) ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. Kalender der Week. OCTOBER. Zaterdag 21 Zondag 22 Maandag 23 Dinsdag 24 Woensdag 25 Donderdag 26 Vrijdag 27 Opgang der Zon Zaterdag 21 Oct. 6 u. 36 e Ondergang 4 u. 52 e le Kwartier Woensdag 25 October. NIEUWSTIJDINGEN HELDER, 20 Oct. 1876. Het gezelschap „Ernst en Scherts" opende gisterenavond zijne buiten gewone vergaderingen met de opvoe ring van het romantisch tooneelspel „Raoul de Rooverhoofdman," met een voorspel: „De Wraak eens Krijgsmans." Zeer ten genoege van het publiek werd dit stuk ten tooneele gebracht. Besloten door een geanimeerd bal, verschafte dit gezelschap haren kunst- lievenden leden een genoegelijken avond/ Gisterenmorgen werd in de Nieuwstraat een klein kind door een paard overreden en ernstig aan 't hoofd gewond. Het paard rende nevens een ander, dat door een kleinen knaap bestuurd werd, over den weg. Yan onvoorzichtigheid is deze han deling niet vrij te pleiten De uitslag der verkiezing van veertien gemachtigden in het kiescol- legie der Hervormde gemeente alhier, FEUILLETON. DE ERFENIS. 6) HET XIC1IT IN DE RAFEL. De hoer verliet haastig de woning. Vrouw Maria stond aan het venster. Zij hoorde den klink harer huisdeur en zag haar man met snelle schreden over het kerkhof gaan. Hij opende dc deur van dcu toren en ver dween. Op hetzelfde oogenblik was het licht verdwenen. Vrouw Maria wachtte ceu kwartier, een half uur. Toeu riep zij, zoo hard zij kon „MeijerMeijer Geen antwoord. Zij liep naar de slaap plaats der knechts en wekte hen, stak een lantaarn aan, maakte den bandhond los en kleedde zich in allerijl aan. De knechts stonden, in gespannen verwachting, i met een knuppel iu de baud. „Hij is in de kapelstamelde dc vrftuw. jl. Dinsdag gehouden, is als volgt uitgebracht 534 geldige stemmen, volstrekte meerderheid 268. Gekozen werden, in plaats van de aftredenden leden, de hh.: C. Boon, D. de Lange, en L. Verhey, ieder met 382, W. Bruin, J. Klein, en P- van Twisk, ieder met 381 en J. Oortgijsen, met 377 stemmen. Ver der .bekwamen de heerenK. Pronk en A. v. d. Wonde ieder 145, A. Go vérs, J. Juch, A. Klik, P. Spruit L. Kikkert, ieder 144 stemmen. Voor de zeven buitengewone vaca turen werden gekozen de heeren P. Kindt, met 386 dr. D. Hellema 383, J. Breebaart 382, H. de Wit en R. Raadsveld, ieder 381, P. Verhey 380 en J. v. Juchem 377 stemmen. Verder bekwamen de heeren C. Wigman en D. K. Bakker, ieder 143, P. Meijneke 138, J.KorverlOl, J. 0. de Buisonjé en P. Spruit, ieder 100, P. Graaff99, J. Kastelein en H. C. Meskes, ieder 44, C. Oldenburg 43 en J. Crince 42 stemmen. De president der plaatselijke afdeeling van de Noord- en Zuidholl. Reddingmaatschappij alhier heeft van een zich noemenden N. N., uit Java, de som van f 250 ontvangen, om verdeeld te worden onder de beman ning der reddingboot, die in het voor jaar zulke uitstekende daden van zelfopoffering heeft betoond, bij het redden van de bemanning eener Griek- sche brik. Maria giug vooruit, dc knechts volgden haar en traden den toren binnen. Nu kwa men zij aan het kleine Godshuis, met het gebeeldhouwde altaar. Alles was doodstil. Meijer was er niet: de kerkdeuren waren gesloten. De knecht liep achter het altaar en stiet een verschrikkelijken kreet uit. De overigen snelden toe. Daar lag de boer op den rug uitgestrekt; doodsbleek, bewegingloos. Van onder zijn lichaam was een breede bloedstroom heen- gevloeid. Eenigc bloedige voetstappen ver toonden zich. Maria knielde naast haren man neder en lichtte zijn hoofd óp, zonder een woord te spreken, of een traan te storten. De knechts zagendat de offerkist opengebroken was en een menigte kope ren munten op don grond lagen. Er werd geen woord gesproken. Een diepe zucht ontsnapte aan de bórst van don boer. „Zijt gij het, Maria!" duisterde hij, „ik Naar men verneemt, zijn de schroefsfcoomsckepen Zilveren Kruis" en «Leeuwarden" bestemd om in De cember a. s. weder van hier te ver trekken naar Madeira en Cnra9ao, van laatstgenoemd eiland, in ver- eeniging met de «van Galen," langs de kast van Amerika naar de Kaap de Goede Hoop, om vandaar de terug reis naar hier te aanvaarden, Verleden week is te Buggenum Willem Veugelers, oud 33 jaar, brouwersknecht van den baron de Bouman de Ryckholt, door een onge lukkig toeval in een kokenden brouw ketel gevallen en een paar dagen later aan de gevolgen van den schrik en de bekomen brandwonden over leden. In een slecht befaamd huis te Rotterdam is tusschen twee publieke vrouwen twist ontstaan, ten gevolge waarvan de ééne de andere met een mes in de borst heeft verwond. De verwonde is naar het Ziekenhuis vervoerd en verkeert niet buiten gevaar. De daderes is, naar het huis van bewaring gebracht. Te Groningea heeft een oud man, die van diefstal werd verdacht, zich verdronkeneen oude vrouw verhing zich in haar bed. De oor zaak hiervan is niet bekend. Offermans, de bekende Belg, die met frs. 120,000 op den loop was gegaan en, hier ter stede gevat, aan zie u niet ik gevoel, dat gij het zijt. Ik ben verloren. Waar is de huzaar?" „Welke schurk heeft u zoo mishandeld, meester?" vraagde een der knechts. „Hij moet ook sterven!" „Ik weet het niet, Frits! is de huzaar daar?" „Neen, meester, neenSDikte Maria. Wij zullen u naai- huis dragen „Neen, neen; laat mij liggen, anders is het op eens met mij gedaan. Ik mag niet sterven, voor ik hem gesproken heb. Ik kan het geheim niet met mij in het graf nemen." Daar deed zich buiten de hoefslag van een paard hoorcu. „Daar is hijzeide de gewonde. „Roept hem spoedig eer het te laat is De eene knecht fluisterde den andere in het oor: „Dc huzaar heeft het gedaan; niemand anders 1" De''boer werd op nieuw bewusteloos. de Belgische politie werd uitgeleverd, heeft zich, wegens volslagen gebrek aan middelen, na zijn vrijspraak, door ophanging van het leven beroofd. Omtrent het bij Antwerpen voorgevallen spoorwegongeluk, meldt men het volgende: De trein vertrok uit Antwerpen, ten 5 ure 50 minuten, en ten 5 ure 55 minuten had het ongeval plaats; de trein bestond uit een twintigtal ledige wagons, bestemd voor Roozen- daal. De locomotief, de tender en drie wagons zijn in het water ge vallen en verbrijzeld. De trein was niet meer in volle vaart; de machi nist had reeds gepoogd dien te stop pen. Had het ongeval een halve minuut vroeger plaats gegrepen, dan zon de locomotief op de schuit, die op -dat oogenblik doorvoer, gevallen zijn. De brug is bijna geheel ver nield. Persoonlijke ongelukken heb ben gelukkig niet plaats gehad, daar de machinist, stoker en remmer in tijds vau den trein waren gosprongen. 43485 vrouwen van Engeland hebben een adres tot de Koningin gericht, waarin zij haar verontwaar diging over de Bulgaarsche gruwe len te kennen geven. Eenige zakkenrollers schijnen het gebouw der hoogeschool te Weenen tot het veld hunner werk zaamheid te hebben uitverkoren. ;In drie dagen zijn in dat gebouw negen diefstallen voorgekomen. IV. DE WILDDIBF. De houtvester Söllcr had door ziju ge sprek met den huzaar rijke stof tot nadenken Hij bevond zich bij een houten brug, die over dc beek leidde, en daardoor voor paarden en rijtuigen ontoegankelijk gemaakt wasdaar men in het midden derzelve eenige der sterke eiken planken had uitgenomen. Rechtsaf liep de weg naar het dorp; het boseh lag op ruim een ge weerschot afstands van de brug. De oude Waldmau stiet ziju meester met den snoet tegen de beenen. „Ik kan u niet helpen, oude jougen," zeide Söller, nadat hij zijne veldflesch had aangesproken. „Wij moeten nog een maal voorwaarts. Ga gij maar naar huls ik kan van avond niet. Waarom sprak ik met den huzaar over zijne aangelegen heden? Wat gaan zij mij aan? De herin nering is toch een vreemde zaak. Hoe-

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1876 | | pagina 1