Zaterdag omstreeks 9 uur is uit het nieuwe kanaal bij de Wil lemspoort te Amsterdam .het lijk opgehaald van een dertigjarige zeer net gekleede vrouw, De boter heeft thans een on- gekenden prijs bereikt. Hoe groot wel het verschil is tusschen nu en 25 jaren geleden, blijkt daaruit dat thans voor een fust van 20 kilo f 35 betaald wordtdoch een kwart eeuw geleden slechts f7. In het Bosch van Soignies, in Belgisch Brabant, huist een wezen lijke rooverbende, Ze is zeven man sterk en maakt de streek onveilig. Oorspronkelijk bestond de bende uit drie ontvluchte militairen. Er wordt met den meesten ijver jacht gemaakt op de roovers. Een schandelijk boevenstuk is, naar de Noorweegsche »Tfomsö- Posten bericht, op Spitsbergen ge pleegd. Het door professor Norden- skjöld aan den Isfjord opgerichte depót tot ondersteuning van schip breukelingen, is geheel leeggeplun derd en verwoest. Volgens de »Eeho du Nord" ging de arrestatie van Aublin met de volgende bijzonderheden gepaard. Aublin was zich al te zeer bewust dat Rijssel een gevaarlijke plaats voor hem was. Hij had er in 1870 in 't café »Bellévue" een reiszak gestolen en was daarvoor met vijf jaar gevan genis gestraft. Toen was hij gearres teerd door denzelden agent, die hem nu gevat heeft, door Delerue. Aublin meende weer in hetzelfde koffiehuis zijn slag te slaan om aan geld voor de reis naar Parijs of Lyon te komen, maar bemerkte dat hij wat al te nauw keurig werd gadegeslagen en liep een bureau binnen, om zich te laten op schrijven in het register van hen, die een betrekking zoeken. Zij, die hem in het oog gehouden hadden waren twee politie-agenten, Delerue en Herbaut; de eerste herkende Au blin terstond, ging het bureau bin nen en zei: »zoo Aublin, gij hier?" »Ik heet niet Aublin, maar Bar bier. Kom, geen gekheidIk ken je immers, want ik heb je in 1870 ook gesnapt; maar daarover kunnen wij bg den commissaris praten." De moordenaar ging vrijwillig mede, ontkende aanvankelijk, maar riep eindelijk uit: »Nu ja, dan ik ben het. Had ik maar wat meer geld gehad, dan zoudt gij mij hier niet hebben." Toen Recke weder voorbij liet afdak kwam, schrikte hij hier stond een donkere vrouwelijke gestalte. Zijn pols sloeg sneller. Hij naderde en kerkende de Freule von Reitzenfels. Zijt gij het, genadige Freule,", fluis terde hij. Ik heb u lang laten wachten," antwoordde Carola met bevende stem. Het was onmoge lijk het slot. eerder te verlaten, eu dan moest ik den omweg door het dennenwoud maken, omdat de Erfheer in de allee waarschijnlijk stond te bespieden. God, hoe verschrikke lijk!" „Wanneer de Erfheer in de allée is, dan komt hij ook hier," zeide Heeke. „En het is geraden, dat wij onmiddelijk deze plaats verlaten." „Ik dacht dat het voetpad in het kreu pelhout het veiligste was." Zij lichtte haar kleed een weinig op, en liep vooruit; na eenige schreden in de dui sternis voortgegaan te zijn, struikelde zij. Hecke sprong vooruit. „Neen mijn arm, genadigdc jonkvrouw!" Zij antwoordde niet en voldeed zonder Rarzelen aan zijn verzoek. Wat beefde Carola „Ik vermoedde het," begon de dame zacht, Aublin had slechts een weinig klein geld, één hemd én tweë bebloede doeken bg zich. Waarschijnlijk heeft hij de laatste gebruikt om 't bloed af te wisschen van een wonde aan zijn voorhoofd, die hij bij 't springen uit den trein zal hebben verkregen. Zaterdag is kapitein Nares met de schepen der »Engelsche Noord poolexpeditie te Valencia in Ierland binnengeloopen. Het was onmogelgk den noordpool te bereiken. De Alert overwinterde op 82 gr. 27 m. Ge durende 142 dagen ging de zon niet meer op. De thermometer viel tot 23 gr. beneden 0. Nooit is sterker koude doorgestaan. Een detachement drong tot 83 gr. 20 m. door; het moest zeer veel lijden verduren. Chris- tian Peterse en twee leden der expe ditie zijn ten gevolge der koude ge storven. Verder dan 81 gr. 52 m. werden geen sporen van vroegere reizigers gevonden. Bij open brief als advertentie I in de »Köln Ztg." wordt medege deeld, dat de heer Oscar Carré" in bijzijn van 24 heeren uit Elberfeld, meerendeels deskundigen, in het circus Renz te Keulen, de twaal rapheng- sten gelijktijdig op de achterpooten heeft doen staan. De heer Renz is er niet in geslaagd zijne paarden, waarvan slechts acht raphengsten, de kunstverrichting te doen uitvoeren. Een sigarenwinkelier te Ber lijn, die nabij het postkantoor woont, is op het denkbeeld gekomen in zijn lokaal een schrijflessenaar te plaatsen, waarvan iedereen kosteloos gebruik kan maken. Ieder vindt daarschrijf- benoodigdheden, briefkaarten, quitan- tiën, wissels, formulieren, alle depêches de koersen der avondbeurzen, trek- kingslijsten van onderscheidene lote rijen enz. Natuurlijk komt menig een even binnenwippen, en even natuurlijk doet de ondernemende man, die wel navolgers zal vinden, goede zaken. Een jong getrouwd paar had nog niet lang geleden in de nabij heid van Warmbrunn aan den voet van het Reuzengebergte een nieuw opgetrokken hotel gehuurd endit met veel comfort ingericht. Eenige dagen geleden werd het 1s nachts wakker door een verschrikkelijk ge kraak in den zolder; bij onderzoek bleek, dat in het plafond een groote scheur was ontstaan, die het echt paar ernstig bezorgd maakte, en den „dat meu: mij écu valstrik/ spande. Maar wat ik dezen avond veruomeu keb, over treft nog vörre alles, wat ik vernioedde. De Baron vou Tempelhof heeft mij heden avond medegedeeld, dat ik aanstaanden Zondag/ met den Erfheer Bruno huwen zal. Het was een schrikkelijk tooneel." De huzaar drukte Onwillekeurig den arm der jonkvrouw vaat aan zijne horst. „Wat moest ik zeggen? vraagde Carola op klagonden toon. „Freule, wanneer dit huwelijk tegen uwe keuze is, wanneer gij gelooft, dat u dit huwelijk ongeluk in plaats vau geluk zal aanbrengen, dan is het uw heiligste plicht niet te zwijgen, maar te spreken." „Ik ben met den Erfheer verloofd!" „Zooveel ik weet, dagteekent die verlo ving van den tijd, toen gij nog een kind vau veertien jaren waart, en sloten uwe voogden naar eigen' goedvinden het con tract." „Het zal raoeiclijk zijn, het te vernietigen." zeide Carola met nauw hoorbare stem. (Wordt vervolgd.) man den volgenden morgen dade lijk naar zijn huisheer, die op eenige uren afstand woonde, deed vertrek ken, om dezen met den slechten toestand van het huis bekend te maken. Laat in den avond keerde hij terug met de belofte, dat des anderen daags de schade zou worden opgenomen. Niet weinig verontrust te 't hem evenwel, dat hg zijn trou wen hofhond bij de deur dood vond liggen. Tehuis gekomen, meende hij een gesmoord hulpgeschrei te verne men, waarin hij de stem zijner vrouw herkende. Toen hg de deur der kamer open deed, waaruit dit geluid kwam, zag hg tot zijne ontzetting drie kerels van een woest uiterlijk voor zich van welke een de arme vrouw in be- dwanghield. De beide anderen kwamen aanstonds op hem toe en zetten hem een mes op de keel. Reeds gaven de beide slachtoffers zich verloren, toen plotseling een geluid als een don derslag zich deed hooren, on steenen, planken en muurwerk met groot geraas op de veehtenden niervieleu. De zoldering van de kamer was in tweeën geborsten. Toen de beide echte lieden van den eersten schrik -bekomen waren, bleek het hun, dat de roovers in allerijl het hazenpad hadden gekozen. In Havre, waar men »de reis om de wereld" wilde opvoeren, zit men geweldig verlegen met den oli fant, die er in moet optreden. Men heeft bij de eerste groote repetitie het dier langs een helling op het tooneel gebracht, en daar voldeed het uitstekend, maar toen men het na den afloop weer naar zgn stal wilde bren gen, verkoos het dier niet heen te gaan. Men onderstelt dat hij, of lie ver zij, want 't is een jongejuffrouw van 5 jaren, de plank onder de voeten heeft voelen trillen, en er zich nu niet meer op waagt, 't Is althans zeker, dat het beest het tooneel niet wil verlaten. Het is er nu al drie dagen, en alle middelen om het tot andere gedachten te brengen, zooals onthouding van voedsel, zgn totaal vruchteloos gebleven. Dat komt er van Elke week worden op de ge- heele aarde gemiddeld 4,320.000 brieven verzonden. Dit kolossale cijfer vertegenwoordigt een jaarlgksch pa- pierverbruik van meer dan 32 mil- lioen kilogram, wanneer men het gewicht van eiken brief op 15 gram schat/ Indien de brieven, die in een jaar tgds verzonden worden, naast elkander op den grond werden gelegd, zouden zij bijna het gansche depar tement der Seine, dat een oppervlakte van 47,000 hektaren beslaat, kunnen bedekken. Den 3 en 4 Oct. heeft een orkaan in Midden-Amerika gewoed. De stad Manugua werd overstroomd 400 huizen zijn vernield; vele men- schen verdronken. De schade be draagt 2 millioen dollars. Op den Pacific-Spoorweg moet thans, tusschen Nieuw York en San Francisco, een waggon loopen, waarin het redactie-bureau en de drukkerij gehuisvest zgu vau een dagblad »The Transcontinental," hetwelk in het voorbijgaan^} van berichtgevers aan de verschillende stations zijne nieuwstijdingen ontvangt en welks editiën onderweg door de conduc teurs worden verspreid. EEN REIS MET HINDERNISSEN; Met het stoomschip »England'' werd onlangs te Sandy-Hook (New- York) aangebracht de bemanning van een lekgeworden schoener, ei: bovendien de opvarenden van d stoomboot >St. Germain," die schip breuk geleden had. De »England" was den 19dei Sept. op 38° W.L. en 28° NB., dn ten Oosten van New-Foundlant toen in het zuidwesten' een schi met een noodvlag ontdekt werd. E woei een sterke wind, en de zee gini hoog. De »England" stuurde op he schip toehet bleek de schoene Middlessex" te zgn, die opreis wai van Milwaukee naar Leith, in Schot land. De eerste officier van het stoom schip liet de reddingboot uitzette! en begaf zich aan boord van dei schoener. Kapitein en bemannin| van dit vaartuig waren volslage: uitgeput van vermoeienis, en das zij genoodzaakt waren hun schip t verlaten, nam de »England" hen o en zette zijne reis voort. Om hi oponthoud in te halen stoomde he schip met volle kracht voorwaarts Twee dagen later stoomde d »England" drie ontzaglijke gsberger voorbij. Den volgenden morgen ont dekte men een tweede schip, dat d noodvlag voerde. Men sloeg onmid delgk de richting naar het schi] in en bemerkte dat het de»St. Ger main" was. De zee ging zeer hoog het schip werkte zwaar. De »St. Ger main" had zgn roer verloren en w& aan het spel der golven overgege ven't schip was echter niet in zin kenden staat. Met veel moeite brach men het zoo ver, dat men kon be ginnen de passagiers op de «Eugland'1 over te brengendoor het toenemen van den wind moest men het fed-l dingswerk eehter staken. De »Eng- land" nam toen de »St. Germain'! op sleeptouw en stuurde naar St. Johns, op New-Fouudland. Te zes uren 's morgens kwart kaap Rave in 't gezicht en te hal! vijf 's middags, was men in de nabij heid van Kaap Spear. Twee sleep- booten boden hare diensten aan maar eischten zooveel, dat de Sb Germain" zich door de »England'' in de haven liet slepen. Die taal werd gelukkig volbracht. Toen mei de haven van St. Johns bereikt had ging de »England" naast de >Stj Germain" liggen, nam de rest dei passagiers, de postpaketten, bagagej enz. over, hetgeen door het storm achtige' weer met vele inoeielijkkedeij gepaard ging, en zette zoo, zwaar bela 'den, de reis voort. Het schip hat een kostbaren last aan geredde men- schenlevens aan boord. CORRESPONDENTIE. Het volgend No. zal als feuille ton bevatten: Een avontuur aan Noordzeekanaal" door Gerrit J. waardoor wij ons gewoon feuilleton een No. moeten verschuiven. HELDERSCHE MOPPEN. EEN AL TE GELEERDE PAPEGAAI. Een oude vrouw had een papegaai, die van tiji tot tijd de aardigheid had, loelijke woorden uil lijn bek te laten vallen. Eens, toen hij weej een gedachte «knoop" liet vallen, nam de ouds vrouw in edele verantwoording een stok onj pappetje eens duchtig af te ranselen. In plaat^ echter van betamelijk zijn mond te houden, rier hij: „Schei je uit, akelig wijf; wel verdraaid) hou je potverdikkie op laat je 't nou, beest) kreng, zwijn ik zal je op je vnlie komen) blwijf, Jk zal je lam trappen, 'k zal jt

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1876 | | pagina 2