*t Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN. No."AM. Dinsdag 10 December lö/ö. vierae jaargang. VOOR DEN Oplaag 4000 Exemplaren. Abonnement franco p. post 50 Ct. p.3 maanden. Afzonderlijke nummers 1 Cent. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERKHOUT Co., te HELDER. ADVERTENTIËN Yan 15 regels 25 Centen0~ meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. Vertrekdagen der Mails. Naar Oost-lndië: Eiken Donderdag, 's avonds 6.80. De sluiting der mail naar Batavia en Padang» te verzenden per Stoomschip „Voorwaarts, ge schiedt voor drukwerken den 22n na aankomst van trein III, (Noord-Hollandsche Spoorweg) ten 10.58 des avonds, voor brieven den 23 De cember, na aankomst van trein I, ten 9.47, des morgens. Uren van vertrek en aankomst der Spoortreinen te Helder. WINTERDIENST. VERTREK: 's morgens 6.20, 8.40.| B> "11.52. B namidd. 1.55. 6.30. •Alleen Vrijd. en Zaterd, AANKOMST b morgens 9.47. 12.31. i namidd. *3.29. 7.39. 10.58. •Alleen Vryd. en Zaterd. NIEUWSTIJDINGEN. HELDER, 19 Dec. 1876. De Zondagavond door de On derofficiers-V ereeniging Yaderland en Oranje" gegeven voorstelling, ten voordeele van de weduwe van den konstabel-majoor J. G. Koch, heeft in alle opzichten bet publiek ten volle voldaan. De hoofdrollen in »Arthur of 16 jaren later," werden dan ook op meesterlijke wijze vervuld. Ook aan hen, die in bet vroolijk nastukje optraden, viel een welverdiend applaus ten deel. Aan het Strijk-Orchest van het Sfcafmuziekkorps der marine, dat zoo geheel belangeloos deze uit voering opluisterdebrengen wij FEUILLETON. DE ERFENIS. 18) IN DE GEVANGENIS. „Zeg eens, Hans Peter, hoe bevalt het u hier bij den ouden korporaal op den Tem pelhof?" vraagde hij. „Zoo goed als hier zult gij het voorzeker nergens vinden. Zoo de ambtsgevangenis te Moorstadt niet tot berstens toe is opgepropt, dan moet ik bin nen vier en twintig uren mijn Hans Peter afstaan. Wij hebben volstrekt geen heerlijke rechten meer." Brook zweeg. „Luister eens, Hans Peter, gij schijnt zeer neerslachtig te zijnGij zijt een fijne kerel, zelfs hebt gij een vroolijk voorkomen; het moet al zeer zonderling toegaan, zoo gij den ambtman en de assessoren niet wat gaarne een woord van dank, voor de schoone muziek. De netto-opbrengst bedraagt de niet onaanzienlijke som van f 100.16Ya. Zaterdagmorgen heerschte een ongewone bedrijvigheid in deze ge meente. Op het tijdstip, dat de oor logstoomschepen Zilveren Kruis" en Leeuwarden" zouden vertrekken ontbraken niet minder dan 60 a 65 matrozen der equipage. Politie en patrouilles waren ijverig in de weer om dïe snaken op te sporen. Dat ging niet zeer gemakkelijk, omdat de mees ten in beschonken toestand verkeerden. Yooral hebben de matrozen er tegen om, als zij op straat zijn," zich door de politieagenten aan boord te laten brengen, omdat zij dan f 3.moeten betalen. Zoo waren er die in het watersprongen om zich niet door de politie te laten vatten een paar waren er ook, die om dezelfde reden in de haven sprongen en zoo naar boord zwommen, 't Spreekt van zelf, dat een en ander veel toeschouwers op de been bracht. Naar men verneemt, zijn nog enkelen achtergebleven. Zondag jl. beeft de rechterlijke macht, naar wg vernemen, zonder eenig gevolg, een nader onderzoek ingesteld naar de vermissing van het kind, waarvan wij in een onzer vorige nommers melding maakten. De verdachte is althans weder op vrge voeten gesteld. Naar men verneemt, zal de terechtstelling van J. H. Thuis, be schuldigd van vergiftiging zijner eerste vronw, den 11 Januari e. k. plaats hebben. Een bediende in een der ban ken van leening te Amsterdam maakte sedert geruimen tijd werk van de bij zijn patroon beleende panden, weg te nemen en die in een andere der gel jjke inrichting te beleenen. Daaren boven verkocht hij daarna de beleen- briefjes. Daar zjjn diefstallen ontdekt zijn, is hij naar de cel-gevangenis overgebracht. Nabij Bergum moet de koop man L. de H. in de nabijheid zijner woning aangerand zjjn. Naar men zegt, zou men hem meer dan f1000 ontnomen hebben. Hij was met den laatsten avondtrein huiswaarts ge keerd. Iemand, die voor zijn genoegen een dag in Amsterdam had doorge bracht, is, toen hij in zijne woning te 'a Graveland werd gebracht, aan de gevolgen van het overmatig ge bruik van jenever bezweken. Op den Amstelveenschen weg, nabij het Loopveld, is Dinsdagavond een man, die in een met een paard bespannen chais gezeten was, door twee personen aangehouden. Terwijl een van de twee aanranders bet paard bij den toom hield, trok de ander den bestuurder daarvan uit het voer tuig en maakte zich van zijn geld meester. Daarna verwijderden zij zich. De justitie doet onderzoek. op den mouw kunt spelden"Wat hebt gij gedaan, Hans Peter? ik heb u dit al eens gevraagd! Volgens de ordonnantiën moet ik dat in mijn register schrijven." „Ik ben mij geene misdaad bewust!" „Goed, goed! Twaalf grosschen in den zak! Gij hebt gedacht, dat gij wel deed, van niet de reserve aan te vallen, maar dadelijk het zwaard gebruiktet „Ik begrijp u niet!" „Gij hebt gevochten, Hans Peter! Gij hadt geen reisgeld genoegZoudt gij denken dat onze genadige heer het deficit in uwe, regimentskas zou aanvullen „Neen. Is er niet iemand naar hem heen- „Dat zijn mijne zaken niet, Hans Peter! De groenrok raag doen, wat hem goed dunkt." „Hij blijft zeer lang weg „O, hij zal zich niet meer hier laten zien. Hij heeft ons bij den neus, laat ons hier op schildwacht staan en keert zich nog eens in het bed om. De kerel is geen Een veteraan-tooneelspeler, de Amsterdammer Eduard Bamberg, in geheel ons land steeds met eere ge noemd, viert in den loop van Jan. zijn vijftigjarig jubilé, met een voor stelling in den nieuwen schouwburg te Rotterdam, met medewerking van de artisten onder directie derheeren le Gras, van Zuylen en Haspels. Woensdag arriveerden te Hoorn, per stoomboot van Amsterdam, een paar oplichters, die koperen vestket- tingen, slechts met een dunne laag goud overtrokken, voor gouden te koop aanboden. Bjj een paar win keliers slaagden zij; maar de politie werd gewaarschuwd en spoedig waren zij achter slot. Te Meppel beeft zich een wever (man en vader), door verdrinking in 't kanaal, van 't leven willen be- röoven. >*6 Is nu mijn tijd," zei de ongelukkige, die aan zwaarmoedig heid lijdtdoch gelukkig werd hg nog gered. Te Maastricht is Woensdag avond een jongen van 6 jaren on der het stoeien door een zijner kame raden van den wal in de Maas ge- stooten en verdronkendoor de duisternis en den hoogen waterstand kon men den kleine niet redden. Wg hebben vermeld, dat een kruier te Amsterdam wegens diefstal in hechtenis was genomen. Ter eere van het kruiersgilde word bericht, dat de dief, ontslagen politieagent, eerst sabelhouw waard, veel minder oen schot kruid. Wanneer wij niet spoedig afgelost worden, dan houden wij het er voor, dat het regiment is afgemarcheerd, en wij lossen ons zeiven af!" Daar knarste de kleine deur. De cipier opende het kamertje. De hout vester stond buiten met den lantaren. Hem volgde de rijzige gestalte van den heer von Tempelhof. „Waar is de gevangene," vraagde hij barsch. „Hier, genadige heer, geheel overeenkom stig de ordonnantiën." Arthnr Brook legde zijne pijp ter zijde en stond op, De ketting, welke zijn hals band met den kram in den muur verbond, was strak gespannen. Brook sloeg op den baron een onder zoekenden blik. Deze was in een roode kamerjapon gekleerd, echter nog gelaarsd en gespoord. Hij zag zeer bleek. Zijne oogen vonkelden. De baron scheen aan tand pijn te lijden, want hij hield een zakdoek voor den mond. De houtvester hield zijn blik steeds op den baron gevestigd. „Wat wilt gij van mij, midden in den nacht?" begon Tempelhof tot den gevan gene. „Genadige heer, ik verschijn hier ouder zeer ongelukkige omstandigheden „Dat schijnt zoo Het is mijne zaak niet, die omstandigheden nader te onderzookeu. Dat zijn zaken van de overheid alhier of van den stations-kommandaut der gendar merie. Wat wilt gij van mij Ik ben hier niet meer het hoofd van het gerecht en van de politic!" „Genadige heer, ik hen met het doel naar deze streek, naar Tempelhof gekomen, om mij aan u voor te stellen." „Aan mijaan mijWie zijt gij „ik heet Arthnr Brook, van Ehren- haide „Brook! Brook!" „De genadige heer herinnert zich wel licht den naam."

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1876 | | pagina 1