1 Vliegend Blaadje. KLEINE COÜKANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN. er. !6« i\o. 402. Vrijdag 22 Dcccsjiber 1876. Vierde Jaargang. VOOR DEN Oplaag 4000 Exemplaren. Abonnement franco p. post 50 Ct. p.3maanden. Afzonderlijke nummers 1 Cent. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERKHOUT Co., te MELDER. ADVERTENTIEN Van 15 regels26 Centen, elke regel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk rdes DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure hij de Uitgevers bezorgd zijn. Wegens het Kerstfeest |j{|E6* zal ons volgend Nommer in plaats van Dinsdag- Biddag, op WOENSDAGMORGEN porden uitgegeven. Advertentiën voor dat Nommer porden uiterlijk aangenomen tot Dinsdagmiddag 2 uren. Bericht. Abonnementen voor dit blad worden q de gemeente Zijpe voortaan aan- (enomen door het Hulppostkantoor -ê Schagerbrug. Van af 1 Januari en„ s., treedt als onzen Agent op de leer M. BOSSEN Brievengaarder ildaar door wiens tusschenkomst ook alsdan verschenen abonnements- ;eld (4e kwartaal), zal worden ont- angen. DE UITGEVERS. [E Kalender der Week. Sondag DECEMBER. 24 Eerste kwartier Opgang der Zon 8 u. 12 i Ondergang 25 Eerste Kerstdag. 26 27 3 n. 48 i '""NIEUWSTIJDINGEN. ede HELDER, 22 Dec. 1876. Z. M. heeft den adjunct-com- in ®nies bq de directie der marine te L. F. Over de Linden, nocfcet den In Jan. a. s. bevorderd tot [evojommies. wai mo: FEUILLETON. DE ERFENIS. B) IN DE GEVANGENIS. nog „Kom aan, gij hebt mijne vraa< et beantwoord." .Genadige Heer, zij bespotten mij en bten. Dc een zcide: Die snaak is zijn ven moede, omdat bij niets geschoten eft, en wil zich laten begraven." „Zoudt gij denken, dat de meiden bet bt in de kerk ook gezien hebben?" Dat kan ik niet zeggen." Tempelhof schreef en begon weer de elfde beweging met zijn potlood. „Ik wenscb dat cr oen ander gevonden orde, die uwe plaats inneemt, een mis- adigcr, een moordenaar anders blijft De door de sociëteit »Mars", ten voordeele vau »Floralia", gegeven Soiree Littéraire et Mnsicale heeft Dinsdagavond jl. tot zeer veel ge noegen van hare leden en verdere belangstellenden plaats gehad. Af gewisseld door verschillende werk zaamheden, werd een hoogst aange- namen avond doorgebracht. Aan^sFloralia" werd eep netto opbrengst van f 62.20 afgedragen. Z. M. heeft den vice-admiraal J. M. I. Brutel de la Rivière, met den laatsten Januari a. s. eervol ont slagen uit de betrekking van direc teur en kommandant der marine te Amsterdam,onder dankbetuiging voor zijne, in die betrekking bewezen diensten, en met 1 Febr. d. a. v. vervangen door den schout-bij-nacht J. Van Gogh. Met gejuich is gisteren in de Tweede Kamer de meedeeling van den voorzitter ontvangendat de toegezegde schoolwet van den minister Heemskerk is ingekomen. Het gerucht dat in de nieuwe wet verplichte schoolgeldheffing zou zijn opgenomen, is bevestigd. Wordt de voordracht ongewijzigd tof wet verheven, dan moet in alle gemeenten ter tegemoet koming in de kosten een billijk schoolgeld worden geheven, behalve in die weinige gemeenten, waar geen hoofdelijke omslag bestaat en geen opcenten op de grondbelasting zijn ingevoerd. Op Texel is gestrand het stoom schip >ïceland". Dc equipage, be er weinig kans voor u om te ontkomen." Genadige Heer, ik ben volstrekt niet ongerust! Het bewijs mijner schuld is mis schien zwaarmaar nog meer zijn de bewijzen mijner onschuld. Ik waag bet te hopen, dat gij mij helpen zult. Dan ben ik morgen zeker weder vrij." „Daaraan kan ik niets doenantwoordde Tempelhof norscb. „Het recht moet zijn loop hebben. Daarenboven weet ik niet, dat er de minste betrekking tusscben ons bestaat ik ken u zelfs niet." „Zou de naam Brook, van den Assessor Brooku zoo geheel onbekend zijn vraagde de gevangene, don Baron scherp aanziende. De Assessor Brook! "Wat is er met hem gebeurd „Hij is dood en beeft zijne familie in de diepste ellende achtergelaten." Tempelhof zag weder in zijn aanteekening- boekje. „Zijt gij een zoon van den Assessor?" „Ja! ik weet dat mijn vader met u, staande uit 25 personen, heeft het schip verlaten en is met een schel penschuit aan wal gebracht. Er is reeds een gedeelte goed aan wal ge bracht. De agenten der stoomvaart maatschappij te Breda zijn opgelicht door iemand, die zich uitgaf voor kapt. de Ridder van 't stoomschip de Conrad. Deze verhaalde, dat hij te Brussel van een kolonel, wiens kinderen hij mede nam geen passa gegeld had ontvangen omdat de kolonel afwezig was; hij was daar door momenteel zonder geld. Daar hij ten volle bekend toonde te zijn met al wat de Maatschappij en de Conrad betrof, gaven hem de agenten zonder achterdocht f 100, en later, toen men een brief uit Amsterdam over het plaatsen van een passagier door bemiddeling van den kapitein zou krijgen, nog f 400 en tenslotte nog f 200 op een telegram. Bij schrijven aan kapitein de Ridder te Nieuwediep bleek alles oplichterij te zijn. Uit de acte van beschuldiging, opgemaakt tegen J. H. Thuis, te Zevenaar, verdacht van 'op 6 Mei 1874 zijn huisvrouw vergiftigd te hebben, blijkt, dat de verklaringen van de getuige zeer bezwarend zijn. Vooreerst is daardoor geconstateerd, dat de beschuldigde tijdens de ziekte zijner vrouw, iu verdachte verstand houding leefde met zekere Leentje Van Dithuizen, zijn tegenwoordige vrouwreeds toen gaf hij zijn voor heer Baron, in zekere betrekking gestaan beeft." „Daarvan weet ik niets! Dat zal mijn overleden broeder geweest zijn!" Tempelhof wierp óp Brook een snellen onderzoekenden blik. „De Baron vou Tempelhof, dien ik be doel, zeidc Brook met nadruk, „droeg den naam van Bodo von Tempelhof." „Dat betwijfel ik zeer!" zcide Tempel- bof onverschillig. „Ik heb meer dan eenen brief met de zelfde onderteekening gezienging de ge vangene voort. „De brieven zijn nog voor banden „Laat zien!" zeide Tempelhof, de band uitstekende. „Ik heb de papieren niet bij mij." „Ha „Maar den inhoud kau ik u nauwkeurig ïueedeeleu. Het betrof een knaap, die aan de verpleging mijner ouders was toever trouwd. Uwe Genade betaalde voor hem en bad zich verbonden, miju vader die nemen te kennen om met haar te trouwen, na den dood zijner echtge- noote. Om het lijk zoo spoedig mo gelijk te doen begraven, is de datum vau het overlijden, in plaats van op 7 Mei, op den 6n Mei bij den bur gerlijken stand aangegeven. Voorts is gebleken, dat op 13 April 1874 en op 4 Mei d. a. v. door H. A. Lamers, een vriend van Thuis, rat tenkruit bij den apotheker Houwing, te Arnhem, is gekocht, welke vergif soort in groote hoeveelheid in de ingewanden van het indertijd opge graven lijk gevonden is. Lamers er kent het vergif aan de besch. te hebben ter hand gesteld. Deze ont kent schuld aan de hem ten laste gelegde misdaad, De tapper Roecout te Zwolle, die de vorige week is gevangen ge- genomen, op grond van omkooping van getuigen in de strafzaak tegen hem ingesteld, wegens mishandeling van een politie,-agent, heeft zich in de gevangenis opgehangen. Zondagnamiddag is te Middel burg weder een geval van zelfmoord, door middel van ophanging, bij een houder van een koffiehuis en huis vader voorgekomen. Door de politie te Haarlem is een inbreker gearresteerd wegens diefstal van een vat petroleum, ten nadeele van een schipper aan het Spaarne. Maandagmiddag is het Oosten- rij ksch schip Alberto, dat van Am sterdam naar Nieuw-York zou ver niet in het bezit was van de dóopacte of van ecnig ander bewijsschrift geheel schadeloos te stellen, zoo hem, door de opname van dit kind, eenige schade mocht treffen „Uw vader beeft, denk ik, veel geld aan den jongen verdiend; van schade is mij niets ter oóre gekomen." „Vijftig thaler 's jaars, noem ik waarlijk niet veelzéide Brook met zekeren nadruk. Tempelhof zag hem toornig aan. Hij scheen aan zulk een toon niet gewoon echter onthield hij zich van elke aanmerking. „Het laatste jaar hebt gij, bij voorbeeld de vijftig thaler cadeau gehad!" zeide Tem pelhof. „Cadeau? Gij vergist u." „Cadeau, zeg ik u!" herbaalde de Baron met een schelle stem. „Voor die som werd de knaap niet langer dan acht dagen ge voed. Heden verzond ik bet geld, tot jaar- lijkscbe vooruitbetaling en veertien dagen later ontving ik van uwen vader de tijding, dat de deugniet weggeloopen was!"

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1876 | | pagina 1