KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN Nq. 409. Dinsdag 16 Januari 1877. Vijfde Jaargang. Oplaag 4000 Exemplaren. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERKHOUT Co., ADVERTENTIËN Vertrekdagen der Mails. NIEUWSTIJDINGEN. FEUILLETON. DE ERFENIS. I 'I Vliegend Blaadje. VOOR DEN Abonnement franco p, post 50 Ct. p.3 maanden. Afzonderlijke nummers 1 Cent. te HELDER. Van 15 regels 35 Centen, elke regel meer 5 Centen; grootere letters fvorden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. Uren van vertrek en aankomst der Spoortreinen te Helder. WINTERDIENST. VERTREK '8 morgens 6.20. 8.40. *11.52. namidd. 1.55. 6.30. ♦Alleen Vrijd. en Zaterd, AANKOMST '8 morgens 9.47. 12.31. namidd. *3.29. 7.39. 10.58.j ♦Alleen Vrijd. en Zaterd. Naar Oost-Indië: Eiken Donderdag, 's avonds 6.30. HELDER, 16 Jan. 1877. Op letterkundig en muzikaal ge bied wachten ons weder een paar genotvolle avonden. Wij bedoelen de lezing door Mej. Elize Baart, te honden op Vrijdag a. s.en het Af- scheids-Concert, te geven door het Zweedsche Zangers-Qnartet. 't Is zeker een gelukkige gedachte van de Directie van »Musis Saerum," om dit quartet, dat binnen kort voor goed ons land verlaat, hier nogmaals te laten optreden. Velen, welke bij het eerste concert, door het uitermate ongunstige weder werden terugge houden, zullen nu gewis van dit concert willen profiteeren. In alle voorname steden van ons land toch trad dit quartet met het meeste süc- ces op. 26) XIL BEN ONAANGENAME ONTDEKKING. Het meisje had een edel gelaat men had het voornaam kunnen noemen met fraaie donkere wenkbrauwen, blauwe oogen en zwaar donkerblond haar. Zij was bleek haar gelaat teekcnde ernst en smart. „De houtvester ging naar oen kleine latafel. „Waar is de sleutel, Meta?" Het meisje zag hem smeekend aan. „Hoort gij niet, meisje! Waar is de sleutel Ik moet heden de hazen in mijn dagboek inschrijven" „Vader, kunt gij zoudt gij dat morgen niet kunnen doen, want Gistermorgen vroeg geraakte op de Zuidergronden vast het drie mastschip »Sliedrecht," kapt. Wil- lemse. De opkomende vloed was gelukkig oorzaak, dat het schip na een oponthoud van een paar uur vlot werd en zijn reis van Indië naar deze haven kon vervolgen. 't Gezelschap Ernst en Scherts" hondt Donderdag a. s. een buiten gewone vergaderingen zal dien avond opvoeren: De schuldbekente nis, of de brieventasch van kapitein van Wiusum," gevolgd door een nas tuk je. Naar wij vernemen, zal de ver- eeniging Eendracht ons Genoegen" in dezen winter nog eenmaal een publieke voorstelling geven, en wel op Zondag 2a Januari a. s. Bij deze gelegenheid zal het drama»De familie Morand of de Stormen des Levens," dat in de jongste buiten gewone vergadering zoo uitnemend voldeed, worden opgevoerd. Wij wenschen het gezelschap een goed succès. 't Werkend personeel ver dient zulks ten volle. Men verzoekt ons mede te dee- len, dat bij het bestuur der Burger kring »Harmonie" nog in dank is ontvangen voorN. Rooker, f13.895. zoodat de totale opbrengst is f 27S.175. Omtrent de wintervisscherij wordt ons uit Maassluis gemeld, dat de uitkomsten ongunstig zijner is geen vangst van eenige beteekenis; de schepen zijn grooteudeels bescha- Meta scheen geen adem te hebben om deze woorden uit te brengen. „Nu, hier moet zeker iets bijzonders ge beurd zijn!" riep de houtvester met klim- menden toorn. „Hét is juist, God vergeve mij de zonden, alsof gij krankzinnig zijt. Ik kan wel wachten tot morgen om het met schande geschoten heest in te schrij ven, maar verduiveld, wanneer gij den sleu tel mijner lade verloren hebt, waarom het dan niet ronduit gezégd, in plaats van zulk een omhaal te maken, alsof ér iets vree- selijks gebeurd was!" Meta stond eenige oogenhlikken onbe wegelijk, toen greep zij ijlings in den zak, wierp een sleutel op de tafel eu vluchtte de deur uit. „Verduiveld! scheelt het haar in het hoofd zeide Söller vol verbazing. „Het is mijn eigen sleutel! Men behoeft zich tegenwoordig over niets meer te verwon deren, zelfs al droegen de reebokken glacé handschoenen. Ik geloof dat het eenzame leven van het kind op haren geest nadeelig digdvan het vischwant is veel ver loren. Er is weder een matroos van den logger »Zee- en landbouw" ver dronken. Een zanguitvoering, die te Maassluis heeft plaats gehad om den nood, waarin de visschers verkeeren, eenigszius te lenigen, heeft f 450 op gebracht. Bij onderzoek naar het bij Terschelling verbrande Engelsche schip Golden Age," kapt. Quicke, is geb'eken, dat, voor zooverre het niet afgebrand is, het reeds in stuk ken is geslagen, zoodat niets van de lading kan worden geborgen. - De politie heeft in de nabij heid van Helmond, bij toeval, een zeer gelukkigen greep gedaan. Zeke- 16 W Afin Prnip, wovJ, tikt ngmJs. zonder middelen van bestaan, aange houden. Juist toen men hem over de Pruisische grenzen zou transpor teeren, kwam de tijding, dat een moordenaar, wiens signalement werd opgegeven, naar Nederland gevlucht was. Het bleek nu dat de persoon, die men naar de grenzen voerde, allerwaarschijnlijkst de gevluchte mis dadiger is. Deze bevindt zich thans te Eindhoven achter slot en grendel. Uit Harderwijk schrijft men dd. 13 Jan.Heden werd alhier uit Putten aangebracht een deserteur van Belgische afkomst. Men verbaasde zich zeer, dat de bedoelde deserteur, ofschoon sinds drie dagen in het bezit van zijn handgeld, dat niet bij zich had, totdat bij een nauwkeuriger werkt; daareiiboven is zij in een tijd, dat zij aan trouwen denkt. Ik moet daarin ëen verandering maken. Hij sloot langzaam een lade open, nam schrijfgereedschap, een groöt boek én een bril en zette alles op de tafel gereed. Toen hij het jacht-journaal opensloeg, lag er op het vloeipapier een brief. „Ziedaar! Yan waar mag die komen! Yan den jongen baron! Heeft de meid vermoed, dat deze iets onaangenaams voor mij bevatte Heeft zij daarom den sleutel niet willen geven? "Welaan, een geweer dat geladen is, moet ook afgeschoten wor den, 't kan niet anders. Ik zon den geheelen nacht niet kunnen slapen, wanneer ik wist, dat er ztilk een brief in toijn be zit was." Hij zette zijn bril op en besehouwde het adres. „De hand komt mij niet onbekend voor. Mij dunkt dat het van onzen Pastoor Pride - rici is, die maakt altijd zulke haken en oogen, met stopnaalden er door, opdat men onderzoek tusschen de voering van den jas f 200 aan papier werd ont dekt, waarvan hij gedacht had in België eens goed te profiteeren. Laatstleden Donderdagnamid dag is een kantoorbediende van de Amsterdamsche bank, werkzaam aan de couponafdeeling, met een vrouws persoon op den loop gegaan. Hij wordt verdacht van de bank onge veer dertien duizend gulden te heb ben ontvreemd. De vluchteling werd in den nacht van Donderdag op Vrijdag door een der direkteuren van de bank, te Rotterdam opge spoord en door de Rotterdamsche politie, die door de Amsterdamsche politie reeds gewaarschuwd was, ge- c« resteer en naar Amsterdam over gebracht. Te Groningen is een 12jarige schipperszoon, die den dokter moest halen voor zijne ernstig ongestelde moeder, van de loopplank gevallen. Het knaapje geraakte in de Vaart en verdronk. Het treurige feit doet zich voor, dat de cellulaire gevangenis te Amsterdam vol is. Voor eenige dagen geschiedde te Neustad aan de-S. een duivelach tige daad. Twee heeren (de grond eigenaar H. von Sternberg en een advokaat uit Coburg) gingen, na uit den trein gestapt te zijn, onder de kolonnade achter het station door, toen hun een persoon in den weg niet zon vergeten, dat zijn vader kleer maker geweest is." De brief werd geopend. „Tempelhof den,.las de houtvester halfluid. „Juistj de vader! bl....! wat is dat? Hij sloeg bet blad om en las de hand- teekening. „Uwe ongelukkige dochter Meta Söller* wie God vergeve!" las hij halfluid, terwijl zijne handen beefden, zoodat men het papier hoorde knetteren. Bij herhaling las hij het hoofd en de handteekening hij waagde niet een enkelen blik op den inhoud te slaan. Zich eens klaps geweld aandoende, begon hij in het midden heeft mij gezworen, dat de genadige barones het weet, dat het niet vreemd is dat een adel ij ke een burger meisje trouwt er zijn zelfs voorbeelden van vorsten, en de gemalin van den Deen- schen Koning is vroeger kamenier geweest en hij is slechts een eenvoudige edelman dat alles heeft bij mij duizendmaal bezworen bet breekt uw vaderhart, maar mag ik de

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 1