KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN I HUWELIJKS ADVERTENTIE. No. 448. Vrijdag 1 Juni 1877 Vijfde Jaargang. Oplaag 4000 Exemplaren. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Kalender der Week. 't Vliegend Blaadje. VOOR DEN Abonnement franco p. post 50 Ct. p.3 maanden Afzonderlijke nummers 1 Cent. Uitgevers BERKHOUT Co., te HELDER. ADVERTENTIES Van 15 regels 85 Centenelke regel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsrnimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. JUNI. Zondag 3 Opgang der Zon 3 u. 44 m. Ondergang 8 u. 12 m. Maandag 4 Laatste kwartier. Dinsdag 5 Woensdag 6 Donderdag 7 Vrijdag 8 Zaterdag 9 Vertrekdagen der Mails. Naar Oott-Indië Eiken Donderdag, 'b avonds 6.30. NIEUWSTIJDINGEN. HELDER, 1 Juni 1877. Onze veel geachte en om zijn humaniteit door allen geëerde ge meente-secretaris, de heer L. Verhey, viert heden het feest zjjner 25-Jarige ambtsvervulling als secretaris. Van vele huizen in den omtrek zgner wo ning en het stadhuis wappert de driekleur, en ontelbare blijken van belangstelling vallen den jubilaris ten deel. De gemeenteraad komt heden middag in de net versierde raadszaal bjjeen om ZEd. geluk te wenschen, terwjjl, naar wg vernemen, de officie ren der schutterij, met het muziek korps, en andere deputaties, hem al daar een ovatie zullen brengen. H. M. de Koningin is sedert eenige dagen vrij ernstig ongesteld. Naar men verneemt is H. M. door een ernstige hartziekte aangetast. FEUILLETON. Novelle van GERRIT J. III. Met meerdere bedaardheid dan zoo even, opende Schlitter 't couvert en begon te lezen. Eensklaps kreeg onze eerzame klee dermaker een kleur tot achter de ooren, frommelde driftig 't papier in elkander, wierp 't nijdig weg en trapte een paar malen met den voet op den grond, 't Was dan ook voor een man, die gloeide in de verwachting van aanstaand echtgeluk, alsof tij een emmer koud water over 't lijf kreeg, toen hij de volgende regels las: Een vrouw te vragen in de krant, Strekt in mijn oog een man tot schand. Zijt ge nog een krachtig man, Wel, kies u een meisje dan, Knap en net en in uw stand, Maar, vraag er geen in de krant. Zijt ge soms een oude paai, De laatste berichten luiden echter niet ongunstiger. Blijkens een bij het dep. van marine ontvangen telegram is het schroefstoomschip Batavia, luit. t. z. Ie kl. W. van Oorschot, in den ochtend van den 29 dezer te Port- Said aangekomen. Aan boord alles wel. Blijkens een bij het dep. van marine ontvangen telegram zal het schroefstoomschip Curaijao den 1 Juni a. 8. van Batavia naar de Kaap de Goede Hoop vertrekken. De heer F. Dunkier, directeur der Koninklijke Militaire Kapel, is met ingang van 1 Juli a. s. ook be last met het toezicht en het honden van jaarlgksche inspectiën over het stafmuziekkorps der marine te Wil lemsoord. Volgens een particulier bericht uit Riga liggen daar ongeveer 700 schepen op lading te wachten. Er heerscht daar groot gebrek aan werk lieden, die zich gewoonlijk met het laden der schepen belasten. Het grootste deel van die personen is, tengevolge van den Russisch-Turk- sehen oorlog, voor den krijgsdienst opgeroepen. De gezagvoerders van bovenbedoelde schepen zjjn nu ver plicht met hnn eigen equipage te laden, hetgeen zeer langzaam gaat, zoodat men eerst over vijf a zes we ken de hontslepers kan verwachten. Neem een vrijster van taai-taai, Die past beter voor zoo een, Dan een maagd van vleesch en been. Volg mijn raad, dan doe je wijs, Nu, adieudag ouwe sijs N. N. Als je me ziet, dan zal je me kennen. Potstausendriep Schlitter, terwijl hij de vuist balde en driftig heen en weer liep, ik wou dat ik wist, wie me dat geleverd had, ik zou hemMaar kom, laat ik me niet boos maken, de andere brieven zullen toch wel geen beleedigingen bevatten. Die vergoeden wellicht 't onaangename van den eersten. Eenigszins bekoeld opende hij den volgenden brief, aarzelde een oogenblik en las toen 't volgende: WelEdele Heer! Gewoonlijk geven in couranten ge plaatste hnwelijksaanvragen geen gunstig resultaat. Ik wil n echter een beter middel aan de hand geven om tot nw doel te geraken. Vervoeg U morgen avond tegen acht uur in de Kerkstraat, boven N 49. Daar zollen U, wanneer gij de geringe som van f 25 stort, de voorloopige inlichtingen gegeven worden. Te Haarlem is Zaterdag een bakkersmeid, bjj het passeeren van den overrit van den spoorweg aan den Kruisweg, in aanraking gekomen met een goederentrein, welke lang zaam kwam aanrijden toen de afsluit boom half geopend was. Zij bekwam gelukkig geen letsel, doch de wagen, welke zg bij zich had, werd geheel verbrijzeld. Dinsdag reeds werden uit het Westland nieuwe aardappelen naar Engeland verzonden. De aspergeteelt is erg tegengevallen de prijzen zgn hoog, maar weinig omzet. Woensdag had te Amsterdam de jaarvergadering plaats der konink lijke Nederlandsche Stoombootmaat schappij. Vertegenwoordigd waren 292 aandeelenuitbrengende 46 stemmen. Het jaarverslag maakte melding van de tweeledig ongunstige om standigheden, waaronder dit jaar de Maatsch. werkte, zoo wat betreft de gedrukte handelstoestanden als ver schillende zeerampen,door de Maatsch. beloopen. Nimmer had de Maatsch. met zooveel tegenspoed te kampen als het afgeloopen boekjaar. De re kening sluit dan ook met een na- deelig saldo van f 386,405,02. Dinsdagnacht zgn op een stnk land onder Heemstede een paard en een veulen gestolen. Men is den da der nog niet op het spoor. Ik heb uitgebreide relatiën en ben op de hoogte zoowel van de geschiedenis als van 't vermogen der voornaamste personen, niet alleen hier in de stad maar zelfs in de provinciën. Tal van huwelijken zijn reeds door mijne be middeling gesloten. In afwachting UE.Dw. dienaar, S. Teleurgesteld wierp Schlitter ook dezen brief ter zijde, terwijl hij mompelde: ,,'t Zal ook wat geven. Misschien wel een my stificatie, of, nog erger, een afzetterij. Ik zal er me maar niet aan wagen. Nu nommer drie gelezen. Dat biljet bevatte 't volgende Mijnheer! Ik houd van 't romantische. De gewone manier van handelen is mij te prozaïsch, te plat. Zijt gij een man van moed, iemand die wat durft te wagen, begeef u dan Vrijdagavond ten zeven ure bij de groote Kerk. Kleeding: Een grijze flambard met breeden rand, grijze das en een vergeet-mij-nietje in 't knoopsgat. Ziet ge een dame met een zwarten sluier voor 't gelaat, vraag haar dan hoe laat 't is, en krijgt ge Als een staaltje van het drink- vermogen der Walchersehe boeren deelt men aan de H. Ct. mede, dat bij gelegenheid van het gaaischieten aan de Oranjezon, onder Vrouwe polder, op tweeden Pinksterdag door 14 man zijn gedronken 35 kan jene ver. Men had het in vorige jaren niet verder gebracht dan 25 kan met 15 man. Dinsdagnamiddag is aan het Nieuwe Hoofd in de Maas te Rotter dam te water geraakt een met twee paarden bespannen wagen, toebehoo- rende aan de gisthandelaars W. te Schiedam. De paarden zgn verdron ken. 1 i De buitengewoon lage prjjzen, die in sommige dorpen der gemeente Ooststellingwerf voor den boter wor den besteed, de vorige week slechts 577a, thans 67Ya cent per kilo, heb ben ten gevolge, dat er bijna geen boter is te bekomen. De landbouwers weigeren te verkoopen. Ten einde zich aan den mili tairen dienst te onttrekken, heeft zich te Vlissingen een milicien der infanterie den wijsvinger der rechter hand afgesneden. Hij wordt in het hospitaal verpleegd en zal, zoodra zgn toestand het veroorlooft, voor die moedwillige verminking voor een krijgsraad worden terechtgesteld. Volgens een telegram der Post uit Posen is Vrgdag gedurende een ten antwoord „Mijn horloge is niet opgewonden, mijnheer," dan hebt gij schrijfster dezes gevonden." Wees stipt op uwen tijd en ik geloof dat u de kennismaking niet zal be rouwen. f1. „Ik begrijp er niets van," bromde Schlitter, als nommer vier niet iets beters bevat, dan heb ik mijn geld in 't water geworpen. Maar, dan zweer ik ook plechtig, dat ik zulke zotternijen van mijn leven niet weer doe." Bij 't lezen van den vierden brief klaarde 't gezicht van onzen vriend op. 't Was 't biljet, door juffrouw Geertruida geschreven. „Dat zal beter gaan," zei Schlitter glim lachend. ,,'t Schijnt dat we hier met een dame te doen hebben, die de zaak ernstig opvat. De eerste jeugd voorbij, maar tooh ziet ze er nog knap en vlug uit. Nu, ik ben ook niet meer in mijne eerste jeugd. Die twee opera-biljetten bevallen me minder. Als 't eens een fopperij was en ik den ge- beelen avond daar voor spot zat? Maar dat geloof ik in dit geval toch niet. 't Kon echter wezendie vorige brieven hebben me wantrouwig gemaakt. Wacht, ik zal zorgen

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 1