Advertentiën. Artillerie-Vrijkorps. Kom en zie! Burgerkring Harmonie. Ernst en Scherts. eenip SCHILDERSKNECHTS, EINDERMEISJE. zindelijke DIENSTBODE. DIEXSTBODE. ontdekt. 12 getuigen a charge en 3 a décharge werden gehoord.De bekl. was dikwijls in tegenspraak met de getui gen, vooral met den vroegeren kapitein van de Oceanus, den heer Nicaise, die beweerde dat de bekl. aan hem bekend had, het telegram dadelijk te hebben gezien, doch hem ver zocht had, te willen zwijgen, met belofte van aanzienlijke voordeelen daar de rechtbank hem als]Belg toch niet kon noodzaken te komen. Na het hooren der getuigen, bracht de president der rechtbank, den bekl. verschillende verzwarende omstandigheden onder het oog. De beklaagde hield vol, dat er van zijn zijde volstrekt geen bedrog had plaats gehad, dat hij het telegram niet ge zien had daar hij dan nooit den vol genden dag het schip zou gaan as- sureeren, en indien hij bedrog had willen plegen, nooit het telegram bij de andere telegrammen gelaten had. In de Wijdag gehouden zitting heeft het openbaar ministerie de be schuldiging volgehouden en inzon derheid uit tal van omstandigheden trachten te bewijzen, dat beklaagde vóór het sluiten der verzekering kennis moet gehad hebben van het telegram van 13 Oct. waarin van het sluiten der verzekering kennis gegeven werd. conclusie wasschuldigverklaring van den beklaagde aan poging tot op lichting, en veroordeeling tot een cellulaire gevangenisstraf voor 1 jaar en f 1000 boete, of subsidiair 15 dagen cellulaire gevangenis. De verdediger nir. J. C. Reepmaker trachtte te betoogen, dat de beklaagde niet schuldig was aan het hem ten laste gelegde feit, daar hij hoofdza kelijk een andere uitlegging gevende van de omstandigheden, die waren aangevoerd als pleitende vóór de be kendheid vóór 14 Oct.niet het telegram van 1 Oct. Mocht echter al het feit bewezen worden, dan nog betwistte hij de strafbaarheid omdat een der elementen daarvoor manoeu vres frauduleuses" ontbreekt. Ter vermindering van de waarde, die aan de verklaringen van den meest be- zwarenden getuige, den gezagvoerder Nicaise, te hechten was, stond hij er bjjzonder bij stil, dat deze getuige en dê beklaagde doodvijanden waren. De uitspraak is bepaald op Vrijdag 29 Juni a. s., des ochtends 10 ure. Eindelijk komen eenige belang rijke berichten van het oorlogstoo- neel. De Russen zijn over den Donau. Onder de oogen van den Czaar zijn zij tegenover Braila, waar men zegt, dat 40.000 man bijeengetrokken wa ren, dén noordwestelijken hoek van de Dobroedsja binnengetrokken. pater: „Beste keer Wersten, van heden af heb ik vrijen toegang tot den gevangene en niemand is bevoegd binnen te treden, zoolang ik bij hem vertoef. Hier is 't eigen handig geschreven bevel des Konings, hier 't bevel van den president van de rechtbank en hier de vergunning van de commissie der gevangenis. He cipier wees de papieren af, zag den jongen priester vriendelijk aan en zei „Alsof ik u niet op uw woord zou ge- loovenAlsof ik misschien zou denken, dat iemand uit 't vrijheerlijk geslacht von K. een onwaarheid zou zeggen Neen, daarvoor kent men de familie von K. te goed in 't land van Westphalen. Maar de kandtee- kening van Z. M. Friedrich Wilhelm IV, ziet ge, die wil ik gaarne eens zien. Ik mocht hem reeds gaarne lijden, toen hij nog als Kroonprins met onzen geëerden heer president door deze provincie reisde. „Hij is een braaf heer." „Dat is hij, bevestigde de geestelijke met vonkelende oogen." De Turken hebben zich, naar het schijnt, nauwelijks tegen dien over gang verzet. De Donau-flotielje is geheel werkeloos gebleven en de be zetting van Manschin, dat trouwens als vesting weinig beteekent, had zich reeds voordat de Russen het be reikten, teruggetrokken. Alleen ongeregelde troepen maak ten het den Russen lastig. Onwaar schijnlijk is het niet, dat hun eerst een ernstige tegenstand bij de linie langs den spoorweg Kustendje naar Tschernawoda wacht. Het Turksche leger is niet sterk genoeg om de Dobroedsja te verdedigen. Nu zal ook spoedig beproefd wor den, over den Donau Bulgarije bin nen te trekken, hetgeen wel niet zoo gemakkelijk zal gaan. Een officeel bericht uit Plojesti von Zondag bevestigt, dat bij den overgang over den Donau hevig ge vochten is en dat de hoogten van Boedjak op den rechteroever bezet zijn. Het verlies der Russen bedraagt aan dooden 7 officieren en 41 solda ten, aan gewonden 2 officieren en 88 soldaten. De Czaar heeft de militairen be zocht, die in het gevecht bij het over trekken van den Donau gewond wer den. Tot ridder der orde van St. George 4e klasse benoemde hij den luitenant Elsner, van het 69 regi ment, die onder een moorddadig vuur het eerst den Turkschen oever betrad en aldaar gewond werd. De Russische stoomschepen Kon- stantiju en Wladimir hebhen weder een tocht in de Zwarte Zee gedaan het eerste aan de Anatolische, het laatste aan de Itumelische kust. De Konstantijn keerde te Sebastopel den 20, de Wladimir den 22 te Odessa terug. De laatste bracht een prijs, de Turksche brik Alslan Bachri mede; deze had 16 man aan boord en was 30 mijlen van Varna genomen. Een officieel telegram van de Kaukasusarmee van den 23 meldt, dat voor Kars voortdurend batterijen worden opgeworpen om de noorde lijke forten te bombardeeren. Zondag zijn op een akker te Mühlheim aan den Rijn coloradoke vers in alle ontwikkelingsperiodes gevonden. Het veld behoort aan een slachter die Amerikaansch spek ont vangt. Onmiddelijk is mededeeling ge schied aan het Ministerie van Land bouw. Volgens berichten uit Caïro is een samenzwering ontdekt tusschen Isma- ila en Port Said om door nitro-glyce- „Gij hebt Z. M. over den gevangene gesproken, nietwaar? O, ik dacht't dadelijk, toen ik heden vernam dat Z. M. zoolang met u gesproken heeft." De priester legde 't schrijven des Konings in de hand van den cipier en zei bedaard: „Kijk maar, daar staat de naamteekening." Daarna opende hij de deur en trad snel binnen. De priester had geen oogen voor 't ruime, vriendelijke, zonnige vertrek, dat in een tuin uitzag, ook niet voor de nette en doelmatige inrichting der kamer, maar enkel voor Andreas, dien hij daar aantrof.zonder ketenen. De gevangene keerde zich snel om, toen de deur geopend werd. Nauwelijks zag hij den geestelijke of hij vloog Daar hem toe, stortte eer deze 't verhinderen kon, voor diens voeten neer, omklemde zijne knieën, kuste zijn kleed en riep onder tranen uit: „Dank, duizendmaal dank, want gij zijt 't die deze genade van den Koning voor mij hebt weten te bewerken. (Wordt vervolgd.) rine de oevers van het Suez- kanaal te vernietigen. De Egyptische regee ring heeft dien ten gevolge een com missie benoemd om het kanaal te be waken. HELDERSCHE MOPPEN. Zou 't meer zoo gaan? Mevrouw: „Kaatje, nu spreekt ge er vooral niet over wat ik u in vertrouwen gezegd heb Kaatje: „Wees maarniet bang, mevrouw, alles wat u mij zegt gaat toch 't eene oor in en 't andere weder uit." Engelsche zonderling. Onlangs overleed een aanzienlijk grond bezitter te Essex. Hij had er lang gewoond en was als een groot zonderling in het ver huren van zijne vele huizen bekend. Zijne huurders moesten zich namelijk verbinden, geen kinderen te hebben, niet te rooken, geen vogels te houden en geen bloemen in potten of iets dergelijks voor de ramen te zetten. Was men jongman, of weduwe of oude vrijster, dan mocht men niet in het huwelijk treden zoo lang men in een zijner panden woonde. Burgerlijke Stand Helder. van 22 26 Juni 1877. ONDERTROUWD: K. Blom, schilder en J. S. M. Koeleman. A. Hesper, werktuigkundige en C. M. Dijker. GEHUWD: Geene. BEVALLENC. Kenninck geb. v. Hert D. N. Liedmeijer geb. Hollander Z. A. Gomes geb. v. Riel D. G. S. Rade geb. Ruiter Z. M. Joosten geb. Bijl D. H. Rijkers geb. Swart Z. A. M. v. Elburg geb. Huis in 't Veld Z. OVERLEDEN: G. Moret 70 j. H. Kager lm. G. Bakker 4. m. M. C. Sluisman 7 m. P. Roosendaal 6 w. T. Buis 9 m. L. v. d. Berg 26 j. H. E. Huiben 5j. W. M. Riemers 5 m. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Zoon, Mejuffrouw A. BUIJSBAKKER. Nieuwediep. 26 Juni 1877. Heden overleed plotseling, mijn innig geliefde Echtgenoote ANNA MARIA VEEN, in den ouderdom van 36 jaren, mij nalatende 6 kin deren, allen te jong om bet verlies eener goede moeder te beseffen. Heldee, 26 Juni 1877. J. W. KAMPER. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. Heden overleed onze jongste lieve ling P I E T E R slechts zes weken mogten wij ons in zijn bezit verheugen. Heldee, 24 Juni 1877. J. ROOSENDAAL. N. ROOSENDAAL geb. Vermeulen. Algemeene kennisgeving. Aan allen, die ons zoo liefderijk de behiilpzame hand hebben geboden, tijdens de ziekte en het overlijden mijner geliefde echtgenoote en onze lieve Moeder, betuigen wij onzen liar- telijken dank. J. BOERDIJK, en Kinderen. Voor de vele bewijzen van belang stelling, ondervonden van familie vrienden en buren hij ons 25-Jaïig Huwelijksfeest, betuigen wij langs dezen weg onzen welgemeenden dank. Heldee, 25 Juni 1877. H. van dee HERT. J. van dee HERT, geb. Edelenbosch. Vergadering der Leden op WOENS DAG 27 JUNI 1877, 's avonds 8 uur, in Musis Saceoi. HET BESTUUR. De Jongedochters-Vereeniging >Het Mosterdzaadje" maakt hekend, dat Dinsdag 26 Jnni, des avonds ten 7 uur, verkooping zal gehouden worden in het Evangelisatie-Lokaal, le Vroonstraat, van een aantal, door genoemde Vereeniging vervaardigde voorwerpen. Daar de opbrengst de Evangelisatie te goede komt, vleit zij zichdat daardoor de belangstelling van velen zal worden opgewekt. HET BESTUUR. HEDEN DINSDAGAVOND Gewone V e r g a tl e r i n g- in het bekende lokaal. Onderwerp: Rekening en Verantwoording. Gewone Maandelijksche Vergade ring op VRIJDAG 29 JUNI a. s. in het gewone lokaal. HET BESTUUR. Men verlangt in een Koffiehuis een eerlijke en zindelijke DIENSTBODE. Adres Berkhout Co. Wordt gevraagd: een knappe fatsoenlijke DIENSTBODE, voor f 2.00 per week. Adres Berkhout Co. Worden gevraagd: voor geruimen tijd werk. Adres K. DE VRIES Comp., Koningstraat, Helder. Gevraagd: een tegen 18 Cent per uur. Adres P. DUINKER, Weststraat. Men vraagt een fatsoenlijk Adres Berkhout Co, Gevraagd: een Adres Berkhout Co. Tegen 1 Augustus of vroeger, wordt gevraagd een fatsoenlijke DIENST BODE die met de Wasch kan omgaan en eenigszins met koken bekend. Loon f80.Adres Berkhout Co. Wed. P. de BRUIN, Breestraat, Helder, verlangt een zindelijke DIENSTBODE. Wordt gevraagd: voor een klein gezin te Amsterdam, een flinkeDienst- bode, niet beneden de 23 jaren, die 'goed haar werk vefsikat, en een goeden burgerpot kan koken. Wasch buiten 's huis. Loon 80 gulden 's jaars. Brieven franco onder letter D., aan den Boekh. J. C. de BÜISONJÉ, te den Helder. Wordt gevraagd: een fatsoenlijke Adres Berkhout Oo.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 2