KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN EEN SPOORWEGREIS \o. 463. Dinsdag 24 Juli 1877. Vijfde Jaargang. Oplaag 4000 Exemplaren. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERKHOUT Co., ADVERTENTIEN NIEU WSTIJDÏNGEN FEUILLETON. BIJ NACHT, 't Vliegend Blaadje. VOOR DEN Abonnement franco p. post 50 Ct. p.3 maanden Afzonderlijke nummers 1 Cent. te HELDER. Van 15 regels36 Centen, elke regel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRÏJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. Uren van vertrek en aankomst der Spoortreinen te Helder. ZOMERDIENST. VERTREK: 's morgens 6.00. h 9 35. *11.47. namidd. 1.15. 6.30. •Alleen Vrijd. en Zaterd. AANKOMST 's morgens 9.27. u 12.56. namidd. *3.47. 7 39. 10.58. Alleen Vrijd. en Zaterd HELDER, 24 Juli 1877. Op Dinsdag 31 Juli a. s., van des morgens 9 tot des namiddags 5 ure, zal in Tivoli de herstemming plaats hebben voor 5 leden van den wrHeenteraad. De keizer van Brazilië beeft van zijn voornemen om onze te bezoeken, afgezien. De admiraal De Lamara, behoorende tot het ge volg van Z. M.bezocht evenwel jl. Zaterdag de marine-inrichtingen te dezer plaatse. De schietclub «Willem Teil" zal binnen kort haar tweejarig bestaan feestelijk herdenken. Op 12 Augustus a. s. zal er in het fort »Dirks Ad miraal" een concours plaats hebben en op 14 Augustus zal de uitreiking van fraaie prijzen op plechtige wijze geschieden. Het muziekkorps der ar tillerie-schutterij zal een en ander opluisteren. Naar wij vernemen zal er ook voor niet-leden gelegenheid bestaan zich te doen introdneeeren. De kinderen van het algemeen naar het Engelsch. 3). Of hij deze woorden bijzonder luid uit sprak, of dat men ze duidelijker hoorde doordat het gedruisch en het wagengerommel een oogenblik verminderd was in de straat, weet ik niet, maar ik merkte op dat drie of vier voorbijgangers de hoofden nieuws gierig naar den ouden heer Miles en mij omwendden, terwijl wij daar aan de geopende winkeldeur stonden. Onder deze personen behoorde ook de Rus met den roodbruinen baard, die, nit de richting komende waar heen ik hem had zien gaan, nu weder den, weeshuis alhier, die. 11. Zaterdag een reisje naar Amsterdam gemaakt heb ben, zijn des avonds van daar terug gekeerd. Hoogst genoegelijk hebben zij den dag met het bezien van eenige merkwaardigheden en een lang bezoek aan Artis doorgebracht. De kinderen werden overal met de meeste belang stelling bejegend en meermalen uitte zich bewondering over die blozende knapen en meisjes, die in Amsterdam niet algemeen zijn. Het plan van dat reisje, dat zoo goed geslaagd is, danken zij twee edelen gevers uit deze gemeentede heer A. Leewens gaf voor hen f60.een ander, dieniet genoemd wil zijn, gaf f25.Moge die naam al onbekend blijven, de daad van heiden verdient openlijk vermelding en den dank van allen, in 't bijzonder van de jeugdige rei zigers, die zich dien dag zeker lang als een der genoegelijksten zullen herinneren. Naar wij vernemen heeft het in de vorige week op de Noorder Haaks vastgeraakte en alhier binnen gebrachte Noorsche fregat «Oregon" zeer weinig schade bekomen, zoodat de lading niet behoeft te worden ge lost. Bij gunstige gelegenheid ver trekt het schip naar zijne bestem ming (Bremen). Het st. «Prinses Amalia," van Batavia naar hier, is 21 Juli des ochtends Kaap Carboeira gepasseerd. Het st. «Madura," 5 Juni van Batavia vertrokken, is 21 Juli te Nieuwediep aangekomen. winkel voorbij stapte. Zonder twijfel een toeval niets dan een toeval. Ik wenkte een koetsier van een cab, die met verveling naar een vracht uitkeek, en liet mij naar mijn club brengen. Het was nog wel niet de tijd, dien ik voor de zamenkomst met mijne vrienden bepaald had, doch ik wilde liever een oogenblik op hen wachten, dan nog eerst weder naar mijns vaders woning in Harleystreet terugkeeren. De tweede oplage van het morgenblad was er juist afgegeven en men besprak met groote opge wondenheid een daarin voorkomend telegram, over den Amerikaanschen oorlog. Als ik mij wel herinner, zoo handelde het bericht over de eerste tegenspoeden, die M'Clellan hij zijnen veldtocht ontmoette. Daar ik zoo gelukkig was mij van een exemplaar van de Times te kunnen meester maken, zoo trachtte ik mij nu met lezen bezig te houden. Het was echter te vergeefs. Een koortsige onver schilligheid drnkte mij ter neder en in mijn geest dwaalden allerlei vreemdsoortige ge dachten rond, die mij vermoeiden. Hoezeer Het st. «Conrad," 9 Juni van hier vertrokken is 19 Juli te Batavia aangekomen. Het st, «Prins Hendrik," vanhier naar Batavia, is 22 Juli des avonds te Southampton aangekomen. Uit 's Ha ge wordt gemeld, dat Z. M. de koning in de tweede helft van de volgende maand in de resi dentie wordt verwacht. Zijn wij wel ingelicht, dan staat deze terugkomst in verhand met de openstelling van het Noordzee-kanaal, wanneer het ook voor diepgaande schepen bevaarbaar zal zjjn. Z. M. zou dan te IJmuiden komen en eenige eekepen onzer pant- servloot zouden uit zee voor Amster dam komen. Daarna zou Z. M. naar de Pyreneeën vertrekken. Door de Amsterdamsche kanaal maatschappij is aan den minister van binnenlandsche zaken medegedeeld dat op 1 Aug. e. k. waarschijnlijk de diepgang van 7.50 meter in het noordzeekanaal niet volkomen zal zijn bereikt. De hevige winden, die uit een voor het baggeren ongunstigen hoek waaien, zijn oorzaak dat de nog uit te diepen 100.000 kub. me ter niet gemakkelijk konden worden verkregen. Bij gunstige werkdagen kan tot 16.000 kub. meter worden gebaggerd, zoodat de voltooiing tot op 7.50 meter, slechts een kwestie van gunstig weder is. De persoon van S., een man van 60 jaren magazijnmeester aan de nieuwe havenwerken te Vlissingen, is gevlucht. Hoogst onzedelijke hande ik ook mijn best deed om mijne opmerk zaamheid aan de Reutcr'sche telegrammen te wijden, zoo warrelden de zwarte letters altijd voor mijne oogen en de belangrijkste berichten waren voor mij zonder zin. Ware ik op mijn leven af gevraagd geweest, wie over de Chickahominy of over de Jamesrivier getrokken was, of welke veldheer in den strijd een voordeel behaald had, zoo ware het mij niet mogelijk geweest een juist antwoord op deze vraag te geven. Onbe stemde beangstheid voor een onzichtbaar en onbekend gevaar, voor een zaak die te zeer tot de schaduwbeelden behoorde om er aan vast te kunnen houden, warrelde mij door het hoofd en het was mij lang niet aangenaam te moede bij de gedachte dat ik die reis in den nacht alleen moest doen. Die sombere gedachten verdwenen echter, zoodra ik den eersten druk eener vrienden hand voelde en het eerste geluid van een vertrouwelijke menschenstem vernam. Wij waren bij het diner zeer opgeruimd en ik geraakte in vuur bij de plagerijen, die mijne lingen, waaromtrent de politie reeds onderzoek deed en bewijzen in handen had, noopten hem, met achterlating van al zijn goed, met de noordezon te vertrekken. Te Domburg heeft een kiezer j bjj vergissing, in plaats van zijn stem- briefje, twee bankbiljetten in de stembus geworpen. Zij werden niet van onwaarde verklaard. Een tweejarig kind te Mijns- heerenland, dat met een mes in de hand gevallen is en daarbij boven het oog werd gewond, is aan de gevolgen der bekomen wonde overleden. Op een der treinen tusschen Rotterdam en den Haag, had Zaterdag namiddig een diefstal plaats. Een jongedoehter wist zich meester te maken van de portemonnaie van een Juffrouw die met haar in hetzelfde spoorrijtuig zat. Het feit werd ont dekt en de daderes bij aankomst te 's Hage gearresteerd en naar het politie-bureau op de Groenmarkt, overgebracht. In het Hbl. vestigt een kinder vriend de aandacht op het bocht, dat als kindersnoepgoed verkocht wordt; uit kalk, krijt, fijne steen, zwaars- path, vermiljoen, analin, roodaard en nog andere, dikwijls veel schadelijker bestanddeelen, wordt bijna uitsluitend dat goed vervaardigd, in den vorm van pijpen pepermunt, suikerboonen, erwtjes, enz. enz. De gezondheid der kleinen wordt op een gevaarlijke proef gezet door gewetenlooze fabri- vrienden tegen mij richtten. Ik bleef langer bij den wijn zitten dan ik mij wel voorge nomen had; er werd over oude tijden ge sproken en mijne vrienden zeiden, het zou hun verwonderen waar en wanneer wij elkander weder eens ontmoeten zonden. Toen ik eindelijk opsprong en op mijn horo- logie zag, bemerkte ik dat het al laat was, zoodat ik mij zeer zou moeten spoeden om nog bij tijds aan den trein te komen. Ik nam dus afscheid van mijne vrienden, die mij de hartelijkste wenschen voor mijn geluk nariepen hoe weinig dacht ik toen, dat ik nimmer meer hunnen vroolijken kring betreden zoude Een der bedienden van de club had een cab doen voorkomen en ik sprong er haastig in. Het schemerde al in de straten en de lantaarns waren reeds aangestoken. Bij het instappen van het rijtuig had ik opgemerkt dat eenige huizen verder een huurrijtuig met vier wielen stond en er een hoofd door het portiervenster uitkeek, doch in hetzelfde oogenblik, dat ik naar dien kant heenzag, zich terugtrok

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 1