Oorlogsberichten. Advertentiën. In de beruchte Boterstraat te Utrecht werd Vrijdagavond een ge huwde vrouw, kort na de terugkomst van haren man, die met een andere vrouw eenige dagen was gaan door brengen, dood in hare woning ge vonden. Het is geblekendat ver- worging de oorzaak van haren dood was. De man, die haar vroeger meer malen mishandelde, had ook nu weder een hevigen twist met haar gehad en zich daarna uit de woning ver wijderd om de hulp van zijne zuster in te roepen, aanwie hij verklaarde dat zijne vrouw plotseling ernstig onge steld was geworden. Hij is nog Zon dagavond laat door de politie in ar rest genomen. Bij 't schijfschieten der huzaren op de Geldersche heide te Breda, is Zondagochtend een brigadier, die te vroeg uit den observatie-post te voorschiju kwam, door een karabijn kogel in den buik getroffen. De on gelukkige is reeds aan de gevolgen overleden. Men meldt van Zondag uit Utrecht: In den afgeloopen nacht omstreeks 2 uur barstte hier een vreeselijke brand uit op den Vleutenschen weg in de molen de Kat, dezelfde waarin 11. Maaudag de eigenaar J. bij het smeren van de as verpletterd werd. De molen, die laag verzekerd was, is geheel uitgebrand. Ten 5 ure was men de vlammen meester, nadat 2 stoom- en een aantal gewone spuiten water gegeven hadden. Ongelukken zijn er niet te betreuren. De 3 daarin wonende huisgezin nen zijn gered. De dienstmaagd van den land bouwer Marks, te Zevenhuizen, vond Vrijdagmorgen in een rijtuig in de schuur een man met afgesneden hals. Zelfmoord of misdaad? Op het boerenerf van G. M. Flapper, te Loënga, zijn 26 stuks rundvee, verdacht van longziekte, af gemaakt. In drie maanden tijds had zich in die plaats geen geval van longziekte voorgedaan. Het stoomschip »Eton"vande Paeific-maatschappij is den 15n Juli op 70 mijlen ten noorden van Val- paraiso vergaan, waarbij een honderd tal personen zijn omgekomen. In de Harz ontstond gedurende een schietwedstrijd een zwaar on- weder. Een bliksemstraal doodde vier der aanwezigen, waaronder tweeling broeders. Alles hadden beide broeders bedwang scheen te houden, zijne rol, om mij de rampvolle gevolgen mijner misdaden voor oogen te honden, had afgespeeld. Doch verre van dat, was ik gedoemd het te volgen naar huis, waar feesten en brasserijen de kroon spanden, naar de soiree van Estelle. Welk een contrast tnsschen hier en het ellendige verblijf, dat ik zoo even verlaten hadBlijde aangezichten schate rende stemmen en vroolijke gestalten vlogen voorbij mijne oogen of klonken mij in de ooren, terwijl herinneringen aan ellende, behoefte en dood mij in den boezem woelden. Ja, zoo was het. Mijn hart en geweten deden hunne macht gelden om mij te be schuldigen en alles voor mij te vergallen; doch mijn wil was op een ander wezen overgegaan, tegelijk met de macht om diens bevelen te gehoorzamen. Bittere ontroering verteerde mijne ziel, zonder door het weinige vermaak dat het deelnemen aan het kwaad verzegeld, verzacht te worden. Estelle Lemartinc was een van die raad selachtige wezens, die de bijzondere inrich ting der Parijsche gezelschapskringen te zamen doorleefd: gelijk geboren, gelijk geconfirmeerd, bij denzelfden meester in de leer geweest, in één compagnie den dienspliclit vervuld en den oorlog tegen Frankrijk mede gemaakt en nu, op bun 35en geboor tedag, stierven zij gelijk door een bliksemstraal. De schepen, die in westelijk Australië de guano gaan innemen hebben volgens de laatste tijdingen een reeks van rampspoeden, onder vonden tengevolge der verdwijning van twee eilanden, de Barker-eilau- den en hunne bewoners. Kapitein Fisher, van Tasmanië had van het gouvernement van weste lijk Australië het "recht gekocht guano te nemen op twee eilanden nabij de kust, op de kaart gemerkt met den naam Barkereilanden. Fis her zond in April 3 schepen der waarts met werklieden en het noo- dige materieel om guano in te ne men doch toen die schepen ter plaatse kwamen, waren de eilanden verdwenen en alleen de eindelooze zee zag men in de rondte. Hoe en wanneer had de volkomen verdwij ning plaats gehad? Zulks is tot hier toe een geheim. Een half uur van Hamburg verwijderd, ligt het laboratorium van den heer C. Berkholz. Woensdag hoorde men in de stad een hevigen slag, en bij onderzoek bleek dat het laboratorium geheel in de lucht gevlo gen was. De eigenaar stond juist bij de deur van het laboratorium en zijne drie kinderen speelden in den omtrek. Alle vier kwamen om 't leven en bovendien nog twee personen, die in 't gebouw werkzaam waren. Andere personen in de nabijheid kwamen er geheel ongedeerd af. Londen, 11 Aug. Reuter ontvangt het volgende telegram uit Sehumla van heden2000 Russen hebben Vaillak nabij Osman-bazar aangeval len doch werden afgeslagen. De Russen rukken tusschen Rasgrad en Sehumla voorwaarts. Konstantinopel, 11 Aug. Officieel wordt gemeld, dat de MoUtenegrijnen Donderdag opnieuw Kolechine heb- aangevallen, doch door levendigen tegenstand werden teruggeworpen. In een brief uit Petersburg wordt gemeld, dat 48,000 man versterkings troepen reeds per spoor naar het oorlogstooneel onderweh zijn. Over tien dagen zal de garde volgen, na- even overvloedig oplevert als hunne karak ters moeielijk te begrijpen zijn. Zij was levendig, zonder wuft, vroolijk zonder ver strooid te zijn. Ofschoon haar huis onop houdelijk door de beruchtste verkwisters van beiderlei kunne bezocht werd, kleefde er niet de minste smet op haren naam. Zij stond het spel voor, zonder het zelf uit te oefenen, en bemoeide zich gaarne met aller lei soort van intrigues, steeds zorgende dat zij er ongedeerd en zonder dat er iets op haar te zeggen viel, afkwam. Jong, schoon en weduwe dus hare eigene meesteres kon zelfs haar bitterste vijand niets anders van haar zeggen, dan dat zij een volmaakte coquette was. Muziek en dans hielden de gasten bezig. Cornet, Coquin en de anderen zaten aan een écarté tafel, die door een scherm van het overige gedeelte der kamer afgescheiden was, te spelen. Mijn evenbeeld voerde mij achter die scherm, van waar wij het spel aanzagen, zonder door de anderen bemerkt te worden. Spoedig daarop kwam Estelle uit een groep dansers op de speeltafel aan- melijk 8000 mau cavalerie eu 56,000 man voetvolk. In het geheel zullen 250 kanonnen naar het oorlogstooneel gezonden worden. De landweer 185,000 man sterk, zal de garnizoens plaatsen betrekken. Alleen uitgelezen jegementen zullen naar Bulgarije gaan. In de omstreken van Peters burg zijn vele tenten opgeslagen. HELDERSCHE MOPPEN. Te Berliju verwelkomde een zeer onder nemend, neeringgraag koopman een zijner kenissen, ook een koopman, op de beurs inet de volgende vriendelijke woorden: „Wel, beste E., hoe gaat 't? Het zal u zeker aangenaam zijn te hooren, dat ik we der in de gelegenheid ben geweest een hoogst gunstig antwoord te kunnen geven op een vraag betreffende uwe handelszaken." „Zeker, mijn waarde heer K., ik ben u daar voor zeer erkentelijk. Wat hebt gij toch eigenlijk van mij gezegd „Ik heb ge zegd, dat gij een zeer goed gezeten koop man zijt, die over een zeer belangrijk ver mogen heeft te beschikken, dat gij een zaak hebt, die ongetwijfeld een der meest lucra tieve in Berlijn is; in't kort, dat gij in veel beter omstandigheden verkeert dan men ge woonlijk meent." Hoe dankbaar ben ik u daarvoor, geachte heer K., en ik kan u verzekeren, dat gij de volle waarheid hebt gezegd. Mag ik van u weten door wien u die vraag gedaan werd?" „Wel zeker het was door een zetter van de belas tingen." Een boer, die te huis gebleven was uit de kerk, hoorde van zijn vrouw dat degeeste- lijke hem vermaand had, bij alle tegen spoeden steeds zoo geduldig te zijn als Job. „Ja vrouw," antwoordde hij„dat wil ik voortaan ook trachten te doen." „Goddank/1 zei de vrouw," dan durf ik het u wel zeggen. Men heeftdezen nacht het nieuw gemaakte vat bessenwijn gestolen." „Wat? den bessenwijn? dat zal de duivel". Bedaar man en denk aan Jobs geduld. „Ja dat geloof ik! Job heeft in zijn geheele leven gèen vat met zulken héérlijken bessen* wijn bezeten." Burgerlijke Stand Helder. Vau 10 14 Aug. 1877. ONDERTROUWD: W. Yelthuijzen, smid en Y. Abbenes. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: M. W. Krul geb. Jacobs, D. A. Kooij, D. G. Driessen geb. v. d. Linden, D. A. Denneman geb. Bakker, Z. C. J. Heeman geb. Dienst, Z. M. But geb. Eeijerabend, D. D. Bakker geb. Govers, D. £G. Stegers geb. Prins. D. G. v. Dok geb. Veldman, Z. N. Vermeulen geb. de Ridder, D. M. J. Willemse geb. Thomasse, Z. H. M; Vermeulen geb. v. Straten, D. H.. M. Zaal geb. Makelaar, Z, M. E. Ringeling geb. Dienst, Z. OVERLEDEN: E. Rieuwers geb. de Wit, 35 j. T. Kramer, 42 j. G. Hoensön, 40 j. H, Pols, 38 j. T. Boersma, 10 m. T. Smit, 7 m. D. Dekker, 32 j..R. v. d. Zee, 18 m. A. de Ring, 5 w. huppelenom een dëf spelers aan te spreken. „Ha!" riep zij uit met een glimlach, welks bekoorlijkheid zich aan geheel hare slanke gestalte scheen mede te Reelen, „ha mijn waarde Tkedoorsedert wanneer zijt 'gij uit Londen teruggekeerd Haar waarde Theodoor,! „Zijt gij boven in den St. Paulustoren geweest Hebt gij Grisi gehoord, of is hare stem door den Engelschen nevel bedorven Hebt gij een nieuwe cabriolet medege bracht? Doch ik heb het vergeten," ging, zij voort, terwijl zij een gemelijke beweging met haar hoofd, maakte „ik ben in lang niet over u tevreden gij hebt uwe mousta- ches laten wegscheren en gij weet het, ik kon ze niet genoeg bewonderen." „Volkomen waar! doch mijne inschikke lijkheid voor uwen smaak, heeft mij bij, twee' gelegenheden mijne vrijheid gekost. Men heeft mij tweemaal voor een Londen- schen zwendelaar aangezien. (Wordt vervolgd.) 25-Jarige Echtvereeniging van l JOHANNES BAPTIST BOSCH en MARIA ZUTT. Helder, 15 Aug. 1877. Namens hunne dankbare kinderen. Algemeene kennisgeving. 40-Jarige Eclitvereeniging van onze beminde Ouders CORNELIS DIENAAR en ANTJE KOOIJ. Heldek, 17 Aug. 1877. Namens kinderen, behuwd- en klein-kinderen. Algemeene kennisgeving. Tot onze groote blijdschap mocht j door Gods goedheid onze geliefde Vader en Behuwdvader P. I>EK- 1 HER heden zijn 83n Geboortedag vieren. De laatste 46 jaren deze plaats niet verlaten hebbende doeh nu een andere woonplaats hebbende, zal zijn aandenken en j deze dag nog met vreugde door ons allen herdacht worden. Helder, 14 Aug. 1877. Uit naam zijner kinderen en hehuwdkinderen, C. SMIT. NEELJE DEKKER. O ndertrouwd ARIE BOON, van den Helder, en GEERTRUIDA JACOBA LINDELOO. Amsterdam, 12 Aug. 1877. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een welgeschapen Dochter, M. BUT, geb. FEIJRRA- BEND. Nieüwediep, 10 Aug. 1877. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen voor een wel geschapen Zoon, H. M. MAKELAAR, geliefde Echtgenoote van P. ZAAL. Helder, 12 Aug. 1877. Bevallen van een Zoon, G. VELDMAN, geliefde Echtgenoote van J. van DOK. Nieüwediep, 11 Aug. 1877: Bevallen van een Dochter, G. PRINS, geliefde Echtgenoote van E. STEEGERS. Nieüwediep, 12 Aug. 1877. Heden overleed, na een geduldig doch smartelijk lijden van bijna 3 weken, mijn hartelijk geliefde Echt genoot TJIPKE KRAMER, in den ouderdom van 42Vj jaar, mij nala tende 3 jeugdige kinderen, te jong om het verlies van hunnen braven Vader te kunnen beseffen. Zwaar treft ons deze slag, doch wij hopen te berusten in den wi] van Hem, wiens doen wijsheid en liefde is. Helder, 10 Augustus 1877. Wed. T. KRAMER, geb. Couvert. Mede namens zijn diepbedroefde moeder en verdere familie.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 2