KLEINE COURANT HELDER. N1EUWEDIEP EN OMSTREKEN No. 470. Vrijdag 17 Augustus 1877. Vijfde Jaargang. i Oplaag 4000 Exemplaren. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERKHOUT Co., ADVERTENTIEN Kalender der Week. N I EW STI.! DIN GEIN' FEUILLETON. EEN LASTIGE KAMERAAD. 't Vliegend Blaadje VOOR DEN Abonnement franco p. post 50 Ct. p.3 maanden. Afzonderlijke nummers 1 Cent. te HELDER. Van 15 regels25 Centen, eikeregel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór XO ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. AUGU8TÜS. Zondag 19 Opgang der Zon 4 u. 11 m. Ondergang 7 n. 15 m. Maandag 20 Dinsdag 21 Woensdag 22 Donderdag 23 Volle Maan. I Tofale Maansverduistering. 1 Vrijdag 24 Zaterdag 25 HELDER, 17 Aug. 1877. Begunstigd door heerlijk weder, kwamen de leden en genpodig4?n van de schietclub Willem Teil" jl. Dinsdagavond in den tuin van Tivcji bijeen, 't Gezelschap was vrij talrijk. Bij de intrede werd 't oog aangenaam verrast door den aanblikdien de schitterend verlichte tuin opleverde. Van tijd tot tijd liet zich 't muziek korps der Art.-Schutterij hooren. Met niet weinig belangstelling werd een kegelpartij door dames gadege slagen. Bij 't afsteken van 't vuur werk maakte vooral de verliohting door bengaalsch vuur tusschen de boomen een prachtig effect. Hier mede was 't eerste gedeelte van 't feest geëindigd. De aanwezigen be gaven zieh in de zaal. Daar werd men verrast door een prachtige deco ratie, op 't tooneel aangebracht. De prijzen waren daar tentoongesteld. Met toepasselijke aanspraken reikte de president aan de overwinnaars in den wedstrijd de behaalde prijzen over en bracht bij die gelegenheid naar het Frausch. i). Nu begon men van alle kanten den rei ziger met vragen te bestormen, tot dat hij, beide banden voor zijne ooren houdende, uitriep „Stilte! voor gij mij doof maakt. Gij zult alles bij tijds weten. Ik ben van plan eenige haastige aauteekeningen voor bet publiek in orde te brengen en ik bleoof n. bet zal een belangrijk werk zjjn. Daar ik gastvrij door verscheidene voorname parti culieren ontvangen beu, zal ik in staat zijn, een buitengewoon onderhoudende lectuur ovèr de zwakke zijde der dames te leveren, vermengd met eenige satires op deondeug- hulde aan hen, wier belangstelling zich had geopenbaard door 't inzen den van voorwerpen, die als prijs konden dienen. De dames Oosten rijk, Polak, Giltjes en Venningkol, die de overwinning in 't kegelspel hadden behaaldontvingen hare prijzen van den secretaris, den heer Polak, waarbij deze een kort en ge past woord sprak. Ook de overwinnaars in den schiet wedstrijd op da vrije baan, de heeren Breebaart, Hosbach en Aberson, met geweer, en Meijer, Hosbach en met de pistoolontvingen de geldsommen, respectievelijk door hen gewonnen. Na de komische voordracht, dooi den heer Hosbach gehouden, wijdde men zich aan het bal, dat geanimeerd genoeg was, om niet spoedig te ein digen. Toont 't gezelschap Willem Teil" voortdurend zulk een krachtig leven, dan mogen wij voorspellen dat het steeds in bloei zal toenemen Omtrent den naam der vrouw, eu de betrekking tot deu man, beiden Zondagmorgen alhier opgevischt, is ons nog niets met zekerheid bekend de berichten daaromtrent loopen nog zoozeer uiteen, dat we er vooralsnog liever niets van mededeelen. Door de ijverige nasporingen der politie is het gelukt den dader te ontdekken van den diefstal van p. m. 50 kilo koper, uit de fabriek van den heer Bosch Reitz alhier. De persoon, genaamd S. K., had zich in den nacht den en de onwellevendheid der mannen. Ik zal een duidelijk verslag van den tegen- woordigen toestand en de vooruitzichten van bet koningrijk geven; want ik heb langer dan een half uur met den voornaamsten secretaris van den minister van Binnen- landsche Zaken in het Engelsch geredeneerd. Aan een table 'd höte hoorde ik echter anecdotes betreifeude bet bof en stelde bijzonder veel moeite in bet werk om bij verscheidene letterkundigen geïntroduceerd te worden. Om kort te gaan, mijn werk zal een onschatbaar gedenkschrift zijn van iedere bijzonderheid die met bet Britsebe rijk in verband staat, en ik denk het den .titel te geven van „Van lieten zich een dozijn gretige stemmen hooren. „Veertig dagen in Londen." Op dat oogenblik bemerkte Estelle ons. Zij ging op mijn tweede ik toe, waarbij baar gelaat meer blijdschap te kennen gaf, dan zij aan Tbeodoor bewezen bad. Zij gaf bet den naam van dierbare Albert, met een vuur, voor het oog veel grooter, dan van Zaterdag op Zondag jl. door in klimming toegang verschaft tot de bergplaats van metalen. Vroeger werkzaam aan deze fabriek, schijnt hem de bergplaats nauwkeurig be kend te zijn geweest. Genoemde per soon staat zeer ongunstig bekend en is ook reeds vroeger voor zoo danig feit met de justitie in aanra king geweest. Den 1 Sept. zal van het kol. werfdepot te Hardewijk per spoortrein over Utrecht en 's Hage naar hier vertrekken een det. suppletietroe pen, sterk 150 man, benevens 10 onderofficieren, om dienzelfden dag aan boord te gaan van bet via Suez naar Java vertrekkend st. «Prinses Amalia." Het st. «Holland," van Batavia naar hier, is 14 Aug. des namiddags van Aden vertrokken. Het st. «Voorwaarts", van Batavia naar hier, is 14 Aug. des ochtends Aden gepasseerd. Het st. «Koning der Nederlanden," van hier naar Batavia, vertrok in den nacht van 14 op 15 Aug. van Sout- hampton. Het st. «Prins van Oranje," van Batavia naar hier, is jl. Donderdag ochtend alhier de haven binnen- gëloopen. Te Ymuiden heeft gisteren aan boord van de sleepboot «Nelly" een droevig ongeluk plaats gehad. De eerste machiuist is tusschen de ma chine geraakt en verpletterd. toen zij den anderen als haar waarden Tbe odoor begroette. Zij leide hare band op zijnen schouder, betuigde baren dank voor bet cadeau en verried in alles bare liefde; doch te midden van al deze betuigingen ging zij weg, om met mijn mededinger te walsen. „Gij bier! riep Cornet uit, terwijl hij haastig omzag en mijnen plaatsvervanger ecnen gramstorigen blik toewierp." „Ja, en waarom niet," zeide mijne stem op bedaarden toon. „Had ik niet gezegd te zullen komen?" „Kom, laat ons dit gedrang ontwijken en ik zal u zeggen waarom gij niet hier behoordet te zijn", was bet antwoord, toen wij bij de verlaten écartétafeï zaten. „Folarte!" zoo hervatte hij, „gij zijtniet bij uw verstand. Ja! bet is nog erger met u; ik durf niet zeggen hoeveel erger. Ik weet alles en zal spreken, ofschoon ik daarin de laatste van allen moest zijn. Ik ben een speler van beroep. Ik héb menigeen in den grond geholpen, wiens lijk een uur daarna uit de seine opgevischt werd. Ik heb door Ymuiden, 14 Augustus. Het schip «Providentia Arend," kapt- Mathiesenvan Prederikstad naar Amsterdam, heeft tegen het Znider- hoofd gestooten en is vol water bin nen de sluis gekomen. Maandag 20 Augustus a. s. zal voor het Gerechtshof te Amsterdam terecht staan Frans Leder, konstabel (onder-adjudant) bij de Nederl. Ma rine, beschuldigd van aan boord van het st. Prins van Oranje in het Suez-kanaalden fuselier Wursch te hebben doodgeslagentenge volge van een twist bij het kaart spel over 3 centen. Beschuldigde heeft tot verdediger gekozen Mr. J. Kappeyne van de Ooppello, advocaat te Amsterdam. Woensdag heeft het gerechtshof te 's Hage uitspraak gedaan in de zaak van Pieter Bol, oud 57 jaren, timmermansknecht, geboren te Delft en wonende te Alkemade, een zeer gevaarlijk persoon, die eerst ter zee gevaren heeft en gedurende eenige jaren in Oost-Indië is werkzaam ge weest daarna in het huwelijk trad en acht kinderen kreeg. Steeds had de vronw echter onaangename beje geningen van baar man te verduren, die baar ten slotte arm achterliet; hij begon een zwervend leven. In 1865 maakte hij te Charlois kennis met een vrouw, met wie hij te Rot terdam ging leven. In de Raamstraat aldaar zette hij een zuurhuis of tap perij op en trachtte daardoor in beider fijne streken gewonnen of den armen gek den laatsten franc uit den zak gehaald. Ik beb uitgeteerde vrouwen gezien, die bijna krankzinnig de voeten barer echtgenooten omklemden, om bun een enkelen franc af te smeken van bet geld, dat nog in hunne beurzen klonk en hetwelk ik wist, dat door de roulette of de dobbelsteeneu weldra bet mijne zou wordendoeh, ging bij voort, nooit te voren zag ik een schouwspel als dat, welk door uw gedrag veroorzaakt is. Een moeder in de gevangenis, een neef en diens bedrogene zuster, de een door honger bijna tot een geraamte gemaakt, de andere op sterven, misschien reeds dood, en gij, de oorzaak van al die al die ellende, bier in bet luidruchtige gezelschap bezig met aan de schoonheid uwe buide te bewijzen en bare gunsten met de vrijheid van uwe moeder en met het brood van uwen neef te koopen. Gij zoekt hier uwen hartstocht voor die vrouw te voldoen ten koste van al dat gevoel, dat ons tot mensch verheft voor een vrouw, die bare liefde richt naar de lengte der beurzen van hare minnaars

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 1