KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN No. 485. Dinsdag 9 Octoher 1877. Vijfde Jaargang. Oplaag 4000 Exemplaren. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. ;n MEUWSTIJDINGEN Vliegend Blaadje. VOOR DEN Abonnement franco p. post 50 Ct. p.3 maanden. Afzonderlijke nummers 1 Cent. Uitgevers BERKHOUT Co., tc HELDE R. ADVERTENTIEN Van 15 regels35 Centeneikeregel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. Ten gerieve van de i j '•VjBP bewoners aan den HELDER, zijn thans lok exemplaren van ons blad a 1 Ct. Verkrijgbaar bij Mêj. Wed. MULDER, Breestraat No. 287. DT. Alsmede bij den Heer H. A. STA- DERMANN, Langestraat C"Y05. HELDER, 9 Oct. 1877. 1 De afloop van den schietwedstrijd, E. Zondag door bet Art.-Vrijkorps al- lier gehoudenwaaraan ook door Ie verschillende wapens, hier in gar- LiCliizoen, werd deelgenomen, is als volgt: O p. 200 Pas. Ie Prijs: P. J. van Liii, 2e; J. H. de (ileijer, 3e: D. "Vroon van Hoolwerff, 4e: fV". H. Dagelet, 5e: J. Braebaart Jr., 6e: M. Meerens; 7e: C. Kroon, 8eW. H. Schoof, 9e: J. Korporaal, 10e: R. W. Böse, lleG. M. de Jongh. eOp 100 Pas. le Prijs: J. de la Eontaine. 2ef D. J. Bart, 3e: B. R. G. Bourieius, 4e S. Schel- jinger, 5e C. Munnik. Rozenprijs J. de la Pontaine. Yrije baan op geweer. I le Prijs: B. R. G. Bourieius, 2e:B. W. löse, 3e: K. Kikkert. Vrije baan op Pistool, le Prijs: J. H. de Meijer, 2e: P. J. fjupgcns, 3e: J. Korporaal. De Rozenprijs, bestaande' in twee Porte- Elèurs van kristal, is aangeboden door de ya/ereeniging „Vaderland en Oranje." Heden avond zullen de prijzen in Musis Sacrum aan de overwinnaars borden uitgereikt. FEUILLETON. De stem des bloeds. 0). VI. [j ,,'k Zal gek zijn," zeide doctor Lancet- Jarius, een pas ontvangen brief van den jkadsheer Q. op de tafel werpende, „dien wseekhartigen advocaat een levensgeschie- ienis op te disschen van Albert, dien hij thans zijn zoon noemt. Had hij, even als k en een ander, den kwaden jongen bij ach aan huis genomen, dan had hij mijne nlichtingen niet noodig gehad. Dat die [rootelui de kinderen aan vreemde borsten aten zuigen, kan er nog even door, omdat le papieren moedertjes anders misschien ailleloos zouden worden; doch om ze een taar dozijn jaren te verloochenen en er dan log een levensgeschiedenis van te vragen, iat is wel een wat al te groote satire op de mderlijke teederheid. Ik moet den snaak ivenwel eenige woorden terugschrijven; anders jaagt hij mij misschien nog op brief- root oonajle 9.- Zaterdagavond is door kerk voogden der Herv. gemeente alhier aanbesteed, het weder opmetselen der muren en onder dak brengen van de onlangs afgebrande Westerkerk; daar voor waren ingekomen 8 inschrijvings biljetten, als van de heerenGebrs. Bomhofff 13150, P. Duinker f 12990, W. de Jong Jr. f 12470, P. Spruit f11850, Gebrs. Klein f 11648, Peeters Steijaart f 11560, Gebrs. Korfï f 11440, P. Verhey f11148, allen alhier. Aan den minsten inschrijver is bet werk gegund. -t— Het Jongelings-Collegie »Nut en Genoegen" gaf Zondag 11. zijne eerste voorstelling in dit seizoen; de zaal was flink bezet en 't spel liet niets te wenschen overde rollen waren flink bestudeerdvooral de hoofdrollen, waarin we in Willem den echten Amsterdamschen Jongen" herkenden. Zijn vriend Vroom, die niet de gemakkelijkste rol had, gaf soms nog wel eens een zwak punt bloot. In »De Buren" weten wij niet wiens spel het volmaaktste was allen kweten zich om strijd van hunne taak; 't publiek gaf dan ook door luide bijvalsbetuigingen zijn oprecht gevoelen te kennen. Jammer echter dat de pausen tusscben de bedrijven wat lang waren, 't Bal was zeer geanimeerd en sloot dezen voorwaar genoegelijken avond. Het st. Celebes," is den 6 Oct. te Port-Said aangekomen en heeft den kosten-. Schrijven wij dus Mijnheer Albert is thans gelogeerd bij de familie Poluk, zoo ik hoor voor acht guldcu per week, waarlijk een niet al te loyale tegemoetkoming, indien hij ten minste nog zoo groot van eten is, als toen hij onder mijne administratie stond. Van zijn gedrag, van zijn verstand, van zijne manieren en van dien heele rompslomp meer, waaraan de wereld doorgaans een veel te groote waarde hecht, kan ik u niets anders zeggen, dan dat een vriend van mij hem voor zeer knap houdt, en dat hij druk aan het vrijen is met een aange nomen dochter van mr. Poluk, zonder n nog te kunnen verzekeren of de kogel al door de kerk is. Hiermede meeneude aan uw verlangen voldaan te hebben, TJw Dienaar LANCETTARIUS. Nog voor dat de heer Q. dezen brief ont vangen had, stond zijn besluit vast, om zich als de vader van Albert en Martha bekend te maken; want, in weerwil van den blik volgenden ochtend de reis naar bier voortgezet. Blijkens een bij het Depart. van Marine ontvangen telgegram, is bet schroefstoomschip Macassar, onder bevel van den lt. t. z. der 1 kl. J. C. Commijs, in den voormiddag van den 6 dezer van Aden vertrokken. Aan boord is alles wel. H. K. H. prinses Marianne heeft aan de commisie voor de oprichting van een gesticht voor oude visschers op Urk doen toekomen de som f 100. Naar bet Hbl. verneemt is de leening van den Anna Paulowna Polder, rentende 4'/j en uitgegeven tegen 100 pet., meer dan vijfmaal volteekend. Zaterdag is het Engelsch st. vNuphar, van Croonstad, de haven van Ymuiden binnenkomende, tegen een zandbak aangeloopen, waarvan de bakboordsboeg werd ingedrukt, zoo dat een groot gat boven de waterlijn ontstond. De bak is gezonkende op varenden zijn door vletterlieden gered. De Concordia, kapt. K. H. Pott, uit Oude-Pekela; is op reis van Nieu- wediep naar Riga een prooi der gol ven geworden. De bemanning is omgekomen. In den nacht tusscben Vrijdag en Zaterdag is de matroos John. Clark, van de Engelsche stoomboot der verachting, dien het monsteroog der wereld reeds op hem gevestigd scheen te houden, in weerwil van de gemakkelijkheid, waar mede hij het geheim van zijn vaderschap voor deze kinderen zou kunnen verbergen, in weerwil der glansrijkste vooruitzichten, die, door zijn voorgenomen gedrag, formeel den bodem werden ingeslagen, sprak de stem zoo lnide, die er uit den rooden stroom opsteeg, wiens begin en einde het hart is, zoo krachtig en zoo duidelijk, dat hij er de woorden in herkende van een geliefkoosd dichter IJdlen, die uw bloed vergeet, Door zoo driest gevoel bezeten Zegt het, schaamt gij u te heeten, Wat natuur u worden deed? Toen echter de betrekking hem bekend werd, die er misschien door hun gemeen schappelijk lottusscben zijne kinderen ontstaan was, snelde hij, met verachting van wereld en vrienden, op de rappe vleu gelen der onderliefde, naar ons nederig landstadje, om aan Albert en Martha eenen vader te geven en hunne steeds grooter wordende neiging van een blinddoek te ontslaan, die hen tot dnsverre, zoo hulpeloos Harold", liggende in de Maas nabij de Maaslaan, te Rotterdam, over boord gevallen en. niettegenstaande de aan gewende pogingen tot redding ver dronken. De verongelukte was 28 ja ren oud en woonachtig te Sbields, waar hij een vrouw en twee kinderen nalaat. Twee heeren wandelden onlangs in de Warmoesstraat te Amsterdam. Een hunner, iemand versierd met een prachtige doekspeld, werd tot zijn schrik eenklaps hartstochtelijk om helsd door een juffrouw, die daarna verklaarde dat zij zich bad vergist en heenging. Het kostbare dassieraad bleek later ook te zijn verdwenen. De politie, met het geval in kennis gesteld, vond in korten tijd het das sieraad bij een opkooper, en de daderes, die natuurlijk de jonge dame was die in de Warmoesstraat den bestolene had omhelsd. Vrijdag-morgen is te Schellui- nen een arbeidersvrouw dood bij de wieg van haar kind gevonden. Toen de buren in het buis kwamen, brand de het vuur nog goed, terwijl het kind in de wieg zat te spelen. Men schrijft uit Hoogezand, 5 Oetober. Naar men verneemtbeeft jl. Woensdag te Sappemeer een afschu welijk voorval plaats bad. Een scheep- trekker P., kwam 's avond thuis, waar zijn vrouw hem met eten wachtte. liet rondtasten in den stikdoukeren nacht der onbegrijpelijkheid. Zoo zoet echter de broedernaam is, wanneer een dengzame zuster dien uitspreekt, zoo aangenaam de broedermin eener zuster is, wanneer deze zich uit in gehechtheid en opoffering, zoo verpletterend was het voor deze twee ge liefden, uit den zaligen droom gerukt te worden, die hun meer belooft, dan de ont dekking, dat zij één vader hadden. „Nu begrijp ik het," zeide Albert, „waarom mijne liefde tot Martha niet volmaakt kon zijn, en het denkbeeld eener echtvereeniging onmogelijk maakte; door ons stroomt hetzelfde bloeddat zich luide verzette tegen eene nauwere betrekking, dan die van stille vriendschap en hartstoehtelooze liefde." „Nu begrijp ik het," zeide Martha, waarom 'de nabijheid van Albert mij slechts kalmte gaf, zonder mijn hart in die hevige bot singen te brengen, waarvan men spreekt bij de liefde, die door aandrift ontstaat. O, mij dunkt, ik hield ook te veel van hem, om mijne genegenheid alleen toe te schrijven aan symphatie der zinnen, deze invloed kon misschien krachtiger maar zeke

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 1