KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN !\o. 487. Dinsdag 16 October 1877. Vijfde Jaargang. Oplaag 4000 Exemplaren. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. ADVERTENTIEN pacht, Oorlogsberichten. eken itjesj, aval- reide .49. 't Vliegend Blaadje. VOOR DEN Lbonnement francop. post 50 Ct. p.3 maanden.l Afzonderlijke nummers 1 Cent. Uitgevers BERKHOUT Co., te HELDE It. Van 15 regels25 Centeneikeregel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiëu moeteu uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. 3ve: jacln Ten gerieve van de bewoners aan den 4 HELDER, zijn thans IRZ3o>£ exemplaren van ons blad a 1 Ct. erlcrijgbaar bij den Heer H. A. STA- fERMANN, Langestraat C 105. Alsmede bij Mej. Wed. MULDER, (reestraat No. 287. tte. b ieP'NIE UWSTT.TDING EN HELDER, 16 Oct. 1877. Van een erf, tusschen de le 'roonstraat en Vlamingstraat, beeft jen gisterenavond tusschen 9 en 10 ur een stuk wascbgoed gestolen. Ieder wachtte zich dus. De Eerw. heer W. Schock, Ivangelist alhier, maakte Zondag jl. in de leden zijner gemeente bekend, ftt hij voor de op hem uitgebrachte proeping naar Urk had bedankt. !e gemeente zong hem daarna met lijdschap toe Psalm 134 3. Z.M. heeft benoemd tot Notaris hier, den heer P. S. Hordijk, Cand. 'otaris te Purmerende. H61Ï De voorstelling, Zondagavond AMoor .Liefde tot Kunst" in Tivoli igeven, bewees duideljjkdat dit htlize zeischap zijn roem van vroeger «gen nog niet heeft overleefd. Het ijspel Doris Knoopenschaar" hield i belangstellende aandacht van de ij talrijk aanwezigen van 't begin t 't einde gaande. Kweten alle «Iers zich loffelijk van hun taak, 't bijzonder maken we melding in Doris en Beeldokdie hunne spectieve rollen ten volle begrepen idden niet alleen, maar de karakters meer- trouw weergaven. Met opoffering van vele kos- u is de heer Hoolwerff er in ge- Eagd Madlle Agar met byhebbend zeischap voor een enkele voorstel- ïg te engageeren. Wanneer we is het talrijk publiek herrinneren, t ten vorigen jare bij de destijds soliedf®even T00rstelling aanwezig was, in twijfelen we ook thans niet aan n goede opkomst. Een krachtige zwaai!un Tan kunstminnend publiek een kan 't den heer Hoolwerff moge maken van tijd tot tijd iets buiten- woons aan Helders ingezetenen te Irschaffen. 't Nederlandsche fregatschip avakapt. J. Rotgans, op reis n Batavia naar Nederland, is vergaan AI ook11 voori ordei aer oj. De geheele bemanning heeft haar graf in de golven gevonden. Het st. .Celebes," is 13 Oct. 's ochtends te Napels aangekomen en 's namiddags van daar naar Nieu- wediep vertrokken. Het st. .Voorwaarts," vanhier naar Batavia, kwam te Southampton den 14 Oct. 's avonds. Gisterenuamiddag is tusschen Wijk aan Zee en Ymuiden gestrand de sleepboot Archimedes, kapt. A. Blinkhof; de bemanuing is door de reddingboot aan wal gebracht. Naar men ons verzekert, is de boot in den afgeloopen nacht stuk geslagen. Zaterdagmorgen te acht uur is de uitgaande stoomboot Ego, bestemd naar Shields, op het IJ, bij Amster dam, tegen de kleine Tolhuisboot aangevaren. Het bootje bekwam een belangrijk lek en stoomde naar het Tolhuis, waar het buiten dienst werd gesteld. Door den schok werd een der opvarenden van een steenkolen- schuit, die achter het bootje was vastgemaakt, over boord geworpen. Hij verdronk. Het vertrek van de Ego werd door de politie eerst toegestaan, nadat de gezagvoerder cautie had gesteld. Zaterdag werd op de werf der Nederlandsehe stoombootmaatschappij te Fijenoord de kiel gelegd van Zr. Ms. sohroefschip 4 klasse Padang, bestemd voor den dienst inNed.-Indië. Naar het Aardrijksk. Wkb. verneemt, heeft het hoofdcomitté te 's Gravenhage voor den ontworpen tocht naar Nova-Zembla f 22,000 a 23,000 bijeengebracht. De bijdragen door »de Tijd" verzameld, voor den hongersnood op Aruba, zijn heden reeds geklommen tot f 5480,48. - De geroutineerde dievegge, die zich, naar wij indertijd berichtten, voor eenigen tijd te Rotterdam zeer behendig wist meester te maken van 16 gouden kettingen en vier gouden ringen, is Vrijdag te 's Hage aange houden, deels nog in het bezit van het gestolene, dat anderdeels in de bank van leening was verpand. Bij het excerceeren der veldar tillerie te Deventer, is een der man schappen van het paard gevallende wielen van een stuk geschat gingen over een zijner schouders. In deernis waardig'en toestand werd hij naar de infirmerie gebracht. Op den trein van Beilen naar Meppel verloor een beschonken man zijn pet. Hij sprong die na, terwijl de trein in vollen gaug wasde arbeiders, gezonden om hem te gaan zoeken, vonden hem ongedeerd op den weg liggen. Te Haarlem heeft de bat van een winkelier een bankbiljet van veertig gulden opgegeten, dat deze op da secretaire had laten liggen terwijl hij geld wisselde. De Arnh. Ct. beveelt deze kat bijzonder aan in de bescherming van de dames, die te 's Hage een asyl voor dieren heb ben gesticht, want het komt haar voor dat zij groot gevaar loopt, dat haar door haar baas den nek worde omge draaid. De hardlooper Bertacuni, bijge naamd het paard-mensch, is Zondag in het gasthuis te 's Hage overleden aan de gevolgen van een koude, die hij na den snellen loop jl. Dinsdag in het Malie veld gevat had. Zaterdagmorgen had aan het station van den Luik-Limburgschen spoorweg te Achel een droevig onge val plaats. Een arbeider, zich na het aanhaken van wagens te laat van de rails verwijderende, geraakte onder den trein, die hem beide beenen en een arm van het lichaam scheidde. De ongelukkige overleed eenige oogenblikken na het gebeurde. Hij laat een vrouw met acht jonge kin deren na. De Mémorial de la Loire deelt een heldendaad mee, die den grootsten lof verdient. Langs den spoorweg, buiten de kom der gemeente Rive- de-Gier, bestaan twee overwegen op •ngeveer 50 meters afstand van el kander. Des nachts worden zij slechts door een enkelen wachter bewaakt en daar langs deze overwegen een zeer drukke passage heerscht en er gestadig treinen voorbij rijde», moet de waker zich gedurig van de eene barrière naar de andere begeven, wat niet zonder gevaar is. In den nacht van 2 op 3 Oct. werd de dienst verricht door J. Plattier. Deze beambte was op zijnen post, toen hjj het vuur van esn locomotief zag naderen; haastig sloot hjj de barrière van den eersten overweg en spoedde zich vervolgens naar de tweede, doch de trein was te nabij; hij werd door de locomotief geraaakt en neergeworpen. Toen hij na een kortstondig# bedwelming tot zichzelven kwam, werd de ongeluk kige gewaar dat zijn linkerarm afge reden was. Hij stond op en sleepte zich met moeite tot aan zijn woning; doch daar gekomenherinnert hij zich, dat hij op zijn post niet afge lost is. Zotuier aarzelen wikkelt hij den stomp van zijnen afgerukteu arm in eenige doeken en keert tot zijne wachtplaats terug. Intusschen zag een voorbijganger de overblijfsels yan een menschenarm in een bloedplas liggen. De stationschef ging onder zooken en vond in het wachthuisje Plattier, kalm maaar sprakeloos. Op de vragen van zijnen chef antwoordde hij door hem een verschrikkelijke wond te laten zien. Hij was het slachtoffer, maar de dienst had niet geleden. Tot dusver is de uitslag van 300 verkiezingen, op 14 Oct. jl. in Frankrijk gehouden, bekend, welke zich verdeelen als volgt 197 republiekeinen, waarvan 130 van de 363 republiekeinsche leden der vorige kamer. Conservatieven 99, waarvan 64 van de 158 der vorige kamer. In vier districten moet een herstemming plaats hebben. De re publiekeinen verliezen 27 zetels, de conservatieven 13. Van het oorlogstooneel in Europa komen van alle kanten berichten van aanhoudend slecht weder en daardoor veroorzaakte onbeschrijfelijke ellende. Aan de Lom en in den Schipka- pas rusten de wapenen. Wel verre, dat generaal Goerko, zooals aange kondigd was, naar Sofia marcheert, is de weg tusschen die stad en Plevna geheel in handen der Turken. Een derde convooi is ongehinderd tePlevna aangekomen, zoodat het plande Turken daar uit te hongeren, dat te Bukarest aan Totleben wordt toege schreven, zelfs indien het den Russen gelukte allen verderen toevoer af te snijden, eerst na verloop van maanden met goed gevolg zou kunnen worden bekroond. De Daily News verneemt uitWeenen, dat de Kroonprins verklaard zou hebben, dat zijn leger onmogelijk in Bulgarije kan overwinteren, indien

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 1