Advertentiën. Bauver, algemeen bekend door zijne vlugheid en voorkomendheid, ver moord was. Weldra had het zich bevestigd. De man was den vorigen dag op zijn gewonen tijd de stad in gegaan, om brieven met geld te be zorgen, en sinds dat oogenblik ver mist, waarna men in den vroegen ochtend in een druk bezochte straat zijn tasch had gevonden. Benige uren later was alles reeds ontdekt. In den voormiddag, omstreeks tien ure, kwam namelijk in een huis aan de Ring- strasse de eigenaar het een en ander nazien en vond daar in den kelder onder een hoop asch het lijk van den vermisten persoon, met een zware wond aan het achterhoofd en een houw over het gelaat. De verdenking viel terstond op den zilversmid Gebhardt, die in dat pand een win kel en woonkamer had. Bij onderzoek vond men op zijn bed, aan zijne kleeren en overal in de voorkamer, alsook van daar langs den gangmuur tot aan den kelder sporen van bloed. Natuurlijk werd hij terstond gearres teerd. Toen hij daarop zou worden weggevoerd, verzocht hij zijn laarzen te mogen aantrekken. Dit werd hem toegestaan en van die gelegenheid maakte hij gebruik om snel een glas te grjjpen, hetwelk op tafel stond en dat hij in een enkelen teug ledigde. Nauwelijks had hij dit gedaan of hij viel neder en eeuige oogen- blikken later had hij den geest ge geven. Of hij dat sterkwerkend vergif toevallig, dan met voordacht in ge- ïeedheid had, zal vermoedelijk altoos wel een raadsel blijven. Bij de huiszoeking vond men een som van f700 in den haard verborgen. Te Luik is de heer D. veroor deeld tot het betalen van 2500 fr. en een jaarlijksehe rente van 450 fr. aan een kind, dat door de onvoor zichtigheid van het zoontje van den hr. D. gekwetst werd met een kinder geweer waarop hij percussies deed ontploffen: een stukje van het hulsel trof het oog van het kind, dat er bij stond, en wel zoo, dat het verloren ging^ De Russische politie heeft reeds een paar malen een recht eenvoudig middel aangewend om gevaarlijke misdadigers, buiten gevaar voor haar- zelve, in hare netten te vangen, en wel door valsch brandalarm. Onlangs is zij met dezen list zeer goed ge slaagd bij de gevangenneming van een moordenaar te St Petersburg en nu dezer dagen bij de arrestatie van een valschen munter in Odessa. Bij de ontdekking van den hoofdschul dige was de politie slecht te pas ge komen, daar zij door diens tegenweer een paar man had verloren. Nu bleef nog overig een tweeden valsche mun ter, die voorgaf bewaarder van de registratie te zijn en Kassichin te heeten, gevangen te nemen. Door ondervinding omzichtiger geworden, greep men de zaak thans sluwer aan, en den 13en Maart, 's morgens om 5 uur, verborg de politie zich in het huis, waar Kassichin zich ophield. Op hun bevel begon de conciërge nu zoo luide mogelijk te schreeuwen: Brand, brand! red u!" Kassichin sprong verschrikt van zijn bed en haastte zich de deur uit, doch nauwe lijks had hij deze bereikt óf men had hem in zijne macht. Slechts aan dezen gelukkig geslaagden list is te dan ken dat de arrestatie zonder bloed vergieten is geschied, want bij Kas sichin vond men een revolver en op zijne kamer een scherpe dolk en een grooten werpkogel. Onlangs werd gemeld, dat eenige stukken van een vrouwenlichaam op een kamer in zeker kosthuis der straat Poliveau te Parijs gevonden waren. Het voorloopig onderzoek leidde tot de onderstelling, dat een weetgierig student ze uit een hospi taal had meegenomen, in 't belang van zijne studie nauwkeurig naspo ringen leverden echter grond tot het vermoeden dat hier aan een misdaad te denken viel en dat het bedoelde lichaam moest zijn van zekere melk verkoopster Gillet, in den ochtend van den 23sten Maart uit hare wo ning verdwenen. De vrouw van een rijtuigverhuur der, Grand genaamd, heeft, zoo wordt thans gemeld, de overblijfselen her kend aan een fontenel op een der armen, welke zij dikwijls behandeld hadaan een litteeken aan den lin ker duim en eindelijk aan de lappen en kleederen, waarin de verschil lende stukken gewikkeld waren. Ben wisselaar, met de zaken van vrouw Gillet bekend, heeft belangrijke mede- deelingen gedaan omtrent haar ver mogen, op 20,000 fr. geschat, ofschoon niet meer dan 250 fr. ten harent ge vonden zijn. Dat de ongelukkige niet in hare woning vermoord is, schijnt vast te staan. Zekere Arlot een touwslager, die met haar intie- men omgang hield, is voorloopig in hechtenis genomen. In 1867 werden in Parijs voor voedsel geslacht 2152 paarden, ezels en muildierenin 1877 zijn geslacht 10008 paarden, 558 ezels en 53 muildieren, waarvan het vleesch ge- gereed gemaakt, verwarmd, een bed gespreid en de arme Sara er opgelegd. De oude dienstmeid zette haastig thee en gaf ze den ongelukkige te drinken, die geen andere woorden uitte dan: „vervloekt en verstoo- ten De drie zagen elkander zwijgend aan en daar zij wel wisteu dat hun meester eenige keeren het huis van den jood had bezocht, kwamen zij op het denkbeeld, hetwelk bij Sara's vader was ontstaan. Zij beloofden elkander toch wederzijds het geval geheim te houden en Sara niet te verraden. Hetgeen de arts voorspeld had, ontstond, bespoedigd door hetgeen het meisje het laatst had on dervonden, met alle kracht; de zenuwkoorts brak bij haar uit en dreigde het leven van het jonge wezen uit te blusschen. Den volgenden avond kwam eeu boer in het kasteel en verlangde Iwan te spreken. Toen deze den man in een kamer had ge bracht, haalde hij een mes te voorschijn en tornde zijn pelsmuts los; hij had er een brief voor Iwan in verborgen het was de bode van Dewbinsky. Iwan brak den brief open, nam het briefje voor Auka er uit, liet den bode onthalen en schreef dade lijk een antwoord aan zijn meester; het was kort en belangrijk: „Mijnheer de Graaf! „Wees op uw hoede. Er zijn drie hon derd dukaten op uw hoofd gezet. Ik zal persoonlijk den brief aan de vorstin Anka overhandigen. De kozakken zijn met graaf Seniawitsch, dien zij in het huis van Levi gevangen namen, en met een tuiniersknecht, van wien zij beweerden dat hij u, mijnheer de graaf, in uwe vlucht behulpzaam was geweest, van hier vertrokken', waar schijnlijk naar Warschau; Sara is door haar vader verstooten en des nachts uit het huis gejaagd. Zij is doodelijk ziek en ligt hier in het kasteel. Niemand weet iets van haar verblijf; wat moeten wij doen? Uw onderdanige Iwan. Dat briefje werd weder in de pelsmuts van den boer genaaid en deze verwijderde zich even onopgemerkt als hij gekomen was. middeld verkocht werd voor f0.50 per kilo. In het op Celebes gelegen Go- rontalo ziet het er nog allertreurigst nit. Blijkens zeer vertrouwbare par ticuliere berichten zegt het »Bat. Hand." heerscht daar felle hon gersnood onder eene bevolking van f 60,000 zielen. Ben der grootste kolenmijnen bij Bux in Bohemen staat in brand op twaalf plaatsen woedt het vuur met groote hevigheid. Men begroot het verlies reeds op 70,000 ton steen kolen en aan blusschen valt niet te denken. Aan het bloedvergieten in Thes- salië is gelukkig vooreerst een einde gekomen. Door bemiddeling van En geland hebben de opgestane Grieken met hunne Turksche bestrijders een wapenstilstand gesloten. Na den stoom de telegraafna de telegraaf de telephoon; na den telephoon de phonograafna den phonograaf de aerophoon! Deze nieuwste uitvinding van den Ameri kaan Edison is te Parijs aangekomen en wordt onderzocht. Het is eeu stoommachine, die de stem op 8 kilo meters afstands overbrengt. Gij spreekt in de stoomstraal; een vriend, die te voren gewaarschuwd is, vangt uw woorden 2 mijlen verder precies op en antwoordt u door hetzelfde mid del. De heer Edison, de uitvinder, is niet meester over zich zelf. Hij is de «eigendom" van een telegraaf- maatschappij, die hem te Nieuw-York in een prachtig hotel doet logeren, hem op rijken voet doet leven en hem zeer ruim bezoldigt, ten einde het monopolie van zijn ontdekking te hebben en te behouden. De maat schappij heeft echter in de onmid dellijke omgeving van Edison man nen, die hem geen oogenblik verlaten noch aan tafel, noch op de wande ling, noch in laboratorium, nergens zoodat die ongelukkige, erger dan een boosdoener behandeld, geen sekonde aan zijn éigen zaken kan denken, zonder dat een zijner gedienstige geesten hem vraagtMijnheer Edison waar denkt u over?" HELDERSCHE MOPPEN. Ter terechtzittiig vroeg een rechter aan een getuige, alvorens hem den eed te laten doen„Zweert gij de waarheid, de geheele waarheid, niets dan de waarheid te zullen zeggen -De getuige, met overtuiging „Ja, mijnheer de presidentvoor 't eerst in mijn leven. ÏEN GOEDE SPECULATIE. Wijnkooper: „Wel? Wat moet dat met al die leege flesschen?" BediendeIk kom van de part van meneer Linders, die sints jaren wijn van u heeft, en daar u de leege flesschen voor een dub beltje het stuk terugneemt, stuurt hij een honderd of vijf, waarvoor u me vijftig gul den moet geven. Wijnkooper (bleek vau verontwaardiging) „Watde leege flesschen zal ik betalen waarin de wijn is geweest, dien hij sedert vier jareu gedronken en nooit betaald heeft Burg-erlijke Stand Helder. Van 19 tot 23 April 1878. ONDERTROUWD: P. W. Dijkman, kon stabel en J. Hellegers. J. A. Peters, zeeman en D. Been. GEHUWD: Geene. BEVALLENG. Selderbeek geb. Heijden- rijk Z. T. de Jong geb. de Waard Z. J. C. Rietvelt ge.b. Leewens Z. M. A. Beurs geb. Beijers D. A. E. Brons- dijk geb. Vroom Z, D. Tol geb. Zwart Z. OVERLEDENL. Wiering 3 j. W. J. Kok 24 j. A. H. P. Gans 57 j. - C. Wessel geb. Herberg 73 j. A. de Wolf 19 j. G. Gepken 27 j. P. Plens geb. Sulks 65 j. J. de Wijn 3 j. Ondertrouwd J. W. DIJKMAN en J. M. HELLEGERS. Helder, 19 April 1878. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd JOHANNES ALBERTUS PETERS en DIEWERTJE BEEN. Helder, 19 April 1878. Algemeene kennisgeving. Receptie 28 April 1878. Getrouwd LOUIS GERARD MARCUS, van Amsterdam, en DEBORA GEERTRUIDA GRAAT, van den Helder, die tevens hunnen oprechten dank betuigen voor de vele en hartelijke bewijzen van belangstelling, hij hun huwelijk ondervonden. Helder, 16 April 1878. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Zoon, C. KWIST, geb. de Bruijn, Amsterdam, 21 April 1878. Eenige en algemeene kennisgeving Heden ontvingen wij de smartelijk: tijding, dat mijn brave Echtgenoot er onze Vader J. H. STRONCK, 2e Ma chinist bij de Marine, aan boord var het Wachtschip te Batavia, den 11 Maart is overleden, in den ouder dom van 46 jaar. De Allerhoogste zij mij met mijn: 7 hulpbehoevende kinderen nabij ei schenke mij troost in dezen zwarer slag. Helder, 19 April 1878. Wed. N. J. STRONK, geb. Spekkem -1 Heden overleed, na een korte on gesteldheid, onze waarde moeder ei behuwdmoeder PIETJE AKKERGA ZULKS, Weduwe LAMMERT BAAS in den ouderdom van 65 jaar. Helder, 22 April 1878. Namens broeders, zusters en verdere familie, J. FLENS. Op heden overleed mijn geliefds Echtgenoote AGNETTA HENRIJ- ETTA PAULINA GANS, in der ouderdom van 57 jaren. Helder, den 20sten April 1878. Mede uit naam van hare Zusters en Broeders, F. P. B. C. CHAPPUIJSI. Heden overleed zacht en kalm, n( een ziekte van slechts 7 weken, onzt eenigste beminde zoon ABRAHAD! de WOLF, in den ouderdom van IS jaar en 4 maanden, diep betreurc door zijn Vader, Moeder, Zuster er verdere Familie. Wij hopen echte: in Gods wijzen wil te berusten. Helder, 20 April 1878. Uit aller naam, H. de WOLF. H. de WOLF, geb. Schoen. P. de WOLF. Algemeene kennisgeving.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 2