KLEINE COURANT HELDER, NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN No. 552. Vrijdag 31 Mei 1878. Zesde Jaargang. abonnement Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERKHOUT Co., ADVERTENTIËN Kalender der Week. NïËU WSTÏ JDXNUEN feuilleton. VERSTuOTEN. Vliegend VOOR DEN per 3 maanden binnen de gemeente 35 Ct. franco per post 60 te HELDER. Van 18 regels35 Centeneikeregel meer 5 Centengrootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. JUiSfï, Zomermaand, 30 dagen. Zondag 2 Opgang der Zon 3 u. 41 ra. Ondergang 8 u. Hm. Maandag 3 Dinsdag 4 Woensdag 5 Donderdag 6 Vrijdag 7 Israël. Pinksterfeest. Zaterdag 8 Eerste Kwartier. HELDER, 31 Mei 1878. De uitslag der jl. Dinsdag ge houden herstemming ter verkiezing van een lid voor den gemeenteraad alhier (reeds bij strooibiljetten door ons bekend gemaakt), is als volgt Geldig uitgebrachte stemmen 424. Uitgebracht op de heeren M. J. Manheim 163, H. Janzen Ez. 153, J. Spanjaard 108. Alzoo gekozen tot lid van den, Raad dei' gemeente Helder, de heer M. j. Manheim. Blijkens een bij het Departe ment van Marine ontvangen telegram, is de oefeningsdivisie, onder bevel van den kapitein ter zee W. K. Van Gennep, den 2 leB dezer, vanCuragao naar St. Domingo vertrokken. Aan boord der schepen was alles wel. ■>#-; Het st. Prins van Oranje, van! Batavia naar hier, is 28 Mei 'a mor gens te Napels aangekomen en 's middags vertrokken. Ben Poolscke geschiedenis- 15). XII. „Is hij ook een minnaar van je ppotie Lron. Maar de vlam des toorns, die nu uit (ara's oogen schoot, toen zij zeide„Hij ras is mijn bruidegom, hij zal het wreken lat ge mij hier 'gevangen houdt!" bracht ar ook Aron op de gedachte, dat het ver- aoeden van Baruch Levi verkeerd was ge roest en verklaarde hem, waarom het voor- enomen verraad aan Dewbinsky niet uitge- berd was geworden. Ben kort «ogenblik was voor hem vol-' oende om over den toestand na te denken n hpt verheugde hem, dat. ,hij opkden.graaf leniawitseh door den bewusten wissel der- rijze in zijn macht had, dat hij voor diens Blijkens heden uit Penang ontvangen telegram zullen alle passa giers ingescheept geweest op de stoomboot Voorwaarts, benevens de geheele equipage van dat stoomschip, de reis voorzetten met de Madura, die daartoe zeer spoedig uit Batavia naar Penang zal vertrekken. Er is door de Directie der Stoom vaartmaatschappij Nederland geseind om telegraphische opgave der namen van de Passagiers 1ste klasse, welke namen terstond na ontvangst zijn gepubliceerd. Volgens bij de maatschappij Nederland" ontvangen telegram van kapitein Aukes, is het bergen van schip en lading van het op strand gezette stoomschip Voorwaarts" uitbesteed voor 371/, pet. der waarde van hetgeen geborgen zal worden. De gezagvoerder en de equipage zijn te Penang. In de afgeloopen week zijn van Texel vijfduizend lammeren naar ver schillende markten gezonden. Men berekent, dat daarvoor door de vee houders f 60 a f 70.000 ontvangen is. De verzending in deze week zal waarschijnlijk nog grooter zijn. De man, die op de spöorwëg- lijn HelderHaarlem uit een wagen is gesprongen, terwijl de trein in volle vaart was, is zwaar gewond naar Schagen gebracht en Dinsdag ochtend overleden. Hij was matroos en verkeerde, naar men verzekert, in wraak niet behoefde te vrcezen. „Gezangen?" hernam hij, terwijl hij zijn gezicht in eeD .afschuwelijken plooi wrong; „gevangen? Ben ik niet de gevangene? Gevangen door de bekoorlijkheden der schoone Sara?" „Ik wil en .zal nooit je vrouw worden," antwoordde Sara. „Vrouw? wie heeft vrouw gezegd?" spotte Aron. „het meisje van den graaf neem ik niet tot vrouw, maar mijne liefste zult ge worden, schoone Sara. Sara zag op haar gezicht was purper rood van schaamte en a&err. „Weg van mij,, elfandigedie. mij met list en bedrog hierheen hebt gelokt!" „Ik bemin u," riep Aron, snelde op haar top, omvatte haar met zijn lange armen en drukte zijn leelijken mond op haar rozenlippen. Zij stiet hem met geweldige krachtsin spanning van zich en schreeuwde„Ik ben een vervloekte, ik hen een verstootene ik ben hulpeloos, maar hoed .je, ecrlooze, ik zal mijn leven duur verkoopenBij deze beschonken toestand. Hij sprong uit den wagen, om zijn pet terug te halen, die uit het portier was ge vallen. De trein sleepte hem een eind mede. Algemeen gelooft men te Leeu warden, dat de levenslange tuchthuis straf van Jut niet van langen duur zal zijn. De beruchte moordenaar toch is zeer ernstig ongesteld, zoodat ieder oogenblik zijn einde wordt verwacht?. Vijf uit het huis van verbete ring te Alkmaar ontvluchte jongens zijn Zondag jl. door den gemeente veldwachter G. van Schinkel, ge arresteerd en den volgenden dag te Velzen in het Huis teruggebracht. Ook te Amsterdam bestaat weder het voornemen een melkinrichting tot stand te brengen, die goedkoop en onder streng toezicht zal trachten den ingezetenen melk te verschaffen. De Haagsche politie heeft een grappenmaker gearresteerddie de japonnen der dames, welke de winkel- nitstallingen stonden te bekijken, aan elkander speldde en daardoor vaak tot de potsierlijkste tooneelen-aanleiding gaf. Een jonge dame, die ook de dupe werd van de annexatie-manie van den delinquent (een welgekleed heer) scheurde haar kleedje als 't ware aau flarden. Door den heer J. H. Meijer, gezagvoerder van het stoomschip »Castor," zijn op het Y proeven ge- woorden greep zij een op de tafel staand glas en wierp het tegen den pp haar indrin genden Aron, maar trof in stede van hem een spiegel, zoodat hij in duizend scherven brak. Deze energie had Aron niet verwacht de losbarsting van Sara's toorn maakte op zijn lafhartig karakter zulk een indruk, dat hij verbleekte en haar niet meer durfde naderen. Zijne haren rezen te berge, .zijne oogen traden uit hunne kassen, hij beefde aan al zijn leden, en poogde zoo haastig moge lijk uit de kamer te komen. Hij zag dat Sara bijna krankzinnig was van woede. Eindelijk bereikte hij de geheime deur drukte op den knop er van en stormde er uit. „Rebekka! Kebekkariep hij met krij- schende stem in den gang. De huishoudster snelde toe. „Wat is er wat wilt ge? „Sara is razend geworden ga naar boven en zoek haar tot bedaren te bren gen. „Ik zal voor dat beetje geld geen krank - nomen met een toestel om uit de hand vuurpijlen met reddinglijn af te schieten. De proeven voldeden ten volje; met de vuurpijlen werden 130 meter lijn uitgeworpen. Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden krijgt, bij gelegenheid van zijn huwelijk, van de kinderen der Zondagsscholen te 's Hage, een praehtigen bijbel ten geschenke. Woensdagochtend is teAmsterdam in de Vest een schuitje omgeslagen, waarin zich vijf personen bevonden, met het ongelukkig gevolg dat een hunner verdronk. Dit ongeluk wordt hieraan toegeschreven, dat een der jongelieden aan het hobbelen ging en uit de schuit wilde springen, hétgeen door een ander werd tegenge houden, waardoor beiden hun even wicht verloren en over boord gingen; doordien toen de drie anderen hun makkers wilden helpen kreeg het schuitje te veel overwicht en sloeg om. Hij die verdronken is, had juist dien dag de prijs van f20.000 uit de Staats-Loteri) getrokken. Een apotheker te Londen is door den rechter betrokken wegens het verkoopen van een arsenikhoudeud violetpoeder, aan het gebruik waar van de dood van een zuigeling wordt toegeschreven, Een nader onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat door dit poeder kortelings niet minder dan dertien kinderen het leven ver lóren hebben. zinnige bedienen en bewaken!" zei sluw berekend Rebekka. „Ik geef je vijf gulden meer." „Twintig is niet te.veel,zei Rebekka inet vaste stemik waag mijn leven bij een krankzinnige. Gij geeft me een m'aan- delijksche toelage van twintig gulden of ik ga naar het hospitaal en laat het meisje halen." „God wat schreeuwt ge, vrouwnaar het hospitaal Niemand mag weten, dat zij hier is, ga naar boven, ga ik geef je twintig gulden." „Goed!" zei Rebekka; nu zijn we het eens." Zij ijlde naar boven. „Gerechte God! nu zal zij al de, glazen en spiegels stuk .slaan lamenteerde Aron. Rebekka rukte de deur van het spiegel kabinet open. Sara's,oogen, van.de koorts en het Weenen rood, ontmoetten de binnen tredende huishoudster en een kort oogen blik was haar voldoende om in te .zien, dat zij van die vrouw weinig hulp verwachten kon.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 1