Burgerlijke Stand Helder. 50-Jarip Echtvenpg Advertentiën. 96sten Verjaardag T. BLANK, M J. DALMEIJER. G. G. OOSTENDORP L. WILLEMSEN. Te Quebee hebben een duizend tal werklieden den arbeid gestaakt. Er ontstonden wanordelijkheden en een meelpakhuis werd leeggeplunderd. De troepen en de politie hebben met groote moeite de bende uiteengejaagd. Van de muitelingen is één gedood, Tan de soldaten zijn eenigen gekwetst. Een zonderling geval meldt de Oesterr. Advocaten-Ztg.Een zekere P. wilde tegen iemand een proces voeren en droeg aan een procureur op, de noodigen stappen daarvoor te doen. Deze maakte daarmede weinig haast en P., wien de zaak te lang duurde, ging naar een anderen pro cureur, om ook hem met de zaak te belasten. Deze legde meer ijver aan den dag, de klacht werd aanstonds ingediend en de termijn bepaald. Inmiddels had echter ook de trage procureur zijn plicht gedaan en zijnerzijds de klacht ingediend, voor welker behandeling een tweede termijn werd bepaald. De gedaagde meende, daar de beide dagvaardingen dezelfde zaak betroffen, dat de behandeling der zaak, na aanvankelijk reeds te zijn vastgesteld, later was uitgesteld. Hij verscheen daarom slechts op d» tweede termijn en won toen zijn proces. Maar groot was zijn verbazing en zijn schrik, toen hem van het eerste proces een vonnis werd be- teekend, waarin hij bij verstek ver oordeeld werdhij was dus voor dezelfde zaak veroordeeld en vrijge sproken. De schouwburg te Plymouth is Vrijdag kort voor middernacht afge brand. Erger dan de ramp die den schouwburg te Plymouth trof, is de brand van een schouwburgtent te Ahmednugger (Engelsch Iudië.) Gedurende de voorstelling hoorde men het geroep brand en bij kevigen wind stond het uit hout en zeildoek bestaande gebouw in een oogwenk in volle vlam. Mannen vrouwen en kin deren trachtten als om strijd den uitgang te bereiken, terwijl brandende stukken hout en doek op hen vielen en hunne kleederen in brand staken. Engelsche officieren en eenige in landers trachtten met eigen levensge vaar de orde eenigermate te herstellen. Herhaaldelijk drongen zij het bran dende gebouw binnen en slaagden er in onderscheidene inboorlingen te redden. Onder de puinhoopen vond men 32 verkoolde lijken het aantal ge wonden bedroeg 50, waarvan er sedert 8 overleden. In een Beiersch stadje gebeurde het dezer dagen, dat een bezoeker van een bierkelder zich op een lee- lijke manier uitliet over den jongsten moordaanslag op den Duitschen keizer. De brave waard voelde zijn bloed koken bij dergelijke taal en was dra gereed om aan zijn verontwaardiging lucht te geven. Onder de woorden. In naam des Duitschen Keizers, diende hij zijn bezoeker een ongemakkelijken oorveeg toe, waarop met de woorden In die des Konings van Beierenjonmid- delijk een tweede volgde. Ten sl'otte vatte hij hem bij den kraag en wierp hem onder een: In naam des Duit schen volks" de deur uit. Den 16en Juni komt voor het hof van assises van Yalok, in de pro vincie Kharkow, het proces in be handeling van een 9jarigen knaap, die zijn moeder heeft vermoord. Deze, een weduwe, had een ongeoorloofde betrekking aangeknoopt met een Russisch ambtenaar. Het kind kon deze beleediging aan de nagedachtenis zijne vaders niet verkroppen en smeekte zijn moeder herhaaldelijk, om haar «liaison" af te breken. Deze lachte en verzocht hem zich met dingen te bemoeien, die voor zijn leeftijd beter pasten. Het kind besloot zijn moeder te vermoorden. Gewapend met een bijl naderde hij 's nacht» het bed, waarin zij sliep, nadat hij eerst in den tuin een graf had gegraven. Doch bij het bed ontzonk hem de moed: hij viel op den grond en weenend viel hij in slaap. Zoo vond hem zijn moeder den volgenden morgenhet kind verzon het een of ander, om zijn tegenwoordigheid te verklaren en hernieuwde zijn smeeken, dot zijn moeder tot inkeer mocht komen doch zonder gevolg, 's Nachts keerde 1 hij terug en doodde zijn moeder, j Vladimirow, professor in het straf j recht aan de universiteit te Charkow, heeft vrijwillig de verdediging van den jeugdigen Hamlet op zich ge- nomen. Te Acoz is een huis gedeeltelijk ingestort. Drie personen, die in éene kamer sliepen, zijn doodgebleven. De oorzaak wordt toegeschreven, aan het breken van een grooten, sedert lang vermolmden balk. Te Elberfeld is een der hoofden van de sociaal-democratie, de heer Hasselman, die lid was van den ont bonden Rijksdag van Duitschland, gevangen genomen. De verloofde van Otto Nobiling, dien men vermoedt de kassier te zijn geweest der socialisten, die tot het grebbe, waaruit dan steeds de jonge officier, zoo goed bet ging, met zijn eene gezonde band, hem liefderijk hielp. De oude man was Barnek Levi en zijn geleider graaf Dew binksky; geen oogenblik waren de vlnckte lingen er zeker van niet door een vijande lijke patrouille gevat te worden. Toen zij het bosch verlieten, lag het dorp Dubrovica voor hen. Als een nachtspook stak het kasteel van den graaf boven de lage boeren huizen uit. „Laat ons dadelijk binnengaan!" zei graaf Dewbinksky; de onde man knikte toestem mend. Beiden slopen, door de duisternis van den nacht beschermd, naar het kasteel. In de meeste met stroo bedekte huizen lagen de boeren reeds in een diepen slaap alleen in het kasteel waren eenige ven sters nog verlicht. Dewbinksky en de jood vonden de poort open. De eerste persoon die hen ontmoette was de doove dienstmeid in plaats van de heeren te begroeten, snelt zij vol angst in het binnenste van het huis terug. Zij volgden haar; Iwau en Orlanoff begroetten jubelend hun verloren gewaanden meester. Doch van een lang verwijlen kon geen spraak zijn. De graaf wilde slechts zijne wonde laten verbinden en zich door lang ontbeerd voedsel voor de verdere vlucht versterken. Zijn eerste vraag en die van Baruch was naar Sarazij waren niet weinig verbaasd, toen zij vernamen, dat zij op on begrijpelijke wijze verdwenen was, men wist niet waar heen. Het lichaam van den bui tendien reeds uitgeputten grijsaard kon dezen nieuwen noodlottigen slag niet ver dragen hij zonk bewusteloss ineen. Deze slag kwam te snel en te onverwacht 1 Na zooveel strijd, zorgen en gevaren terug- zekeerdvond hij zijn kind nietwaar was zij Al» door een electrisehen vonk bewogen, sprong Baruch Levi na een poos op en snelde uit het kasteel. Nu verhaalde lwan zijn meester, dat Seniawitach in het huis van den jood door de kozakken ge vangen genomen en weggevoerd was ge worden. In Levi's tegenwoordigheid had bij van deze omstandigheid niet durven spreken. Wordt vervolgd. bomplot met Karl Nobiling, den broeder des eerstgemelden, ,behooren, is door een toeval teruggevonden. Op den ln Pinksterdag wandelde eenige bewoners van Sittigenbach, bij Fis- leben door bet naburige woud. Men vond eenige kleedingstukken en hoorde het kermen van een mensch. Daarop afgaande ontwaarde men in de schacht eener verlaten mijn een vrouw, 't Was Meta Schmidt de voortvluchtige verloofde vau Otto Nobiling. Vijf dagen lang had zij zonder voedsel, zouder iets te nuttigen, daarin door gebracht, zoodat zij nog in staat was Ben geregeld verhaal te doen nopens de oorzaak van haar aanwezigheid aldaar. Naar men verneemt heeft er poging tot moord plaats gehad. Te Bern barstte gedurende eeni ge dagen telkens brand uit. Men dacht aan kwaadwilligheid en vreesde, dat een bende brandstichters dit on heil aanrichtte met het doel om in de daardoor ontstaande verwarring ongestraft te rooven. Patrouljes van vrijwilige burgers gingen daarom van 9 uur des avonds den ganschen nacht de stad en de naaste omgeving in allerlei richtingen doorkruisen. Dit heeft gunstige gevolgen gehad. Een nieuw Siameesch tweeling paar. Op den 4n Juni jl. is te Mulhouse, in den Elzas, een tweeling paar geboren, dat met de ruggen aan elkander is gegroeid, slechts één hoofd, maar overigens alles dubbel heeft. Beide kinderen, (of het ééne kind waren frisch en wel, en men meende te mogen aannemen, dat ze voortlevens- vatbaar waren. Laarzen van Menschenvel Twee schoenmakers te New-York houden zich thans onledig met het maken van schoenen van menschen vel. Blijkens de Gewerbezeiting van Akkermamn, zullen deze voortbreng selen der jongste Amerikaansche nij verheid te Parijs bewonderd kunnen worden. De grondstof voor dit fabri kaat ontvangen bedoelde industrieelen uit de anatomieën te New-York. De huiden liggen 3 maanden in een oplossing van cicuta en eikenbast en worden daardoor volkomen buig zaam en lichtbruin van klenr. Het paar laarzen van deze soort kost f 190. 't Kan best zijn dat deze tak van industrie opgang zal maken en dat velen met hunne huid te koop zullen loopen. Dit schijnt toch wel iets nieuws onder de zon te zijn HELDERSCHE MOPPEN. Gedurende het eten zag een gulle gast heer, dat een zijner gasten het glas leeg had. Hij wenkte den bediende en zeide hem op verwijtenden toon„gij past niet op; die mijnheer daar heeft weder een leeg glas!" Het baat niet mijnheerdat ik het vol schenk," antwoordde de knecht, hij drinkt het toeh terstond weder uit!" EERLIJKHEID. Een blauwe jongen vond bij het schoonma ken der hutten op een der mailbooten een gulden, dien hij den eigenaar ter hand stelde. „Je moogt hem houden, omdat je zoo eerlijk bent," zei deze. Kort voor de aankomst te Padang miste hij zijn horloge en vroeg hem, of hij dat niet gevonden had. „Ja, mijnheer!" luidde het antwoord. „En wat hebt ge er mee gedaan?" „Ik heb het gehouden, omdat ik zoo eerlijk ben." Door een schoolknaap werd aan zijn on derwijzer gevraagd: „Mijnheer, wie heeft toch het buskruit uitgevonden? Pa zegt altijd dat gij het niet zijt!" Van 1418 Juni 1878. ONDERTROUWD: J. P. Krijnen, schip per en H. Duinker. S. Kuut en E. C. C. Lehmkukl. GEHUWDC. Wagenmaker en N. Koning. BEVALLEN: E. Simons geb. Blitz D. P. Barten geb. Stokebrand Z. C. Bakker geb. Sluit D. A. L. v. Baaren geb. Winder Z. J. Meijer geb. Kunst Z. J. Reijding geb. Frankfort Z. C. L. de Wijn v. d. Velden Z. OVERLEDEN: C. Suiker 38 j. E. D. Harms 52 j. R. J. E. Bot 2. m. A. Flaman 22 j. J. Baartwijk 20 j. G. Leijen 8 m. H. Lobman 3 w. C. Bijl 3 w. L. Bosman 50 j.vB. J. v. Brederode 7 m. Alle ADVERTENTIES voor dit blad, welke 4 maal ter plaatsing worden aangeboden, worden slechts DRIEMAAL berekend. van onze waarde ouders G. OOSTENDORP en LAMMERTJE WILLEMSE. Helder. 19 Juni 1878. Hunne dankbare kinderen, be huwd- en kleinkinderen, J. OOSTENDORP. G. OOSTENDORP, geb. Ising. Wed. B. OOSTENDORP, geb. Ising. J. OOSTENDORP. G. OOSTENDORP. B. OOSTENDORP. M. J. OOSTENDORP. G. T. OOSTENDORP. Algemeens kennisgeving. Maamlagl™ Juni 1878 mochten wij den berdenken van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Namens de familie, W. DALMEIJER. 50-Jarige Echtvereeniging van GERRIT OOSTENDORP en LAMMERTJE WILLEMSE. Uit naam hunner dankbare kin- i deren, behuwd- en klein-kinderen.l G. OOSTENDORP. M. YELDT. Helder, 19 Juni 1878. Den 19 Jnni 1878 mogen wij, door Gods goedheid, de SOjarige Huwelijksvereeniging herdenken van Schipper en Tevens hulde als oudsten Lichter- Scbipper. Nieuwediep, 18 Juni 1878. Uit naam van vrienden en bekenden. Bevallen van een welgeschapen Zoon, NAATJE KUNST, Wed. van Klaas Meijer. Helder, 16 Juni 1878. Algemeene kennisgeviug.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 2