Advertentiën. ting tot stand komen, welke zich ten doel stelt onvervalschte reine melk te levereu. Zaterdagavond is door de Rijks- veldwacht van Stadskanaal, gemeente Wildervank, te Winschoten gevan kelijk binnengebracht W. S., vrouw van Cr. B. aldaar, verdacht van haar kind, waarvan zij den 4n Juni is bevallen, om het leven te hebben gebracht. Uit Westzaan wordt gemeld: Woensdagmiddag viel een jongman bij het nederlaten van het zeil uit een vlet over boord bij zou zeker ver dronken zijn, zonder de tegenwoor digheid van geest eener dienstmeid, die in de nabijheid was. Deze wist hem te bewegen de spriet, die hij in de hand gekneld hield, haar zoo veel mogelijk toe te steken, waarop zij, deze grijpende, hem naar zich toetrok en vervolgens hem bij den kraag uit het water haalde. Uit Gelderland zijn op een dag niet minder dan 25000 mandjes kersen naar Engeland verzonden. - Zondag jl. werd te Bergen op Zoom op een bruiloftspartij de moeder der bruid ongesteld. Eer er nog ge neeskundige hulp kon worden aan gebracht, was zij een lijk. Woensdag stond voor het ge rechtshof te Amsterdam terecht C. W. graaf van RL geb. te Kampen, vroeger burge meester van Nieuwkoop, beschuldigd van poging tot moord, in den nacht van 17 op 18 Januari jl. gepleegd op den tegenwoordigen burgemeester dier gemeente, den heer H. B. On derwater, door van de straat uit een revolver twee schoten te doen in de richting van de kamer, waar de bur gemeester te bed lag. De beide kogels zijn in de kamer gevondende een stiet af tegen den voorkant van het ledikant, de andere «tiet tegen den zolder en viel op den grond. Na het gebeurde zag de burgemeester voor zijn slaapkamer den beschuldigde staan, die hem, toe hij hem in 't oog kreeg, dreigend en met gebalde vuist toeriep u verd.... lummel" en daarna wegliep. Den volgenden morgen werd voor het huis van den burgemeester een gevulde patroon gevondenbij den be schuldigde werd, toen hij gearresteerd werd, een revolver in beslag genomen. Een vijftiental getuigen is in deze zaak gedagvaard, waaronder vijf a décharge. Bij het getuigenverhoor, dat nog niet ten einde is gebracht, kwam voornamelijk de vraag ter sprake, of besch. van de straat heeft kunnen bekend. Een groote receptie had in het hotel van den vorst plaats. Graaf Seniawitsch's oogen straalden van hoogmoed en geluk; triom- feerend aanschouwde hij de schoone Anka, die na vruchteloos weerstreven het bevel van haar vader gehoorzamen en de verloving met den verrader vieren moest, Zij stond kalm en onverschillig tegenover hem. Op haar bleek gelaat wisselde een uitdrukking van trotschen onwil en van opwellenden toorn elkander af, toen Senia- witscb beproefde met keurige woorden haar zijn gloeiende liefde te verzekeren en zijn vroeger gedrag te reohtvaardigen. „Laat het verledene rusten," onderbrak hem Anka met trots; „uwe betuigingen zijn holle woorden ik vorder zelf dat ge mij in het vervolg van zulke frazeu en van uwe teederheden verschoont, want alleen op deze voorwaarde blijf ik bij mijn besluit. Behaagt u dat niet, dan verscheur ik nog in de laatste minuut, voor de oogen van geheel het gezelschap, het contract, dat mij zien, hoe het in de slaapkamer er uitzag en waar het ledikant stond. Besch. verklaarde, dat hij wist, dat de kamer, waarop hjj schoot, de slaap kamer was, maar niet waar het ledi kant stond. Daarentegen werd door den burgemeester beweerd, dat het ledikant van de straat gezien kon worden. De verklaringen van den predikant van het dorp, bij wien de burgemeester inwoonde, en van de dienstmaagd, kwamen in sommige onderdeelen niet met zijn getuigenis overeen, maar bevestigden toch, dat men van den weg af tusschen de boomen door het ledikant in de kamer des burgemeesters kan zien. Ofschoon de genezing van den keizer van Duitschland tot nog toe bijzonder gunstig gevolg heeft gehad zal het waarschijnlijk nog langen tijd duren, voordat zij volkomen is en de geneesheeren hebben het noodig ge acht te herrinneren, dat bij 's keizers hoogen leeftijd alle gevaar nog niet is afgewend. Intusschen gaan de veroordeelingen en arrestatiën, wegens beleediging van den keizer of instemming met moordaanslag onvermoeid voort. Een ware woede van verdachtmaking," zegt een Berlijnsch blad, bezielt tegen woordig een denunciantendom, niet minder driest en gewetenloos dan in dedagen van Mantenffel en Hinckeldey, en maakt ons openbaar en gezellig ver keer onveilig. Luisteraars en verklik kers omringen ons overal. Op straat durft men over de voornaamste ge beurtenissen der laatste weken niet hardop spreken, in de koffiehuizen fluistert menin de werkplaats, ja zelfs in de familie vertrouwt de een den ander niet." Te St-Gallen stond voor eenige dagen een jeugdig misdadiger terecht, van nog geen 15 jaren oud, die een 26-jarige weduwe, met welke hij eeni- gen tijd in verboden omgang had geleefd, op wreedaardige wijze heeft vermoord. Het vonnis luidde: vier jaren opsluiting in een verbeterhuis; een zwaardere straf kon hem volgens de Zwitschersche wet niet worden opgelegd. Daar er in Zwitserland geen verbeterhuis voor jeugdige mis dadigers bestaat, is de regeering ge noodzaakt deze veroordeelde naar een buitenlandsche inrichting te zenden. Omtrent het gebeurde op het zangersfeest in het Zwitsersche kan ton Zurich wordt nader gemeld, dat ten gevolge van het rechterlijk onder zoek de slachter Heizmann, te See- bach, en de restauratiehouder Ehrens- perger, die het diner had geleverd, in hechtenis zijn genomen. Volgens den naam van uw echtgenoote moet geven en hetwelk ik niet om liet mij dreigend lot, maar eeniglijk om mijn vader niet onge lukkig te maken, onderteeken." Be graaf moest zich onderwerpen. Hij bad alle maatregelen genomen om op zijne verloving met Anka de huwelijksverbintenis onmiddelijk te laten volgen. „Is zij maar eerst mijn vrouw," zeide hij voor zich, „dan zal ik een anderen toon tegen het duifje aanslaan." En spoedig was de dag verschenen, dat in het hotel van den vorst, in den kring van verwanten en vrienden, de huwelijks voltrekking van den graaf met Anka zou plaats hebben. Onder de gasten bevond zich ook Murawieif, die den bruidegom geluk wenschte, terwijl hij hem een decreet, het welk hem tot kapitein in het Russische leger benoemde, overhandigde. Natuurlijk regende het nu ook voor Seniawitsch ge- lukwenschen en vriendschapsbetuigingen van alle zijden. Wordt vervolgd. een particuliere correspondentie was in het dorp Opsikon eeu ziek kalf geslacht, waarvan Heizmann 't vleesch voor tien francs gekocht en aan Ehrensperger had geleverd, die het in worst en andere vleeschpijzen had gebezigd. De beenderen zijn overge nomen door een voddekooper, die er een aan zijn hond heeft gegeven, met het ongelukkig gevolg dat het dier dadelijk ziek werd en spoedig is ge storven. Inmiddels is het aantal zieken nog toegenomen. Alleen te Embrach bedraagt het ruim 80. Uit die plaats is geen der feestgenooten vrij geble ven. Ook de beide Zuricher orkest directeuren Wolfensperger en Atten- hofer liggen zwaar ziek. Voorts wordt in de nadere berichten ook wel mel ding gemaakt van overledenen, maar zonder dat het blijkt of dit alleen slaat op de reeds vermelde, dan wel of ook dat aantal slachtoffers na de vorige opgaaf vermeerderd is. Daar entegen blijkt, dat de ziektegevallen over 't algemeen van veel ernstiger aard zijn dan men aanvankelijk ver moedde. Intusschen blijft het nog altoos de vraag welke ziekte het kalf heeft gehad. Van het vleesch is niets overgebleven. De beenderen zijn dooi den voddenkooper dadelijk met die van andere kalveren vermengd en vervolgens aan verschillende personen verkocht. De huid is niet te vinden de man, die het kalf heeft geslacht, verklaart althans haar te hebben overgedaan aan een onbekende, die men nog niet schijnt te hebben kun nen opsporen. Te Wuzeu in Saksen verkocht de veehouder Möller voor eenigen tijd aan den slager Richter een koe, die reeds geruimen tijd, aan miltvuur lijdende was, voor 50 mark. De slager bracht het vleesch in den handel, met het gevolg dat niet minder dan 124 personen ongesteld werden, waarvan er zes stierven. Möller en Richter zijn thans tot 3 jaren ge vangenisstraf veroordeeld. Eenige dagen geleden deed de familie Parvillers te Gozent twee vrienden uitgeleide, die per spoor zouden vertrekken. Toen de familie weder was tehuis gekomen, bevond de heer Parvillers, dat gedurende zijn afwezigheid dieven in huis waren gedrongen en de hand hadden gelegd op de effecten, die hij bezat. Er ontbrak voor een waarde van 110,000 francs aan effecten, 2000 francs aan goud en ongeveer 30.000 francs aan juweelen. Ds. Taylor, te Sandlake bij Nieuw-York, hield onlangs een preek, die aan duidelijkheid niets te wen- schen overliet. Hij besteeg den kan sel en sprakHet kerkbestuur heeft mij geen salaris uitbetaald, op mijne vertoogen geen acht geslagen en vol strekt geen poging gedaan om zijne verplichtingenjegens mij na te komen. Ik ben daardoor diep in schulden geraakt en gevoel geen lust nog lan ger voor niet te preeken. Ik verklaar bij dezen dus den kansel vacanttot God in zijn genade u een zielver zorger zendt, die in staat is van de lucht te leven en met eigen hand vervaardigde kleeren te dragen." AFLOOP der openbare Verkooping van Huizen en Erven, gehouden ten overstaan van den Notaris J. W. Hattinga Raven, in 't lokaal „Tivoli" te Helder, op Woens dag 19 Juni laatstleden. a. Negen huizen en erven in de Hoogstraat te Helder, kooper de kr. V. Hoogendijk qq. voor f 6765, b. Een Huis en Erf in de Keizerstraat te; Helder, kooper de hr. J. H. Mens, voor f950.— c. Een Huis en Erf naast het vorige perceel, kooper de hr. J. Biersteker, voor f 900. d. Eeu Huis en Erf naast het vorige perceel, kooper de hr. S. Biersteker, voor f 900. e. Een Huis en Erf naast het vorige perceel, kooper de hr. J, de Haan, voor f 890. f. Een Huis en Erf, naast het vorige perceel, kooper de hr. K. Vermeuleu voor f850. g. Vijf Huizen en Erven, nevens elkander in de eerste Vroonstraat, te Helder, koo- I per de hr. A. Leeuwens voor - f 3200. h. Een Huis en Erf op den hoek van de tweede Vroondwarsstraat te Helder, koo per de hr. M. W. Ruigh voor I 601. i. Een Huis en Erf daarnevens, kooper de hr. V. Hoogendijk qq. voor f 600. k. Een Huis en Erf daarnevens, kooper de hr. J. Biersteker, voor f 630. I. Een Huis en Erf daarnevens, kooper de hr. V. Hoogendijk qq. voor f 610. m. Een Huis en Erf daarnevens, kooper de hr. F. Snel, voor f 620. n. Vier Huizen en Erven nevens elkander in de le Vroonstraat te Helder, kooper de hr. J. H. Mens voor f2365. o. Een Huis en Erf in de Molenstraat te Helder, kooper de hr. V. Hoogendijk voor f 860. Burgerlijke Stand Helder. Van 1821 Juni 1878. ONDERTROUWD: H. Borgstrom, zee man en J. Bijl. M. J. Wallast, kleer maker en H. de Wijn. GEHUWDW. Meijer en H. v. Straten. G. Greeuw en E. Mangel. H. B. Knuppel en C. Schenkels. BEVALLENL. Gijben geb. Leijen- dekker, Z. T. de Wijn geb. Kruk, Z. T. Kager geb. Hopman, D. M. Krijnen geb. Hopman, D. C. ten Heuvel geb. Beersen, D. A. Pollee geb. de Jong, Z. M. Kwist geb. Boll, D. M. J. Kikkert geb. Dekker, D. OVERLEDEN: R. C. Zwaan, 19 m. Woensdag 19 Juni 1878 herdach ten wij door Gods goedheid de 50-Jarige Echtvereeniging van onze waarde ouders G. G. OOSTENDORP EN L. WILLEMSEN. Nieuwediep, 21 Juni 1878. Uit naam hunner dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen, B. OOSTENDORP. J. A. OOSTENDORP, geb. v. Stipriaan. ORP. A. OOSTENDORP, geb. Buus. L. OOSTENDORP. M. B. OOSTENDORP, geb. De Ruijter. ■deoetïstïaeösosasGoosoeoecb 80-Jarige Echtvereeniging ff VAN NICOLAAS KRUL. EN MARIA WURKÜM. lUit naam hunner dankbare kinderen}] Helder, 22 Juni 1878. HEDEN mochten wij.het zilveren l Echtfecst herdenken van onze j geliefde ouders P. KLINKENBERG EN JANSJE MIDDELKAMP. Wormerveer, 19 Juni 1878. Hmnne dankbare kinderen en behuwdzoon.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 2