COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN No. 559. Dinsdag 25 Jurii 1878. Zesde Jaargang. abonnement Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERKHOUT Co., ADVERTENTIËN GEABONNEERDE» FEUILLETON. VERSTOOTEN. 11 Vliegend Blaadje. VOOR DEN per 3 maanden binnen de gemeente 35 Ct. franco per post 60 te HÉ! LI) ER. Van 15 regels 25 Centen elke rege! meer 5 Centengrootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. buiten deze gemeente worden beleef delijk verzocht het verschuldigde over het 2p kwartaal 1878 vóór 3 Juli aan de Uitgevers te doen overmaken, daar op 4 Juli a. s. met 10 Cent verhooging per post zal gedisponeerd worden. Voor W leringen belast zich met het incasseeren der abonnementsgel den Heer de A. HARTÉVELT. Voor Koegras de Heer A. HOFSTEE. BERKHOUT Co. Tvïëuwbtï j dingen HELDER, 25 Juni 1878. Maandagmorgen is uit de Bin nenhaven alhier het lijk opgehaald van een 20-jarig jongeling, schippers knecht, tehuis behoorende te Wierin- gen. Men vermoedt, dat de ongeluk kige, door de duisternis misleid, den avond te voren Lij, het haar jjoord gaan, de schuit heeft misgestapt. De ijshandelaren Franket en Tienstra alhier, Rebben in een cir culaire het publiek de gelegenheid aangeboden zich gedurende de zomer maanden te abonneeren tot het ge regeld ontvangen van kleine of groote hoeveelheden ijs. Dit plan mogen wij, in dezen tijd vopral toejuichen; ook daarom, dat het nog nimmer op die gemakkelijke wps te bekomen was. (Zie overigens de advertentie hieïachter.) Een Poolsche geschiedenis. 41). XIII. Reeds lang was het bruiloftsgezelschap vereenigd. Allen waren verschenen, die genoodigd waren geworden; slechts eene ontbrak nog, een hoofdpersoonAnka, de bruid! Seniawitsch zag meermalen ongerust in den kring rond, ook haar vader was onge rust over haar lang wegblijven en sprak er over met zijne vrouw. Eindelijk zond hij een bediende oin naar de oorzaak dezer vertraging te vernemen. Spoedig kwam deze terug en fluisterde de vorstin eenige woorden in het oor. Deze voer met een uitdrukking van schrik op, Men leest in 't Handbl. «De geruchten, dezer dagen weder in omloop, betreffende een nieuwe echtverbintenis van onze vorstelijke familie, spreken van een huwelijk, dat Z. M. de Koning voornemens zou zijn te sluiten met een Zweedsche vorstin, en wel H. K. H. prinses Charlotte Eugenia Augusta Amalia Albertina, geboren 24 April 1830, eenige zuster van Z. M-koning Oscar II van Zweden en Noorwegen. «Prinses Eugenia is de schoonzuster van wijlen koningin Louise van Zweden, de oudste dochter van prins Frederik en volle nicht van onzen Koning." Bij het hoofdbureau voor het Nationaal Huldeblijk, ter gelegenheid van het huwelijk van prins Hendrik aan te hieden, is volgens het N, v. d. D. tot dusver een totaal bedrag van ruirn £39,000 ontvangen. De bijdrage der hoofdstad voor dit nationaal geschenk beloopt omstreeks f8900. Het st. Celebes, 11 Mei van hier vertrokken, is 23 Juni te Batavia aangekomen. Het st. Prinses Amalia, van hier napr Batavia, is 23 Juni des namid dags te Southampton aangekomen. iToti gemeente-geneesheer op het i eiland Terschelling is benoemd de heer J. Maas; te Polsbroek. Te BrCda is de prijs van het maar zonk dadelijk weder, doodsbleek op haar stoel neder met den uitroep „Mijn kindmijn kind Anka was nergens te vinden; in hare kamer lagen hare brnidskleeren onaangeraakt; zij had hare kamenier korten tijd te voren weggezonden en haar verboden ongeroepen inide khmer te komen. Niemand had Anka si^dp gezien. ji, .^Als e^n bliksemstraal trof deze tijding het geheele gezelschap. Seniawitsch stond stijf en onbewegelijk en tot denken onbe kwaam. Zoo dicht bij, het doel én weder alle hoop vernietigd! Hij vreesde dat Anka de hand aan zich zelve kon hebben geslagen. Murswieff zond dadelijk om den directeur van politie, om met diens hulp ijverige navorschingen te ondernemen. Het dienst personeel werd in verboor genomen,doch niemand'kon iets'aangeven, dat opAnka's spoor gevoerd zou hebben. En toch kon zij niet langer dan een uur weg zijn, daar de vorstin hare dochter ongeveer dien tijd vermaand had haar toilet te voltooien. De gasten verwijderden zichspoedig gas op 10 cents per meter gesteld. De minister van financiën maakt bekend, dat de inschrijvingen tot het bekomen van schuldbekentenissen in de bjj de wet van den 5 Juni 1878 vastgestelde geleening van f43,000,000 te zamen een bedrag uit te maken van f 12^,917,400 dat die inschrijvingen mitsdien slechts ten deele kunnen worden aangenomen en dat zoo spoe dig mogelijk door den agent van het ministerie van financiën te Amster dam aan de inschrijvers schriftelijk van het aan elk hunner toegewezen bedrag zal worden kennis gegeven. De stationschef te Wolvega, tegen wien in de vorige week 30 dagen celstraf was geëiseht, is door de Arr. Rechtbank te Heerenveen tot 45 dagen eenzame opsluiting veroordeeld, ter zake van het doen ontstaan van gevaar voor een trein. In Groningen heeft, blijkens een waarschuwing van den geneesk. inspecteur dr. Ali Cohen, dezer dagen een vergiftiging van een kind plaats gehqd, tengevolgen van het likken aan het lichtgroene papier van ule vellen, die het ten geschenke had ontvangen, en dat bevonden is een groote hoeveelheid arsenikkoper te bevatten. Een ieder zij dus gewaar schuwd. Een werkman te Amsterdam had.eén liefdesbetrekking aangeknoopt inkt een werkster. Toen de dulcinea zich eerst meester had gemaakt van waken dfe vorst en zijne echtgenoote alleen in het hotelde eerste was ziek van toorn en de andere vol angst en wanhoop. XV. 'Ongeveer een week na dit voorval in het hotel van vorst Felotiskoff, zat Aron Teweles in een ruimen slaaprok gehuld, zijn ottermuts op het hoofd, 's avonds laat bij zijne rekeningen; Plotseling werd hij doeg, een luid kloppen opgeschrikt. Yer- worrderd over d.eze storing, liet hij herhaald, kloppen, vervolgens nam hij .het licht, ging, bevend naar de deur en vroeg wat men op zulk een ongewoon.uur van hem wilde. Hij vreesde dat Sara hem bij de justitie had aangeklaagd en men nu kwam, „om hem wegejys deze ontvoering ter verantwoording op te roepen. Op zijne vraag antwoordde een stem „Ik ben het, je broeder, dié je wenscht te spreken." Nadat Aron zich door een kijkgat in de deur van de indentiteit zijns bezoekers overtuigd had, schoof hij ver scheidene grendels ter zijde en de deur het hart van dezen man, ontstal zij hem vervolgens zijn opgespaard geld, nog wel door het Slot te verbreken van de bergplaats waar het bewaard lag. De minnaar maakte van dezen laatsten diefstal een politie-kwestie. Toen de langvingerige dulcinea door dé politie werd gevat, herkende men in haar een vrouw die reeds vroeger in handen van het gerecht geweest was. Het hooggerechtshof van Oosten rijk heeft onlangs uitspraak gedaan in een echtscheidingsproees, dat aeht jaren lang hangende geweest was. Hét proces doorliep tweemaal alle instantiën en had een zeel' omslach tige instructie vereischt in Frankrijk, Engeland en Hongarije. lederen nacht staan in Londen gereed 27 stoombrandspuiten, 36 handbrandspniten en bovendien zijn nog 3 drijvende stoombrandspuiten gereed. De vijftig stations van de brand weer zijn door 104 mijlen telegraaf draad verhonden, die uitsluitend ge- bruikt worden om brandgevaar te seinen. Te Liverpool is in een con certzaal een stellage, waarop een koor van 1000 kinderen geplaatst was, in gezakt. 8Ó0 kinderen vielen naar beneden. De val was niet hoog, maar het is toch een bijzonder gelukkig toeval te achten, dat geen enkele der kleinen zich ernstig bezeerd heeft. openend, vroeg hij den binnentredende, wat hem nog zoo laat tot hem voerde. „Ge moet vreeselijk bang voor dieven en róovers zijnspotte Mozes, terwijl hij op de hem gedane vraag niet scheen te letten en in de kamer trad. „Men kan niet weten wat gebeurd." heb ik ook gedacht en derhalve mijne herberg verkocht en „Wat, hebt ge je huis en alles verkocht „Wat had ik anders künnen doenbromde Mozes Teweles, „zon ik wachten tot de opstandelingen terug komen en mij misschien ophangen Ik verkocht dus liever mijn tapperij en blijf nn hier tot de een of anderepartij overwonnen heeft." „Overwonnen heeft?" spotte Aron; „aal het schaap den wolf overwinnen Altijd zal de wolf overwinnen en zoo wij !het met den wolf honden, zullen wij het schaap scherenmaar honden wij het met het schaap, dan zal de wolf ons opvreten." Mozes lachte luidkeels over deze verge lijking. Nadat zij langen tijd samen gepraat hadden, schoof Mozes zijn stoel dichter bij

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 1