297ste Staats-Lolerij. hij aanhad. Het huis blijkt van boven naar heneden doorzocht te zijn, en gebroken meubelen bewjjzen dat de ongelukkige man zich geweerd heeft en hij waarschijnlijk voor de over macht bezweek. Ben paar landloopers worden verdacht van dezen gruwe- lijken moord. Tegen een lid van het Amster- damsche nachtwachtsgild is vervol ging ingesteld, omdat hij aan nieuwe bronzen centen een zilverachtig aan zien gaf door ze met kwik in te wrijven, waarna hij ze voor kwart- guldeus uitgaf. -Naar men meldt, is er ernstig sprake van het agentschap van Krupp, vroeger van Ylissingen naar Rotter dam verplaatst, weder te Ylissingen te vestigen. De toestand van den nieuwen waterweg moet tot dit plan aanleiding geven. Om dezelfde re den zou ook een voorname Rotter- damsche reederij voornemens zijn haar kantoor naar Vlissingen te verplaatsen. Te Rhedeu is in den ouder dom van 90 jaren overleden Engel Hagen, een der weinige overgeble vene krijgers van het Fransche leger, die met Napoleon den veldtocht naar Rusland deden en behouden vandaar terugkwam. Zaterdagochtend is een werk man op den baggermolen in den Buiksloterkam door een der bakken gegrepen eu mede naar beneden ge sleurd. Den ongelukkige werden bij dezen verschrikkelijker! tocht een arm en een been verbrijzeld. Hij is in het gasthuis te Amsterdam opgeno men, doch zijn toestand laat weinig hoop over. De wereld is toch gelukkig nog zoo slecht niet; er kunnen ten minste een paar kwade posten van haar debet afgenomen worden. Het Am- sterdamsche dienstmeisjedat haar Mevrouw een papieren rijks daalder in de hand stopte, en de Limburgsche vaderdie zijn kind wilde verdrinken, zijn niet schuldig. Het meisje beging heusch een ver gissing toen zij den papieren rijks daalder het jongste Sinterklaas geschenk van haar vrijer voor een echten in betaling gaf, en het geval in Limburg heldert zich aldus op, dat de vader zijn kind slechts wilde laten baden en geen de minste snoode voornemens koesterde. Hoe natuurlijker dit geval schijnt, des te onbegrijpelijker is de dwaling van den politieman, die den vader in hechtenis nam. Ben Duitscher, die in een ge zin te Amsterdam als commensaal opgenomen was, heeft deze goede lieden, voorgevende dat hij een rijke erfenis wachtende was, op grove wijze opgelicht. Hij bleek dezer dagen met de noorderzon verdwenen te zijn. Blijkens officiëele inlichtingen van den Belgischen consul te Soera- baija, schijnt het onlangs in de wereld woiwodschap heeft in 't vervolg zijn mili tairen kommandant, die aan de geheime regeering verantwoordelijk is. Voor het verdere zal ik zorgen." Hiermede was het hoofdonderwerp dezer zitting van de nationale regeering afgedaan. Langiewicz zou geen opvolger krijgen. Mozes Teweles zag nu stout, bijna spot tend om zich heen. Hat de eedgenooten zoo onverstandig zouden zijn hunne verga deringen en redevoeringen openlijk voor hen te houden en hun regelrecht den weg naar hun vereenigingsplaats te wijzen, had hij niet geloofd; hij telde reeds in zijn geest de door de politie hem en zijn handlanger te betalen roebels. Het was niet zoo met Aron dezen bekroop, terwijl hij zijn oogen op een gelaat liet rusten, dat hem bekend voorkwam, steeds levendiger een voorgevoel dat hun verraad niet gelukken zou. Hij sprak niet, maar tuurde des te meer naar de door scherpschutters bewaakte deur. Eens klaps riep de president met luide stem „Aron en Mozes treden voor!" gebracht gerucht van een fabelachtige erfenis, die door een Belg, Renard, 1853 te Soerabaija overleden, zou zijn nagelaten, niet bevestigd te zullen worden. De consul heeft in de regis - ters van den burgelijken stand te Soe rabaija den naam Renard te vergeefs gezocht, terwijl de oudste inwoners zich niet herinneren dat iemand van dien naam daar ter plaatse heeft gewoond. Ben brand in de magazijnen van de scheepsbevrachters Laurence Co, te Southampton, heeft aan 24 personen het leven gekost. De ontevredenheid over de resul taten vau het congres wordt in Italië geëxploiteerd op zulk een wijze, dat de beweging wel eens zeer gevaarlijk zou kunnen worden voor het land zelf. De beweging is bijna uitsluitend tegen Oostenrijk gericht. Te Antwerpen zijn aan een koopman 2400 francs ontvreemd, die hij voor zich had liggen, terwijl hij aan het postkantoor een postwissel deed invullen. In berichten uit Nishni Novgo- rod wordt onder dagteekening van 5 Juli gemeld, dat aan boord van het st. Johann, op weinige mijlen van de stad, een ontploffing heeft plaats gehad, waarbij vijftig menschen het leven hebben verloren. De boot zonk, na nog een korte poos gedreven te hebben, in de diepte weg. De Eurydicehet Bngelsch oorlogsschip 't welk onlangs in het gezicht van de haven van Southamp ton is gezonken, zal zeer vermoede lijk behouden blijven. Nadat verschil lende pogingen om het gevaarte boven water te krijgen mislukt waren, is men er thans in geslaagd het te verplaatsen. Het ligt nu een halfuur van de plaats waar het gezonken is. Daar de schepen, die bij de lichting dienst dedenden wal niet meer durfden naderen, liet men het schip in 50 voet water zinken; 't is echter behoorlijk vastgehecht aan twee andere schepen. Men hoopt nu daar ter plaatse het sship zoo hoog te te lichten, dat het ledig kan gepompt worden. Dezer dagen kwam een kelner in de Diergaarde te Frankfort en eischte dat men hem voor de leeuwen zou werpen. Daar hij maar niet van dat denkbeeld was af te brengen en het ook overigens scheen dat men met een krankzinnige had te doen, liet men hem door de politie weg halen. Bi) de visitatie vond men in een zijner zakken een brief aan zijne He twee toegesprokenen gehoorzaamden dadelijk, terwijl de eedgenooten een grooten kring om hen heen vormeen. „Gij hebt zaken met ons willen doen?" vroeg de president. „Om u te dienen, edele heer," gaf diep buigend Aron ten antwoord; „ik en mijn broeder hier, Mozes Teweles, hebben onze kapitalen bijeengelegd en zullen die ter be schikking der hoogmogende heeren stellen; doch wij wilden weten of men ons borg- stellinh kon geven. He president verroerde geen spier van zijn gelaat: „Welken borgtocht wilt gij?" vroeg hij koel en afgemeten. „Wij verlangen de onderteekening van mijnheer den president en zijne chefs," zei eenigszins aarzelend Mozes Teweles. Een zacht murmelen ging door de zaal. „Wat baten u de onderteekeniugen vroeg de president. „Wat zij ons baten?" zei Aron, „namen vau hooge heeren zijn ons een waarborg voor ons geld." Wordi vervolgd. ouders, waarin hij had geschreven, dat hij met de wereld had afgerekend en besloten had zich door de leeuwen te laten verscheuren. Te Saarlouis is een man van 7ti jaren gevonden, die nu sedert 1827 aan een ketting lag, die hem alleen ruimte liet om in en uit zijn bed te komen. Hij was in 1825 sol daat en toen wegens krankzinnigheid naar een gesticht gebracht, maar twee jaren later als ongeneeslijk ontsla gen, en de directeur van het gesticht moet toen, in scherts of in ernst, 's mans bloedverwanten hebben aan geraden deu ongelukkige aau een ketting te leggen. Die raad is letter lijk opgevolgd, maar overigens werd hij goed behandeld. Zijne kamer en zijn bed waren zindelijk en zijn eten was goedzijne gezondheid liet ook niets te wenschen over en van den ketting wilde hij niet losgemaakt worden. Bjj den bejaarden zadelmaker Zarecky in een Hongaarsch stadje, ontstond braud. De grijsaard ging naar buiten, doch keerde weder in het brandende gebouw, om zjjn 80 jarige gebrekkige vrouw te redden; zijne krachten schoten echter tekort, en daar hij weigerde zonder vrouw de woning te verlaten en de omstanders het gevaar te groot achtten om hulp te bieden, verbrandden beidenmen vond de twee verkoolde lijken naast elkander. Twee jaren geleden hadden zijn hun gouden huwelijksfeest ge vierd. In de nabijheid van het dok te Wilhelmshaven is weder een onheil aangericht door een der gepantserde fregatten. De Deutschland liep met zulk een vaart tegen een drijvende kraan, dat het werktuig slechts met groote moeite vlot kon worden ge houden door de stoomspuit. Geluk kig was men inde onmiddellijke na bijheid vau een der dokken, waar het tijdig geborgen kon worden. In Sevilla is het zoo warm, dat de stad besloten heeft tot den aankoop van zoovele waaiers als er leden van den gemeenteraad zijn. De leden verklaarden zonder dit verkoe lingsmiddel niet te kunnen verga deren. Een man en ecu vrouw zijn met hun drie kinderen in Engeland ver moord. Zekere Watkens, boerenarbei der, die eenig vermogen heette te hebben en in een eigen huisje woonde bij Newport, Monmouthshire, kwam Woensdag niet op den gewonen tijd op de boerderij. Dit was opvallend, daar hij een bijzonder ijverig man was, die steeds zijn plicht deed' Een knaap werd daarom naar zijn huis gezonden om te vragen of hij soms ziek was. De jongen vond Watkens vermoord, uitgestrekt op een bloembed. Zijn vrouw lag op het pad bij het tuin hek- Aan beiden was de keel af gesneden. De buren allen vrij ver afwonend werden te hulp geroe pen, zij bespeurden, dat de hut in brand was; Met een ladder kreeg men toegang op zolder, en de brand werd gebluscht, waarna men ont dekte dat een aanvallig meisje van zeven jaar, genaamd Frederck en Mici, een klein meisje van vier jaar, met tal van messteken in den rug gedood waren. Ze waren alle drie geblakerd door de vlammen. Naar het schijnt, was het weinigje geld van den oppassenden werkman het doel van de moordenaars. Zjj oustalen hem zelfs de schoenen, welke HELDERSCHE MOPPEN. Eeu Gaskonsch officier schoot zijn pis tool op een vijandelijken ruiter af en be roemde zich terstond, dat hij hem doodge schoten had. Zijn kameraad zag om en zeide„Hat kan niet zijn, want ik zie niemand liggen." „Ezelskop!" hernam de Gaskonjer,'„ziet gij dan niet, dat ik hera tot stof geschoten heb PIJN COMPLIMENT. Een buitengewoon groot eter zat op zekeren dag aan een table d'hote en at tot verbazing van alle aanwezigen zoo haastig, - dat hij zich met het mes, waarvan hij zich. bediende om het vlecsch te verorberen, in den mond sneed. „Waarde heer," zeide zijn vis-a-vis, „snijd uw mond in 's Hemels naam niet verder open! Als gij die opening nog grooter zoudt willen maken, zonden wij waarlijk den hongerdood moeten sterven. Een Haarlemsch koopman vroeg dezer dagen aan een aanspreker, hoe het met de zaken ging, „Redelijk wel" antwoordde deze, „maar vau een clientèle kan ik niet spreken. Al bedient men de menschen nog zoo goed, zij komen nooit terug." „Geliefde toehoorders," zeide eenAmeri- kaansch geestelijke aan het slot zijner leer rede, „sedert geruimen tijd heeft het mee- rendeel der gemeente de gewoonte knoopen in plaats van centen in het kerkzakje te steken. Ik kan niet nalaten mijnen geliefden toehoorders vriendelijk te verzoeken in dat geval slechts knoopen te geven, die nog van een oog zijn voorzien, daar zij alsdan beter te verkoopen zijn. Amen." 5de Klasse. lc Lijst. Nos. 9237 9956 16614 f 10.00. Nos. 235 3937 4465 4687 11283 17369 f400. Nos. 4458 8290 12205 14693 f200. |Nos. 4872 6611 7969 8321 11118 18334 18378 18968 19282 f100. Burgerlijke Stand Helder. Yan 19—23 Juli 1878. ONDERTROUWDH. Wijker, timmer man en C. C. Roodt. M. Zoetolief, stoker en J. Platvoet. J. G. Erijlink, vuursto- ker en J. Albers. M. Meerens, schrijver en A. C. de la Eonteijne. J. Ott, tim merman en E. Bode. GEHUWD: Geene. BEVALLENM. Takeling geb, Schorsij D. T. M. Wakkee geb. Schouten D. B. Jacobs geb. Man Z. E. J. Kamp geb. Zuidewind Z. T. Verbij geb. Zaat- man D. J. v. d. Hoek geb. v. d. Hoeven D. - G. H. Pelt geb. Hagestein D. OVERLEDEN: C. C. E. Koch 2 m. Een levenloos kind. Alle ADVERTENTIËN voor dit blad, welke 4 maal ter plaatsing worden aangeboden, worden slechts DRIEMAAL berekend. KWALIJK BEWEZEN DIENST. „Het is mij hoogst aangenaam, mijnbeer, u te kunnen mededeelen, dat ik lieden de partijen verzoend heb en derhalve aan het langdurig proces een einde heb gemaakt," zeide een jong rechtsgeleerde, die pas bij zijn chef in betrekking was getreden. „Maar mijnheer, wat zijt ge begonnen!" riep de verschrikte oude advocaat. „Sedert tien jaar reeds leef ik met mijn huisgezin van dat proces, en nu werpt gij op eenmaal dat moeitevol opgezette meesterstuk omver."

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 2