f 297ste Staats-Loterij. De gebrs. Los, met een zwaar beladen schuit met augurken van Aalsmeer te Rotterdam aangekomen maakten hnn voertuig aan de duk dalven in de vluchthaven Westerbrug vast en begaven zich ter ruste. Het water wies en de trossen, waarmede de schuit aan de dukdalven |gemeerd lag, schoven niet, zoodat het vaar tuig schuins werd gebracht en einde lijk water schepte en zonk. De 2 opvarenden, genoemde broe ders, zijn verdronken. Het ongeluk is te laat bemerkt, om hulp aan te brengen. De haringvangst geeft dit jaar schitterende uitkomsten, zoodat de haring dan ook zeer goedkoop is, naar men uit Vlaardingen meldt. Maandag kwamen er 17 schepen binnen met 250 last haring, zijnde 210 ton per schip. Thans zijn weer 15 schepen aan gekomen met 201 last. Te Maassluis liepen 15 loggers binnen met naar evenredigheid even goeden vangst. Een juffrouw uit Amsterdam was Dinsdagmiddag op reis met twee kinderen naar hare ouders te Amers foort. Haar oudste kind, een jongentje van 4 jaar, viel tusschen Hilversum en Baarn uit den trein. Te Baarn aangekomen, waar van het voorgeval lene kennis gegeven werd, zijn een paar spoorwegarbeiders met een zoo- genaamden lor het kind gaan halen, dat in het zand zat en hoegenaamd geen letsel bekomen had, en dus on gedeerd bij de moeder aan het station te Baarn werd teruggebracht. Een jongens-dievenbende is te Delft in hechtenis genomen. De aan voerder is 14, de overige leden waren omstreeks 10 jaren oud. De jongens stalen brutaal en versnoepten wat ze alzoo machtig werden. Te Delft is een geweermaker ernstig met een bijl verwond door een dronkaard, een buurman, dien hij tweemaal achtereen van de straat in huis geholpen had, wat onzen vriend slecht scheen te bevallen. De slag met de bijl werd onder het rechter oog aangebracht. De getroifene viel bewusteloos achterover en bekwam daardoor een zware wonde aan het achterhoofd. Tegen den dader is pro cesverbaal opgemaakt. De keizermoordenaar Nobiling is werkelijk vooruitgegaan, maar men heeft het verhoor toch niet durven voortzetten. Zondag werd hij weder naar de kerk der stadsgevangenis ge bracht. Zijn geestverwant Hödel is nog altijd onder geneeskundige be handeling hij leest veel, daar hij met geketende handen niet werken kan. In de Russische provincie Wilna te Dublin, is onlangs een man, Weits- mau genaamd, met zijn vrouw, zijn 20-jarige dochter en twee andere kin deren, 7 en 9 jaren oud, gesmoord gevonden. Blijkbaar zijn verscheidene personen hieraan schuldig. De oorzaak is onbekend; er is niets ontvreemd. De werkzaamden tot het lichten der Eurydice zijn thans zoo goed als afgeloopen. Het wrak behoeft nog slechts waterdicht gekalfaterd en ver volgens leeggepompt te worden. Reeds werden twaaf lijken van het bovendek gehaald. Wat er verder nog van de verongelukte schepelingen te vinden kan zijn, zal men tusschen- deks moeten zoeken. De minister van marine van Italië, admiraal Broccheti heeft den kapt. t./z. Racchia, komm. van 't fregat Vittorio Emanuele, van zijn komman dement ontheven, ondat hij den scheepsjongen de Leva, die, voor 't eerst op schip, zijn familie te Napels met verlof had bezocht, en die door een nietaansluiting der treinen te laat te Speggia was terugkomen, daarvoor had gestraft met 2 unr van 12 tot 2 op den middag bij gloeiende zon op de bramra te laten staan, terwijl 't schip in volle vaart was. Eenigszins zeeziek en daarbij door de zon be vangen, was de jongen naar beneden gestort en dood neergevallen. Hoewel de Leva geen schuld had aan zijn te laat bomen, was strafte bilijken, maar geen straf, waarvan zulk een uitslag te wachten was. Maandag is voor het hof van assises der Seine de zaak in behan deling gekomen, die te Parijs een tijdlang bestempeld werd met den naam vanle mystère de la Rue Poliviau en waarvan reeds meerma len gewag is gemaakt. Den 23en Maart jl. verliet een melkverkoopster uit de Rue de Paradis-Poissonnière, vrouw Gillet genaamd, te zes ure 's ochtends hare woning, om melk bij hare klanten rond te brengen. Sedert heeft men die vrouw niet weer gezien. Den 25en kreeg de politie bericht van de buren, dat men haar miste. De politie deed onder zoek in hare woning. Zij vond er een 500 fr. aan Fransche rente en aan geld verborgen,maar naar verzekering van verscheidene personen, met wie vrouw Gillet vertrouwelijk had om gegaan, bezat zij een kapitaal van voort„Ik hoop dat onrustig hoofd in het vervolg van alle samenzweringen verwijderd te houden, zoo hij bestendig onder uw scepter leeft; maar als straf, dat gij zijne vlucht van Dubrovica begunstigd hebt, zult ge, lieve vorstin, voortaan des te zekerder voor hem instaan," zoo besloot hij met een glimlach. Anka stamelde verward eenige woorden van dank, terwijl de grootvorstin de van blijde verwachting aan alle leden bevende Sara wenkte. Zij naderde en zonk aan de voeten van den Czaar neder; dadelijk had zij in hem een der statige generaals her kend, die gisteren in het salon der groot vorstin naar het verhaal van Sara's levens geschiedenis met zooveel belangstelling ge luisterd hadden. „Sta op," zeide de vorst met vriendelijke stem, „ik begrijp volkomen het troostelooze van uw toestand en uwe droefheid, wier oorzaak ik ken." De keizer nam van de tafel een daarop liggende ukase, die met zijn zegel en zijne ouderteekening voorzien was. „Hier is de begenadiging voor uw vader," zeide hij, „zij zal over eenige dagen verzonden worden." Een kreet ontglipte Sara's lippen, zij kon geen woord van dank spreken, zij was niet in staat zich op te richten zelfs geen traan van vreugde kwam in hare oogen. Het geluk was te groot, het dreigde haar hart en boezem te verscheuren. Een handbeweging des keizers duidde aan dat de audiëntie ten einde was. Nu eerst kon Sara den vorst door woorden hare diepe dankbaarheid betuigen. De grootvorstin begaf zich daarop met hare beschermden weder in het paleis en nam zelve op zich, Anka's ouders over het verdwijnen hnnner dochter gerust te stellen en haar verzoek om vergiffenis te ondersteunen. De vreugde over Anka's wedervinden en de voorspraak hare machtige bescherm ster bezorgden haar natuurlijk een volko- mene vergiffenis. De vorst achtte het een geluk, dat Anka's huwelijk met Seniawitseh verijdeld was geworden; want eenige dagen vóór diens vermoording door of van wege de nationale regeering, werd den vorst een wissel vertoond, op welken Seniawitseh de valsche handteekening van den vorst ge steld had. Wordt vervolgd. 12000 a 13000 fr., waarvan geen spoor werd gevonden. Indien er dus een moord was gepleegd, dan moest de hebzucht er niet vreemd aan zijn geweest. Denzelfden dag dat vrouw Gillet was verdwenen, huurden twee jongelieden in de Rue Poliveau van zekere vrouw Jeanson een kamer zij betaalden een week huur vooruit en verklaarden deze den volgenden dag te zullen betrekken. Een hunner maakte zich bekend als Emile Gérard, student. Den volgenden ochtend kwam een van het tweetal, terwijl het nog nau welijks dag was, in de kamer, vertrok bijna onmiddellijk daarna en stak den sleutel bij zich. Vrouw Jeanson zag geen van beiden later bij zich terug. Toen de acht dagen verstreken waren, opende zij een kast en vond er tot haren schrik de armen en beenen van een meuschenlichaam in, gewon den in een doek, geteekend: L. M. Zij gaf er de politie kennis van. Het bleek nu dat die armen en beenen, die de sporen droegen van een wor steling vóór den dood, van een vrouw waren, en weldra kreeg men de zeker heid, dat het de ledematen waren van vrouw Gillet. Door nasporingen kwam de politie tot de ontdekking, dat zekere Barre, een zaakwaarnemer, aan wien vronw Gillet verklaard had gerecommandeerd te zijn, Fransche rente en spoorwegwaarden, die ge acht moesten worden afkomstig te zijn van vrouw Gillet, aan een beurs handelaar verkocht had. Toen nu de politie onderzoek deed ten huize van Barre, vond zij er linnengoed, getee kend L. M., alzoo hetzelfde merk als de doek droeg, waarin de op de kamer van vrouw Jeanson gebrachte ledematen waren gewikkeld. Barre werd nu aangehouden. Vrouw Jean son verklaarde daarna, dat een der twee personen, die de kamer bij haar kwamen huren, van dezelfde grootte en het voorkomen was als Barre, doch de huurder droeg een vollen baard, terwijl de persoon, die thans voor haar stond, enkel een snor had. Barre had zich echter laten ontval len, dat hij voor eenige dagen zich had laten scheren. Hij ontkende evenwel alles. Doch de bewijzen tegen hem werden allengs zoo verpletterend, dat hij later beleed, vrouw Gillet ver moord te hebben met behulp van een ander, dien hij ook noemde, Lebiez, een student in de medicijnen, zijnen gewezen medeleerling op het lyceum te Angers, met wien hij te Parijs (in een losbandig leven) nauw ver bonden was. Lebiez werd nu ook in verzekerde bewaring genomen alsmede Léontine Morice, gescheiden vrouw van Lepin, de maitresse van Barre, wier initialen (L. M.) op den doek waren gevonden. Lebiez, spoedig inziende dat ontkennen niets zou baten, beleed insgelijks, dat hij met Barre de moord op Gillet had ge pleegd, en dat beiden zich van het vermogen van vrouw Gillet hadden meester gemaakt, waarvan ook Léon tine Morice voor een goed deel de vruchten had geplukt. Barrê en Lebiez bekenden voorts de overige ledematen der vermoorde in een doos te hebben gepakt, die Barre naar het westelijk spoorwegstation had gebracht en als bagage naar le Mans had opgegeven, terwijl hij zelf een reiskaartje naar le Mans nam, doch zonder dat hij er gebruik van maakte. Ziehier hoe beiden den moord ge pleegd hebben Barre had vrouw Gil let ten zijnen hnize besteld, om hem eiken ochtend melk te brengen. Den 20n, 21n en 22n kwam zij, en Barre had haar levend het huis laten uit gaan. Toen Lebiez een paar uur brf later bij Barre kwam, dacht hij vrouw ve] Gillet reeds vermoord te vinden. »Laf- jei aard, die je bent", zeide Barre, »ik til zal haar niet vermoorden, als ik je ge niet bij mij heb." Den 23n kwam Barre vroegtijdig Lebiez halen. Deze ging mee en toen vrouw Gillet ten huize van Barre kwam, riep hij haar Tp naar boven, en terwijl zij de melk op overgoot, sloeg hij haar met een ha- ha mer op het hoofd. De vrouw viel op den grond, worstelde met de moor- le denaars, en Lebiez stak haar in het hart'. Zoodra zij de zekerheid had- w den dat hun slachtoffer dood was, >s nam Barre de sleutels uit haar zak, v< begaf zichdaarmede naar de woning al der vermoorde, ontsloot een meubel stuk, en maakte zich van het vermo gen der ongelukkige meester. Na de voorlezing van de uitvoe- j rige acte van beschuldiging, waarvan het bovenstaande een uittreksel is, nam het verhoor van Barre en Lebiez een aanvang. Zij trokken hunne bekentenissen niet in. Zjj bekendeu j nog andere hun ten laste gelegde snoodheden, die voor het overige ook overtuigend waren bewezen. Het e bleek verder, dat Barre, op aandrang van Lebiez, reeds vroeger tot 3 malen naar de woning van vrouw Gillet was gegaan, om daar den moord te volbrengen, doch zonder dat het mis-j dadig opzet tot uitvoering kwam. Ik durfde niet, zeide Barre. Neen, ant- woordde de voorzitter van het Hof, gij waart bang voor gerucht. Doch hoe dit zij, tot driemalen zijt ge on verrichter zake uit de woning van de ongelukkige teruggekeerd, en nog kwaamt ge niet tot inkeer. Gij en Lebiez zijt afkomstig van brave ouders die zioh voor hunne kinderen hebben opgeofferd uw beider opvoeding was uitmuntend, gij hadt een schat in uw kennis, Lebiez had zelfs den graad van bachelier in de letteren en we tenschappen maar geen uwer wilde werken. En dit kwam omdat gijlieden alle zedelijk bewustzijn, zonder het welk kennis niets waard is, hadt uitgedoofd. Aan beiden werd bovendien te laste gelegd, dat zij brieven hadden ge schreven aan vrouwen, om haar geld af te persen, onder bedreiging van anders schandalen van haar te zullen openbaar maken; maar dit ontken den zij. Eergisteren is het getuigenverhoor begonnen. Rome 1 Aug. KardinaalFranchi, de staats-secretaris van Leo de XIII, is heden ochtend overleden. 5de Klasse. 4e, 5e en 6e Lijst. No. 18342 f 1500. Nos. 8267, 18236 en 20495, ieder f1000. Nos. 7643,7774 en 15019, ieder f 400. Nos. 175,14913, 17209, 17386 en 17466, ieder f 200. Nas. 2650, 3835, 4120, 6659, 8779, 10704, 11902, 13421, 17263 en 17713, ieder f 100. Nos. 3952 en 11971, ieder f1000. Nos. 1459. 5580, 6466, 6505 en 16784, ieder f400. Nos. 691, 7904, 10332, 14317, 15760, 17964 en 18778, ieder f200. Nos. 698, 1025, 1258, 1630, 4723. 5317. 6790, 6942, 9113, 12716, 17567, 19259 en 20126, ieder f100. Nos. 4766 5562 10069 11570 12222 12236 20345 20890 f 1000. Nos. 6696 8050 10977 13178 16884 16993 f 400. Nos. 799 2804 3163 12243 18092 f 200. Nos. 3229 5785 8512 10966 11961 12793 14126 14966 15216 2040-5 f100.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 2