297ste Staats-Loterij. Advertentiën. kwam, vond hij daar reeds de wed. Lysenaar, met haar dochter J. M. Lyse- naar, die van 't zelfde hulpmiddel wil den gebruik maken om den eigenaar op te sporen van de door haar ge vonden f1300. De eerlijke vinders kregen f 100 belooning. In het krankzinnigengesticht Burghölziin het kanton Znrich, zat sedert eenigen tijd iemand opgesloten, aldaar algemeen bekend als schutter- koning. Hij beweerde echter volstrekt niet krankzinnig te zijn en wist aan zijne vrienden brieven te doen toeko men, waarin hij verzocht alles in het werk te stellen om zijn ontslag te ver krijgen. Toen alle aanzoeken, door hen gedaan, niet baatten, hebben de vrien den eenvoudig den schutterkoning uit zijn cel op de derde verdieping van het gebouw gehaald en medegevoerd. Na tuurlijk vindt deze Amerikaansche manier van handelen bij de justitie weinig bijval, zoodat zij de zaak onderzoekt. Woensdag heeft aan het spoor wegstation Fratesti in Rumanië een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Bij het inladen van kistjes met dynamiet in een spoorwegwaggon, lieten een paar Russische soldaten een kistje vallen, waardoor niet slechts dit ont plofte maar ook die welke reeds in den waggon geladen waren of in de onmiddellijke nabijheid stonden.Vijftig soldaten werden gedood en 35 voor 't meerendeel ernstig gewond. Boven dien werden 6 spoorwegwagens totaal vernield en het stationsgebouw be langrijk beschadigd. Een rijk straatbedelaar is te Lon den gestorven. Hij laat niet minder dan f78,000 na, die hij aan twee instellin gen van weldadigheid vermaakt heeft, met voorbijgaan van zijne »lief hebben de" bloedverwanten, die hem hulpeloos lieten. Hij dreef zijn beroep gedurende meer dan dertig jaren in Cheapside, waar hij, met een pennyfluitje gewa pend, de voorbijgangers tot milddadig heid trachtte te bewegen. Welke virtu oos kan zich op zulke uitstekende resultaten beroemen. Eenigen tijd geleden werd te Brus sel een melkverkoopster veroordeeld, omdat zij hare melk met een groote hoeveelheid water had aangelengd. Maar, mijnheer!" vroeg zij in hare onnoozelheid aan den voorzitter der rechtbank, die het vonnis had uitge sproken, kan ik dan voor het vermen gen van mijne melk met water geen patent nemen?" deelte nam ballast in en anderen gingen zien of er in de Robbenbaai geen beter drink water te vinden was; om 8 uur 's avonds kwam de sloep terug en had een schipper van een robben- of walrussenjager aan boord medegenomen als loods, dat gelukkig was, daar wij door drijfijs meenden te moeten vluchten. Wij gingen voorbij een eilandje, dat niet grooter was dan tweemaal de „Willem Ba- rendz; de loods vertelde ons, dat hij daar onlangs 300 eendeneieren van medegenomen had en 400 had laten liggen, omdat zij reeds vuil waren. Die eenden maken nesten van dons, dat f 14 per pond waard is. Na een paar uur hij ons aan boord te zijn ge weest, kwam de sloep van de loods met 4 zijner kameraden er in. Zij hadden 3000 eieren en dons er van, behalve verschei dene eenden, die nu bij ons in het want hangen. De eenden leggen de eieren allen op die kleine eilanden, omdat zij bevreesd zijn voor de vossen. Een paar maal hebben wij onderweg gepeild: 1300 en 600 vaam. Nu dit schrijvende is het weder zoo stil en dik van mist, dat wij moeten blijven liggenklaart het op en komt er wat koelte Met belangstelling zal het in Frankrijk reizend puhliek vernemen, dat de reizigers, die van den slaap- waggon gebruik maken, en in de eerste morgenuren te Parijs aankomen, voor taan niet meer genoodzaakt zullen zijn hunne rust in den wagen te storen en uit te stijgen, om Parijs in slaap te vinden, 't Wordt hun vergund in den wagen uit te slapen, tot de hotels en de huizen geopend worden. Binnen kort zullen tusschen Parijs enNice slaapwaggons worden in dienst gesteld, die het nec-plus-ultra van comfort zullen wezen en des morgens in gewone salonwaggons veranderd worden, waar men kan ontbijten met koffie, thee of chocolade en waar men later een versterkende lunth kan nemen. Bij een spoorwegbotsing in Ohio werden dezer dagen 15 personen gedood en 50 gewond. Reeds voor eenigen tijd be richtte de telegraaf, dat in de middel- staten van Noord-Amerika een vreese- lijke hitte heerschte, die dagelijks vele slachtoffers eischte. Thans zijn nadere berichten hieromtrent ontvangen. Het aantal dooden en ernstige zieken be droeg omstreeks 2000. De thermometer te San Louis bereikte den 9en Juli een hoogte van 86° Far. (30° C. of 24° R.), acht dagen later was die reeds tot 96 Far. geklommen. Den volgenden middag (18 Juli) werd de grootste hitte in de schaduw ge noteerd, nl. 103°. Te San Louis telde men in 10 dagen tijds 172 dooden aan zonnesteek! Het aantal dergenen die getroffen waren,doch het leven er niet bij inlieten, bedroeg dagelijks gemiddeld 150 per sonen. Over het algemeen was de ver houding van het aantal getroffene vrouwen tot dat der mannen voor de eersten veel gunstigerde ver houding was 1 tot 6 wat hoofdzakelijk in den zwaarderen arbeid zijn oorzaak vindt. Het aantal is ook veel grooter dan dat der kinderen. De gemiddelde ouderdom der bewoners van San- Louis is 35 jaar, de gemiddelde ou derdom der aan de zonnesteek over ledenen was 40 jaar. Overigens zijn van de 172 dooden slechts 20 kinde ren beneden de 10 jaar in den leeftijd van 10 tot 20 jaar stierven er 2 menschen. De levenswijs is verder ook van grooten invloed. De Duitschers b. v., die gewoon zijn veel bier te drinkenleveren een dad gaan wij naar Beereneilaud en van daar naar Nova Zembla; dan is ons werk ver richt. Dan nog een tochtje om de Noord en we komen half September terug. De kommaudant zal eerst nog wel Engeland aandoen om te telegrapheeren, ten einde den juisten datum te weten van onze terug komst te Ymuiden. Ik vergeet echter er bij te melden, dat het moeielijkste gedeelte van onzen tocht nog na dit schrijven aan komt; kou on ongemakken staan nog een menigte voor de deur, en wij hopen op goeden afloop. De kameraadschap onder ons is uitstekend alsook het eten. Wij krijgen 5 sigaren per week, tabak zooveel wij noodig hebben, om den anderen dag 3 flesschen wijn met ons allen, twee flesschen Port a Port in de week, om half een uur een maatje oorlam (genever), eens per week een ons kaas, zeep, boter genoeg, suiker en stroop overvloedig's morgens vroeg een koortsbittertje, doch dat laten de meesten staan; iederen dag om 12 uur een maatje limonade, dat is voor de scheurbuik en smaakt goed in de kou. contingent van 50% niettegenstaande 70% van de inwoners aldaar geen Duitschers zijn. Natuurlijk dat het aantal minderbedeelden die omkwamen grooter was dan het aantal bemid delden deze laatsten zijn echter niet geheel verschoond. 6 journalisten werden getroffen, geen echter doode- lijk. De gevallen waarvan krankzin- zinnigheid het gevolg is, zijn door gaans minder gevaarlijk dan die waar dadelijk een verlamming en rochelende ademhaling merkbaar is. In het eerste geval zijn de patiënten voor wie in de stad talrijke in aller ijl opgerichte reddingsstations bestaan, doorgaans met behulp van ijsbaden weder hersteld, terwijl de anderen gewoonlijk, ondanks alle hulp stierven. Hoofdzakelijk bij dronkaards doet zich het laatste geval voor. De ge- heele stad heeft het voorkomen van een door cholera aangetaste plaats. Echter niet alleen in San Louis richt de dood zulke verwoestingen aan. Te Peoria (Lillinois stierven op een dag 10 menschen, te India- nopolis (Indiana) 8 menschen enz. Den 20sten bereikte de hitte te New- York, waar de thermometer tot 99° in de schaduw steeg. Het aantal zonnesteken bedroeg daar slechts 40; slechts één man stierf, en dat was een Italiaan In het geheel weet men, dat in die 10 dagen 2000 menschen door zonnesteek ziek werden, waar van 1/8 stierfdeze opgave is nog zeer onvolledig, daar van het platte land geen nauwkeurige opgaven ont vangen zijn. Merkwaardig is het na te gaan, dat, ook al neemt de hitte toe, de gevallen minder ernstig wor den. Den 14en stierven te San Louis 27% van de aangetasten, denl8n 14%. Natuurlijk dan het aantal paarden, die den dood vonden, ook niet ge ring waste Sain Louis bedroeg dit 40 a 50 daags, zoodat de tramway- maatschappij, op zekere uren van den dag, den dienst staken moestde meeste zaken, die in de open lucht gedreven werden, werden geschorst. En nog is geene verademing te be speuren. Nog nooit herinnert men zich te San Louis zulk een hitte. Alles is in Amerika toch kolossaal tot de temperatuur toe Twee Belgische kavalerie-offi- cieren hebben gewed om 1000 franken, wie het eerst te paard van Luik te Brus sel zou aankomen. Des ochtends te 6 uur uit Luik vertrokken zijnde en na de aangegeven pleisterplaatsen te heb ben aangedaan, kwam de eerste des middags te 3 uur llmin. te Brusselaan, de andere des avonds te 6 uur. De af stand bedraagt 20 uren. Het paard van den eerste was 17 jaar oud. Op een Fransche badplaats be vindt zich een gedistingeerd Engelsch- man, die een kolossale maag heeft. De badgasten maken er zich een genoegen uit, dien heer aan tafel te zien. Zijn eetlust en vooral zijn verte- ringsvermogen wekken de algemeene verbazing. Dezer dagen noodigde hij een zijner bewonderaars een partij met hem te spelen een partij beefsteak (zooals een ander een partij biljart speelt). On 200 pond werd gewed, dat de Engelschman meer zou verorberen dan zijn tegenpartij. Hij zou hem tien punten, dat wil zeggen tien hielstuks vóör geven, alzoo tien hiefstuks eten vóór de andere begon. De Engelschman zette de partij in. Na verloop van een half uur ware de 10 halve kilo 's aan 't spit gebakken ossevleesch naar binnen gespeeld. Een glaasje brande wijn volgde. »En nu tot uwe orders" riep de Engelschman zijn tegenpartij toe. Deze begon op zijn beurt. Maar bij den zevenden biefstuk achtte de laatste het voorzichtiger de 200 pd. uit te be talen. Mylord was inmiddels aan zijn 22. biefstuk genaderd. Hij wilde de 25 volmaken, maar het vleesch was op. De hotelhouder had op zulk een lief hebber met geen mogelijkheid knnnen rekenen. Ignautieff had zijn meester gevonden HELDERSCHE MOPPEN. Een heer duwde zijn dommen knecht toornig voor den spiegel, zeggende „Kijk maar eens goed, dan kan je zien hoe een ezel er uitziet." „Mijnheer!" vroeg de knecht, „bedoelt u de voorste of de achterste?" o Een aardrijkskundige les„Denkt u mijne jonge vrienden, dat bij voorbeeld mijn hoofd de aarde voorstelt; wanneer nu de zon het hoogste staat, dan hebben de bewoners van mijn hoofd middag. AAN WILHELMINE! Nooit volprezen Wilhelmine, Uitverkoren puikblondine, Speel mij op uw mandoline Eens die teedre Cavatine, Waardoor zelfs een sneeuwlawine Smelt als voor een stoom-machine Heel mijn hart is één ruïne; 't Brandt zoo fel als parafine; 'k Ben zoo week als galatine; 'k Zoek mijn dood nog door strichme, Zoo uw lipje als balsamine, Mij niet kust, o Wilhelmine! 5e Klasse 12e Lijst. Nos. 6632 9393 11577 17194 19783 f400. No. 16230 f200. Nos. 251 1095 2097 4281 5262 5434 6238 8174 10950 15716 19496 20072 20027 f 100. Burgerlijke Stand Helder. Van 6 9 Augustus 1878. ONDERTROUWD: H. v. Raam schie mansmaat en A. Zon. GEHUWDE. Stam en J. M. Andries- ser. J. Snijder en W. Stam. BEVALLENT. Smid geb. Dijker Z. M. M. Keiler geb. Mac Fee D. P. L. Verhoef geb. Koning Z. R. Blom geb. Vos Z. C. J. P. Filarski geb. Tis- meer Z. J. y. Tingerlo Rieuwers Z. G. de Boer geb. Klein Z. OVERLFDEN: D. Kemp 65 j. A. M. Steenbergen 7 m. J. Ruhland 5 m. J. Zwartjes 5 m. 1 Levenloos aangegeven. MAANDAG 12 AUGUSTUS herdachten wij de 35-Jarige Echtver- eeniging van onze geliefde oudera JOHAN LIPPE en JOHANNA ADRIANA TEMMING. Uit naam van kinderen en behuwdkinderen. Bevallen van een welgeschapen Zoon: R. VOS, echtgenoote van C. C. Blom Helder, 10 Augustus 1878. Algemeene kennisgeving.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 2